Čtvrtek 11 únor 2021
Od půlnoci uzavírá vláda tři okresy. Lidé z nich nesmějí vycestovat, přijet nesmí ani občané ze zbytku země   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 10:22:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek zakázala vláda premiéra Andreje Babiše vycestovat ze tří okresů. Jedná se o Cheb, Sokolov a Trutnov. Platí to však v obou směrech, tudíž ani občané z jiných částí země nesmějí do okresů přicestovat.

Podle dostupných informací budou platit ze zákazu výjimky. Jednat se bude o docházku do škol či do zaměstnání, na úřad nebo pro zajištění nezbytné péče pro příbuzné a zvířata.

„Kdo toho chce využít, musí vždy deklarovaný účel doložit, bude to kontrolováno policií,“ reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný na dané výjimky z nařízení.

Lidé mají povinnost nosit chirurgické roušky nebo respirátor třídy FFP2. Z hmotných rezerv vláda regionům uvolní milion roušek.

„Rozhodli jsme proto o bezplatném poskytnutí milionu kusů roušek pro tyto postižené oblasti. V jednání je také to, aby do škol a školek byly dodány respirátory třídy FFP2,“ sdělil Blatný.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0644 sec,0.0225 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,053kB