Středa 16 leden 2013
Pokrytectví české zahraniční politiky nezná hranic. Ruské „Kundí orgie“ vadí, procesy s disidenty ve Vietnamu ne…   
Pridal tk Středa 16 leden 2013 - 20:57:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autor: Stanislav Janský
Před pár měsíci zachvátilo českou zahraniční politiku rozhorlené běsnění. V ruském pravoslavném chrámu provedla feministická extremistická skupina „Pussy Riot“ své „protivládně sexuální“ vystoupení. Pohoršení věřící zavolali policii a vše nakonec skončilo u soudu. Česká zahraničně politická eskadra v čele s ministrem Schwarzengergem se předháněla v odsuzování „politického procesu“ v Rusku a oficiální česko-ruské vztahy poklesly na bod mrazu. Když ale nedávno vietnamský komunistický režim provedl brutální zátah na katolické disidenty a další nezávislé kritiky tamějšího totalitního režimu a připravil několik politických procesů, tak je najednou ticho po pěšině.

Jistě, v případě Pussy Riot se sice možná můžeme podivovat nad výší trestu. Jenže pravoslavný chrám není veřejná půda, ani ulice a pokud tam má někdo právo pronášet nějakou „kritiku“ kohokoliv a čehokoliv, tak maximálně zástupci „vlastníka“, tedy pravoslavní kněží… Také by se vám asi nelíbilo, kdyby někdo chodil dělat veřejná vystoupení do vaší ložnice a to bez vašeho dovolení…Ostatně bylo by zajímavé sledovat, co by kritici procesu s Pussy Riot dělali, kdyby se podobně trapný akt udál třeba v (moskevské/jeruzalémské/pražské ) synagoze…nebo nějaké mešitě…

V případě procesů ve Vietnamu je to ale jednoznačné. Jsou to docela obyčejné totalitární procesy s lidmi, kteří mají jiné (než oficiální) názory. Například minulý týden začal za přísných bezpečnostních opatření proces se 14 vietnamskými disidenty v provincii Nghe An. Většina z nich jsou katoličtí věřící a jsou obviněni z pokusu o svržení „lidové vlády“ (rozuměj komunistické diktatury). Všechny pravděpodobně čeká mnohaletý žalář. Ti nešťastníci se provinili pouze tím, že požadovali svobodu vyznání své víry a údajně udržovali styk s prodemokratickou exilovou stranou Viet Tan, která sídlí v Kalifornii v USA.

Nějak jsem si přitom nepovšimnul, že by se český min. zahraničí těch chudáků ve Vietnamu zastal alespoň slovem. Přitom jeho možnosti jsou značné. Česká republika mnoho let posílá do Vietnamu desítky milionů na tzv. rozvojovou pomoc. Máme tu skoro sto tisíc Vietnamců a mnoho z nich má úzké vazby na tamější komunistický režim. Česká vláda by tedy snadno mohla rozvojovou pomoc do Vietnamu zastavit (stejně nikomu nepomáhá a většinou se na místě rozkrade, jak to již u podobných „pomocí bývá“), mohla by demonstrativně vypovědět pár tisíc vietnamských přistěhovalců, kteří mají vazby na tamější režim (významně by se snížila zločinnost), mohla by vypovědět vietnamského velvyslance, pohrozit zavřením naší ambasády v Hanoi… Mohla by apelovat na solidaritu u ostatních zemí EU a pohrozit komunistické vládě v Hanoi sankcemi. Jenže se neděje vůbec nic….Ptám se proč?

Současná česká zah. politika je bohužel plně „bruselská“ a tedy plná nechutné politické korektnosti, s ní spojeným lhaním a pokrytectvím a navíc vysloveně protizápadní. To, co u bílých (křesťanů) v Rusku vadí, zůstává u spřátelených (asijských) vietnamských „soudruhů“ bez povšimnutí. Navíc se jistě evropští socialisté a naše „pravda láska“ radují, jak soudruzi ve Vietnamu potlačili „katolické protisocialistické rejdy“... Prý nechceme ohrozit vzájemným obchod,… jistě bude znít trapná výmluva, aby se nemusela přiznat pravda. (Jen pro informaci český export do Ruska je mnohonásobně větší než do Vietnamu a má rostoucí tendenci. Naopak český vývoz do Vietnamu je v porovnání s Ruskem de facto nevýznamný a stagnuje). Nic na tom nezmění nesmyslné bláboly pro vietnamských PRistů sdružených v tzv „Vietnamsko-české společnosti“, kteří bez uzardění stále slibují údajně skvělé obchodní příležitosti ve Vietnamu (které se nikdy nematerializují) a za to prý máme navýšit počty ekonomických přistěhovalců (Kteří nám tu pak jako „projev vděku a obohacení“ prodávají drogy, páchají další závažnou trestnou činnost a zneužívají sociální systém).

To celé jen ukazuje, že pokrytectví současné českého politického establishmentu presentované současným ministrem zahradničí Schwarzenbergem, který dělá zahraniční politiku pod praporem „pravdy a lásky“ a bruselské antizápadní zahraniční politiky. Který, prost jakýchkoli koncepcí a hodnot, se chová jako slon v porcelánu.

Co s tím? Nejprve se musíme zamyslet nad skutečně českou zahraniční politikou. Ta by měla primárně obhajovat české zájmy! Navíc si asi budeme muset konečně přiznat, že mimo Evropu, Rusko, USA nemá ČR žádné politické zájmy a zahraniční politika by mimo tyto klíčové země měla plně reflektovat české ekonomické zájmy. To ale současný politický establishment vůbec nechápe. Například nová ambasáda v Barmě bude mít údajně primárně politické cíle….což bude zcela v protikladu se zájmy českých firem, které by mohly aktivně participovat na obnově země. …Je proto nejvyšší čas tyhle mravní relativisty a diletanty poslat do politického důchodu! Začal bych tím, že nezvolíme p. Schwarzenberga presidentem naší země. Ostatně mít presidenta, který věčně svoji zemi pomlouvá, by byla opravdu ostuda…!

Pro pobavení: V Indonésii podali další nezvratný důkaz, že ten všechny kultury jsou „stejně kvalitní“. V provincii Aceh, kde vládne de facto islámské právo sharia, tamější vláda vydala nařízení, že ženy nesmí jezdit na motorce a sedět přitom „obkročmo“. Prý to evokuje hřích. To se týká i řidiček motorek. Sice mi není jasné, jak lze řídit motorku a sedět přitom bokem…dokonce se domnívám, že na to není odpověď ani v tom pochybném vele díle zvaném korán… No ale uznejte, není škoda, že podobné multikulturní obohacení nemáme i u nás….? Mimochodem strana Zelených by nám prý podobné obohacení ráda nadělila…dokonce si jako zahraničního „tajemníka“ jmenovala nějakou komickou muslimskou figurku…a je to tatáž strana, která p. Schwarzenberga dosadila do vrcholné politiky…
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1453 sec,0.0956 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,115kB