Středa 16 leden 2013
Prohlášení Českého mírového hnutí proti zapojení Armády České republiky do agrese NATO na Blízkém východě   
Pridal tk Středa 16 leden 2013 - 15:33:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda České republiky dne 9. ledna 2013 schválila vyslání příslušníků Armády České republiky do vojenské operace Severoatlantického paktu NATO v Turecku. Příslušníci 102. spojovacího praporu v Lipníku nad Bečvou mají být nasazeni v akci u hranice se Sýrií. Vláda ČR o tom rozhodla bez rozpravy v důsledku urgentní žádosti vedení NATO ze dne 19. prosince 2012.Navzdory vládnímu zdůvodnění se nejedná se o obranný akt NATO, neboť nebezpečí napadení nehrozí Turecku ze strany Sýrie, ale je to naopak Sýrie, která je obětí podvratné teroristické války vedené proti ní mj. ze základen NATO a uzavřených táborů v Turecku, kde jsou cvičeni a vyzbrojováni islamističtí teroristé vysílaní odtud k vraždění a ničení na území Sýrie.

Úkolem českých vojáků bude zajištění a dohled nad komunikačními systémy velení operace, které se zúčastní několik armád NATO. Posilování vojenských a zpravodajských sil NATO v Turecku přitom vážně zostřuje napětí v oblasti, která je teritoriem destabilizačního působení NATO, Spojených států amerických, Evropské unie a jejich satelitů - despocií Arabského poloostrova - a Izraele. Jejich bezprostředním cílem je svržení antiimperialistického sekulárního režimu v Sýrii, která je obětí dlouhodobé ozbrojené intervenční kampaně rozpoutané a realizované státy NATO a jeho spojenci, jejíž součástí je intenzivní mediálně-propagandistická válka proti této zemi. Dalším přímým účelem soustředění ozbrojených a zpravodajských sil NATO v Turecku a dalších zemích regionu je příprava vojenské agrese proti Íránu.

České mírové hnutí podporuje pozici Světové rady míru, která konstatuje: „Spojené státy americké a Evropská unie, doprovázeny Izraelem a monarchiemi Zálivu, plánují přesuny, vytvářejí záminky, vyvolávají vnitřní třenice, povzbuzují destabilizaci těch zemí v oblasti, které se nehodí do jejich plánů a zájmů. Současnými cíli jsou Sýrie a Írán. Plán NATO je zaměřený na kontrolu energetických zdrojů a ropovodů i na trhy pro nadnárodní společnosti a sféry vlivu."

České mírové hnutí odsuzuje přímé zapojení Armády České republiky do agrese NATO na Blízkém východě a vyzývá všechny mírumilovné občany České republiky k aktivnímu odporu proti účasti své země ve válkách, agresích a okupacích uskutečňovaných Spojenými státy americký, Evropskou unií a NATO.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1685 sec,0.1225 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,104kB