Neděle 01 listopad 2020
PROHLÁŠENÍ ÚSTŘEDÍ MUSLIMSKÝCH OBCÍ V ČR K UDÁLOSTEM VE FRANCII   
Pridal tk Neděle 01 listopad 2020 - 06:00:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čeští muslimové vydali prohlášení k teroristickým útokům svých souvěrců ve Francií. Je to klasické blablalba, prostě kecy o tom, že islám a Muhammad nemohou za tyto teroristické útoky, že to je v rozporu s islámem, ale zároveň se dodává, že vlastně si za to mohou Francouzi sami, protože urážejí islám. A protože čeští muslimové chtějí předejít takové situaci v České republice, tak požadují, aby jsme my v ČR islám neuráželi a nekritizovali. Podle nich by bylo nejlepší, aby to tu bylo zakázáno zákonem. Aby nás neobviňovali z manipulací, tak zveřejňujeme jejich prohlášení v celku a zvýrazňujeme pouze dotyčné pasáže.

PROHLÁŠENÍ ÚSTŘEDÍ MUSLIMSKÝCH OBCÍ V ČR K UDÁLOSTEM VE FRANCII
​​​​​​​
Je naší morální povinností odsoudit trestuhodné násilí, k němuž v uplynulých dnech došlo ve francouzských městech ze strany několika mladých muslimů. Tyto činy ukazují na závažnou akulturaci těchto lidí a naprostou neznalost pravé podstaty islámského učení a jeho nejzákladnějších předpisů, zdůrazňovaných všemi relevantními islámskými autoritami. Tato protiislámskost se odráží ve třech ohledech:
1. Žádný jedinec nemá právo sahat na život a práva jiného člověka bez ohledu na to, čeho se dotyčný dopustil, tím spíše, je-li nevinný.
2. Žádný muslim nemá právo brát do svých rukou realizaci islámských či jiných předpisů, jejichž výkon náleží výhradně legitimní soudní a exekutivní moci.
3. Žádný muslim, jedinec ani instituce, nemá právo bránit nějakému zlu krokem anebo způsobem, jehož provedení způsobí zlo ještě daleko větší.
Nejen proto, takové zrůdné činy nemohou nalézt nejmenšího pochopení.

Je však namístě zdůraznit, jak velké pohoršení v nás vzbuzuje opakované hanobení a urážení Posla Božího Muhammeda, mír a požehnání s ním. Jsme zděšeni z toho, že se už nejedná o ojedinělé incidenty, ale o soustavnou, mnohaletou a cíleně přiživovanou kampaň proti více než 1,8 mld. obyvatel naší planety. V kombinaci s politicky infantilními, krátkozrakými a konfliktními vyjádřeními francouzské hlavy státu hrozí takto nepřátelské počiny rozdmýcháním globálního konfliktu bezprecedentního rozsahu. Z tohoto důvodu rezolutně odmítáme urážky a hanobení posvátných hodnot islámu, které Prorok, mír a požehnání s ním, zosobňuje. Požadujeme zastavit jejich šíření, vybízíme ke konstruktivnímu diplomatickému řešení vzniklé krize a voláme k rozhodnému odsudku urážek nejen islámského náboženství ve veřejné sféře.

V budování soužití muslimů a nemuslimů v některých západoevropských zemí došlo k hrubým prohřeškům. Jsme rádi, že ČR nesdílí stejnou historickou zátěž jako některé západoevropské země. Proto se neustále snažme, aby podobné problémy nezatěžovali soužití lidí v naši společnosti a proto také vyzýváme všechny, aby ve svých činech či vyjádřeních a komentářích nevytvářeli podobné zbytečné konflikty.


Apelujeme na všechny lidi, aby se nenechali mezi sebou rozeštvat a navzájem se důstojně respektovali.

31.10.2020
Muneeb Alrawi
Předseda Ústředí muslimských obcí


Kdo jsou a co ve skutečnosti hlásají čeští muslimové? Dvě tváře českých muslimů - odsuzuji na veřejnosti terorismus a mezi sebou jej podporují, se dočtete v unikátní knize na českém knižním trhu:

Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání & fotogalerie

Objednat můžete zde:

http://www.lukaslhotan.cz/Islam-v-Cechach-a-na-Morave/110-Isl%C3%A1m-islamismus-v-%C4%8Cesk%C3%A9-republice-3-roz%C5%A1%C3%AD%C5%99en%C3%A9-vyd%C3%A1n%C3%AD-fotogalerie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1574 sec,0.0684 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,449kB