Pondělí 21 leden 2019
Jaroslav Bašta: Protektorátní výuka dějepisu a české literatury   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:38:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přiznám se bez mučení, že na základě svých zkušeností mám k různým výročním zprávám už léta velkou nedůvěru, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Mimo jiné proto, že jsou psány dle pevných osnov, takže se jednotlivé roční výstupy hodně podobají jeden druhému. Když jsem pracoval na ministerstvu zahraničních věcí, povšiml jsem si, že tyto každoroční elaboráty našich velvyslanectví o hostitelských zemích se v případech spořádaných evropských států občas lišily pouze letopočtem, jinak se tam opakovalo stále totéž několik let po sobě.

Přibližně podobně ve své podstatě vypadaly výroční zprávy Bezpečnostní informační služby. Vždy jsme se z nich dozvěděli, že Česká republika je rejdištěm ruských a čínských špionů, nikdy nechyběla zmínka o tom, že velvyslanectví Ruské federace má čtyřikrát více personálu než by mělo mít, a že jsou to všechno agenti tajných služeb pod diplomatickým krytím. Až ve výroční zprávě za rok 2017, zveřejněné v prosinci 2018 jsme se dozvěděli, že naši kontrarozvědčíci svůj boj s ruskými hybridními hrozbami chtějí vést důsledně, již na základních školách.

Zjistili totiž strašlivé bezpečnostní riziko – výuka dějepisu na českých školách nikdy nepřestala být ovlivňována sovětskou (!)propagandou. Totéž platí pro výuku češtiny, respektive české literatury v období národního obrození. A tu věčně živou sovětskou propagandu využívají Rusové pro své hybridní cíle. Domníval jsem se, že toto tvrzení v poznámkách pod čarou tam propašoval nějaký recesista, obdivovatel Járy da Cimrmana, jen mě trochu mátl citát z G. Orwella.

Z omylu mě vyvedl pan ministr školství Plaga, který se sešel s ředitelem BIS Koudelkou, aby závažné zjištění kontrarozvědčíků probrali a neprodleně zjednali nápravu. Dá se tedy předpokládat, že Bezpečnostní informační služba převezme do své kompetence i úkoly školní inspekce a možná bude prověřovat vyučující dějepisu a dějin literatury.

Sice to zní šíleně, ale v historii naší země by nešlo o nic nového. Tohle už tu totiž bylo před osmdesáti lety po německé okupaci za Protektorátu. Tehdy také začali tím, že nejprve z výuky odstranili některá nevhodná dějinná období, hlavně národní obrození, husitství, legionáře a První republiku. Nejen z historie, ale také z vyučování českého jazyka. Na konci roku 1941 pak ze školních osnov úplně zmizely jako ideologicky nevhodné nejen historie jako taková, ale kvůli národnímu obrození také výuka dějin literatury.

Ředitel BIS potřebuje rychle vyměnit, nežli se nám zblázní úplně

Dějepis se začal učit až od roku 1943, když učitelé absolvovali příslušné nacistické ideologické školení na kurzech v Berlíně. Nevím, zda pan ředitel Koudelka již navrhl panu ministrovi Plagovy pro tyto účely kapacitu školicího střediska BIS, ale časem k tomu nejspíš dojde, protože v Čechách se historie ráda opakuje. Zvláště její mimořádně odporné a bizarní epizody.

Mám totiž velmi nepříjemný pocit, že zpravodajci a pan ministr školství postupují ve své reformě vyučování dějepisu podle původního zadání, které o několik desetiletí později vtělil do svého varování George Orwell: „ ...nestudujeme historii, abychom znali minulost, ale abychom nalezli učitelku pro budoucnost a abychom ji uměli zajistit...“ (A. Hitler Mein Kampf, s.383). Výběr „nevhodných“ období českých dějin a literatury se totiž s tím protektorátním pozoruhodně shoduje.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-protektoratni-vyuka-dejepisu-a-ceske-literatury/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:33:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

Téma mě napadlo, když jsem se díval na nedávno uváděný film „Už je tady zas“. Pro ty, kdo jej neviděli – Adolf Hitler se časovým skokem dostane do současnosti, rychle se zorientuje a začne konat, jak byl asi zvyklý. Pamětníci o něm tvrdí, že byl vynikající rétor a uměl strhnout davy. A tohle je podstata děje – asi nejvíce výstižná byla situace, kdy navštíví budovu– tuším strany SPD a postaví tam všechny „do latě“ včetně předsedy. Je to naservírováno tak, že divák nemá nejmenší pochyby o tom, kdo je zkostnatělá stará struktura vypouštějící otřepané prázdné fráze a kdo je přirozený politický lídr zajímající se o problémy většiny lidí.

A proč tak začínám? Aktuálně J. Soukup oznámil založení hnutí „LIST Jaromíra Soukupa“. Při vší úctě, ten chlap má odvahu ventilovat nekorektní témata, měl by i argumenty, ale přirozený lídr to není. Na druhou stranu spousta lidí ho bude volit, protože si řeknou, že raději nelídr než nikdo, resp. profláklé staré struktury. Ovšem, dle mého, současní politici vytvářejí prostor pro nástup skutečného „vůdce“ lidu. A jak by řekl klasik .... Ale to bude sekáč, pánové! Ne jako Soukup. Ten se nezakecá...

