Sobota 02 leden 2021
Peking slibuje odvetu za možnou misi britské letadlové lodi v Jihočínském moři   
Pridal tk Sobota 02 leden 2021 - 17:29:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva obrany Tan Kefei varoval západní mocnosti před vysláním válečných lodí do Jihočínského moře a slíbil, že Peking může provést odvetná opatření.

„Čínská strana se domnívá, že Jihočínské moře by se nemělo stát mořem velmocenské rivality, jemuž dominují zbraně a válečné lodě,“ řekl Tan na tiskové konferenci v sobotu.

Tvrdil, že „skutečný zdroj militarizace“ v oblasti pochází ze zemí „mimo tento region, které posílají své válečné lodě tisíce kilometrů od domova, aby ukazovaly svaly“.

Mluvčí ministerstva obrany rovněž přislíbil, že čínská armáda „přijme nezbytná opatření k ochraně své svrchovanosti, bezpečnosti a rozvojových zájmů, stejně jako k ochraně míru a stability v Jihočínském moři“.

Následně dodal, že „budování a rozvoj čínské obrany bylo vždy doplňkem globální síly pro mír“ a vyjádřil naději, že „různé strany mohou napravit své předsudky a mít racionální pohled na Čínu a její vojenský rozvoj“.

Tyto poznámky následovaly po zprávách, že by nejnovější britská letadlová loď HMS Queen Elizabeth mohla být v nadcházejících měsících nasazena do jižní Číny v rámci první operační mise plavidla.

V únoru roku 2019 tehdejší britský ministr obrany Gavin Williamson potvrdil, že první operační mise královny Alžběty bude zahrnovat Jihočínské moře, což by mělo přispět k „tomu, aby se globální Velká Británie stala skutečností“.

Také média v roce 2019 uvedla, že letadlová loď a její skupina se mají připojit k jednotkám americké armády a japonských sebeobranných sil poblíž japonských ostrovů Rjúkjú „již začátkem příštího roku“.

Zprávy přichází uprostřed pokračujícího regionálního napětí kolem daného území, které si nárokuje řada zemí, včetně Filipín, Bruneje, Malajsie, Tchaj-wanu a Vietnamu..

Navzdory tomu, že USA nemají žádné nároky na území, aktivně se do sporu zapojují a posílají svá vojenská plavidla do Jihočínského moře na takzvané mise na svobodu plavby, což vyvolává ostrou kritiku ze strany Pekingu, který takové činy vnímá jako „provokace“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ERtM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0898 sec,0.0319 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,012,856B