Neděle 24 únor 2019
BLOOMBERG: V konfrontaci se Západem Putin vybudoval z Ruska finanční pevnost   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:58:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká zpravodajská agentura Bloomberg analyzovala středeční projev ruského prezidenta k Federálnímu shromáždění. Podle ní Putin prostřednictvím přijetí nepopulárních opatření vybudoval z Ruska pevnost, která je schopna vzdorovat dlouholeté konfrontaci se Západem.

Rusko překonalo krizi i sankce

Během světové ekonomické krize před deseti lety ruská burza ztratila tři čtvrtiny své hodnoty. Před pěti lety v důsledků sankcí a propadu ropných cen rubl ztratil oproti dolaru polovinu své hodnoty. Rusko zasáhla nejdelší recese za období vládnutí Vladimira Putina. Jak upozorňují novináři Bloombergu, Moskva poté přijala jedny z nejtvrdších úsporných opatření ze všech velkých ekonomik. Letošní výdaje ruského rozpočtu dosahují kolem 270 miliard dolarů, což není ani polovina výdajů amerického ministerstva obrany.

Rusko má rozpočtový přebytek a nejnižší státní dluh

Rusko je jednou ze tří zemí uskupení G20, která měla rozpočtový přebytek a má zdaleka nejnižší dluh. Podle informací Bloombergu, který odkazuje na tři informované zdroje, na podzim roku 2016 Putin za zavřenými dveřmi přijal rozhodnutí, které překvapilo všechny jeho ekonomické poradce. Veškeré příjmy z prodeje ropy při ceně nad 40 dolarů za barel měly jít do ruských rezerv. Jednalo se o ten pesimističtější scénář. Cíl 40 dolarů za barel nebyl ani polovinou průměrné ceny ropy v předchozím desetiletí. Toto rozhodnutí bylo přijato kvůli zvyšujícím se politickým rizikům. Ekonomika klesala a Rusko zahájilo riskantní vojenskou operaci v Sýrii. Kromě toho Kreml očekával v amerických prezidentských volbách vítězství protirusky naladěné Hillary Clintonové, která drze přirovnala Putina k Hitlerovi.

Zvýšení mezinárodního ratingu Ruska

Ruská vláda snižovala výdaje, kde se dalo a rozpočtové škrty se dokonce dotkly i obrany. „Centrální banka se vzdala své nákladné a neúspěšné politiky obrany rublu a místo toho začala hromadit zlato a jüany a bez varování zlikvidovala většinu amerických cenných papírů,” píše Bloomberg. Tato opatření získala podporu Mezinárodního měnového fondu a dalších finančních institucí. Agentura Moody’s tento měsíc po rozhodnutí S&P zvýšila suverénní rating Ruska zpět na investiční úroveň. Jejich analytici předpokládají, že Rusko získalo „neprůstřelnou vestu, která dokáže absorbovat dopad dalších sankcí”.

Dosažení makroekonomické rozpočtové stability

Tato tvrdá opatření však vedla ke značnému snížení popularity ruského prezidenta. Hospodářský růst je stále slabý, reálné příjmy nadále klesají, úrokové sazby jsou poměrně vysoké, inflace začíná stoupat a důchody přestaly růst. Kromě toho po svém vítězství ve volbách v březnu minulého roku Putin podepsal zákon zvyšující věk odchodu do důchodu o pět let. Zvýšení DPH dále snižuje kupní sílu obyvatelstva, což spolu s růstem spotřebitelských dluhů prohlubuje nespokojenost veřejnosti. Díky těmto opatřením však byla dosažena makroekonomická a rozpočtová stabilita, cituje Bloomberg Jaroslava Kuzminova, děkana Vyšší školy ekonomické v Moskvě. „Vedení naší země rozhoduje podle velmi konzervativního scénáře: šetřit, kde to jen jde, a utrácet co nejméně,” uvedl Kuzminov.