Podívejme se na výběr možných argumentů, které bude obtížné vyvracet a a hodně lidí s nimi bude souhlasit. Jelikož jsem necelých 30 let musel budovat socialismus a nyní necelých 30 let buduji kapitalismus, mohu srovnávat. Možná i právě proto si myslím, že situace je v dnešním stavu dlouhodobě neudržitelná. Socialismus byl jeden extrém, nyní žijeme v extrému druhém.

Socialismus byl extrém v nesvobodě. Pokud s vědeckým úspěchem přišla osoba ideově závadná, tak se nic nerealizovalo. Veřejné projevení mnohdy zdravého rozumu bylo označeno za sabotáž při budování lepších zítřků a postižena byla celá rodina. Dotyčný dostal do kádrových materiálů, že nesouhlasí nebo je odpůrcem socialistického zřízení a bylo vymalováno i pro budoucnost jeho dětí. Ovšem lídr jistě v budoucnu řekne – tohle bylo nesmírně špatně, tohle odsuzuji. Na druhou stranu může říct, že si nepamatuje necelý milión spoluobčanů v exekuci, nepamatuje bezdomovce a na příslušných grafech doloží, že např. prům. mzda na konci 80. let byla cca 3.200,- Kčs a medián mzdy byl cca 3.300,- Kčs. Následně vyloží, co to je medián mzdy a výsledkem bude, že každý Pepa bude vědět, že průměrná mzda byla dosažitelná pro většinu spoluobčanů. Může přidat statistiku kolik se postavilo bytů a jaký byl nájem, kolik se platilo vodné a stočné a kolik dělala platba za energie. Možná i doloží, že byly částečně nevratné půjčky za mizivý úrok na stavbu rodinných domů a případy, kdy obec pozemky přidělovala za symbolickou cenu nebo úplně zadara.

A já se ptám – jak proti tomu chcete argumentovat? Že prodavačka z hypermarketu s platem 15.000,- Kč brutto si může vzít půjčku a podívat se kamkoliv po světě? ... nebo, že si může koupit z platu barevnou TV bez úplatku a čekání ve frontě? ... nebo že její děti si mohou vzít půjčku 1 milión na pozemek a další dva na stavbu baráku a po 15 letech splácení, když budou v polovině a když přijdou o práci jim exekutor a banka všechno vezme? Faktem je, že aktuálně průměrný plat je cca 32.000,- Kč a medián mzdy nějakých 25.000,- Kč. Jinými slovy – většina zdaleka nedosáhne na průměrnou mzdu (uvádí se 2/3). Reálně si tedy většina pohoršila, přestože žije v lepší době. A domnívám se, že té většině je šuma-fuk v jakém zřízení žijí, směrodatné pro ně možná je, že tak tak přežívají, protože 80-90% výdajů jsou výdaje nezbytné – tj. nájem a energie. Může přijít protiargument o nevýkonnosti bolševické ekonomiky. Jenže tohle bych moc nedoporučoval.

Věc se má totiž tak, že bolševik byl nejen potravinově soběstačný, ale ve velké míře jsme vyváželi .... vyváželi takřka všechno a velmi často nedostali zaplaceno. Jinými slovy – zabezpečili jsme sebe a ještě darovali všude možně po světě do tzv. rozvojových států. A pointa? No přece při všem tom darování v podstatě nulové zadlužení – takhle přeci nevýkonná ekonomika nevypadá. Špatně řízená – to jo, ale nevýkonná – to ne. A srovnejte to s dnešními cca 1 700 miliardami Kč státního dluhu, potravinové nesoběstačnosti a vyzmizíkovaném průmyslu. Možná přijde na řeč i otázka korupce – ovšem můžete jen čekat ironické přirovnání ve stylu, že korupce za bolševika a dneska je jako srovnávat vykradení kostelní kasičky v Horní Dolní s vyluxováním trezoru naší centrální banky.

