Sobota 21 září 2019
Na co už se v Evropě nesmíme ptát?   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:43:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mám kamaráda Itala, který mě pořád nabádá, že nemáme věřit Němcům. No, smích mě přešel po přečtení výroku místopředsedy poslanců CDU, že o řešení migrace by se nemělo mluvit na veřejnosti...

Že se okolo nás, myslím tím Česko, dějí věci, o kterých moc nerozhodujeme je fakt. Zatím se nás ale pořád ještě většinou musí někdo zeptat na názor a počkat na naše hlasování. Jenže tyhle zastaralé demokratické principy jsou v levicově aktivistické Evropské unii stále víc na obtíž. Stejně, jako se v debatě o povinnosti platit řidičům mzdu podle toho, kde se v Unii zrovna pohybují, ztratila otázka, co to nakonec přinese, může se snadno ztratit i u dalších témat. Když se o nich nebude žvanit, psát a nejlépe ani hlasovat. Když už, tak se určitě nebudou muset přijímat jednohlasně. Protože hledat odpověď na otázku „co to nakonec opravdu přinese“ je hlavounům zahnízděným v parlamentech Bruselu, Berlíně i jinde čím dál více proti mysli.

Z důvodů, které jsou stále více nepochopitelné, řada poslanců i ministrů na západě Evropy rozhodla, že zatočí s produkcí oxidu uhličitého na celém světě. Stačí k tomu přeci tak málo – přestat pálit uhlí, benzín a naftu, elektrárny mít na jen na vítr a slunce a jezdit jen na elektřinu. Vysvětlovat, proč nepoužívat jádro, ale proč používat plyn, proč nepoužívat vodík, ale jen baterie, to jsou drobnosti, se kterými se nikdo z politiků, a samozřejmě ani z aktivistů, kteří běhají s transparenty v pátek za školou, vysvětlovat nechce. (Uměli by to vysvětlit, když to neumí vysvětlit seriózní vědci?) Prostě to tak uděláme. Že evropské elektromobily si mimo EU nikdo nekoupí? Že budeme platit za elektřinu strašné peníze? Že třeba ani elektřina nebude? Že to většina z nás ani nechce? Paní von der Leyenová předloží do 100 dnů od svého zvolení do čela Evropské komise zákon o uhlíkové neutralitě do roku 2050. Protože to by jí mohlo pomoct ke zvolení u poslanců. Tak je to. Co to nakonec opravdu přinese? Na to se přeci slušný člověk neptá, ne?

Jak to bude dál s nelegální migrací, je ve hvězdách, protože především v Německu zase zesílily snahy to nějak zaonačit, aby se s nelegální migrací nedělalo nic. No vlastně, aby se dělalo, proti vůli zemí, které ji odmítají, ale tak nějak aby nemohly ty země nic dělat. Německý ministr zahraničí o tom bude jednat se zeměmi, které jsou tomuto nápadu nakloněné. A mezi tím se starostové některých německých měst předhánějí v tom, kolik tisíc a desítek tisíc by jejich město mohlo takových ilegálů přijmout. A pak se dočtu na iDNESu, jak v Německu posilují ochranky na koupalištích, protože jsou tam rvačky. Mezi Němci a Němci ne, ti to nikdy nedělali...

Do toho pak vystoupí místopředseda poslanců CDU Thorsten Frei a prohlásí „Jsou ale věci, které by se měly udělat, ale raději o nich nemluvit na veřejnosti – a vytvoření mechanismu pro rozdělování lidí zachráněných na moři mezi členské státy mezi ně zajisté patří.“ Když si na webu Mariana Kechlibara (odkud je s dovolením vložený citát) přečtete jeho skvělé shrnutí situace, nebudete si připadat úplně jako mezi soudnými lidmi. Každopádně snahy vnutit nelegální ekonomické migranty z kulturně naprosto odlišných zemí do dalších členských zemí EU bude pokračovat. Ale odpověď na otázku „co to nakonec opravdu přinese“ nám opět nikdo nedá. Protože ji přeci slušný člověk vůbec neklade, ne? Stejně, jako u CO2.

