Úterý 31 leden 2017
POLITICKY NEKOREKTNÍ HUMOR   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 03:28:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Toto 37 minutové video komediálních scének, skečů a komentářů autor sestříhal jako výraz vztyčeného prostředníčku všem feministkám, sluníčkářům a regresivním fanatikům, kteří si myslí, že lze nanormovat jazyk, kterým lidé hovoří a chtějí nastavit slovním projevům hranice. Humoru se ale meze kladou těžko.ROZPIS:

0:38 - Daniel Fernandes – slovo na F
0:56 - Paul Joseph Watson – Trigglypuff
3:37 - Belgický stand-up komik o islámu
8:39 - Joe Rogan – vegani
11:16 - Lisa Lampanelli – Hector
11:40- Bill Burr – filmy o rasové snášenlivosti
13:55 - Louis CK – jeleni
17:12- Jimmy Carr – chůva
17:36 - Lisa Lampanelli – černoška s potraty
17:52 - Louis CK a Liz Ciani
19:32- Ricky Gervais – Švýcaři
20:21 - Jon Lajoie – ženy
22:16 - Angry Foreiner – protirasistické demonstrace
23:33 - Louis CK a Pamela Adlon v galerii moderního umění
28:05 - Jimmy Carr vs žena
28:50 - Anthony Jesselnik – rodinná historie
29:27- Ricky Gervais – Pol Pot
30:27 - Louis CK – stroj času, Hitler, znásilnění
33:33 - Jim Norton – muslimové
34:54- Evan Sayet – pointa Forresta Gumpa
35:49 - Trigglypuff final remix


Zdroj: nwoo.org


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina představila motto a logo Eurovize 2017   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 03:23:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mottem Eurovize 2017, která se bude konat v květnu v Kyjevě, bude „Celebrate Diversity“, jež ukrajinští organizátoři přeložili jako „Važme si rozmanitosti.“ Na svých stránkách to oznámila ukrajinská televizní stanice Peršyj, která se spolupodílí na organizaci konkurzu.

Televize rovněž představila logo, kterým se stanou ukrajinské korále, „jež jsou nejen nejstarším ženským šperkem, ale i amuletem." „Jedinečnosti šperku dodává právě to, že je složen z velkého počtu různých korálků a každý z nich je jedinečný," stojí ve zprávě.

Organizátoři rovněž uvádějí, že motto a logo přibližují chápání ukrajinské kultury a rovněž představu o tom, co čeká hudební fanoušky, kteří v květnu dorazí do Kyjeva. „Ukrajina vstoupí do paměti jako spojení kultury, technologií a osobitého tvůrčího nadšení všech 43 účastníků soutěže, kteří se již aktivně připravují k hudebnímu konkurzu," prohlásili v televizi.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKvůli ruské hymně odešli ukrajinští biatlonisté ze stupínků vítězů   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 03:20:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský tým opustil ceremonii předávání cen na šampionátu Evropy v Polsku, aniž by doposlouchal do konce ruskou hymnu, ruští sportovci šli za nimi.

Na videu je vidět, jak organizátoři předali sportovcům dárečky od sponzorů, nestihli jim ovšem předat medaile. Poté začala znít ruská hymna. Při prvních tónech ukrajinští sportovci sestoupili ze stupínků vítězů. Ruský tým je po několika okamžicích následoval.

Rusové získali první místo v celkovém počtu medailí na evropském šampionátu, který se konal ve městě Duszniki-Zdrój. Druhé místo obsadili Ukrajinci, třetí Bulhaři.

Ukrajinská biatlonistka Anastasija Merkušina později vypověděla, že příčinou incidentu se stala technická chyba operátorů, jelikož na rozdíl od medailové ceremonie se má květinová ceremonie doprovázet ne hymnou, ale prostým zvukovým doprovodem.

„Prostě si spletli skladbu. Místo obyčejné hudby pustili hymnu, tam ale neměla být. A tak jsme se ztratili," řekla Merkušina.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChudoba v Česku zůstává   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 03:16:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prý Češi žijí v blahobytu. Země prý vzkvétá. Statistika ukazuje, že mezi námi žije celý milion chudých.

