Neděle 07 únor 2021
Merkelová promluvila o plánu na podporu běloruské opozice   
Pridal tk Neděle 07 únor 2021 - 05:53:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německé úřady přijaly akční plán na podporu běloruské opozice, který se týká poskytování azylu a stipendií či podpory nezávislých médií. V sobotu to uvedla německá kancléřka Angela Merkelová.

„Vláda Spolkové republiky Německo přijala akční plán s názvem Občanská společnost Běloruska. Pronásledovaní opozičníci a lidé v nouzi budou moci vízum získat zjednodušeným způsobem, a tím pádem i azyl. Chceme pomoci traumatizovaným obětem mučení, zavést stipendia a podporovat nezávislá média,“ uvedla Merkelová.

Podle jejích slov to „nezmění konfrontaci“ mezi stranami konfliktu v Bělorusku, protože „zvenčí to možné není“, avšak projeví to podporu v Berlíně směrem k opozici, a „uslyšíme jejich hlasy“.

Merkelová vyzvala úřady v Minsku, aby „okamžitě ukončily násilí a propustily politické vězně“. Zopakovala, že Německo a EU „budou nadále stíhat osoby odpovědné za pokračující porušování lidských práv v Bělorusku“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FppC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1356 sec,0.0524 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,051kB