Pátek 11 září 2020
Pompeo ubližuje samotným USA   
Pridal tk Pátek 11 září 2020 - 03:59:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Doufám, že do konce tohoto roku uzavřu všechny Konfuciovy instituty ve Spojených státech!“ V září 2020, s ohledem na kulturní výměnu mezi Čínou a Spojenými státy, uvedl americký ministr zahraničí Pompeo. Rovněž pohrozil zavedením dalších omezení pro čínské studenty odcházející do Spojených států v příštích několika týdnech a měsících.

Po více než 40 letech čelí kulturní výměna, která je považována za „základ“ čínsko-amerických vztahů, chmurné situaci. Podobně jako ekonomická a obchodní výměna je podstatou výměny mezi lidmi z Číny a Spojených států vzájemný prospěch a výhody pro obě strany. Od navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Spojenými státy před 41 lety hrála výměna mezi lidmi důležitou roli při zlepšování porozumění mezi oběma národy a při podpoře stabilního rozvoje čínsko-amerických vztahů.

Na jedné straně bránění čínským studentům studovat ve Spojených státech nejen povede ke ztrátě objektivního příjmu amerických univerzit, ale také způsobí velké škody na vědeckých a technologických inovacích Spojených států. Podle příslušných údajů představují čínští studenti studující ve Spojených státech přibližně jednu třetinu z celkového počtu zahraničních studentů ve Spojených státech a každoročně přispívají Spojeným státům více než 15 miliardami dolarů. Třetina nejlepších amerických talentů na umělou inteligenci pochází z Číny. To plně ukazuje, že pokrok vědy a techniky ve Spojených státech je neoddělitelný od dovozu čínských talentů.

Na druhou stranu chuligánství a chování amerických politiků měnících tvář způsobily hanbu národnímu obrazu Spojených států, které jsou známé svou otevřeností a rozmanitostí, a vážně poškodily měkkou moc Spojených států.

Otevření přináší pokrok a uzavření vede k zaostalosti, což je nevyhnutelný zákon lidského historického vývoje. Když už nebudou existovat hodnoty otevřenosti a pluralismu, Spojené státy nevyhnutelně poklesnou. Pompeo se snaží použít „oddělení“ a sankce jako zbraně k udržení „americké priority“ a politického vlastního zájmu. Když se chopili dýky, neuvědomili si, že prvním bodnutím utrpí jejich vlastní země a lidé.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0738 sec,0.0289 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,019,720B