Co s tím?

Ptát se a ptát se europoslanců a poslanců domácích. A taky držet palce V4, protože mi připadá, že v těchhle dvou tématech má nejrozumnější názory z celé Evropy.

Marek Hurt

Zdroj: https://marekhurt1.blog.idnes.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZdroj uvedl důvod fiaska amerického systému protiraketové obrany v Saúdské Arábii   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:38:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký systém protivzdušné obrany v Saúdské Arábii propustil desítky dronů a řízených střel, které zaútočily na saúdské rafinerie, kvůli nesouladu s deklarovanými charakteristikami a nízkou účinností v boji proti malým vzdušným cílům, uvedl vysoce postavený zdroj na Ministerstvu obrany Ruska.

Jak již dříve řekl ministr zahraničí USA Mike Pompeo, "systémy protivzdušné obrany po celém světě někdy vykazují protichůdné výsledky".

Takové zdůvodnění lze přijmout pouze tehdy, když mluvíme o jednom komplexu Patriota, uvedl zdroj na ministerstvu.

Podle jeho vyjádření byl díky USA na severu Saúdské Arábie rozmístěn "nejsilnější systém protivzdušné obrany v regionu se souvislým radarovým polem".

"Severní hranici Saúdské Arábie nyní pokrývá 88 odpalovacích zařízení amerických protiletadlových raketových systémů Patriot. Z nich má 36 modifikaci PAC-2 a dalších 52 jsou nejnovější PAC-3", uvedl zdroj a poznamenal, že v Perském zálivu u pobřeží Saúdské Arábie jsou také tři torpédoborce amerického námořnictva, vybavené raketovým obranným systémem Aegis, který má ve výzbroji 100 raket modifikace SM-2.

Zdroj na ministerstvu dodal, že systémy "prostě nejsou připraveny odrazit masivní použití prostředků pro letecký útok nepřítele v reálné bojové situaci".

Pompeo, když komentoval situaci, řekl, že po celém světě systémy protivzdušné obrany fungují "s různou mírou úspěšnosti". Dodal, že "dokonce ani některé z nejlepších systémů na světě ne vždy zasáhnou cíle".

Pompeo dodal, že USA nikdy předtím nebyly vystaveny takovému rozsahu útoku, jako tomu bylo na Saudi Aramco. Útok na ropnou společnost nazval "válečným aktem", ale neupřesnil, jak bude Washington reagovat.

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě?   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:32:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neustále varujeme před přílivem muslimských imigrantů/uprchlíků a islamizaci Evropy. To jak může jednou vypadat islamizovaná Evropa ukazuje toto video.

Svobodní muži a ženy jsou bičování v Indonésii za to, že měli spolu sex a nebyli sezdání.

Opravdu chcete, aby jednou o vašem životě, o životě Vaších dětí rozhodovali barbaři věřící v zákony ustanovené bandou fanatiků v 7. století někde v Arábií?

Uvidíme jednou tohle i na Václavském náměstí?

Video z exekuce - zatím dostupné na YoutubeSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Je lepší vyjednávat deset let než jeden den válčit.“ Lavrov napsal o problémech a změnách v mezinárodních vztazích   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:26:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proces formování globálního polycentristického světového řádu není zvrátitelný. Píše o tom v předvečer zahájení 74. schůzky Valného shromáždění OSN ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Prosazování „rovnosti totalitarismů“

Na začátku svého článku „Svět na rozcestí a systém mezinárodních vztahů budoucnosti“ Lavrov poznamenává, že nosnou konstrukcí světového řádu, který vznikl po vítězství nad fašismem, je OSN a její Charta. Systém, ve kterém centrální roli hraje tato mezinárodní organizace, je podle ruského ministra „pojistnou sítí“ zajištující mírový rozvoj lidstva.

„Nadále jsou vyžadované během válečných let získané zkušenosti deideologizované spolupráce států s různými sociálně-ekonomickými a politickými systémy,“ píše Lavrov.