Páté největší rezervy centrální banky na světě

Za poslední čtyři roky rezervy centrální banky vzrostly o 125 miliard dolarů na 475 miliard. Jsou teď páté největší na světě. Ve svém projevu k Federálnímu shromáždění Putin oznámil, že „poprvé v našich dějinách naše rezervy zcela pokrývají náš zahraniční dluh, jak státní, tak i komerční”. „Putin dal jasně najevo svým voličům, že Rusko je obléháno jak západními finančními institucemi, tak i silami NATO. Rovněž dal najevo, že nehodlá opakovat stejnou chybu jako Sovětský svaz a neodhodlá se ke katastrofickým výdajům,” uzavírá překvapivě pozitivní článek o Rusku americký Bloomberg.

Rudolf Hruboň

Zdroj: https://www.narodninoviny.cz/bloomberg-v-konfrontaci-se-zapadem-putin-vybudoval-z-ruska-financni-pevnost/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandální ovlivňování studentů: vedení pražského gymnázia pozvalo na besedu europoslankyni Šojdrovou a od dětí dopředu sbírá otázky...   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:54:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandální ovlivňování studentů: vedení pražského gymnázia pozvalo na besedu europoslankyni Šojdrovou a od dětí dopředu sbírá otázky, které jí budou položeny. Zákon přitom politickou agitaci na školách zakazuje

To, že se různé moderní ideologie, od multikulturalismu přes gender po pseudoliberalismus, který silně připomíná totalitní myšlení, valí do hlav i dětem ve školách, je bohužel smutným faktem. Studenti jsou manipulováni tak, aby byli poslušní a příliš nepřemýšleli – rovnou se jim říká, co je správné a co si mají myslet. Asistují v tom i různé celebrity a neziskovky typu Člověka v tísni, jejichž úkolem by přitom mělo být pomáhat lidem v nouzi, nikoli provádět ideologická školení.

Přesto, že je trend zřejmý, konkrétní podoba tohoto neblahého přístupu člověka i tak může zarazit. Něco jiného je vědět, že se něco takového děje, a pak narazit na konkrétní projev této „výchovy budoucích kádrů“.

V týdnu mi přišel e-mail od čtenářky se slovy „přeposílám a zuřím“. Syn této paní, říkejme jí třeba Nováková (redakce její skutečné jméno zná), navštěvuje Arcibiskupské gymnázium v Praze. Na začátku tohoto týdne ji čekalo nepříjemné překvapení. Vedení školy na pondělí 25. února domluvilo besedu s Manfredem Weberem, německým europoslancem a předsedou poslaneckého klubu Evropské lidové strany a kandidátem na předsedu Evropské komise, a jeho kolegyní, českou europoslankyní Michaelou Šojdrovou. To je ta paní, která v rámci své předvolební kampaně shání v uprchlických táborech sirotky a snaží se je dovézt do České republiky.

To ale není ještě ta nejhorší zpráva, která paní Novákovou a další rodiče žáků Arcibiskupského gymnázia rozčílila. I když i to je samo o sobě na hraně etiky a hlavně zákona. Vedení školy se de facto podílí na volební kampani politické strany, přičemž zákon propagaci politických stran zakazuje. Debata je navíc určena jen pro studenty ve věku 18 a 19 let, tedy těch, kteří mohou volit. Záměr je tedy jasný. Nejpříšernější je ale na celé události email, který vedení školy rozeslalo všem pedagogům, a ti jej následně přeposlali svým studentům.

Stojí v něm nejen oznámení o besedě s organizačními pokyny a informacemi, ale i žádost, aby učitelé předem zajistili od žáků dotazy a instrukce, jak mají otázky vypadat. Jinými slovy, žákům je předem řečeno, na co se mají ptát, a není jim umožněno se ptát spontánně při debatě na to, co je bude případně zajímat.

Návrhy otázek jsou: práce europoslance a jak funguje Evropský parlament na příkladu nějakého aktuálního tématu, jaké možnosti nabízí EU speciálně mladým lidem a otázky na téma, jaký vidí studenti konkrétní přínos EU ve svém životě a co by na ní rádi zlepšili.

Takhle rafinovaní nebyli snad ani komunisti, kteří budovali vlast a posilovali mír. Celý týden tedy učitelé Arcibiskupského gymnázia sháněli povinně vhodné otázky pro paní Šojdrovou a její sirotky a pro kandidáta na šéfa EU (Evropská komise je právě ten orgán, který Evropě neomezeně vládne) ze země, která se nedávno spojila s Francií v jeden velký superstát, který má ještě více diktovat ostatním evropským národům.

