Pátek 04 září 2020
Si Ťin-pching slíbil Putinovi, že bude bránit výsledky druhé světové války   
Pridal tk Pátek 04 září 2020 - 04:06:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína bude společně s Ruskem hájit výsledky druhé světové války, uvádí zpravodajská agentura Sin-chua na základě gratulačního telegramu, který prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching zaslal Vladimiru Putinovi u příležitosti 75. výročí konce války.

Si Ťin-pching vyjádřil připravenost „spolupracovat s ruským kolegou na spojení úsilí s cílem rozhodně bránit vítězství ve druhé světové válce, a také na mezinárodní spravedlnosti“.

V úterý 1. září ruský prezident Vladimir Putin během veřejné video hodiny prohlásil, že nesmí být pochyb o tom, kdo byl agresorem během Velké vlastenecké války a kdo „zlomil hřbet nacistické válečné mašině“. Prezident prohlásil, že osvobození zemí východní a střední Evropy je velkou zásluhou Rudé armády. Uvedl také, že je možné polemizovat o tom, co následovalo, jaké režimy byly vytvořeny v osvobozených státech a jaký vztah k těmto režimům mělo obyvatelstvo.

Dne 2. září 1945 podepsali japonští představitelé na palubě americké letadlové lodi Missouri kapitulaci, která znamenala konec druhé světové války, která trvala šest let a vyžádala si nejméně 55 milionů životů.

Dokument je podepsán zástupci USA, Číny, Velké Británie, SSSR, Austrálie, Kanady, Francie, Nizozemska a Nového Zélandu. Slavnostního ceremoniálu se za Sovětský svaz zúčastnil generálporučík Kuzma Děrevjanko.

Nezapomínejme, kdo na koho zaútočil

Putin dne 1. září rovněž uvedl, že mnozí zapomínají na to, že Německo v roce 1941 napadlo Sovětský svaz, a nikoli naopak.

„Leckdo zapomíná na to, že právě fašistické Německo napadlo Sovětský svaz časně zrána 22. června 1941, a nikoli naopak; že přes 80 % techniky a živé síly nepřítele zničila Rudá armáda právě na Východní frontě; leckdo zapomíná na to, kdo dobyl útokem Berlín. Byla to sovětská vojska. A my na to nikdy nesmíme zapomenout, a nikdy nezapomeneme. A nikomu nedovolíme na to zapomenout,“ prohlásil Putin na veřejné lekci věnované 75. výročí vítězství ve 2. světové válce. Prezident se jí účastnil v on-line formátu.

Ruský prezident podotkl, že v současném světě probíhají pokusy o revizi dějin 2. světové války. Lidé, kteří souhlasí s revizí dějin, se dají podle názoru ruského prezidenta označit za kolaboranty. Podle jeho slov je zachování památky úkolem státního významu, i když není třeba lpět na minulosti, jen opírajíce se na ni můžeme jistě postupovat vpřed do budoucna.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D7uT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1144 sec,0.0431 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,329kB