Ministr dodává, že některé vlivné síly na Západě to úmyslně ignorují. Poznamenává také, že jsou aktivnější ti, kteří také chtějí vymazat roli Sovětského svazu v porážce fašismu a přivlastnit si vítězství.

„Z tohoto hlediska je jasně patrná podstata koncepce ‚rovnosti totalitarismů‘. Jejím cílem není pouze omezit příspěvek SSSR k vítězství, ale také retrospektivně připravit naši zemi o její specifickou roli architekta a ručitele poválečného světového řádu, pak ji onálepkovat ‚revizionistickou silou‘, která ohrožuje blahobyt takzvaného ‚svobodného světa‘,“ píše.

Unipolární model selhal

Podle Lavrova dnešní změny v uspořádání světa svědčí o tom, že pokusy o vytvoření unipolárního modelu mezinárodních vztahů nebyly úspěšné – roste poptávka po spravedlivějším a inkluzivnějším systému.

„Noví velcí hráči se stabilní ekonomickou základnou se snaží aktivněji ovlivňovat regionální a globální procesy a spravedlivě požadují smysluplnější účast ve schvalování klíčových rozhodnutí,“ sdělil Lavrov.

Uvádí také, že žádost většiny států o spravedlivější systém mezinárodních vztahů, kde jsou ve skutečnosti dodržovány principy Charty OSN, naráží na úsilí zachovat pořadí, v němž by globalizace byla prospěšná jen pro úzkou skupinu zemí a nadnárodních společností.

O liberálních hodnotách a bajonetech

„Rétorika na téma ‚liberalismu‘, ‚demokracie‘ a ‚lidská práva‘ je doprovázena prosazováním přístupů založených na nerovnosti, nespravedlnosti a sobectví, víře ve vlastní mimořádnost,“ říká ruský ministr zahraničí.

„Liberalismus ve svém zdravém a nepřekrouceném chápání byl tradičně důležitou součástí světového, včetně ruského, politického myšlení. Mnohočetnost vývojových modelů však neumožňuje říci, že západní ‚koš‘ liberálních hodnot nemá alternativu. A samozřejmě tyto hodnoty nelze nést ‚na bajonetech‘ - bez respektování historie států, jejich kulturního a politického ‚kódu‘. O tom svědčí statistika smutku a ničení v důsledku ‚liberálního‘ bombardování,“ sdělil svůj názor ministr.

O revizionismu

Ruský ministr zahraničí si myslí, že v dnešní době Západ ztrácí výhradní právo na vytváření globální agendy a kvůli tomu prosazuje takzvanou koncepci „světového řádu založeného na pravidlech“. Jde však podle Lavrova o pokus uzurpovat proces rozhodování v klíčových otázkách prostřednictvím nahrazení legitimních mezinárodních právních nástrojů úzkými formáty, kde se vytváří alternativní, nekonsensuální metody řešení různých mezinárodních otázek.

Jako jeden z příkladu ministr uvádí manipulace ze strany USA a jejich spojenců s procedurami Organizace pro zákaz chemických zbraní, kdy se podařilo zmocnit technického sekretariátu této organizace k určení odpovědných za používání chemických zbraní v Sýrii, což se stalo přímým zásahem do pravomocí Rady bezpečnosti OSN.

Lavrov také upozorňuje na to, že revizionizmus některých států se projevuje i v oblasti strategické stability. V této souvislostí mluví o podkopávání ze strany Washingtonu dohod o protiraketové obraně či omezení jaderných zbraní.

„Nyní ve Spojených státech vidíme alarmující známky zahájení mediální kampaně s cílem připravit půdu pro konečné odmítnutí smlouvy o úplném zákazu jaderných zkoušek (USA CTBT neratifikovaly), což zpochybňuje budoucnost tohoto dokumentu, který je pro mezinárodní mír a bezpečnost nejdůležitější. Washington zahájil realizaci plánů rozmístění zbraní ve vesmíru a odmítl návrhy dohodnout se o komplexním moratoriu takové činnosti,“ sdělil Lavrov.