To by bylo, aby z této snahy nevypadla nějaká záslužná otázka, třeba „Jak to ta Evropská unie dělá, že je tak skvělá, úspěšná a demokratická?“ Vedení školy asi dobře odhadlo, že kdyby ponechalo průběh akce náhodě, mohlo by nastat trapné ticho, protože by studenti nevěděli, na co se mají eurobyrokratů zeptat. Anebo, což je ještě nebezpečnější varianta, by mohli položit nějaký kritický dotaz v tom smyslu, co to v tom Bruselu předvádějí. Takhle dle instrukcí studenti dopředu vědí, na co se neptat. Tomu se říká výchova ke kritickému myšlení.

Zdroj: https://www.casopis-sifra.cz/skandalni-ovlivnovani-studentu-vedeni-prazskeho-gymnazia-pozvalo-na-besedu-europoslankyni-sojdrovou-a-od-deti-dopredu-sbira-otazky-ktere-ji-budou-polozeny-zakon-pritom-politickou-agitaci-na-skolach/?fbclid=IwAR3XWic4ltmrBLLhO2Fs2gQstRzohQq_HLnHM525DHFWt64sT6_cD1keydQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:50:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po opakovaných vystoupeních v OSN zemí, které nesouhlasí s americkou intervencí do Venezuely, mezi jinými Čínou, Ruskem, Karibskou unií a dalšími, a osobním rozhovoru ministra zahraničí Venezuely Jorge Arrezy s generálním tajemníkem OSN António Guterresem, OSN vyzvalo k depolitizaci pomoci Venezuele, a jejím poskytnutí v souladu s principy nestrannosti, lidskosti a neutrality. Vůči americkým výhrůžkám intervencé mezinárodní organizace vyzvala dodržování Charty OSN.

Legitimní základ a oporu v mezinárodním právu tak USA k vojenské intervenci do Venezuely nemají, proto se budou podle dostupných informací prý snažit ozbrojený konflikt vyprovokovat.

Zdroj: https://news.un.org/en/story/2019/02/1033411

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaduro prohlásil, že přerušuje vztahy s Kolumbií a vyhošťuje diplomaty   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:46:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maduro uvedl, že přerušuje vztahy s Kolumbií a požaduje, aby kolumbijští diplomaté opustili zemi. Na pozadí událostí, které se odehrály na hranicích Brazílie a Kolumbie také uvedl, že řídí a vládne zemi.

„Dlouho jsem trpěl kvůli kolumbijskému lidu, který žije mezi námi. <…> Rozhodl jsem se, že zruším všechny diplomatické a politické vztahy s Kolumbií…," řekl Maduro a nazval prezidenta Kolumbie Ivána Duqueho „ďáblem v těle".

„Jsem tak silný jako předtím, tak silný jako strom, který řídí zemi teď další roky,“ řekl a zaklepal na tribunu, u které přednášel.

„Není čas na zrady, je to doba loajality vůči zemi a nejvyšších ideálů pro Venezuelu,“ řekl.

„Dávám příkaz lidem a ozbrojeným silám: pokud jednoho dne uslyšíte zprávu o tom, že se mi něco stalo, neváhejte jít do ulic pro ochranu vlasti," řekl Maduro.

#AHORA Nicolás Maduro a Iván Duque: Eres un diablo en persona y te secarás por meterte con Venezuela #23Feb https://t.co/wGYj1CNDEc pic.twitter.com/zBvFMcuwi4
— NTN24 Venezuela (@NTN24ve)

Maduro se objevil v sobotu před svými příznivci, kteří se vydali do ulic, aby ho podpořili. Jeho projev byl zveřejněn na Twitteru.

Od 23. února se venezuelská opozice snaží poskytnout humanitární pomoc na území země a vláda legitimní hlavy státu Nicoláse Madura ji kategoricky nechce přijmout. Venezuelská viceprezidentka Delcy Rodríguezová dříve zdůraznila, že podle mezinárodního humanitárního práva je humanitární pomoc poskytována v případě přírodních katastrof, ozbrojených konfliktů a války. Podle ní jsou tvrzení o humanitární krizi navržena tak, aby ospravedlnily invazi do Venezuely, ale lidé to nedopustí.