Máme se dobře, tvrdí vládní politici. Jaká je ale realita? Pod hranicí příjmové chudoby žije 9,7 % obyvatel ČR, uvádí fikci na pravou míru analytici z Českého statistického úřadu. To znamená, že téměř desetina obyvatel Česka, tedy zhruba 1,02 milionu lidí žije pod hranicí příjmové chudoby. Pro jednotlivce loni činila asi 10 220 korun a pro rodinu se dvěma menšími dětmi 21 461 korun. Proti roku 2015 se limit nepodstatně zvedl, o 300 korun. Míra ohrožení chudobou se nezměnila.

Příjmová chudoba hrozí čtyřem procentům lidí, kteří pracují. Pod hranicí je sedm procent důchodců, 15 procent dětí do 16 let a 45 procent nezaměstnaných. Tři čtvrtiny důchodců, jimž hrozí příjmová chudoba, žijí samy. Většinou jsou to ženy. Třetina dětí pod hranicí chudoby vyrůstá v neúplných rodinách. Desetina chudých chlapců a děvčat ale žije s oběma rodiči, kteří pracují.

V roce 2015 se podle statistiků zlepšila materiální situace. Materiálním nedostatkem trpělo v předminulém roce 5,6 procenta Čechů a Češek. Je to asi 590 tisíc lidí, proti předloňsku jich tak o víc než 100 tisíc ubylo. Deprivovaní nemají nejméně čtyři z devíti věcí, jako je telefon, pračka, televize či auto. Nemohou si dovolit třeba taky jednou ročně vyrazit na týdenní dovolenou, nezvládnou mimořádný výdaj 9700 korun, nedokážou pravidelně hradit nájem nebo si nemohou obden dopřát maso.

V roce 2005 v této situaci bylo skoro 12 procent lidí. Do roku 2009 podíl klesl zhruba na šest procent. Od roku 2012 do roku 2014 se blížil k sedmi procentům.

Neočekávaný výdaj by v roce 2015 nezvládlo 36 procent lidí. Na týdenní dovolenou nemohla vyrazit zhruba třetina. Auto nevlastnilo devět procent. Pračku, telefon a televizi neměl ale jen zlomek Čechů a Češek. Materiální deprivací trpěl každý dvacátý důchodce, sedm procent dětí do 16 let či tři procenta pracujících.

Dostatečný příjem, materiální vybavení a ani práci nemá kolem 1,8 procenta lidí, tedy asi 190 tisíc.

Co na tuto hroznou statistiku říkají čeští politici?

"Ano, můžete namítat, že statisticky na tom Česká republika v porovnání s EU není zase tak špatně, nicméně je v tom jeden háček. Příjmová chudoba v naší zemi hrozí podle statistiků tomu, kdo nevydělává lehce nad 10 tisíc korun. Hranice příjmové chudoby v ostatních státech je samozřejmě mnohem vyšší, takže jednoduché procentuální porovnávání, jak to předvádí někteří komentátoři a politici, není možné," upozorňuje Ivo Pojezný, poslanec Parlamentu ČR za KSČM a člen sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Podle komunistického poslance není příznakem dobrého života v Česku, že čtyřicet procent domácností žije na pokraji chudoby. Dovolená či pořízení nového oblečení jsou pro ně snové záležitosti.

"Nemluvě o tom, že asi polovina všech domácností by měla problém uhradit nenadálý výdaj ve výši 10 tisíc korun. To znamená, že stačí rozbitá pračka, nebo lednice a velký problém je na světě. Nejhorší na tom je, že se nám začíná rozmáhat i tzv. pracující chudoba. Desítky tisíc občanů chodí pravidelně do zaměstnání, a přesto jim výdělky nestačí na to, aby pokryly své základní životní potřeby," míní.

"Opravdu je znakem vyspělého státu, když si poctivě pracující lidé (nebo ti, kteří jsou po celoživotní práci v penzi) nemohou „dovolit" ani to, aby si doma zatopili?," ptá se poslanec Ivo Pojezný.

