Sobota 01 srpen 2020
Neznámí pachatelé zaútočili na nákupní centrum v Berlíně. Před policií se jim podařilo uniknout   
Pridal tk Sobota 01 srpen 2020 - 04:32:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtyři neznámí pachatelé v Berlíně zaútočili na pobočku banky, která se nachází v nákupním centru Karstadt. Při incidentu bylo zraněno nejméně 12 lidí, prozradila tamní policie Sputniku. Členové záchranné služby uvedli, že čtyři lidé byli hospitalizováni, přičemž jeden z nich je ve vážném stavu. Pachatelé unikli.

„Početná zranění ve čtvrti Kreuzberg. Jsme v nákupním centru v Hasenheide na Hermannplatz,“ uvádí se v prohlášení záchranné služby německého hlavního města na Twitteru.

Podle policie byla stanice metra Hermannplatz a Karl-Marx-Straße uzavřena. Zločinci se dopustili útoku s cílem loupeže. Uvádí se, že se útočníkům podařilo z místa činu uniknout.

„Policejní operace v současnosti pokračuje. Mluvíme o útoku se záměrem loupeže. To, zda k tomu došlo přímo v nákupním centru nebo vedle něj, není dosud známo. (...) Rovněž není známo, zda se lupičům podařilo ukrást peníze," dodala tehdy policie.
Informace o tom, že útočníci použili slzný plyn, jak dříve uvedli záchranáři, zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Nejnovější údaje hovoří o tom, že k loupeži došlo během transportu peněz. Jak již bylo řečeno, lupiči nejspíše využili slzný plyn a všem se podařilo uniknout. Policie zatím neuvádí, jestli se pachatelům podařilo utéct i s finanční částkou. Není známo ani to, o jaké množství peněz se jednalo. Nicméně informaci o úniku pachatelů tato bezpečnostní složka potvrdila.
Na místě činu operovalo velké množství policistů.Jejich mluvčí ale odmítla uvést jakékoli podrobnosti k celé kauze.

Dle médií měl být přepaden vůz, který z bankovní pobočky v obchodním centru převážel peníze. Ani tyto zprávy však policie nechtěla potvrdit či vyvrátit.

Za zmínku stojí i to, že speciální jednotka policie důkladně prohledala celý obchodní dům, jelikož nebylo jasné, jestli se pachatelé nevmísili mezi nakupující či se v centru neukryli. Radio Berlin-Brandenburg později oznámilo, že měli čtyři pachatelé uniknout v jednom voze s falešnou poznávací značku.

Zajímavé je také to, že si tohoto činu nikdo z nakupujících v obchodním nevšiml, což tvrdí i lidé, kteří byli během přepadení v obchodech na druhé straně místa činu.

„Bylo to překvapivě tiché,“ uvedl zaměstnanec kiosku. Toho, že se něco děje, si lidé všimli až v momentě, kdy dorazila na místo policie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DjT9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1496 sec,0.0760 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,330kB