Sobota 12 září 2020
V Paříži policie použila slzný plyn během protestů Žlutých vest   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 16:16:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepokoje vypukly během protestní akce Žlutých vest v 17. pařížském obvodu, policie opakovaně použila slzný plyn. Informuje o tom agentura Sputnik Francie.

Kolona z náměstí Wagram směrem na Montmartre měla odstartovat odpoledne, ale první demonstranti se začali shromažďovat na demonstraci asi v deset hodin ráno.

Akce byla zpočátku klidná, ale v určitém okamžiku se k ní přidali agresivní účastníci. Hodili kameny na policii a zapálili obsah odpadkových košů.

V reakci na to policisté používají slzný plyn a odhánějí výtržníky.
Podle policie bylo v poledne místního času zadrženo 128 osob.

Akce Žlutých vest jsou naplánovány v dalších pařížských čtvrtích. Budou se také konat v několika francouzských městech.

Hnutí Žlutých vest se zrodilo téměř před dvěma lety - 17. listopadu 2018 se konaly první rozsáhlé akce, jejichž účastníci měli povinný atribut francouzských řidičů - žluté reflexní vestičky.

​Zpočátku protestující požadovali, aby vláda nezvyšovala daň z pohonných hmot a ceny benzinu, později k tomu byla přidána řada dalších požadavků. Od té doby Francouzi, nespokojení se sociální politikou, vycházejí do ulic téměř každou sobotu. Protesty jsou často doprovázeny nepokoji a střety mezi demonstranty a policií.

Návrat hnutí Žlutých vest. Národní protest v Paříži proti koronavirovým opatřením

Dnes 12. záři v hlavním městě Francie probíhá demonstrace hnutí Žlutých vest kvůli koronavirovým opatřením.

Účastníci hnutí společně s kritiky režimu nošení roušek a majitelé diskoték, které jsou ve Francii uzavřeny, 12. září uspořádali manifestace na ulicích Paříže a všech velkých měst ve Francii. Pomocí sociálních sítí aktivisté svolávají shromáždění na odpolední hodiny, ale v Paříži má akce odstartovat na Champs-Élysées už v 9 hodin ráno.

Dříve Policejní prefektura v Paříži vydala vyhlášku o zákazu manifestací Žlutých vest. Úřady vyjádřily nesouhlas s cestou protestujících v blízkosti veřejných institucí a vyjádřily pochybnosti, že účastníci akce nejsou schopní zajistit dodržování hygienických pravidel v souvislosti s koronavirem.

A u nás v ČT a dalších zpravodajských kanálech ani slovo o těchto masových demonstracích a brutalitě francouzské policie. Jo kdyby to bylo v Bělorusku tak nám to tlučou do hlavy každou hodinu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DCjv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0705 sec,0.0264 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,022,000B