Pak se nový „vůdce“ může podívat na úspěchy dnešní verze kapitalismu, které jsou ironicky shrnuty v perexu. A tady je na výběr co hrdlo ráčí. Zemědělství – jsme potravinově nesoběstační, zemědělci v podstatě dostávají peníze za „nezemědělčení“ díky čemuž venkov skomírá. Jinak se totiž nedají nazvat dotace na zatravnění, snížení produkce mléka atd. Strojírenství – Z významného hráče na zbrojním, tedy strojírenském, trhu jsem se stali díky Havlovým ideálům nulami. Havel v podstatě zrušil strojírenskou výrobu na Slovensku (za což ho Slováci nemají zrovna v lásce) a podstatně uškodil i naší výrobě. A přitom docílil jen toho, že naše trhy obsadili naši přátelé ze Západu, kteří zbrojním jemnocitem netrpí. Nostalgicky může zavzpomínat na cukrovarnictví, skomírající Tatru nebo Vítkovice. Tady je opravdu na výběr. Dostupnost bydlení a cena základních služeb... Ovšem největší tah na politickou branku bude asi přes farizejství a dvojí metr dnešních rádoby politiků. Osamostatnění Kosova? ... klidně rozbombardujeme hlavní město státu, který to nechce připustit. Osamostatnění Katalánska? ... klidně zaujmeme zcela opačný postoj a obhajujeme brutální zásah proti hlasujícím důchodcům a ženám a politiky za realizaci svého volebního programu zašijeme na 20 let do díry. Aktuálně o mlácení demonstrantů ve Francii hlasitě mlčíme ... protože by se asi těžko vysvětloval rozdíl mezi ranou komunistickým obuškem a francouzským nebo katalánským. Na ceně pohonných hmot může poukázat na další farizejství - zvyšování ceny bylo přeci zdůvodňováno nárůstem ceny barelu ropy a principem kapitalismu. Ovšem k nezodpovězení je dotaz, proč je benzín dražší při dnešní ceně barelu ropy 50$ než když stál 120$, proč je máslo skokově o cca 100% dražší, přestože výkupní cena mléka zůstala zhruba stejná... kde jsou ty peníze? Pracovníků v Auto Škoda by se mohl optat, zda aspoň tuší, proč nemají stejnou mzdu jako v německém VW, když jejich produktivita bude stejná. A co tvrzení, že dnes už nerozhoduje znalost, vytrvalost a píle, ale napojení na státní penězovody a prolobování vhodných zákonů? Dejte lidem možnost vybrat si, zda chtějí kupovat pohonné hmoty bez nebo s bio příměsí. Věřím, že výsledek by byl pro Andreje a podobné neradostný – z řepky by se dělal jen olej na vaření, kdy jeho koupě by tak nebyla zákonem nařízená. Stejně tak dotace – vždyť každá babka zelinářka zaplatí na daních více než ten miliardář. Jinými slovy – ti nejchudší se díky prolobovaným zákonům povinně skládají miliardářovi prostřednictvím dotací na jeho majetek, který tak není výsledkem jeho umu a píle, ale jen prachsprostého politikaření.

Lze pokračovat do nekonečna, ale onen zatím imaginární „vůdce“ nakonec řekne - bolševik i nynější elity mají jedno společné ... a to je, že jednali a jednají proti zájmům většiny nás občanů. Zvolte MĚ a JÁ zařídím nápravu ...

Autor: David Dvořák

Zdroj: https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697245
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPopulistům navzdory: Francie a Německo podepíší v úterý smlouvu, která vytvoří superstát   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:28:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron plánují na úterý 22. ledna podepsání v Cáchách smlouvy, která zajistí úzkou spolupráci obou zemí. Smlouva vznikala za zavřenými dveřmi a mimo jiné předpokládá hlubší integraci v oblasti obrany a ekonomiky.

Smlouva o francouzsko-německé spolupráci zmiňuje jednotné vystupování v zahraniční a obranné politice včetně koordinace společných postojů v otázkách EU a NATO. Navzdory tomu, že jsou obě země členy NATO a EU, Berlín a Paříž se zavazují ke společné obraně v případě napadení. Dále má dojít ke koordinaci vývozu zbraní a propojení obranného průmyslu.

Prioritou diplomacie obou zemí má být dle smlouvy úsilí, aby se Berlín stal stálým členem Rady bezpečnosti OSN.

Kromě toho má vzniknout podoba „společné vlády", kdy se budou minimálně třikrát ročně scházet společné francouzsko-německé rady, které budou na ministerské úrovni koordinovat společný postup obou zemí. V pohraničním pásmu obou zemí mají vzniknout „euroobvody", v nichž obě země budou sdílet vodu, elektřinu či veřejnou dopravu.

Jak dříve napsal The Times, Merkelová i Macron jsou frustrovaní z růstu populismu a nacionalismu, které jim brání řešit tak naléhavé problémy, jako je změna klimatu či masová migrace. Současný proces integrace Evropské unie je pro obě země příliš pomalý, a proto přišly s plánem „superrychlostní" integrace.

K podpisu smlouvy má dojít 22. ledna, v den, kdy byla před 56 lety uzavřena tzv. Elysejská dohoda. Tu v roce 1963 podepsal západoněmecký kancléř Konrad Adenauer a francouzský prezident Charles de Gaulle. Smlouva tehdy zavazovala k těsnější spolupráci ve všech oblastech. Současná dohoda je však mnohem ambicióznější. Cáchy bylo zase hlavní město Franské říše v době panování Karla Velikého.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k6jd


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristický útok na severu Mali připravil o život osm mírotvorců OSN   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:26:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osm modrých přileb mise OSN pro stabilizaci v Mali (MINUSMA) zahynulo v důsledku teroristického útoku na základně Aguelhok na severu Mali blízko hranice s Alžírskem. O události informuje tisková zpráva, která byla uveřejněna na oficiální facebookové stránce portálu UN News.

