Sobota 09 leden 2021
Nástup koroprátního fašismu   
Pridal tk Sobota 09 leden 2021 - 06:33:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Množí se hodnocení současné doby jako začátek "resetu" či přeformátování světa. Naprosto s těmito závěry souhlasím, ale s jednou velkou terminologickou výhradou:

Mnoho autorů jinak velmi zajímavých, fundovaných a trefných hodnocení používá (podle mého přesvědčení) naprosto nevhodnou terminologii. Chyba spočívá v tom, že probíhající změny označují za "levicové". Nic není vzdálenějšího pravdě.

Nemůže být levicové něco, co jde proti zájmům "pracující třídy", proti zájmům tvůrců SKUTEČNÝCH hodnot, kteří se živí prací a nikoli spekulacemi.

Nemůže být levicové něco, co se opírá o nadnárodní korporace, průmyslový a finanční kapitál. A v poslední době také o IT korporace.


Nemůže být levicové něco, co je reprezentováno finanční a majetkovou "elitou" představující nepatrný zlomek světové populace.

Nemůže být levicové něco, co se snaží ještě zvětšovat už tak propastné sociální rozdíly.

Zárodek tohoto velkého omylu je v záměrném rozšíření hanlivých označení neoliberálních úchylů a šílenců za "neomarxisty", "eurosocialisty" a podobně. To, co je dnes označováno za "neomarxismus", nemá s Marxem a jeho učením absolutně nic společného. Stejně tak počínání evropských struktur nemá nic společného se (skutečným) socialismem.

Je to stejné (stejně blbé) jako ztotožňovat nacismus a socialismus jen proto, že německá strana NSDAP měla socialismus a dělníky v názvu. V tomto případě šlo dokonce o ZNEUŽITÍ levicového hnutí za účelem získání podpory dělníků pro Hitlerovy plány.

Navíc slovo "nacismus" NEVZNIKLO spojením pojmů "nacionalismus" a "socialismus". Pojem Nazi je daleko staršího data a vznikl zkrácením křestního jména Ignác. (Velmi pěkně a trefně se k tomu svého času vyjádřil někdejší ředitel Ústavu pro jazyk český Karel Oliva).

Na československé/české politické scéně působily a dosud působí strany s názvy "národně-socialistický". Nazývá je snad někdo "nacisty" či německy "nazi"? A právě "díky" podobnosti názvu s německým "národním socialismem" se je lidé bojí volit, přestože reprezentují přesně to, co česká politická scéna nejvíce potřebuje.

Připomeňme si dnes už v podstatě prokázanou tezi, že u nás lidé v listopadu 1989 chtěli uspořádání, které by spojovalo to lepší z tehdejšího socialismu a tehdejšího kapitalismu, a dostali kombinaci toho horšího z obou společensko-ekonomických systémů.

Můžete namítnout, že ti nenávidění "eurosocialisté" používají spoustu metod podobných těm, které byly využívány socialistickými (lidově demokratickými) "režimy" ve 20. století. Vzdáleně v něčem možná ano, ale důležitější jsou CÍLE. Stejné metody mohou sloužit k různým cílům, stejně jako různé metody mohou vést ke stejnému cíli.

Stejně jako byly diametrálně rozdílné cíle nacismu (vyvraždění a zotročení "neárijskch" národů) a socialismu (sociální spravedlnost), liší se cíle dnešních světových neoliberálních "elit" a cíle skutečně levicových politických proudů.

Proto vyzývám všechny, kdo se chtějí z politologického pohledu vyjadřovat k současnému dění v Evropě a ve světě, aby se vyvarovali těchto záměrně klamavých nálepek. Jejich používání totiž vede k přesměrování naší oprávněné zloby jinam, než by se ve skutečnosti patřilo.

A ti skuteční zločinci a viníci toho dnešního totálního srabu si jen mnou ruce a pošklebují se nám, jak se mezi sebou hašteříme, nenávidíme a mydlíme kvůli hloupým nálepkám, které právě oni velmi pečlivě vytvořili a rozšířili, aby mezi nás vrazili klín.

Správný termín pro současnou situaci a její vývoj je "korporátní fašismus". A ten není ani náznakem levicový...

BOŽENA WEITINGEROVÁ

Zdroj: FB Boženy Weitingerové

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0819 sec,0.0455 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,024,712B