Zdroj: Twitter

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGuaidó: Několik vysoce postavených úředníků Venezuely uprchlo do Turecka   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:38:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řada vysoce postavených venezuelských úředníků opustila zemi a zamířila do Turecka. Uvedl to na Twitteru vůdce opozice Juan Guaidó.

„Jdeme s tunami pomoci, zatímco uzurpovací režim má dnes jen vraždy na Bolívaru, vojáky, kteří je uznávají, a vysoce postavené úředníky, kteří ho odsoudí nebo už odjeli do Turecka," oznámil Guaidó na Twitteru.

Guaidó, který se koncem ledna prohlásil za úřadujícího prezidenta Venezuely, nezmiňoval jména žádného z úředníků, kteří opustili zemi, a také neposkytl důkazy toho.

23. ledna se předseda národního shromáždění Juan Guaidó prohlásil sebe za hlavu státu po dobu trvání prozatímní vlády. Spojené státy a několik dalších zemí, včetně více než 20 evropských zemí, uznaly své uznání. Rusko, Čína a několik dalších zemí podpořily Nicoláse Madura jako legitimního prezidenta Venezuely.

Vamos con toneladas de ayuda, mientras la usurpación hoy sólo tiene asesinatos en Bolívar, soldados que los desconocen y altos funcionarios que los condenan o ya se fueron a Turquía.

Desde Santa Elena hasta Ureña, el Pueblo exige el paso de la ayuda.

¡Vamos a lograrlo! Sí o sí.
— Juan Guaidó (@jguaido)

Zdroj: Twiter
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuelská armáda nařídila okamžité nasazení sil na hranici s Kolumbií   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:35:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelská armáda odesílá vojska na hranici s Kolumbií podle pokynů prezidenta Nicolase Madura. Uvádí se v prohlášení ozbrojených sil Venezuely.

​„V rámci plnění rozkazů od našeho vrchního velitele Nicolase Madura, vedoucí operačně-strategického velitelství Remihio Ceballos nařídil rychlé rozmístění systému územní obrany venezuelských ozbrojených sil na venezuelsko-kolumbijské hranici pro zajištění míru a bezpečnosti lidu po uzavření hranic," píše se v prohlášení.

​Opozice, kterou vede Juan Guaidó, očekává, že humanitární pomoc začne dnes přijíždět do země. Vláda Nicolase Madura nemá v úmyslu povolit dovoz. Maduro dříve oznámil, že úplně uzavírá hranici s Brazílií. Ve středu venezuelské úřady také uzavřely námořní hranice s Malými Antilami, mezi něž patří i Curaçao, kde se nachází jedno ze středisek charitativní sbírky. Další dvě střediska se nacházejí v kolumbijské Cúkutě a brazilském státě Roraima.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kMEu


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický prezident Donald Trump se setkal s Liu He   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:32:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump se 22. února setkal v Bílem domě se zvláštním vyslancem čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching), členem Politbyra ÚV KS Číny, čínským vicepremiérem a vedoucím čínské delegace pro účast na čínsko-americkém všestranném ekonomickém dialogu Liu He (Liou Che).

Liu He nejprve vyřídil pozdrav prezidenta Xi Jinpinga prezidentu Trumpovi, ve kterém poukázal na to, že v posledních letech vedou hospodářské a obchodní týmy obou zemí intenzivní ekonomické a obchodní konzultace, které dosáhly pozitivního pokroku. Doufá, že obě strany budou nadále dodržovat vzájemný respekt a spolupráci a usilovat o dosažení oboustranně výhodné dohody.

Liu He uvedl, že cílem jeho opětovné návštěvy Washingtonu jako zvláštního vyslance prezidenta Xi Jinpinga je realizovat důležitý konsenzus, kterého dosáhly hlavy obou států, a na stávajícím základě podporovat další pokrok hospodářského a obchodního jednání. V posledních dvou dnech vedly hospodářské a obchodní týmy obou zemí plodné konzultace a dosáhly pozitivního pokroku v oblasti obchodní bilance, zemědělství, přenosu technologií, ochrany duševního vlastnictví a finančních služeb. V dalším kroku budou obě strany usilovat o dokončení hlavních úkolů svěřených oběma nejvyššími vedoucími představiteli.