„Brzo ráno mírové jednotky mise MINUSMA v Aguelhoku odrazily komplexní útok zahájený útočníky, kteří přijeli velkým počtem ozbrojených aut. Míroví vojáci neutralizovali mnoho nepřátel a pronásledovali útočníky. Podle předběžných údajů během boje padlo osm modrých přileb, mnoho dalších bylo zraněno," uvádí zpráva. Dále se dodává, že zranění byli převezeni do nemocnic mise MINUSMA a mírové jednotky mise provádějí operace vzdušné ochrany v oblasti.

Zvláštní zástupce OSN pro Mali Mahamat Saleh Annadif odsoudil útok na mírové modré přilby jako „opovrženíhodný a kriminální" a vyjádřil upřímnou soustrást rodinám obětí.

„Tento komplexní útok ukazuje odhodlání teroristů vyvolat chaos; vyžaduje silnou, okamžitou a koordinovanou reakci všech sil k odstranění teroristické hrozby v Sahelu," prohlásil zástupce OSN. Mahamat Saleh Annadif závěrem dodal, že útoky na mírové síly mohou být podle mezinárodního práva klasifikovány jako válečný zločin.

Mírová mise MINUSMA (United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali neboli Multidimenzionální integrovaná stabilizační mise OSN v Mali) byla zřízena rezolucí Rady bezpečnosti 2100 ze dne 25. dubna 2013 s cílem podpory politických procesů v této zemi a provádění řady úkolů souvisejících s bezpečností. Cílem mírové mise je podpora dočasných státních orgánů Mali během stabilizace země a zavedení dočasné cestovní karty.

Podle britského deníku Dailymail mise OSN rozmístila 13 000 mírových jednotek Mali poté co islamistické ozbrojené skupiny obsadily severní Mali v roce 2012. V roce 2013 byli ozbrojenci potlačeni francouzskými jednotkami. V roce 2015 vláda hlavního města Bamako a islamističtí ozbrojenci podepsali mírovou smlouvu, která se zaměřovala na obnovení stability v Mali. Ovšem tato dohoda nezastavila násilí islamistických militantů, kteří organizovali útoky na sousední Burkina Faso a Niger.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k6jb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPVO zlikvidovala 7 raket během izraelského náletu na letiště v Damašku   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:22:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protivzdušné raketové komplexy Pancíř a Buk během odrážení izraelského vojenského leteckého útoku na letiště v Damašku zlikvidovaly 7 raket, uvádí Národní centrum řízení obrany RF.

Uvádí se, že 20. ledna ve 13.32 hod. čtyři izraelská vojenská letadla F-16 zaútočila z oblasti Středozemního moře leteckými řízenými raketami na Sýrii, především na letiště na jihovýchodě Damašku.

„Protivzdušné raketové komplexy Pancíř a Buk zlikvidovaly 7 izraelských raket," uvádí se ve zprávě.

Ještě předtím 20. ledna vojenský zdroj uvedl, že systémy PVO účinně zareagovaly na vzdušný útok. Podle jeho slov ani jeden cíl nebyl zasažen.

13. ledna izraelský premiér Benjamin Netanjahu přiznal, že izraelské vojenské letectvo zaútočilo na řadu objektů v Sýrii. Zdůvodnil nálety tím, že se tam nacházely íránské objekty a sklady, a uvedl, že Izrael bude i nadále útočit na íránská stanoviště na syrském území.

Íránské síly v Sýrii pomáhají vládním vojskům bojovat proti odpůrcům. Izrael a USA aktivně požadují jejich odchod ze země. V Izraeli nejednou uváděli, že se chystají odporovat vojenské přítomnosti Íránu v Sýrii kvůli spolupráci Teheránu s islámským hnutím Hizballáh, které je nepřátelské vůči Izraeli.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k6c9


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeděle 20 leden 2019
Bez EU budete pojídat kořínky   
Pridal tk Neděle 20 leden 2019 - 06:20:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno proběhla taková krátká zpráva, která bohužel zapadla někam do mediálního záchoda a která ukazuje, že nám ujíždí vlak.

Italský premiér Salvini se sešel s polským prezidentem Kaczynskim, aby definovali strategii pro Evropské volby. Oba jsou, jak se teďka říká, euroskeptičtí, tedy stojí na straně svých národních států. Jiný plán má maďarský prezident Orbán, ten se zase pokouší o sjednocení neevropské konzervativní křesťanské pravice. Různí vlivní jedinci se začínají připravovat na konec EU takové, jakou ji známe.

Každý projekt má nějakou životnost. EU je na konci životnosti. Socialismus má dvě fáze, fázi problémů růstu a pak fázi růstu problémů. Asi nebude zatěžko odhadnout v jaké fázi se nacházíme. Šlo s tím něco dělat, kdyby europapaláši chtěli, ale oni se vší rozhodností neprojevili ochotu ani verbálně nějak svůj produkt inovovat, naštěstí. Co vůbec lze očekávat od lidí jako Jean-Claude Druncker. I strejda Soros vidí, že to není dobré a zjevně nedisponuje žádným funkčním návodem.

