Úterý 03 listopad 2020
Útok před synagogou ve Vídni. Městem otřásla střelba na šesti místech. Zemřelo několik lidí včetně jednoho teroristy, 15 zraněných   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:03:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Vídni došlo v pondělí ke střelbě na šesti různých místech, mimo jiné u synagogy poblíž náměstí Schwedenplatz. Při útoku byl vážně zraněn jeden policista, jeden z více útočníků byl zabit a podle ministerstva vnitra zemřel také jeden civilista. Obětí však může být více, situace ve městě je nepřehledná. Další útočníci mohou být na útěku. Ministerstvo vnitra incident označilo za terorismus.

Podle informací rakouských novin Kronen Zeitung došlo v hlavním městě Rakouska k útoku na synagogu. Ve středu města byly slyšet výstřely z palných zbraní. Policie potvrdila velkou operaci.

Rakouské noviny Kronen Zeitung informovaly o útoku na synagogu v Seitenstettengasse. V blízkosti Schwedenplatzes došlo k několika výstřelům. Policie pro novina potvrdila, že provádí velkou operaci.

​Podle informací novin se atentátník odpálil pomocí sebevražedného pásu, který měl na sobě. Na útěku je prý několik dalších osob.

Policie vyzvala obyvatele, aby se vyhýbali otevřeným prostorám ve městě.

​Noviny píší, že přicházejí zprávy o několika obětech a mnohých zraněných. Podle informací televize OE24, která se odkazuje na informace policie, zemřelo při útoku sedm lidí.

​Podle informací novin byl postřelen policista, který nyní bojuje o život. Informace o těžce zraněném policistovi potvrdilo i rakouské ministerstvo vnitra. Policie celou oblast uzavřela.

Rakouský ministr vnitra v rozhovoru pro ORF potvrdil teroristický útok. Rakouské ministerstvo vnitra předtím sdělilo agentuře APA, že teroristický útok nevylučuje.

Rakouská média informují o více jak 50 výstřelech. Mělo se přitom střílet z automatických zbraní.

Podle informací novin Kurier s odkazem na oficiální zdroje se po střelbě ve Vídni nachází v nemocnicích 15 lidí. V centru města intenzivně pracuje speciální jednotka Cobra. Policie zatím oficiálně potvrdila jednoho mrtvého.

Rakouský ministr vnitra uvedl, že rakouský kancléř Sebastian Kurz dorazil do operačního štábu, jenž byl po útoku vytvořen. "Nyní jsem v operačním štábu spolu s federálním kancléřem," uvedl ministr vnitra Karl Nehammer v přímém přenosu televize ORF.

Rakouské vojenské a policejní speciální jednotky provádějí velkou bezpečnostní operaci pro zajištění bezpečnosti v zemi. V centru Vídně vytvářejí obranu vládních budov.

Ulice v centru Vídně jsou plné policistů v těžké výzbroji se služebními psy. Nad městem létá několik policejních vrtulníků. Pokračuje hledání možných útočníků.

Starosta Vídně Michael Ludwig podle Kurieru dorazil k policejnímu krizovému týmu a uvedl, že útok zřejmě začal v Seitenstettengasse (u synagogy) a že útočník střílel na lidi v barech a hospodách.

Bezpečnostní pracovníci izraelské náboženské komunity v Rakousku dali pokyn všem židovským občanům, aby nevycházeli ze svých domovů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1313 sec,0.0473 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,443kB