Donald Trump uvedl, že má úzké a silné vztahy s prezidentem Xi Jinpingem. Americko-čínské vztahy jsou zvláštní a významné, a současné bilaterální vztahy jsou velmi dobré. Toto kolo hospodářských a obchodních konzultací dosáhlo obrovského pokroku a současně je stále třeba udělat spoustu práce. Za tímto účelem se obě strany rozhodly prodloužit jednání o dva dny. Spojené státy jsou ochotny spolupracovat s Čínou a vynaložit úsilí na dosažení dalších výsledků. Věří, že obě strany nakonec dosáhnou dohody, která bude smysluplná a prospěšná pro obě země.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Washingtonská orwellovština   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:28:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Daniel Ortega byl zvolen prezidentem Nicaraguy už dvakrát a zastává tuto funkci už od roku 1979. Neokonzervativní válečný zločinec John Bolton, kterého Trump pověřil praktickým vedením ahraniční politiky USA, prohlásil, že Washington se chystá prezidenta Nicaraguy svrhnout a nahradit jej americkou loutkou. A pak, řekl Bolton, bude lid Nicaraguy svobodný.

Čímž Bolton samozřejmě mínil, že v momentu, kdy se Nicaragua ocitne znovu pod americkým palcem, stane se svobodnou pro veškeré americké kořistnické zájmy. Ve washingtonské verzi orwellovského jazyka je svobodou míněno vazalství a demokracie se stává svým přímým protikladem. To je vedením, které bylo zemi vnuceno cizí mocností.

Viz: https://www.rt.com/news/452023-john-bolton-nicaragua-ortega-regime-change/

Ve stejném čase se váleční zločinci Bolton a E.Abrams pokoušejí propašovat americké zbraně osobě, kterou Trump jmenoval novým venezuelským prezidentem. A to s tím cílem, aby v zemi byla svržena demokracie a vlády se zde chopila americká loutka. Která následně předá venezuelské ropné bohatství (největší na celém světě), do rukou amerických ropných společností.

Američtí občané by měli být hrdi na to, jak jejich stát pečuje o svobodu a demokracii. Vždyť kdyby Washingtonu nebylo, lidé by se dnes už jen dohadovali, co to ta svoboda a demokracie kdysi vlastně byly.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSobota 23 únor 2019
Střípky paradoxů (3)   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 16:12:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes (23.2.) se slaví v Ruské federaci Den obránce vlasti. Historie svátku, který se slaví od začátku minulého století, je plná paradoxů a nejasností, které ani čas nevyřešil. Stačí se pokusit najít odpověď, proč se slaví právě v únoru, prakticky v den Rudé armády a mořského flotu. Zjistíme, že určitou a konkrétní roli hraje v definici svátku i nesprávné hodnocení historie státní byrokracií. Zjistíme, že oficiálně se slaví od roku 1922. Různá vysvětlení, poslední se datují z roku 1995 a 2002, skončily výsledkem: 23. únor se stal státním svátkem obhájců, včetně žen. Připomínám paradox a svátek z nutnosti nezapomínat na tradice, oběti válek a historii v době, kdy se jenom málo západních států věnuje patriotické výchově mládeže a nikdo neví, zda ten, kdo přežije, nebude závidět těm, kteří umřou.

Zcela určitě ale nebudou závidět zdravým ti, kteří přežijí rakovinu plic s pomocí nové diagnostické metody. Jednu takovou vyvinuli, vyzkoušeli a nabízí vědci z univerzity s St. Petersburgu od konce roku 2018. Diagnostický systém Doctor AIzimov (AI, tj. umělá inteligence) je výsledkem spolupráce univerzity a onkologického centra v Pesočném (nponkcentr@zdrav.spb.ru). Systém s pomocí rychlé analýzy komputerové tomografie plic umožní dnes diagnostikovat prakticky během několika vteřin. Kdo nevěří, během několika minut. Diagnostikují se malá ohniska, to jest menší než dva milimetry. Samoučící systém dovoluje očekávat diagnostikování ještě menších ohnisek nejenom v plicích.

