Neděle 11 říjen 2020
Lukašenko hovořil s opozičníky ve vyšetřovací vazbě o ústavě   
Pridal tk Neděle 11 říjen 2020 - 05:46:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu se běloruský prezident Alexandr Lukašenko sešel ve vazební věznici KGB se zástupci opozice, kteří se tam nacházejí, a hovořil s nimi o ústavních otázkách, uvedl kanál Telegram Pool prvního, který jako první zveřejnil zprávy a videa o práci hlavy státu, které jsou poté uváděny oficiálními zdroji.

„Vyšlo najevo, co Lukašenko dělal ve vazební věznici KGB. Čtyři a půl hodiny tam hovořil s výše uvedenými zástupci, kteří se nacházejí ve vyšetřovací vazbě (členy koordinační rady opozice a ‚společného štábu‘- pozn. red.). Cílem prezidenta je vyslechnout názory všech. Mimochodem, obsah besedy je na základě společného rozhodnutí účastníků tajný,“ uvádí kanál.

Současně podle jeho údajů Lukašenko řekl opozičníkům, že „na ulici se ústava nenapíše“.

Ve vazební věznici KGB je například bývalý předseda představenstva Belgazprombanky, bývalý uchazeč o funkci prezidenta Běloruska Viktor Babariko a jeho syn Eduard, kteří dříve vedl předvolební štáb svého otce.

Jak je vidět na fotografii zveřejněné na kanálu Telegram, Babariko byl přítomen na setkání s Lukašenkem. Na schůzce byl také jeho syn Eduard, členka předsednictva koordinační rady opozice Lilija Vlasovová a další zatčení občané.

Běloruská opozice trvá na provedení ústavní reformy, opakovaně prohlásila, že se chce vrátit k ústavě republiky z roku 1994, zejména s cílem omezit počet prezidentských volebních období v zemi pro jednu osobu.

Po prezidentských volbách 9. srpna, v nichž podle Ústřední volební komise zvítězil pošesté Lukašenko, začaly v Bělorusku masové protesty. V souvislosti s těmito akcemi Lukašenko prohlásil, že pokud Bělorusové chtějí reformy, úřady je zahájí už zítra.

Poté se v republice zintenzivnily práce na aktualizované verzi ústavy. Lukašenko prohlásil, že její návrh bude před referendem předložen k veřejné diskusi. Jak řekl prezident, třetí verze návrhu ústavy se již připravuje, protože dvě předchozí mu nevyhovovaly. V pátek uvedl, že Bělorusům budou podány zprávy o průběhu práce na základním zákonu na Všeběloruském lidovém shromáždění.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DWbA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1620 sec,0.0808 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,396kB