Kromě toho jsem zjistil, že většina výrobců má tendenci životní cyklus svých produktů přeceňovat. Třeba existoval jeden velký evropský sjednotitel, který naplánoval jistý poměrně známý společenský projekt na tisíc let, ale nakonec mu to fungovalo jen roků šest, a to i přes značné úsilí a materiální nasazení při exportu projektu do dalších zemí a poměrně násilný kohezní poevropšťovací program.

Co se dělá s produktem, který se přiblížil konci svého výrobkového cyklu? Takový se třeba nabízí se slevou (tzn. prodávající ho podporuje slevami na úkor svého zisku, v podstatě obdoba dotací), nebo ho zkusí zákazníkům nanutit agresivním marketingem, případně podniká různé akce, aby zabránil vstoupit na trh substitutům. Tohle všechno už EU vyzkoušela s různým efektem. Nejlépe jí jde to poslední.

Jinou metodu na poevropšťování, na kterou taky určitě dojde, zaznamenal František Matějka. Bez EU budete pojídat kořínky! Při sledování Matějkova videa nutně dojdete k otázce, zda příznivci EU sáhnou k násilí, kdy to bude a jak rozsáhlé násilí to bude.

S EU je to asi nějak tak. Má 20% příznivců. Těm se myšlenka Sovětského svazu západu líbí a připadá jim sexy, nebo z ní něco mají, třeba spolurozkrádají dotace nebo pracují na evropských úředních „agendách“, nebo jsou to takoví ti připosranci, co si myslí, že sami nejsme nic a nic nedokážeme. Pak má 20% odpůrců, také z nejrůznějších důvodů. Zbylým 60% volby způsobilých jedinců je EU ukradená. Sem tam na ní nadávají, když si uvědomí, že socialisitický Sovětský svaz Západu neguje životní perspektivy jich nebo jejich dětí, sem tam si ji pochvalují, například když se mohou projíždět po cyklostezkách postavených za „evropské peníze“ (tzn. peníze, kteří evropští úředníci ukradli nějakému jinému chudákovi o pár set kilometrů dál nebo se neobtěžovali ani s tím a rovnou si je natiskli) a celkově vyčkávají, kam se to s EU vrtne a zda se náhodou nenajde někdo jiný, kdo by jim dával další bezcenné dárky.

O těchto 60% beznázorových a někdy bezpáteřních jedinců se dříve nebo později strhne bitva. A já se obávám, že eurofilové nebudou jim nebudou mít mnoho co říci, natož nabídnout.

Eurofilové tak budou třeba vykládat, že jejich kůň je sice mrtvý, ale je skvěle mrtvý. Stačí pár reforem a bude zase jako živý! Není nakonec o nic mrtvější než jiné mrtvé koně, a že když ho všichni společně poneseme, tak že se nakonec bude pohybovat docela rychle, možná rychleji než prokazatelně živé koně z USA, Ruska nebo Číny. A až až jim umře kůň, tak budeme ve výhodě, protože s mrtvým koněm už manipulujeme dlouho a máme rozsáhlé know-how, jak na to. Ještě se k nám budou jezdit učit, jak se s mrtvým koněm dají vyhrát dostihy!

Ve školách zase budou vyplachovat dětem mozky a dospělé budou sociálně likvidovat pro „protievrospké smýšlení“. S nadšením budou informovat o úspěších, například o tom, jak si stagnující Německo balancující na hraně imigrační, politické a sociální krize a zadlužená Francie před krachem propojily vodovod, aby nebylo vidět, jak přeregulované prostředí dusí podnikání a inovace a trh zdeformovaný státními intervencemi ztrácí konkurenceschopnost.

EU nic jiného nečeká než propad do čím dál hlubší řiti. Takže se nelze divit, že se prozíravější jedinci porozhlížejí a hledají spojence. Komu by se chtělo být v roli „poslední zhasíná“. Za chvíli vyjede autobus novým směrem a je třeba zabrat si ty lepší sedačky, z opuštění EU bude dříve nebo později konkurenční výhoda. Svět se začíná připravovat na nové neunijní příští a my u toho nejsme. Přitom by to mohlo být takové hezké spojenectví.

Zdroj: http://dfens-cz.com/bez-eu-budete-pojidat-korinky/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNymburská deklarace Národní demokracie 2019. Přístup Národní demokracie k volbám do Evropského parlamentu   
Pridal tk Neděle 20 leden 2019 - 06:15:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní demokracii leží na srdci především blahobyt našich občanů a postavení naší země, České republiky. Zároveň se cítíme plnohodnotnými Evropany.

Nejsme však ztotožněni se současným uspořádáním a ovládáním evropského prostoru.

