Pondělí 14 září 2020
Mimořádná zpráva! Lavrov: Západní partneři v situaci s Navalným překročili všechny rozumné hranice   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 16:25:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov prohlásil, že západní partneři v situaci s Navalným překročili všechny rozumné hranice.

Z našich zdrojů jsme zjistili, že se připravuje obrovská ekonomické ruská protiofenziva.

Rusové jsou připravení odpojit veškeré dodávky plynu a jiných surovin do Evropské unie. Projednali s Čínou a Indií odvedeních všech dodávek pro EU těmto zemím a tím nebudou jakkoliv ekonomicky ve ztrátě.

Vývoj začíná být zajímavý a Rusům opravdu již došla trpělivost.

Aktualizováno

Ministerstvo zahraničí RF právě oznámilo zrušení Lavrovovy návštěvy Berlína, která se měla konat zítra 15. září.

„Pokud jde o tuto situaci, zdá se mi, že naši západní partneři prostě překročili veškerou slušnost, rozumné hranice. Ve skutečnosti se od nás nyní požaduje, abychom „se přiznali“. „Nás se ptají: nevěříte německým specialistům Bundeswehru? Jak to může být? Jejich závěry potvrzují Francouzi a Švédové. Ani jim nevěříte?“ uvedl Lavrov v rozhovoru pro RTVI.

Podle slov ministra Rusko nemá právní důvody k zahájení trestního řízení v případě Navalného.

„Máme vlastní zákony, podle nichž nemůžeme věřit na slovo, abychom zahájili trestní řízení. Musí být dodrženy určité postupy, okolnosti případu. Jejich dodržování bylo předmětem kontroly před vyšetřováním, která začala bezprostředně po tomto incidentu a která v současné době probíhá, během níž byly zohledněny všechny okolnosti případu,“ poznamenal Lavrov.

Podle slov ministra Rusko nemá právní důvody k zahájení trestního řízení v případě Navalného.

„Máme vlastní zákony, podle nichž nemůžeme věřit na slovo, abychom zahájili trestní řízení. Musí být dodrženy určité postupy, okolnosti případu. Jejich dodržování bylo předmětem kontroly před vyšetřováním, která začala bezprostředně po tomto incidentu a která v současné době probíhá, během níž byly zohledněny všechny okolnosti případu,“ poznamenal.

„Zatím nemáme právní důvody k zahájení trestního řízení. Právě kvůli tomu Generální prokuratura požádala německou stranu o právní pomoc,“ uvedl Lavrov.

Šéf ruské diplomacie rovněž prohlásil, že Rusko zatím nemůže udělat víc, než již bylo učiněno k zjištění okolností incidentu s aktivistou Alexejem Navalným.

Politik zdůraznil, že by Západ vymyslel jiný důvod pro sankce proti Ruské federaci, pokud by nebyl případ ruského opozičníka.

„Souhlasím s těmi z našich politologů, kteří jsou přesvědčeni, že kdyby neexistoval Alexej Navalnyj, tak by si vymysleli ještě něco jako záminku pro zavedení dalších sankcí,“ prohlásil Lavrov.

Ruské ministerstvo zahraničí dnes uvedlo, že návštěva Sergeje Lavrova v Berlíně 15. září byla zrušena kvůli změně pracovního plánu německého ministra zahraničí Heiko Maase.

Lavrov a jeho německý protějšek Heiko Maas se měli zúčastnit závěrečného ceremoniálu křížového Roku vědeckých a vzdělávacích partnerství. Jeho datum bylo dohodnuto před rokem a potvrzeno 11. srpna.

3. září však německá strana oznámila změny v pracovním plánu Maase a zrušení jeho účasti na ceremoniálu. Berlín naplánoval ve výsledku hodinu a půl dvoustranného setkání ministrů.

„Původní a hlavní účel cesty S. V. Lavrova do německého hlavního města se tedy ukázal jako irelevantní a navrhovaný formát dvoustranných jednání byl značně omezen,“ vysvětlili v ruském diplomatickém rezortu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DDprSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0619 sec,0.0254 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,023,712B