Pátek 12 únor 2021
Cenzor se zalekl cenzury? Jourové leží v žaludku, že Twitter vypnul Trumpa   
Pridal tk Pátek 12 únor 2021 - 05:04:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zalekl se cenzor cenzury? Buď jak buď, eurokomisařce Jourové, která v Evropské komisi střeží informace od dezinformací, leží v žaludku, že Twitter, Google, Facebook a další sociálně sítě vyply Trumpa. Ono totiž, by mohly vypnout i jí, nebo i celou EU.

Ačkoli Jourové asi není líto Trumpa, a někomu jinému třeba zas Jourové nebo celé EU, skutečnost, že mediální oligarchové mohou kohokoli típnout (i s jeho cenzúrou) papaláše děsí. Levicová spodina, která si to nepřebere, totiž upadla do sylogismu – típnout Trumpa je dobré, típání je dobré.

Média ovšem změnila situaci, jak komunikujeme, vedeme politické diskuze či kampaně, proto potřebujeme přísnější pravidla a digitální hráči být zavázáni k větší odpovědnosti, konstatuje místopředsedkyně Jourová. Mělo by být jasnější, kdo rozhoduje, co je informace a co dezinformace, a kdo koho bude vypínat. Na digitálním Divokém západě chce Jourová, podle svých slov, nastolit demokracii (samozřejmě tu jedinou správnou podle EU..).

euRabia

Zdroj: https://wpolityce.pl/swiat/538675-jourova-krytycznie-o-cenzurze-w-mediach-spolecznosciowych

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1062 sec,0.0403 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,049kB