Jelikož jsme, společně s mnoha dalšími, došli k pevnému přesvědčení, že český národ, naše česká, moravská a slezská vlast, v rámci superstátu EU prosperovat nemůže, dokonce mu v tomto společenství hrozí zánik, máme již v našem rok starém ideovém programu mimo jiné vystoupení České republiky z Evropské unie: http://narodnidemokracie.cz/zverejnujeme-dalsi-cast-naseho-programu-bod-cislo-jedna-vystoupeni-z-eu-a-z-nato-princip-neutrality/.

Naše kandidatura do europarlamentu je právě tímto opuštěním EU motivovaná, to znamená napomoci rozpuštění, případně našemu vystoupení z této organizace. Máme radost, že Velká Británie se k tomuto vystoupení již odhodlala. Dále nám udělalo radost nedávné, ne příliš publikované, rozhodnutí vlády USA, kdy Spojené státy již nepovažují Evropskou unii za stát, ale pouze za mezinárodní organizaci typu UNESCO, OSN apod. Nadále budou respektovat pouze stávající tradiční státy. To je dobré znamení další eroze a neodvratného rozpuštění EU. Na tomto se chceme s našimi europoslanci podílet. Máme zájem, aby rozpuštění (nebo naše vystoupení z) tohoto neblahého spolku probíhalo organizovaně, bez většího chaosu, jenž by byl poté využit nadnárodními finančníky k uchopení moci nad evropskými národy.

Současná EU je charakteristická přerozdělováním všeho a všech. O přerozdělování migrantů (v „dresu“ uprchlíka, studenta, inženýra, pacienta lázní apod.) je zbytečné se rozepisovat. Ale i současné přerozdělování v hospodářské sféře se jeví pro Českou republiku jen naoko prospěšné, jelikož nám oproti Evropskou unií předhozené „ohlodané čtyřicetimiliardové kosti“ nadnárodní společnosti berou každý rok jen na dividendách od jejich zde působících firem zhruba 300 mld. Kč! Tyto ohromné výnosy jsou dány zejména nízkou mzdou českých zaměstnanců oproti pracujícím na západě Evropy. Přesné cifry v procentním vyjádření zní takto: V letech 2010-2016 odešlo 7,6 % českého hospodářského výkonu v kapitálových příjmech na Západ, zatímco opačným směrem, z evropského rozpočtu, to bylo pouze 1,9 %. Pokud by se podařilo každoročnímu tunelování českých zdrojů zabránit a čtvrt biliónu českých korun by zůstalo v této zemi, nemáme strach o naši budoucnost i mimo strukturu Evropské unie.

Evropští euroskeptici pod vedením Marine Le Penové chtějí stávající, centrálně dirigovanou, Evropskou unii transformovat do Evropské unie s volným pohybem kapitálu, osob, zboží a služeb, tak jak to v Evropě bylo již dříve. Tuto ideu u nás representuje SPD Tomia Okamury.

Ani tato varianta Evropy však pro nás není přijatelná. Na té by Česká republika, potažmo český národ, v současné době tratil stejně a možná ještě více, než na stávajícím socialistickém přerozdělování Bruselu. Je třeba si uvědomit, že nám v této zemi po třicetiletém panování cizinci nastrčených figur zbylo jen málo z našeho dřívějšího národního bohatství. Země, která byla v roce 1989 finančně zcela zdravá, relativně dobře hospodařila se svým nerostným, lesním a půdním bohatstvím, jež i vlastnila, uměla vyrobit téměř vše od ošacení po lokomotivy, byla potravinově soběstačná a vychovávala zdravou mládež, je dnes zemí zplundrovanou, kde nám patří jen velmi málo a čeští pracující nesou na svých ohnutých hřbetech zátěž tří dekád havlistického hospodaření. Již skoro 900 tisíc občanů, bezmála desetina obyvatelstva, je v exekuci!

Jak by taková země mohla konkurovat nepředstavitelnému množství kapitálu ve vlastnictví cizích bank s jeho volným pohybem? Vše konkurence schopné, co by český inženýr a dělník stvořili, by okamžitě v zárodku vlastník disponující tímto kapitálem buď koupil nebo přes své konexe zardousil. Zároveň by pokračovalo zločinné financování zde působících neziskových organizací ze strany Soroše a dalších exponentů Nového světového řádu, jejichž pracovníci se cíleně infiltrují do veřejné správy, na ministerstva a do veřejnoprávních sdělovacích prostředků, kde neblaze ovlivňují národní politiku.

Volný pohyb osob dle Okamurovy SPD pro nás znamená zaplavování naší země statisíci a později miliony migrantů, kteří v Německu (či jinde v EU) dostávají nebo dostanou azyl. Důsledky snad popisovat netřeba.

Volný pohyb zboží nám zatím také neprospěje, neboť současný liberální režim zde záměrně nenechal vyrůst dostatek českých, konkurence schopných, výrobců.