Co se týče včasné diagnostiky ohnisek včetně nádorů, připomínám, že česká onkologie propásla možnost spolupráce s ruskými vědci v oblasti vývoje metodologie a diagnostikování rakoviny prsu a prostaty s pomocí elektrické impedanční tomografie (EIT). V současné době existuje EC certifikovaný přístroj na bázi EIT dovolující aplikaci formou doplňkové diagnostiky. Bohužel podmínky v ČR, jejichž historii znám osobně, nedovolují rozšíření a vývoj této metody ani v oblasti rakoviny prostaty nebo plicních onemocnění. Tomuto tématu se možná i dnes ještě věnuje katedra bioinženýrství ČVUT.

Včera jsem se zúčastnil setkání s čínskými představiteli. Během něho jeden z českých řečníků propagoval spolupráci v oblasti vysokých technologií, včetně ČVUT. Z důvodu objektivity a následků reklamních řečí v době sinofobie si dovoluji poukázat na laboratoř Safe City Lab. Huawei předala Fakultě elektrotechnické ČVUT laboratoř (svět aplikací, 14.10.2018), ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s moderními komunikačními technologiemi pro zajišťování bezpečnosti ve městech. Osud laboratoře, je podle mých informací zpečetěn, a je příkladem paradoxu, který tvoří sinofobie a nesprávně hodnocené riziko (byrokracií).

Paradox představuje i nesprávné hodnocení části poslání prezidenta Putina ze strany NATO a EU. Nemám na mysli skutečnost, že Rusko musí být suverénní, jinak přestane existovat. Proto nemá jinou volbu, než vsadit na chytré lidi, chytré zbraně a chytrou Eurasii. Nemám na mysli ani skutečnosti vztahující se na to, o čem v poslání nebylo řeči. Na příklad o jasné a dávno potřebné formulaci ideologie RF. O Ukrajině. Nedává smysl mluvit s někým, kdo není suverénní a není odpovědný za svá slova a rozhodnutí. Nebo jak ČLR vyhrává nad USA v různých, ne však širší veřejnosti známých bojích. Nebo že není v ruském zájmu přímý boj mezi USA a ČLR. Nebo o očekáváních z případného dialogu s USA a výsledcích současného dialogu vojenských velitelství RF a USA v Sýrii. Ty nám mimo jiné umožňují se hádat o tzv. sirotcích a současně si užívat slunečného počasí.

Mám na mysli reakce NATO a EU týkající se staronového vzkazu prezidenta Putina: Jestliže vaše rakety nejsou namířeny proti nám, to naše nejsou namířeny proti vám. Na všechny případy nechal ale svět vědět, že (ruské) rakety poletí nejenom tam, odkud vyletěly rakety vaše, ale i tam, kde se rozhodlo o jejich vypuštění. Nikdo ve Washingtonu, Londýně nebo Bruselu by proto neměl opakovat chybu v hodnocení představených ruských vojenských novinek z minulého roku: Označili je tenkrát jako filmy. Dnes doporučuji všem počítat s tím, že ve vojenském vedení RF nikdo nevěří na obranné vyzbrojování NATO a USA.

Mám na mysli i sdělení prezidenta o státních rezervách, Ty kryjí více než je celkový státní dluh RF. To není maličkost, ale potvrzení, že z vojensko strategického hlediska se RF cítí zabezpečena a může se proto věnovat sociálním a hospodářským problémům. Jejich řešení vyžaduje mír. To je špatná zpráva pro vládu premiéra Medveděva, jeho liberální podporovatele a v ne poslední řadě i pro plánovače strategie USA, založené na principu trojského koně. Trojští koně rostou v RF již od dob Gorbačova a Jelcina, jsou známí a mnozí z nich již nejsou schopní soutěžit. Na milénium – koně, závislé na internetových aplikacích bych osobně nesázel. Vsadil bych ale rád na následky jejich chování, kdyby test plánovaného odpojení veřejného internetu v RF trval alespoň tři až sedm dní.

