Neděle 04 říjen 2020
Erdogan pohrozil provedením nové vojenské operace v severní Sýrii   
Pridal tk Neděle 04 říjen 2020 - 06:19:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že pokud nebudou splněny sliby, které byly dány Ankaře o stažení kurdských formací ze severu Sýrie, bude se řešením této otázky zabývat sama.

„Když jsme zlikvidovali teroristický koridor, který se pokoušeli vybudovat podél našich hranic, ukázali jsme, že naši syrští bratři nejsou sami. Teroristické zóny, které v Sýrii stále ještě existují, musí být buď vyčištěny, jak nám bylo slíbeno, nebo přijdeme a uděláme to sami,“ řekl během videokonference při otevření vodní nádrže v provincii Hatay.

Erdogan zároveň zdůraznil, že jakékoliv kroky, které by vedly k další humanitární katastrofě v Idlibu, jsou pro Turecko nepřijatelné.

V říjnu loňského roku se Washington a Ankara dohodly na pozastavení turecké vojenské operace Pramen míru a stažení kurdských sil z 30kilometrové nárazníkové zóny na syrsko-turecké hranici, kterou Ankara měla v úmyslu kontrolovat samostatně.

Damašek opakovaně označil přítomnost tureckých sil v příhraniční oblasti Sýrie za nelegální a vyzval Ankaru, aby stáhla své jednotky.

Turecko podepsalo s Ruskem memorandum o vzájemném porozumění, které stanovilo vstup jednotek ruské vojenské policie a syrské pohraniční služby na syrskou stranu hranice mimo zónu operace Pramen míru s cílem usnadnit stažení kurdských vojsk. Odsun Kurdů byl dokončen před plánovaným termínem, poté bylo zahájeno společné rusko-turecké hlídkování v oblasti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DRQP

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1411 sec,0.0635 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,392kB