Národní demokracie přichází po rozpuštění nebo odchodu z EU s vizí ochranné politiky českého státu nad toky peněz, pohybem osob a mezinárodním obchodem. Znamenalo by to opatření zejména v oblasti znovuuchopení centrální banky do českých rukou, zabezpečení a ozbrojené hlídání státních hranic a přiřazení cel na zboží, které umí za rozumnou cenu vyrobit i český výrobce (časem, až národní hospodářství zesílí a bude schopno konkurovat nadnárodním korporacím, by se mohla tato cla snižovat a poté zrušit). Rovněž musíme výrazně proměnit rozpočtovou politiku v neprospěch plýtvání, nehospodárnosti apod., ve prospěch, mimo jiné, posílení obranyschopnosti obyvatelstva a opětovného vytvoření vševojskové armády, která bude nadále hájit jen naše zájmy a která bude konat ve prospěch posílení dalších atributů samostatného státu, o který znovu usilujeme.

Voliče prosíme, aby se nad touto naší pronárodní koncepcí zamysleli a porovnali ji se zničující vizí SPD a jejích západních spojenců z Francie, Itálie, Holandska, Rakouska aj. Dobře informovaní voliči již vědí, že politické strany těchto tzv. vlasteneckých stran na Západě jsou již nějaký čas infiltrovány nepřáteli evropských národů. V tom za nimi již nezaostává ani SPD, která kandidovala na post pražského primátora bývalého (?) velmistra zednářské lóže, a jejíž poslanci, včetně T. Okamury, se staví do jednoho šiku s tzv. demokratickými stranami, o jejichž probruselské a proamerické (a tedy protinárodní) politice není pochyb.

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/nymburska-deklarace-narodni-demokracie-2019-pristup-narodni-demokracie-k-volbam-do-evropskeho-parlamentu/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!   
Pridal tk Neděle 20 leden 2019 - 06:10:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O dalším případu zmrzačení demonstranta policejními silami ve Francií (v městě Bordeaux) informuje Macadam Press. Mladého muže střelili policisté věrni režimu prezidenta Macrona a navždy mu zmrzačili oko.

Brutální chování francouzské policie je mnohem horší než chování komunistické policie u nás v listopadu 1989, ovšem naším neobjektivním mediím ovládaným neomarxisty a stoupenci vedení EU to nestojí za pozornost.

Hlavně, že nás zavalují propagandou o násilí komunistů v 1989, ale mnohem horší násilí policie v dnešní Francií jim nestojí za pozornost ...

Fotografie postřeleného mladíka Benjamina (23 roků).

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský vojenský velitel tvrdí, že USA podporují IS v Afghánistánu   
Pridal tk Neděle 20 leden 2019 - 06:06:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf Centra strategických studií íránské armády a brigádní generál, Ahmad Reza Purdastan, uvedl, že tisíce teroristů Islámského státu v Afghánistánu jsou podporovány Spojenými státy a regionálními mocnostmi. Informuje o tom Fars News.

„V Afghánistánu se nachází obrovský počet teroristů IS, téměř sedm tisíc. Zásoby zbraní (pro teroristy, pozn. red.) financuje Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. Američané využívají teroristy jako nástroj tlaku na Írán, Rusko a Čínu," prohlásil Purdastan.

Generál dále zdůraznil, že díky skvělé práci zpravodajských služeb dané země, Írán „dozajista zná" umístění teroristů.

V květnu pomocník íránského nejvyššího vůdce Ájatolláha Sajjida Alí Chameneí, generálmajor Jahyja Rahim Safavi, oznámil, že Spojené státy přepravují bojovníky Islámského státu do Afghánistánu. Předtím vedoucí íránského generálního štábu Mohamedd Bakera podezříval Spojené státy z přemísťování militantů, včetně teroristů IS, do Afghánistánu. Podobný názor vyjádřil i bývalý šéf íránského ministerstva obrany, Ahmad Wahid, který uvedl, že „západní síly" po porážce IS v Sýrii a Iráku převádějí militanty do Afghánistánu a střední Asie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k5RZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMoskva a Peking tíhnou k Bělehradu a využívají nezájmu USA   
Pridal tk Neděle 20 leden 2019 - 06:03:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Srbsko je strategicky nejdůležitější zemí na Balkánu, Washington ji ale už více než dvacet let nezaslouženě ignoruje. To ve svém článku v časopisu The National Interest píše zpravodaj Gordon Bardos. Podle něj této situace využívají země jako Rusko a Čína, které s Bělehradem naopak aktivně rozvíjí své vztahy.

„Návštěva Vladimira Putina v Bělehradu vyvolává zajímavou otázku. Že by Čína a Rusko úspěšně pronikaly do Srbska a využívaly tak nezájmu Washingtonu?" píše Gordon Bardos.

Navíc čísla mluví podle jeho názoru sama za sebe. Posledním americkým prezidentem, který navštívil Bělehrad, byl Jimmy Carter v roce 1980. Putin však po svém nástupu k moci navštívil Srbsko již po čtvrté. A kromě toho — s úřadujícím srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem se setkal nejméně 14x.

Rusové ale nejsou jediní, kdo v posledních několika letech usiluje o náklonnost Bělehradu. Také čínský prezident a předseda Komunistické strany Číny, Si Ťin-pching, odjel v roce 2014 do Srbska na oficiální návštěvu a další návštěvu plánuje v letošním roce. Celkem čínský lídr vedl s Vučićem pět dvoustranných jednání, podotýká autor článku.