Jako další příklady ministr uvádí jednostranné odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem, odmítnutí plnění rezolucí Rady bezpečnosti OSN ohledně urovnání konfliktu mezi Izraelem a Palestinou. Připomenul také zavedení ze strany USA protekcionistických bariér, sankcí, zneužívání postavení dolaru, zajištění konkurenčních výhod netrhovými způsoby, extrateritoriální uplatňování vnitrostátních právních předpisů USA, a to i ve vztahu k nejbližším spojencům. Sdělil také, že Washington hodlá zarazit klín mezi Moskvu a Peking a podkopat mnohostranné struktury regionální integrace rozvíjející se mimo americkou kontrolu v Eurasii či asijsko-tichomořském regionu.

„Co máme za následek? V politice - rozviklávání mezinárodního právního základu, růst nestability a neudržitelnosti, chaotická fragmentace globálního prostoru, prohlubování nedůvěry mezi účastníky mezinárodního života. V oblasti bezpečnosti - stírání hranice mezi silovými a nesilovými metodami dosažení cílů zahraniční politiky, militarizace mezinárodních vztahů, zvyšování role jaderných zbraní v doktrinálních dokumentech USA, snižování prahu možného použití, vznik nových ohnisek ozbrojených konfliktů, přetrvávání globální teroristické hrozby, militarizace kyberprostoru. V globální ekonomice - zvýšená volatilita, zpřísnění bojů o trhy, energetické zásoby a dopravní trasy pro ně, obchodní války, rozviklávání mnohostranného obchodního systému. Přidáme sem prudký nárůst migračních procesů, prohloubení štvanice lidu a mezináboženské nenávisti. Opravdu potřebujeme takový ‚světový řád založený na pravidlech‘?“ ptá se Lavrov.

Jednání jsou lepší

Podle Lavrova je ve společném zájmu zajistit, aby se multipolarita v mezinárodních vztazích nespoléhala jenom na vyvážení sil, jako v 19. či první polovině 20. století. Říká, že je třeba brát v úvahu přístupy a obavy všech účastníků mezinárodní komunikace, což přispěje ke stabilní a bezpečné budoucnosti.

„Zda bude další formování multipolárního světa probíhat prostřednictvím spolupráce a harmonizace zájmů nebo prostřednictvím konfrontace a soupeření, záleží na nás všech. Pokud jde o Rusko, budeme i nadále prosazovat pozitivní, sjednocující agendu zaměřenou na vymazání starých a zabránění vzniku nových dělících linií,“ napsal.

Na závěr Lavrov citoval bývalého ministra zahraničí SSSR Andreje Gromyka, který jednou sdělil, že „je lepší vyjednávat deset let než jeden den válčit“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Pw6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVÝZVA K URYCHLENÍ VÝVOJE POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:08:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na celosvětové úrovni se v současnosti odehrává boj s nedohlednými důsledky. Nejde o nic menšího než o budoucnost naší planety. V sázce je především přežití lidstva po případné světové jaderné válce, ničení životního prostředí v důsledku globálního oteplování a řešení mnoha dalších závažných globálních problémů.

Politické uspořádání lidstva se od počátku jeho vzniku vyvíjelo samovolně, nekoordinovaně, neřízeně. To se v poslední době postupně začíná měnit v souvislosti s vývojem materiálně-technické základny lidstva. Současný stav politického uspořádání lidstva je žalostný. Hrstka miliardářů neustále zvětšuje svůj majetek tak, že ovládá čím dál více světového bohatství. Toto poselství vyslala Světovému ekonomickému fóru nezisková organizace OXFAM. Podle jejích zjištění získalo pouhé 1 procento nejbohatších lidí planety plných 82 procent z celkového bohatství vytvořeného loni na světě. Podle aktuální studie OXFAM vlastní 42 nejbohatších lidí světa stejné bohatství jako celá chudší polovina světa dohromady. Ten, kdo se domnívá, že uvedené majetkové poměry nejbohatších lidí planety nemají na vývoj politického uspořádání lidstva vliv, se hluboce mýlí.

