Čtvrtek 08 říjen 2020
Od pondělí začnou platit nová protikoronavirová opatření   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 17:44:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes ohlásil nová opatření proti šíření covidu-19, ta budou platná od pondělí. Připomeňme, že dnes česká vláda jednala o epidemiologické situaci v zemi, což původně ale plánovala na pátek.

Během tiskové konference ministr zdravotnictví oznámil, že od 12. října a to na dobu 14 dní budou zcela zastaveny všechny kulturní akce, uzavřou se divadla a kina. Nebude také možné strávit volný čas například v zoologických zahradách.

Nová omezení se také vztahují na sportovce, kteří nebudou moci do vnitřních sportovišť a musí trénovat venku o maximálním počtu 20 osob. Fitness centra a vnitřní bazény se přitom uzavřou hned od zítřka. Všechny profesionální soutěže jsou na dva týdny také pozastaveny.

„Co se týká speciálních výjimek, je možnost sehrání mezistátních zápasů, ale bez diváků a v omezeném režimu,“ dodal Prymula.

Nová omezení se dotkla také restaurací, které budou muset zavírat ve 20:00, u jednoho stolu mohou sedět pouze čtyři lidé, ještě menší počet, pouze dva, je stanoven pro jídelny a obchodní centra.

Omezen má být i provoz úřadů - na dva dny v týdnu. Pro veřejnost budou otevřeny jen na pět hodin.

Základní školy dle nových nařízení mají učit polovinu žáku 2. stupně prezenčně a další polovinu na dálku, po týdnu se děti vymění. Distančně se budou učit vysokoškoláci a středoškoláci.

Úřady také poskytnou možnost dobrovolné izolace v hotelech pro nakažené, kteří chtějí zabránit šíření koronaviru uvnitř svých rodin. Provoz hotelů přitom nebude omezen.

Navíc ministr varoval před dosažením maximálních kapacit ve zdravotnictví. Další opatření jsou dle něj potřebná, aby se zabránilo prudkému nárůstu počtu hospitalizovaných.

„Prudce narůstající je počet osob, které vyžadují zásadní intenzivní péči. Kontinuálně narůstající je i počet zemřelých,“ uvedl.

Během dnešní tiskovky Prymula rovněž nastínil projekt protestování asi celé populace Česka pomocí antigenních testů, pro které nejsou laboratoře potřebné. Skutečný počet nakažených je dle něj mnohem vyšší, než se odhaduje. Současně se o projektu jedná s praktickými lékaři.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1238 sec,0.0459 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,395kB