Pondělí 08 únor 2021
„Jak takový hnus může někdo vůbec říct?“ Skandální výrok Maláčové o covidu-19 a 2. světové válce otřásl veřejností   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 03:52:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká ministryně Jana Maláčová si v pořadu Partie na televizi CNN Prima troufla přirovnat potíže spojené s pandemií koronaviru k následkům 2. světové války. Kontroverzní slova dotyčné vyvolala bouřlivou reakci řady politiků a běžných občanů. Novinář Petr Honzejk dokonce vyjádřil předpoklad, že to může mít zhoubný dopad na kariéru Maláčové.

Ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová se znovu ocitla v centru skandálu. Důvodem je opět kontroverzní výrok této české političky, který Maláčová pronesla v pořadu Partie během své diskuze s poslancem Janem Skopečkem. Ve snaze zdůraznit nepříznivý vliv pandemie na stav společnosti Maláčová poznamenala, že ani druhová světová válka nezapříčinila takové problémy, s nimiž se momentálně potýkáme kvůli pandemii covidu-19.

„Celá země stojí, celá ekonomika má problémy, vlastně ani 2. světová válka nezpůsobila takové potíže jako covid,“ prohlásila ministryně Maláčová v pořadu Partie.

Kontroverzní výrok české političky poslance Jana Skopečka zarazil. Dotyčný okamžitě vyzval Maláčovou k omluvě a otevřeně zpochybnil její znalosti tématu 2. světové války a jejich tragických následků.

„Paní ministryně, to, co jste teď řekla, rovnou se za to omluvte, jestli 2. světová válka nezpůsobila to, co covid… Fakt chcete důsledky 2. světové války srovnávat byt’ s problémem covidu, to fakt nemyslíte vážně,“ nestačil se divit český poslanec. „Naučila jste si někdy něco o 2. světové válce, kolik měla obětí, co to byla za tragédie?“ zeptal se následně.

Maláčová se hned pokusila napravit svůj průšvih a vysvětlila, že to nemyslela dehonestačně vůči obětem války, ale, že se jednalo spíš o to, že dokonce i během 2. světové války děti chodily do školy, zatímco nyní musí studovat distančně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FpHw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0950 sec,0.0507 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,052kB