Neděle 21 červen 2020
Řecko zakázalo činnost 22 proimigrantským neziskovkám. Podle vlády jsou to parazité a pijavice   
Pridal tk Neděle 21 červen 2020 - 06:18:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecké úřady zakázaly podle nového zákona činnost dalších 22 neziskovek, které se zaměřovaly na dovoz a následnou “péči o uprchlíky”. Tyto nezidkovky musí okamžitě přerušit svojí činnost. V zemi tak aktuálně působí “jen” 18 proimigrantských neziskovek. Podle nového zákona se musí neziskovky registrovat (od 14/6) a prokázat, že provozují skutečně charitativní činnost. Podle náměstka ministra po pro migraci George Koumoutsakose řada neziskovek společně si společně s “mafií” právníků a lékařů udělala z dovozu uprchlíků výhodný kšeft. Náměstek je dokonce nazval pijavicemi, které přispívají k ilegální imigraci.

Neziskovky se pochopitelně bouří a nový zákon nazývají diskriminační a stigmatizující. Vláda kritiku odmítá s tím, že řada neziskovek a jejich zaměstnanců jsou parazité a špatní lidé.

Hlavním důvodem zavedení nové legislativy byl raketový nárůst kriminality páchané uprchlíky po celém Řecku. Aktuálně je v Řecku asi 50 000 uprchlíků, v naprosté většině mladých mužů vojenského věku. O ně se v jednu dobu staralo neuvěřitelných 287 neziskových organizací, které se následně hlásily k nové registraci. Povolení k další práci ale nakonec dostalo pouhých 18 z nich.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1276 sec,0.0484 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,441kB