Sobota 10 říjen 2020
Plné znění prohlášení ministrů zahraničních věcí Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie k situaci v Náhorním Karabachu   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 07:48:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Strany konfliktu v Náhorním Karabachu se dohodly, že 10. října od 12:00 vyhlásí příměří pro humanitární účely. To je uvedeno v prohlášení zveřejněném po výsledcích třístranných jednání ministrů zahraničí Ruské federace, Ázerbájdžánu a Arménie, která se konala v Moskvě. Bylo rozhodnuto o výměně válečných zajatců a dalších zadržených, jakož i těl mrtvých, prostřednictvím zprostředkování Mezinárodního výboru Červeného kříže. Strany rovněž potvrdily neměnnost formátu procesu vyjednávání. IK zveřejňuje prohlášení ministrů zahraničí.

V reakci na výzvu prezidenta Ruské federace V.V. Putin a v souladu s dohodami prezidenta Ruské federace V.V. Putina, prezident Ázerbájdžánské republiky I.G. Alijeva a předseda vlády Arménské republiky N.V. Pashinyana se strany dohodly na následujících krocích:

1. Příměří je pro humanitární účely pro výměnu válečných zajatců a jiných zadržovaných osob a těl mrtvých vyhlášeno od 10. října 12:00, zprostředkováno a v souladu s kritérii Mezinárodního výboru Červeného kříže.

2. Specifické parametry režimu příměří budou dohodnuty dodatečně.

3. Ázerbájdžánská republika a Arménská republika zahájí prostřednictvím spolupředsedů Minské skupiny OBSE na základě základních principů urovnání věcná jednání s cílem dosáhnout co nejdříve mírového urovnání.

4. Strany potvrzují neměnnost formátu procesu vyjednávání.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1345 sec,0.0438 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,404kB