Pondělí 14 září 2020
Rusko a Bělorusko se dohodly na poskytnutí Minsku půjčky ve výši 1,5 miliardy dolarů   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 16:02:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin během setkání s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem v Soči.

Vladimir Putin v průběhu jednání se svým běloruským protějškem uvedl, že Ruská federace splní dohodu o poskytnutí úvěru Bělorusku ve výši 1,5 miliardy dolarů. Ministři financí obou zemí na tom pracují.

Lídr ruského státu zdůraznil, že Bělorusové sami bez nápovědy z venku musí pochopit aktuální situaci v zemi.

Putin rovněž označil návrh na zahájení prací na ústavě republiky za logický a aktuální.

„Víme o vašem návrhu zahájit práci na ústavě. Myslím, že je to logické, včasné a účelné,“ uvedl prezident RF.

Také připomněl, že Rusko a Bělorusko mají velmi hlubokou kooperaci v mnoha odvětvích. Obě země musí obnovit výměnu zboží, která se snížila kvůli pandemii. Promluvil i o spolupráci v obranném průmyslu.

Lukašenko uvedl, že poslední události v republice ukázaly, že Minsk se musí držet blíže k Rusku, zejména v ekonomice.

„Ekonomika je základem všeho. Věřte mi, vždy jsme se této linie drželi (spolupráce s Ruskou federací, pozn. red.). A nedávné události nám ukázaly, že se musíme držet blíže k našemu staršímu bratrovi a těsněji spolupracovat ve všech otázkách, včetně hospodářství,“ prohlásil běloruský lídr v Soči.

„No, prokázali své odhodlání, pokud si někdo za hranicemi Běloruska chce mnout ruce, můžeme jim kdykoli dát přes prsty. A mě velmi těší, a já vám jsem za to moc vděčen, že jste ukázali, že běloruské hranice jsou hranicemi Svazového státu Ruska a Běloruska,“ poznamenal Lukašenko.

Putin prohlásil, že Rusko je i nadále odhodláno dodržovat všechny dohody s Běloruskem.

Během jednání bechybělo téma vakcíny proti covidu -19.

„Podle dohodnutí našich premiérů a následně ministrů zdravotnictví bude Bělorusko první zemí, která dostane naši antivirovou vakcínu proti covidu-19, a již se začala účastnit poslední fáze jejího testování,“ pronesl Putin.

Lukašenko poděkoval Putinovi za tento krok.

„Pokud jde o koronavirus, jsem vám vděčný a velmi si vážíme, že jste nás dali do první řady, co se týče zajištění vakcínou. Vidíte, co se děje v Evropě. Rozhodně začala silná druhá vlna. Obávám se, že bude silnější než první. Tyto trendy již vidím, sledujeme je. Musím přiznat, že v Bělorusku k tomu tak, jako v Evropě, nedochází,“ zareagoval Lukašenko.

„Velmi pečlivě se připravujeme na to, aby k nám tato vlna nepřišla. Co je povzbudivé, Vladimire Vladimiroviči, naši odborníci a vědci si všimli, že tento virus již není takový, jaký byl. Obávám se však, že tento virus překryje různé chřipkové viry, které se zde potulují, a proto nesmíme polevovat,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DDjz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0762 sec,0.0354 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,019,024B