Každý, kdo dlouhodobě sleduje politické dění ve světě, může dojít k závěru, že už v současnosti je základní politické dění ve světě skrytě plánované a řízené. Odpověď na otázku, kdo toto základní politické dění plánuje a řídí, není jednoduchá. Je prakticky jisté, že toto dění ve světě ovlivňuje globální finanční elita, a to tak, aby se upevňovala její moc a zvyšovaly její zisky. Pozn.: Globální finanční elita je v dalším textu označována termínem: "Lidé velkých peněz".

Základním zájmem lidí velkých peněz je zachování současných globálních politických poměrů, které jim umožňují rozmnožovat jejich majetky a zastávat privilegované postavení ve společnosti. Proto lidé velkých peněz ovlivňují tvorbu nových zákonů ve všech státech světa tak, aby se současný stav politického uspořádání lidstva v podstatě neměnil. Značnou část příjmů získávají lidé velkých peněz v oblasti válek a ozbrojených střetů. Vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojenskoprůmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Hra s uvedenými hračkami vynáší těmto lidem astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.

Válka vedená podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách? Takovou válku většina lidí vnímá podobně jako sportovní utkání, ale válka je především velké zlo, jehož podstata spočívá v maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. V případě, kdyby se práce a energie vynakládaná na přípravu a vedení válek na celém světě věnovala na rozvoj zaostalých států světa, přestaly by v těchto státech existovat hlad a bída.
Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k nebezpečí možného vzniku světové jaderné války.

Řešení všech současných závažných globálních problémů světa, včetně problému nastolení trvalého míru na celé planetě, nemusí být složité. Řešení může spočívat v tom, že se urychlí vývoj politického uspořádání lidstva tak, aby bylo dosaženo stavu, kdy budoucnost lidstva bude centrálně globálně koordinována a řízena v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva.

Podstata řešení problému vzniku centrální globální demokratické mocenské organizace spravující svět může být jednoduchá. K nastolení globální demokratické mocenské organizace, která umožní řešit mírovou cestou všechny stávající i nově vznikající problémy lidstva, je možné využít osvědčenou formu politického spojení států, kterým je federace. Uskutečnit spojení všech států světa v Globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za námahu s tím spojenou. Nastolení trvalého míru na celé planetě je cíl, který za to stojí. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto politické strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy. Jedno možné konkrétní řešení nastolení Globální federace popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený dopis je např. na - https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem vyzývám každého, aby v rámci svých možností pomohl vytvořit centrální globální demokratickou mocenskou organizace spravující svět. Každý, komu není lhostejný osud lidstva, by měl pochopit celou šíři a závažnost této výzvy a v rámci svých možností pomoci.

Napsal Ing. Miloslav Dědek, dne 20.9.2019

m.dedek123©seznam.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPátek 20 září 2019
Polská vláda se rozhodla, že bude po Německu vymáhat reparace!   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:29:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polská vláda se rozhodla, že bude po Německu vymáhat reparace! Za doporučením stojí dnes již bývalý Trumpův poradce John Bolton! Reparace požaduje nově i Řecko, česká vláda se však k požadavkům nepřipojí, i když Německo zatím uhradilo České republice jen 4% z celkových reparačních nároků po II. sv. válce! Česko-německá deklarace z roku 1997 se snažila reparační nároky zahladit, ale explicitně se jich Česká republika nevzdala! Reparace jsou tak najednou nástrojem amerických neoconů v Evropě!

Polská vláda chystá k projednání v parlamentu dokument, na jehož základě chce v nejbližší době po Německu požadovat vyplacení válečných reparací za škody způsobené ve II. sv. válce. A co je zajímavé, Polsko není jediná země EU, která s tím přišla přesně 80. let po vypuknutí II. sv. války. Již v červnu tohoto roku tak učinila řecká vláda, která oficiálně předala německé vládě dokument s žádostí o vyplacení válečných reparací. Ze strany Řecka je tento krok zcela jasně motivován řeckým dluhem vůči Německu, kdy řecká vláda chce smazat svůj dluh naproti německým reparacím. Řecko by se tak oddlužilo za dluhy nasekané v letech 2002 až 2008, které vyústily v mohutnou krizi. Jenže reparace dalece přesahují řecké dluhy, takže Německo by muselo ještě doplácet. A jak se zdá, Polsko jde stejnou cestou. Jenže, musíme si říct, co tak najednou?