V takovém případě by se možná potvrdila zpráva tzv. kompetentních zdrojů o nové taktice ke zvýšení počtu mrtvých, nejenom vojáků. Podstata zprávy spočívá v tom, že se na ulici a na dobře viditelném místě položí krabice s velkým nápisem Pizza. V ní se nachází bomba. Zcela určitě by Západ hodnotil takovou taktiku jako ne humánní, protiprávní, NATO jako zbabělou.

Nehumánní, protiprávní a zbabělá je politika sankcí. Paradox této politiky představuje politické rozpolcení asymetrických spojenců (SRN, Francie, Japonsko, Indie, Turecko) v jejich vztahu k USA. Paradox představuje i ne-řešení sestřelení MH 17 nad Ukrajinou, nekonečné hledání důkazů viny RF v archivech USA a UK. Představení černého divadla Skripal & Co bez konce, a ignorování přání novičokem otrávené a (podle TV záběrů) vyléčené, ale od té doby nikde neshlédnuté dcery Julie, patří do této kategorie. Možná, že se Julie z novičoku zbláznila, když chce se vrátit tam, odkud přišla objednávka na smrt. Proč takové působení novičoku po převozu do UK nepatentují, věděl již dávno Sidney Sheldon.

Tento americký spisovatel, dramatik a scenárista, vlastním jménem Sidney Schechtel (1917 – 2007) vytvořil tzv. seznam Sheldrona. V něm se nachází více než britských 20 vědců, kteří zmizeli ze světa beze stopy podle pravidla: Mocní se chovají pořád stejně: co se jim nehodí, zatají a svědky likvidují. Jeho triller, The Doomsday Conspiracy (1991), v češtině Akce Soudný den, Talpress, 1994, ISBN 80-85-609-58-4 zapadá do kontextu Skripal & Co podobně jako starý vtip spojený se svátkem Den obhájce vlasti. Chlapík chytil zlatou rybku. Ta se k němu obrací s prosbou: Pusť mně prosím, splním ti tvé přání. Chlapík jí odpovídá: Chci se stát Hrdinou SSSR…za vteřinu zůstal sám s dvěma granáty před pěticí tanků. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
23.02.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpinavá stoka se odhaluje: kdo sponzoruje Deník N, a jak zneužívá k propagandě Wikipedii? Budete zírat: zde jsou důkazy!   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 07:06:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako zdroj České televize nepřekonatelné

Špína řve, že všichni jsou špína. Nádherná ukázka, jak stoka zneužívá nevědomosti vysokoškolských studentů k propagandě. Proto je nutné, aby na vysokých školách byli tupí studenti nemající inteligenci na studia, a které snadno zmanipuluje propaganda k obrazu svému.

(Mimochodem se podržte: v redakční radě je Robert Čásenský a bolševik, voják, co bojoval proti západním imperialistům, aby za dolary přešel k imperialistům soudruh generál Petr Pavel. To nemá chybu)

Všimli jste si, jak zneužívají ti lepšolidé, hlásící se k bruselské inteligenci Wikipedii k propagandě, aby se povýšila na "ověřeno z dalších zdrojů"?

17.února 2019 vychází zpráva na Wikipedii, že 18. února Deník M vydal (v minulém čase) zprávu o údajném odklánění Soukupa peněz přes Kypr!

Takže každý vysokoškolský (dnešní) inteligent si na Wikipedii 18. února 2019 ověří, že zpráva o Soukupovi je pravdivá.

Onen inteligentní vysokoškolák si už ale neověří, že to tam bylo vloženo Deníkem N, že to tam bylo vloženo dokonce dřív, než to Deník N oficiálně vydal.

