Neděle 04 říjen 2020
Arménský předseda vlády: Úkolem Ázerbájdžánu a Turecka v Karabachu není území, ale likvidace arménského lidu   
Pridal tk Neděle 04 říjen 2020 - 06:16:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Arménský předseda vlády Nikol Pašiňan vystoupil s proslovem k národu. Informoval o ztrátách mezi arménským vojenským a civilním obyvatelstvem, ale prohlásil, že nepříteli se nepodařilo vyřešit strategický úkol.

„Drazí krajané, bratři a sestry, zažíváme snad ten nejvíce rozhodující okamžik v naší tisícileté historii. Ázerbájdžánsko-turecké loupežné skupiny nechtějí prostě vyřešit karabašskou otázku, jejich cílem jsou Arméni celého světa. Chtějí pokračovat v politice arménské genocidy,“ řekl.

„Stovky tanků a bojových vozidel pěchoty, tisíce granátů a raket, desítky letadel a stovky dronů, desetitisíce pěšáků útočí po celé kontaktní linii. Na jedno bojové stanoviště útočí 150-200 nepřátelských vojáků. Tyto útoky se opakují, doprovázené raketovými a dělostřeleckými údery,“ dodal Pašiňan.

Podle jeho slov nehledě na všechny tyto snahy ázerbájdžánské ozbrojené síly nedokázaly vyřešit strategické úkoly.

„Naši vojáci a dobrovolníci ukazují příklady hrdinství a neochvějnosti. Stovky kusů nepřátelské techniky, desítky letadel a vrtulníků, stovky dronů byly zničeny. Ztráty na živé síle přesahují několik tisíc,“ řekl Pašiňan.

Řekl, že boje na kontaktní linii pokračují i v sobotu, arménská armáda provedla úspěšné protiofenzivní operace a zničila několik útvarů zvláštního určení. Pašiňan rovněž uvedl, že nepochybuje o vítězství arménských sil.

Kromě toho prohlásil, že na různých úrovních řídí 150 tureckých vojáků.

„Podle informací našich vojáků jsou do bojových akcí zapojeni syrští žoldáci a teroristé, turecké speciální jednotky,“ dodal.

Premiér označil rozsah „ázerbájdžánsko-tureckého teroristického útoku“ za bezprecedentní a v 21. století velmi vzácný.

Ázerbájdžánská strana naopak popírá jakoukoliv účast Turecka v bojových akcích. Ministr zahraničí země popírá zprávy o přesunu žoldáků ze Sýrie a tvrdí, že proti Baku je vedena informační kampaň.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DRMz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1470 sec,0.0565 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,393kB