Čtvrtek 25 červen 2020
Luboš Xaver Veselý publikoval plat generálního ředitele ČT. Budete koukat!   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 18:49:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moderátor a nově radní České televize Luboš Xaver Veselý na svých sociálních sítích publikoval výši platu generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Takový plat prý nemají ani někteří ministři. Na přetřes přišla i jeho roční odměna.

Luboš Veselý na Facebooku zveřejnil své vyjádření, proč ještě s několika dalšími na hlasování Rady České televize usiloval o nulovou odměnu pro jejího ředitele Petra Dvořáka.

„Vedlo mě k tomu především hospodaření České televize, které je sice na jednu stranu (nebo-li účetně) vyrovnané, na druhou stranu však jen díky tomu, že se projídají peníze z fondu ČT ušetřené za minulého vedení. Velmi intenzivně jsem studoval podklady a je to bohužel tak, že ČT sice ještě nějakou dobu s tímto chováním vydrží, ale na úkor příštího vedení. A budoucí generální ředitel pak převezme rezervní fond veřejnoprávní televize téměř prázdný,“ uvedl moderátor.

Následně zveřejnil informace o platu generálního ředitele ČT, který je podle názoru Veselého dostatečně vysoký i bez odměny.

„Navíc jsme v době, kdy se země připravuje na ekonomickou krizi, podniky šetří a manažeři soukromých firem si dříve pravidelné odměny odpouští tak nějak automaticky. V ČT byla přesto na stole myšlenka udělit generálnímu řediteli 100% bonus (2,4 miliony Kč); přitom jeho pravidelný plat činí 240 tisíc Kč měsíčně, tolik neberou ani někteří ministři... To považuji, i vzhledem k současné situaci, za dostatečnou odměnu za jeho práci,“ napsal radní ČT, jenž následně dodal, že pro schválení nulové odměny pro generálního ředitele nenašel dostatečnou podporu mezi kolegy.

„Malý úspěch se však přesto dostavil, ostatní radní odhlasovali odměnu ve výši 66,6%, (tedy 1,6 milionu Kč),“ řekl s tím, že i tyto peníze by se podle jeho názoru mohli použít účelněji, například na opravu infrastruktury na Kavčích horách.

Platy v České televizi

Okolo výše platů v České televizi se dlouhodobě vedou na české politické scéně tahanice. Přední funkcionáři ČT v minulosti prohlásili, že národ není připraven na to, aby znal výši platů zaměstnanců České televize, včetně výše platů nejkontroverznějších televizních osobností.

Kritici kontrují slovy o tom, že se nejedná o soukromou instituci, nýbrž o veřejnoprávní instituci a její hospodaření, včetně platů, by proto mělo být věcí veřejnou.


Zdroj: https://sptnkne.ws/CNGK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0962 sec,0.0361 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,227kB