Ten dnešní vysokoškolský inteligent věří guru "Člověk v tísni" a "International Amnesty" a je to ložené. Druhý zdroj je na světě. (A mysleli si, že si nikdo nevšimne)

Pro dnešní vysokoškoláky:

my jako děti jsme nepoužívaly IQ, ale testy inteligence. Tam byla otázka: našla se mince, vyražena 50 let před Kristem. Je pravá? ( A pro inteligenci Člověka v tísni odpověď: není, protože stejně jako Wikipedie nikdo nemohl vědět, že se za padesát let narodí Kristus)

(Podle zjištění, která v únoru 2019 publikoval Deník N, měl Soukup přinejmenším v letech 2013 a 2014 ovládat skořápkovou firmu Generra Limited se sídlem v kyperském hlavním městě Nikósie. Přes ni měly protéct stamiliony korun, téměř deset milionů právě k Soukupovi)

Všimněte si dataZde je screenshot zachycený pár hodin po vydání jako důkaz - rychlost úžasná!
Denník N a Deník N což je dvojvaječný zvrácený idiotismus poslední zvrácené extáze Evropské unie

Deník N si sám sobě vyrobí na Wikipedii další zdroj a ten používá s Nezávislou žurnalistikou přes granty (propagandou) jako ověřovací zdroj. Zde máte důkaz, že současně s článkem a TV Barrandov o Soukupovi už byla propaganada vytvořena. A dnešní mladá hloupá vysokoškolská generace používá Wikipedii jako potvrzovací médium důvěryhodnosti. Přitom si alibi jako důkaz vytváří propaganda sama sobě.

A další

Z čeho je placena matka čečenského dítěte Petra Procházková z prapodivného média Deník M a Denník M: zdroj údajné neprolhané České televize?

Zdroje jsou tak křišťálově průzračné, že i stoka kafilérky by žasla: nedohledatelno. Marťani? Plutoňani?

O co jde? Třeba Denník N (komedie propojení s Deníkem N s jedním N.)

Redaktoři pobírají měsíčně kolem 100 000 hrubého. Je jich čtyřicet. Takže měsíčně pouze na platy jde 4 000 000 Kč. Ale z inzerce při čtenosti 700 000 jak se chlubí, měsíčně dostanou maximálně 100 000, takže jsou ve ztrátě každý měsíc 3900 000 Kč. Úžasná ekonomická výtěžnost. I bolševici by žasli. A i kdyby měli poloviční platy, tak kde je cena za médium, náklady na tisk, na weby, elektřinu atd., atd.. (Samozřejmě přepočteno na eura)

Nehledě na to, že matka čečenského dítěte s jakýmsi Čečencem Petra Procházková píše 99,9% textů o nemocném Putinovi, o nemocném Rusku, o těžce se hroutícím Rusku, o hladomoru v Rusku, o zabírání celého světa Ruskem, o tupých Rusech, co žijí pod náckem nemocným Putinem...

Proto je to ideální zdroj pro Českou televizi zaručeně ověřených důkazů. A ona Procházková pracuje pro "Denník N. Ještě vnímáte souvislosti?

Těžko, ty nejsou, ale můžeme pokračovat.

Tak ten Denník N, co nemá zisk, založil za "vydělané peníze" Deník N. A protože to údajně nestačilo, vypomohl mu Nadační fond nezávislé žurnalistiky, jenž už tři roky pomáhá menším nezávislým mediálním projektům. Důkazem kvality má být to, že onen Nadační fond nezávislé žurnalistiky nemá žádné peníže a žebrá o dotace na nezávislou propagandu EU. A vše zaštiťuje soudruh generál Petr Pavel, co opustil rublovou zónu a přešel na dolarovou a už si neříká soudruh generál Petr Pavel, ale hrdina NATO Petr Pavel generál.
A nejvtipnější na tom je, že tato parta si dává novinářské ceny mezi sebou a Česká televize pak hlásá, že cenu Nezávislé žurnalistiky dostává člen nezávislé žurnalistiky, která je závislá na dotacích nezávislé žurnalistiky, takže žádné peníze nemá.

Idiotismus, nebo kafilérní stoka evropské žurnalistiky - propaganda jak za bolševika, ale zde v eurech. Nebo korunách. Rublů nět...

A tato stoka nám říká, co si máme myslet a jak jiné posuzovat! Tak sakra, kde jsou ty otevřené zdroje hlásající čistotu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky při EU?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2292-spinava-stoka-se-odhaluje-kdo-sponzoruje-denik-n-a-jak-zneuziva-k-propagande-wikipedii-budete-zirat-zde-jsou-dukazy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 19 20 21
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0817 sec,0.0407 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,191kB