Neděle 04 říjen 2020
Masakr, aneb vstříc sněmovním volbám   
Pridal tk Neděle 04 říjen 2020 - 15:46:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Volby do krajských zastupitelstev podobně jako volby do europarlamentu či ještě více Senátu jsou vnímané jako volby druhého či třetího řádu. Proto by za jiných okolností ani na nich nezáleželo. Kdyby…

Kdyby zároveň uprostřed zajímavého politického kvasu nepředstavovali jakousi generálku před budoucími volbami do Poslanecké Sněmovny, které naopak budou mít zásadní vliv pro budoucnost této země. Už teď je jasné, že se vytvoří dva zásadní bloky na ty, kteří půjdou s Babišem a na ty, kteří půjdou proti.

Včerejší výsledky do krajských zastupitelstev ukázaly, že Babišovo ANO co do počtu získaných mandátů je celorepublikově nejúspěšnějším politickým uskupením, ale díky své nesporně úspěšné sociálněekonomické politice zároveň vygumovává své levicové partnery ČSSD a KSČM tak, že nakonec nemá s kým jít do koalice.

Protibabišovští komentátoři se vysmívají oběma „levicovým“ stranám, že doplatily na probabišovskou politiku. Jak se to vezme. Bez Andreje Babiše se žádná politika s ohledem na rozložení politických sil přece dělat nemohla a navíc nikdo nechtěl dělat předčasné volby. Jinými slovy, tyto strany se obětovaly ve prospěch možná nejrychlejšího náběhu příjmů těch nejnižších skupin, což je v podstatě v souladu s jejich politikou. Je to něco za něco…

Jiná věc ovšem je, že v zásadě mohou společně skončit pod hranicí 5 procent nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. A co bude dál?

Už dnes je jasné, že pravice vytvoří dva koaliční bloky, a to složené z Pirátů + STAN a ODS+TOP 09+KDU/ČSL. Tyto bloky nepochybně mohou akumulovat silné procento mandátů.

Pro ty, kteří si přejí pád Babiše je to zářný cíl, pro nás, kteří se děsíme, že by zde vládla dnešní opozice, je to černá můra. Zatím to na oživení ČSSD a KSČM moc nevypadá a SPD si hraje na vlastním písečku a tím spíše škodí.

Stresovat se rok před budoucími volbami jak to dopadne, je sice trochu předčasné, ale jak čas bude plynout, bude ten problém zvlášť aktuální.

Asi tak…

Jiří Vyvadil
Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1272 sec,0.0433 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,392kB