Alena Novotná

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak tahle podpora, pane Drahoši, pro vás bude drahá   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 03:09:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V průběhu března se má končící předseda České akademie věd Jiří Drahoš rozhodnout, zda vstoupí do boje o prezidenství ČR, či nikoliv. A už jaksi předem se mu z hlediska jeho možných ambicí v prezidentské volbě uspět (pokud se jí skutečně zúčastní), přihodila nemilá věc. Dokonce až tak nemilá, že by snad ještě před oním rozhodujícím březnem udělal nejlíp, kdyby sklapl notes a řekl: NEMÁM ZÁJEM.

On jej totiž snad jako první z českých politiků označil za svého prezidentského favorita místopředseda sněmovny českého parlamentu a dřívější starosta obce Suchá Loz Petr Gazdík. Politik v Čechách, na Moravě a též ve Slezsku tak oblíbený a do srdcí lidu vrostlý, že má šance zopakovat to, co u nás před časem dokázal jedině Václav Havel. Totiž ukázat prstem na člověka, pronést, tohle je můj vyvolený na tu a tu funkci – a tímto gestem jej od uvedené funkce do konce života vzdálit, ne-li vůbec politicky odrovnat.

Samozřejmě Havel tak činil neuvědoměle. Přemožen kladnými referáty, jež o sobě četl v novinách či slyšel v televizi nebo v rozhlase, se domníval se, že svou podporou kamarádovi a příteli do funkce skutečně pomůže, a pak jen ohromeně zíral, že se tak nestalo. Ale Gazdík je už od počátku případ odlišný. On za sebou průvod pochlebovačů netáhl a netáhne, a vše, co ve svém politickém životě udělal, se ve veřejnosti přijímálo buď s rozpaky, či s nenávistí, ne-li přímo s opovržením. To např. když se v listopadu 2013 coby podržtaška spolustraníka Kalouska vzdal funkce místopředsedy sněmovny a předal ji právě Kalouskovi, protože ten je – jak on o sobě sám tvrdí – skvělý rétor, zatímco on Gazdík? Nebo když se při zdržení na letišti v Rusku pokusil vyvolat mezinárodní skandál za českou chybu (při neplánovaném mezipřistání vstoupilo do letadla dalších 11 osob, které nebyly odbaveny), kteroužto chybu českou on, pochopitelně, vydával za nevraživost ruskou a hlavně za nedostatek ruské úcty k němu, coby vedoucímu členu delegace. Chybělo tehdy skutečně málo, aby za tento „mezinárodní incident“ požádal Západ o vyvolání třetí světové války. Stejnou podporu veřejnosti sklidil za iniciování žaloby na prezidenta Zemana, za iniciování žádosti neproplatit jeho zahraniční cestu za Putinem a na Rhodos, či za to, jak úporně, jako by šlo o jeho vlastní bytí či nebytí, se ve sněmovně bil za protiruské sankce.

Takže shrnuto: On se svou popularitou, jíž se u našeho lidu těší, nemohl, když svou podporu Drahošovi vyslovoval, očekávat, že tím Drahošovi cestu na prezidentský stolec usnadní. On přece, jako člověk s mozkem v hlavě, musel vědět, že mu tím naopak velmi uškodí. Ne-li přímo z volby vyřadí.

Ale přesto tu podporu vyslovil..

Vysvětlení jsou dvě: Buď chtěl skutečně Drahoše pro prezidentskou roli diskvalifikovat, anebo předchozí věta o člověku s mozkem v hlavě neplatí.

Které z těch dvou je asi pravé?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč mě nikdo nemá rád?   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 03:04:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč mě všichni ubližují, a křivdí mi, a obvinují mě ze lži a podvodů? Jako úspěšný podnikatel jsem poctivě založil 600 firem, to nedokázal ani Bata. Dávám mnoha lidem velmi dobře placenou práci a zajištuji deseti milionům lidí velmi kvalitní potraviny.

