Úterý 04 srpen 2020
Microsoft pokračuje v rozhovorech o koupi TikTok od společnosti ByteDance   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 03:56:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Microsoft Corp. v neděli sdělil, že bude pokračovat v diskuzích o získání populární aplikace TikTok pro krátká videa od čínského internetového gigantu ByteDance, a že jeho cílem je ukončit jednání do 15. září.

Microsoft uvedl, že jeho generální ředitel Satya Nadella vedl rozhovor s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, aby vyřešil jeho obavy z akvizice.

Microsoft ve svém prohlášení uvedl,

"Microsoft plně oceňuje důležitost řešení prezidentových obav. Je odhodlán získat TikTok s výhradou úplného přezkoumání bezpečnosti a s poskytnutím náležitých ekonomických výhod Spojeným státům, včetně americké státní pokladny."

Americký prezident Donald Trump v pátek vyhrožoval zákazem provozu populární aplikace TikTok ve Spojených státech.

Agentura Reuters v sobotu informovala, že společnost ByteDance souhlasila s úplným odprodáním operací společnosti TikTok v USA, kde by zcela skončila a společnost Microsoft Corp. by převzala zdroje.

Podle FOX Business jednají vedoucí pracovníci společnosti Microsoft Corp a vedoucí představitelé zastupující TikTok s Bílým domem, aby zabránili Trumpově správě vydat úplný zákaz aplikace.

Pozdější zprávy amerického televizního vysílání NBC také potvrdily, že jednání bude pokračovat, NBC dodal, že akvizice bude pravděpodobně uzavřena do poloviny září před prezidentskými volbami ve Spojených státech v listopadu.

Agentura Reuters v pondělí uvedla, že Trump souhlasil s tím, že dá společnosti ByteDance, mateřské společnosti TikTok, v Pekingu, 45 dní na vyjednání prodeje populární aplikace TikTok pro krátká videa se společností Microsoft Corp. Zdroje také sdělily, že na jednání mezi společnostmi ByteDance a Microsoft bude dohlížet Výbor pro zahraniční investice ve Spojených státech, což je vládní panel USA a má právo zablokovat jakoukoli dohodu.

Plány na globální rozvoj

Přechod k zákazu TikTok v USA přichází v době stupňujícího se geopolitického napětí mezi Čínou a Trumpovou správou v řadě otázek, objevujících se obchodních sporů a později se šířících do dalších oblastí, včetně technologií a financí.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v neděli řekl, že Trump je několik dní od oznámení silných kroků proti populární čínské aplikaci pro sdílení videí TikTok, která údajně ovlivňuje národní bezpečnost USA.

Na základě obvinění USA v prohlášení zveřejněném v neděli pozdě v noci se společnost ByteDance, mateřská společnost TikTok, zavázala, že bude pokračovat ve svém plánu být globální, „navzdory protichůdným trendům.“

Společnost ve svém prohlášení uvedla, že bude pokračovat v úsilí o globalizaci navzdory obtížím, včetně politického potlačení USA a soupeření s Facebookem.

„Přísně dodržujeme místní zákony a aktivně využíváme práva, která nám byla udělena zákonem, k ochraně zákonných práv společnosti,“ zdůraznila společnost ByteDance.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1224 sec,0.0494 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,332kB