Sobota 01 srpen 2020
Peter Navarro opakovaně používal výraz „čínský virus“   
Pridal tk Sobota 01 srpen 2020 - 04:12:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obchodní poradce Bílého domu Peter Navarro 29. července místního času v on-line rozhovoru s moderátorem televize CNN opakovaně používal slova jako „čínský virus“.

V reakci na zřetelně očerňující a rasistické slovo nemohl moderátor CNN John Berman vydržet, a připomněl mu, aby toto slovo v rozhovoru nepoužíval, ale Peter Navarro to se zlověstným záměrem několikrát opakoval a ignoroval Bermanovo připomenutí.

Nakonec John Berman neochotně zastavil rozhovor a na Navarrově tváři zanechal jen trapný úsměv. V tomto ohledu také informoval Fox News a další americká média.

29. července diskutovali Peter Navarro a moderátor CNN John Berman o současné situaci epidemie nového koronaviru ve Spojených státech, při čemž došlo ke sporu.

Během diskuze Navarro zopakoval stejnou starou písničku. Nejenže se nezabýval tím, že Trumpova administrativa nedokázala dostat epidemii pod kontrolu, ale znovu přenášel odpovědnost za současnou epidemii mimo kontrolu ve Spojených státech na Čínu. Tvrdil: „Čínská vláda infikovala naši zemi smrtelným virem.“

Zdálo se, že moderátor Berman si něco okamžitě uvědomil. Okamžitě odpověděl „ne“, ale Navarro se poté usmál a několikrát úmyslně řekl „čínský virus“, jeho tvář byla plná zloby.

Peter Navarro ve skutečnosti mnohokrát zmínil „čínský virus“ v souvislosti se „zdrojem viru“ ve snaze očernit Čínu. Navíc toto slovo se silným rasistickým podtextem také způsobuje diskriminaci mnoha Asiatů po celém světě.

Dne 7. července také v rozhovoru s CNN Peter Navarro ukázal „dvojí tvář“ některých západních politiků.

Co se týče otázky rasismu ve Spojených státech Peter Navarro prohlásil: „Jsem kalifornský občan. V našem státě není žádný rasismus. Žiji ve světě bez rasismu.“ V jiných částech rozhovoru však změnil názor a začal znovu kritizovat Čínu, a neustále používal slovo „čínský virus“.

Po vypuknutí epidemie nového koronaviru ve Spojených státech někteří američtí politici neustále obviňují Čínu. V tomto ohledu Čína opakovaně důstojně reagovala.

Mluvčí ministerstva zahraničních věcí Geng Shuang (Keng Šuang) 17. března odpověděl, že někteří američtí politici spojili nový koronavirus s Čínou a očernili Čínu, Čína k tomu vyjádřila silné rozhořčení a silnou opozici.

Geng Shuang zdůraznil, že Světová zdravotnická organizace (WTO) a mezinárodní společenství jsou jednoznačně proti spojování viru s konkrétními zeměmi a regiony a proti stigmatizaci. Čína naléhavě žádá USA, aby okamžitě napravily své chyby a okamžitě zastavily neoprávněné obviňování Číny. Spojené státy by měly nejprve vyřešit vlastní věci a zároveň hrát konstruktivní roli v mezinárodní spolupráci v boji proti epidemii a při udržování globální bezpečnosti veřejného zdraví.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1125 sec,0.0411 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,333kB