Pátek 04 září 2020
M. Vystrčil – bude po Tchai-wanu následovat Katalánsko?   
Pridal tk Pátek 04 září 2020 - 04:40:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bude po oficiální návštěvě předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila, našeho neohroženého bojovníka za svobodu a nezávislost, následovat jeho rovněž oficiální cesta do Barcelony a Katalánska? Pokud ne, mohl by být považován za podobnou figurku, jako byl legendární Pepek Vyskoč, který vyskočil kdykoli se mu řeklo. Tak jako pan Vystrčil nyní vyskočil zřejmě v zájmu USA v rámci jejich hybridní války proti Číně.

Tchai-wan je i v Evropské unii uznáván jako součást jedné Číny a druhý náš ústavní činitel tak svou návštěvou podpořil jeho separatistické snahy o vytvoření samostatného státu. Totéž přece chce i Katalánsko, které je součástí Španělska. A tak by se měl jako zásadový muž co nejdříve vypravit i tam a podpořit snahu o jeho svobodu a nezávislost.

A odsoudit policejní násilí proti demonstrujícím Kataláncům a uvěznění jejich politiků.

A měl by se tam vypravit opět s celou delegací včetně šedé eminence Senátu, pana senátora Pavla Fischera nebo česko-amerického občana Jiřího Dienstbiera, o kterém i v sociálně-demokratickém v zákulisí kolují zvěsti, že mj. z prospěchářských důvodů hájí spíše zájmy USA než ty opravdu české…..

A v Katalánsku by měl pan Vystrčil vystupovat rozumněji než na Tchai-wanu. Jeho věta, převzatá od prezidenta USA J. F. Kennedyho „Já jsem Tchaiwanec“, je diskutabilní, protože tchaiwanština neexistuje, i tam žijí Číňané a on to přece řekl čínsky. Naproti tomu pokud stejnou větu vysloví v Barceloně, měl by ji kvůli autenticitě (Kennedy to v Berlíně řekl německy) říci katalánsky. Protože katalánština se liší od čisté španělštiny a Katalánci mají tedy větší právo na sebeurčení než Číňané na Tchai-wanu.

Možná, že i Katalánci by dali panu Vystrčilovi nějaké vyznamenání a možná i čestné občanství. Nebo by ho španělský král a vláda na oficiální návštěvu Katalánska nepustili a znemožnili mu tak dále rozvíjet jeho boj za svobodu a nezávislost ve světě. Což předseda Senátu možná dělá i proto, aby se někomu zavděčil a v příštích prezidentských volbách v Česku mohl kandidovat i na tuto funkci.

A protože je M. Vystrčil i jedním z čelných představitelů Občanské demokratické strany, si v souvislosti s jeho cestou na Tchai-wan jistě mnou ruce hnutí Ano, SPD i jiné politické subjekty v ČR. A připomínají si možná dva příznačné citáty prezidenta Miloše Zemana, že „Inteligence politických představitelů se měří délkou horizontu, do kterého jsou schopni dohlédnout důsledky svých rozhodnutí“ a „Nejlepší způsob, jak znemožnit protivníka, je umožnit mu, aby se znemožnil sám“.

A pokud se chtěl M. Vystrčil vystrčit a prezentovat jako velevýznamný státník, měl by si přečíst díla Jaroslava Haška (1883-1923) a jeho slavný citát: „Člověk by chtěl bejt gigantem – a je hovno, kamaráde“.

Jiří Vaško

Poznámka editora

Stát reprezentuje vně prezident a předseda vlády. Zahraniční politiku vůči jiným zemím stanoví vláda a jejím vykonavatelem je především ministerstvo zahraničí, které musí sledovat vládní linii. Není možné, aby si kdejaký hej-počkej dělal svůj vlastní ohýnek.

Poslední dobou se nám množí situace, kde bezvýrazní, lokální politikové regionálních městských zastupitelství zasahují nešikovně a škodlivě do zahraniční politiky, urážejí velké státy a – prochází jim to. Mluvím o nekonečně trapných figurkách Kolařovi a Novotném.

Nyní doplnil panoptikum debilů i druhý nejvyšší ústavní činitel a odjel na diplomatickou návštěvu, ke které nemá ani vládní pověření, ani pověření prezidenta, ani ministerstva zahraničí.

Ukazuje to na naprostý chaos, nedisciplinovanost a nekázeň vládních úředníků, jejich neúctu k Ústavě a v něčem to připomíná Trumpa a jeho boj s vlastními lidmi, kteří mu rovněž házejí klacky pod nohy a mydlí schody, jak jen mohou.

Vystrčil svou hňupskou návštěvou způsobil obrovské diplomatické a možná i hospodářské škody a bude trvat roky, než na to Číňané zapomenou. Ve fungujícím státě bych očekával, že se vláda bude distancovat od chování předsedy Senátu, očekával bych, že se oficiálně omluví a celou cestu prohlásí za soukromou akci a jako takovou mu naúčtuje veškeré výdaje s cestou spojené. Ale to bychom museli být ve fungujícím státě. Chjo.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8423-m-vystrcil-bude-po-tchai-wanu-nasledovat-katalansko.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0993 sec,0.0253 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,334kB