Omylem jsem řekl, že Čapí hnízdo je můj projekt. Kdo z vás se nikdy nepřeřekl? Své děti jsem prý okradl, když jsem jim hnízko daroval a pak jsem jim ho ukradl, pardon, převzal do svého majetku. Je pomluva, že svým firmám připisuji dotace a že žádné daně neplatím. Proč mi chcete zakázat, abych si ponechal firmy, které bohatnou díky dotacím? Že jsem ministr finací, to s tím nemá nic společného. Nevěřte každé pomluvě, co o mě šíří Kalousek. Prý jsem vstoupil do politiky, protože končily dotace na žlutý sajrajt na polích, který prý zabíjí srnky a včely. Zelení jsou lháři, o tom nebudeme diskutovat. Lidovci mi prodloužili dotace, které měly končit, ale to je jejich dobrý skutek. Za to přijdou do nebe. Prý zvyšuji počet úředníků a jejich platy. Ale kdo by mě volil, kdybych někomu nepomohl? I Komárek, který psal komunistické verše, a mě nenáviděl, tak za milionek jsem jeho nejlepší kamarád.

Stát prý neřídím jako firmu, když každý rokem prý nechávám mizet přes velké firmy téměř půl bilionu. Pro pár milionků naděláte řečí...Důležité je, aby malí podnikatelé, kteří naši ekonomiku jen zaplevelují, aby už neokrádali náš stát ani o jednu korunu. Kvůli EET si prý žena na mateřské dovolené nemůže přivydělat. Ženská se má starat o svého fakana, na to dostává peníze celou dovolenou, a ne aby se dřela pro pár drobných. Babička prý si občas přivydělává malováním vajec a šitím krojů. Stará baba by se neměla honit za mamonem a měla by sedět doma.

Prý zkrachovalo 1500 hospod. Je to pomluva, šlo jen o padesát hospod. Všichni kradli, proto skončili. Jezdím často na venkov a přemlouvám všechny důchodce, kteří mají hospodu, že naučit se EET je maličkost i pro důchodce. Pro pouhých pět tisíc zavřít hospodu? Pokud si nevydělá ani na chleba, tak proč podniká? Pět tisíc musí stači na mobil, tiskárnu, papír. Měsíční polatek za internet, to je prkotina i pro důchodce. Co to je pro důchodkyni, která na vesnici prodává nejzákladnější potraviny a má jen padesát zákazníků? Když nemá ani pitomých pět tisíc, tak at nepodniká!

Do 28.1. bylo vydáno 145 000 000 stvrzenek. To vychází zhruba na 3 000 000 stvrzenek za den. Aspon mají papírny kšeft a zákazník velkou naději na výhru... Pivovary prý hlásí nižší objednávky od restaurací na pivo. Stále vravím, že všeci lžou. V hospodách prý zdraží jídlo a pivo. Samozřejmě , když předtím všichni kradli, tak si musí nahrabat zdražením. Zvýšení nákladů je výmluva, tomu nevěřte.

Od března bude EET v obchodech, a prý se zdraží všechny potraviny. Platí to stejné, co jsem ted řekl. Když už nemůžou krást, tak musí okrást zákazníka. Pokud předtím nekradli, nemají důvod zdražovat.

Udavačský veb jsem nevymyslel, to moji úředníci. Nemohu odpovídat za každého svého otroka, pardon, podřízeného. Jako bývalý estébák vím, že udávání není nic špatného.

Prý jsem zničil poctivého řezníka. Není to pravda, Vyráběl ještě horší párky a jitrnice než já dělám amarouny, pardon "maso" v konzervě "bramborový guláš".

Po celé tři a půl roku jsem prý nedokázal najít důkaz na jediného člověka, který skutečně krade. Nemohu přece jmenovat sebe, pardon, co to vravím, když kradú všeci, tak nemůžu vyjmenovat jednoho, to dá rozum! Divíte se, když kradnú všeci?

Proč jsou všichni proti mě zaujatí, když já jediný jsem poctivý a pravdomluvný zloděj, pardon, co to táram, úspěšný podnikatel a miliardář. Ach, ta lidská závist! Nevíte někdo, proč mě nikdo nemá rád?

Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSi Ťin-pching vydal pokyn na záchranu jachty s čínskými turisty v Malajsii   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 02:59:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy tiskové agentury Nová Čína došlo 28. ledna ve 21 hodin ke ztrátě kontaktu s jachtou s 28 čínskými turisty na palubě, která se pohybovala u ostrova Mengalum v malajském státě Sabah. V současné době chrání jachtu malajské královské vojenské námořnictvo společně s námořní policií.

Čínský prezident Si Ťin-pching vydal okamžitě téhož dne důležitý pokyn, ve kterém požádal čínské ministerstvo zahraničních věcí a čínské velvyslanectví v Malajsii k posílení komunikace s místními úřady a k vynaložení maximálního úsilí na záchranu jachty. Čínské ministerstvo dopravy, Čínský státní turistický úřad a další příslušná oddělení by měla okamžitě zahájit nouzový mechanismus a spolupracovat s Malajsií při záchraně.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKandidátem na kancléře Sociálnědemokratické strany Německa je bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 02:57:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sociálnědemokratická strana Německa (SPD) 29. ledna rozhodla o jmenování bývalého předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze kandidátem strany do kancléřských voleb, které se budou konat v září.

Německý vicepremiér Sigmar Gabriel oznámil 24. ledna neúčast na volbách a odstoupení z funkce předsedy SPD. Současně navrhl jednašedesátiletého Martina Schulze do funkce předsedy strany. Sigmar Gabriel také odstoupil z funkce ministra hospodářství a 27. ledna nastoupil do funkce ministra zahraničí, ve které nahradil Frank-Waltera Steinmeiera, který v únoru nastoupí do funkce německého prezidenta.

Německá vláda nedávno uvedla, že volby do spolkového sněmu proběhnou 24. září. Angela Merkelová oznámila v listopadu loňského roku úsilí o znovuzvolení. Pokud vyhraje v letošních volbách, zahájí své čtvrté funkční období jako německá kancléřka.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚčast na kvalifikaci pro Paralympiádu 2018 zakázali ruským paralympionikům   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 02:52:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedení Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) zakázalo ruským paralympijským sportovcům účastnit se kvalifikace na Paralympijské hry 2018 v Pchjongčchangu. Taková informace se objevila na stránkách Ruského paralympijského výboru (RPV).

„Výkonný výbor IPC zamítl návrh RPV o účasti ruských paralympioniků na kvalifikačních soutěžích pro zimní Paralympijské hry 2018 v Pchjongčchangu za poskytnutí konkrétních garancí ze strany RPV," stojí v prohlášení výboru.

Uvádí se, že RPV bude i nadále připravovat ruské paralympijské sportovce k zimní Paralympiádě nehledě na zákaz IPC. „RPV si vyhrazuje právo hájit legitimní práva ruských paralympijských sportovců v souladu s ruským a mezinárodním právním řádem," dodali v PVR.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAdvokát stanovil podmínky, za kterých bývalý ukrajinský prezident Janukovyč může vypovídat na Ukrajině   
Pridal tk Úterý 31 leden 2017 - 02:47:48 Cist komentare / psat: 1 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč může vypovídat na území Ukrajiny za podmínky, že mu bude zajištěna bezpečnost a dojde k vyšetřování okolností pokusu o vraždu v roce 2014. Prohlásil to jeho právní zástupce Vitalij Serďuk.

„Pokud dojde k zajištění bezpečnosti a vyšetřování existujícího trestního činu o pokusu o jeho vraždu, bude mít samozřejmě možnost přijet na Ukrajinu a vypovídat. Prozatím však zůstává nejméně žádoucím svědkem jak pro generální prokuraturu, tak i pro současnou vládu," cituje Serďuka agentura RIA Novosti.

Kromě toho advokát prohlásil, že je nutné za Janukovyčem přiznat status poškozeného v případě pokusu o jeho vraždu.

Podle dřívějších zpráv Pečerský soud v Kyjevě schválil zahájení vyšetřování Janukovyče v nepřítomnosti ve věci vlastizrady.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 31 32 33
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1740 sec,0.0780 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,671kB