Stojí za tím John Bolton, nedávný poradce Donalda Trumpa, který koncem srpna přiletěl do Varšavy a vyjednával s polskou vládou podmínky o rozmístění amerických základen a raket středního doletu namířených proti Rusku. A byl to právě on, kdo Polákům poradil, z čeho mohou financovat provoz těchto amerických základen. Doporučil Polsku, aby otevřelo otázku válečných reparací od Německa a z těchto peněz by potom Polsko mohlo hradit a platit přítomnost amerických vojsk v Polsku.

Co je důležité zopakovat pro čtenáře Aeronetu, to je rozhodnutí polské vlády hostit na území Polska americké základny, jejichž provoz bude financovat polská vláda. Donald Trump s plánem souhlasí a je doslova nadšen. Jenže náklady mohou vyjít polskou kasu opravdu draze, a tak se hledají zdroje. A právě John Bolton podpořil Polsko, aby otevřelo po 80. letech otázku reparací od Německa. Za tímto krokem tak nestojí Poláci, ti by si to sami nedovolili proti Berlínu, ale mají za sebou podporu amerických neoconů.

Krvavá pupeční šňůra mezi Německem a Ruskem

Je naprosto evidentní, že Američané těmito kroky dávají najevo, že zcela ztrácejí mocenský úchop nad procesy v Německu a američtí neoconi už vědí, že v plánu není nic menšího, než nové mocenské uspořádání v Evropě. Na jedné straně to bude Evropská unie a její Nová Evropa pod vedením Berlína, zatímco na druhé straně to bude Rusko. Mezi Berlínem a Moskvou už dnes prý vzniká “krvavá pupeční šňůra”, která propojí ruské a německé zájmy, které ohrožují bezpečnost USA a jejich spojenců. To jsou slova Johna Boltona. Tou krvavou pupeční šňůrou myslí plynovody Nord Stream 1 a 2, které jsou strategickým projektem pro Německo a procesy přechodu německé ekonomiky do nové éry 4. průmyslové revoluci založené na elektromobilismu, deindustrializaci, cirkulární ekonomice a recyklaci, včetně recyklaci lidských těl, které se budou používat jako potravinové zdroje s cílem minimalizace emisí CO2.

Česká republika se k požadavkům na reparace nepřipojí. Oznámil to Andrej Babiš v interpelaci na dotaz Jiřího Valenty z KSČM. Babiš doslova uvedl: “Případné rozhodnutí vymáhat válečné reparace bychom nepovažovali za šťastné, protože by mohlo dojít k výraznému narušení klimatu vzájemné důvěry v Evropě.” Takovému stanovisku se nelze divit, protože český průmysl má také svoji pupeční a krvavou šňůru, a tou je pro změnu těsné provázání na německou ekonomiku a německý trh. Kromě toho, samotný Andrej Babiš má tady v Německu mamutí závod Agrofert Deutschland GmbH ve Wittenbergu, takže požadovat po Německu reparace by bylo vyhlášením ekonomické války Německu, kterou by Česká republika nemohla vyhrát.

Německo dluží České republice reparace za 15 bilionů dnešních českých korun

Dobové nároky českých a moravských zemí na Německo v roce 1945 činily 306 miliard tehdejších korun, což je v přepočtu na dnešní koruny zhruba 15 bilionů korun , což představuje přibližně 5 státních rozpočtů České republiky. Jenže pro český průmysl je Německo vývozním trhem č. 1 a jen za minulý rok vyvezly české firmy na exportu do Německa svoji produkci ve výši téměř 56 miliard EUR a každým rokem objem exportu do Německa roste. Pokud by ČR zahájila proces uplatňování reparací, je velmi pravděpodobné, že by Německo přestalo od českých firem odebírat produkci v těch objemech, v jakých je tomu dosud. To by znamenalo mohutnou krizi v českém průmyslu a propouštění. Andrej Babiš nebude riskovat problémy pro svůj Agrofert v Německu, který je největším výrobcem hnojiv pro německé zemědělce, nebude riskovat obchodní válku s Berlínem a ohrožení exportu českých firem do Německa.

