Čtvrtek 18 únor 2021
Maďarsko se stalo první zemí EU, která obdržela čínskou vakcínu Sinopharm   
Pridal tk Čtvrtek 18 únor 2021 - 04:27:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarsko obdrželo první dodávku čínské vakcíny proti COVID-19 Sinopharm.

Maďarsko je zatím jediným členem Evropské unie, který schválil vakcíny z Číny a Ruska, přičemž maďarští představitelé obvinili blok z pomalého zavádění vakcín.


Dne 16. února bylo dodáno 550 tisíc lahviček Sinopharm, připravených pro maďarský boj proti epidemii. Jedná se o první ze čtyř očekávaných dodávek, které do konce května dosáhnou celkem 5 milionů dávek.

To bude stačit k naočkování čtvrtiny maďarské populace s přibližně 10 miliony lidí. Zdravotní úředníci v zemi nyní provedou kontrolu před zavedením dávek.

Čínský velvyslanec v Maďarsku Qi Dayu (Čchi Ta-jü) na setkání u příležitosti přijetí zásilky na letišti v Budapešti řekl: „Doufáme, že vakcíny pomohou všem zemím na světě, včetně evropských zemí, bojovat proti pandemii a pomohou lidem obnovit zdraví.“

Maďarský premiér Viktor Orbán uvedl, že se nechá naočkovat vakcínou Sinopharm.

Maďarské opoziční skupiny označily schválení vakcíny za uspěchané, ale Sinopharm bude tvořit velkou část maďarské očkovací kampaně.

Minulý týden začalo Maďarsko používat ruskou vakcínu Sputnik. Země zefektivnila svůj regulační proces, aby mohla doplnit distribuci vakcín v EU. Úředníci říkají, že doufají, že Maďarsko může být evropským lídrem v očkování vakcínami proti COVID-19.

„Snažíme se zachránit životy a zachovat ekonomiku a bojujeme společně s našimi čínskými přáteli proti COVID-19,“ uvedl maďarský státní tajemník Tamas Menczer. „Rád bych tedy znovu zdůraznil - pro Maďarsko je to velmi důležitý den.“


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0876 sec,0.0405 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,054kB