Podle jeho názoru existuje několik faktorů, které vysvětlují rozdíl v přístupech světových velmocí k Srbsku. Za prvé, většina americké politiky na Balkánu je dědictvím z 90. let. V té době se americká vláda, včetně prezidenta Billa Clintona a viceprezidenta Ala Goreho, rozhodla, že podpora muslimů v tomto regionu zlepší pozici Washingtonu v islámském světě.

Nicméně teroristické útoky ze dne 11. září 2001, organizované a financované mimo jiné i bosenskými islamisty, odhalily nedostatky podobného „naivního přístupu". A nejen to — průzkumy veřejného mínění v arabském a muslimském světě vykazují vysokou úroveň nedůvěry k Americe v průběhu mnohých let, nehledě na vojenské zásahy na Balkánu.

Dalším důvodem, proč představitelé Pekingu a Moskvy často navštěvují Bělehrad, je to, že se vyznají v zeměpisu. Hlavní pozemní a pobřežní dopravní koridory mezi západní Evropou a východním Středomořím, stejně jako mezi Baltským a Egejským mořem, totiž vedou přes Srbsko. Číňané to moc době vědí, a proto se jejich investice do dané země blíží 10 miliardám dolarů.

USA se ale v posledních dvaceti letech soustřeďují na jiné země — Bosnu a Kosovo, které mají ze zeměpisného hlediska až druhořadý význam, anebo na Makedonii a Černou Horu, především s cílem jejich začlenění do NATO, podotýká autor.

Za třetí, vzniká dojem, že americký zahraničně-politický establishment nedokáže pochopit, jak moc se v posledních 20 letech změnila mezinárodních situace. Spojené státy už nejsou, jak se vyjádřila Madeleine Albrightová, tím nenahraditelným národem, a není známo, zda jím někdy vůbec byly. V současném multipolárním světě mají malé země politickou, ekonomickou a strategickou volbu.

„Jinými slovy, příroda a mezinárodní politika nestrpí vakuum. A pokud Washington nechce spolupracovat s tou či onou zemí, pak jsou jiné státy ochotné zaujmout místo partnera nebo investora," vysvětluje Bardos.

Z tohoto hlediska je jen těžko pochopitelné, jak tento pohrdavý vztah USA k Bělehradu pomáhá prosazovat jejich zahraničně-politické zájmy. Prezident Obama byl ochoten domlouvat se dávnými soupeři své země, jako jsou Kuba a Vietnam, a Trump zatím přistoupil na jednání s Kim Čong-unem. Čtvrt století po balkánských válkách se však Washington stále ještě distancuje od srbských úřadů.

V takovém přístupu neexistuje žádná strategická logika. Ukazuje to však, že americká politika na Balkánu zůstává i nadále „rukojmím zvláštních zájmů a etnického lobby". Vidí svou výhodu v tom, že vrazí co největší klín do vztahů mezi Amerikou a Srbskem.

A podobná krátkozrakost by mohla sbližování Washingtonu s Bělehradem zmařit. Hlavním příkladem toho je, že média často zobrazují Srbsko jako „ruský předvoj na Balkánu", i když realita je zcela jiná, tvrdí autor článku.

Abychom to pochopili, můžeme rozebrat vztahy Srbska s NATO. Tato země se účastní programu Partnerství pro mír a uzavřela s aliancí dohodu o statusu sil. Jak podotýká vojenský analytik John Capello, vztahy Bělehradu se Severoatlantickou aliancí nebyly nikdy pevnější.

Podle Bardose platí to stejné i pro styky Srbska s EU. Úřadující srbská premiérka Ana Brnabićová, která deset let spolupracovala s americkou Agenturou pro mezinárodní rozvoj (USAID), veřejně prohlásila, že pokud si Bělehrad bude muset vybrat mezi Moskvou a Bruselem, zvolí si Brusel.

V kontextu rychle se měnící Evropy ale není známo, jak dlouho bude Srbsko k spolupráci otevřeno, zejména když zůstala otázka jeho vstupu do EU viset ve vzduchu. Země se může k alianci připojit za 10 nebo 15 let, Washington ale tuto otázku raději ignoruje.

„Je těžké pochopit, co Spojené státy získají tím, že vydají strategické pole, jakým je Srbsko, Pekingu a Moskvě. Pokud není chápání stability na Balkánu omezeno jen na plnění požadavku místní washingtonské klientely, pak bude nutný širší přístup k záležitostem v tomto regionu," tvrdí autor článku.

„Během další Putinovy návštěvy Bělehradu, by se měly americké úřady pořádně zamyslet nad zlepšením vztahů se strategicky nejdůležitější zemí na Balkánu," uzavírá celou věc Gordon Bardos.

Autor: Gordon Bardos

Zdroj: The National Interest

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 15 16 17
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0988 sec,0.0589 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,178kB