Jedná se o tak obrovský reparační nárok, že by se Česká republika mohla zbavit státního dluhu, který činí v současné době 1,73 bilionu korun, a přesto by z reparací České republice přebývalo 13 bilionů korun. Na papíru to vypadá doslova jako pohádka. Jenže v praxi by to fungovalo jinak. Německo by nezaplatilo reparace najednou, ale pouze postupně, a to s jediným cílem: Vytvořit lobbing a mechanismy uvnitř ČR, aby se k moci dostala jiná vláda, jiný Vašík Havlů, resp. jiný premiér, který by reparace zase Německu zrušil. Německo by se uvolilo, že bude reparace platit po dobu 50 nebo 70 let, ale ve skutečnosti by se pouze čekalo na to, až se dostane v ČR k moci nová pro-německá vláda. Je to stejný proces, který probíhal v ČR v polovině 90. let.

Německé lobbistické organizace a spolky lobbingem ovládly celou českou polistopadovou politickou garnituru

Německé neziskovky a nadace už od roku 1990 lobovaly v České republice skrze politiky a politické strany, aby byla podepsána deklarace, která všechno zahladí a řekne se v ní, že co jsme si, to jsme si a šmitec. A přesně takto vznikla Česko-německá deklarace, která byla podepsána v roce 1997. Německá vláda se výměnou za zapomenutí reparací zavázala, že bude moderovat a blokovat požadavky Sudetoněmeckého landsmančaftu.

A německá vláda skutečně tento slib víceméně plní, pokud si odmyslíme Horsta Seehofera jako šéfa CSU, který nevynechá jediný sjezd Sudetoněmeckého landsmančaftu. Německé neziskovky se ale přesto snaží sudetoněmeckou otázku rozehrávat, a to skrze české zkorumpované politiky, zejména lidovce. Nemá cenu tady opakovat a připomínat návštěvy Pavla Bělobrádka a Daniela Hermana na slavnostech landsmančaftu v minulých letech, to je totiž jen vrchol ledovce, tedy té jeho části, která je vidět nad politickou hladinou.

Jenže dole pod hladinou je to daleko větší peklo. Pražská radnice a hnutí Jana Čižinského “Praha sobě” s napojením na sudetoněmecké organizace , to jsou souvislosti mnohem méně viditelné, ale o to nebezpečnější. A co třeba Mikuláš Minář a jeho neziskovka Milion chvilek, když na Letné vítali na pódiu jáhna ze Sudet s velkou slávou? A co ty oblečky Mikuláše Mináře, které připomínají hnědou éru předválečného Německa? A co to přepisování historie a pořady České televize o utrpení odsunovaných Němců z pohraničí? A co třeba Ondřej Kolář jako starosta na Praze 6, který chce místo pomníku maršála Koněva stavět památník Vlasovcům, jenž bojovali do poslední chvíle na straně Wehrmachtu?

Za polským a náhlým nápadem požadovat na Německu reparace stojí američtí neoconi

Z těchto procesů je zjevné. že v České republice je tak obrovsky silná pro-německá lobby, že není šance na prosazení požadavků na reparace od Německa, protože v současné době neexistuje politická vůle k přednesení takového požadavku. Německá lobby si již od 90. let pečlivě ošéfovala všechny české politiky, skrze neziskovky, skrze lobbing, že žádná vláda si nedovolí otázku reparací nadnést. Ani v Polsku by si to nikdy nedovolili, jenže tam je jiná situace. Strach Poláků z Ruska je tak obrovský, že se rozhodli spolčit s ďáblem, který jim má poskytnout obranou, a tím ďáblem jsou američtí jestřábi a neoconi. To jsou oni, kteří stojí za polským požadavkem na Německo, a protože za ním stojí USA, Berlín si nedovolí sáhnout k odvetě a k prudké reakci proti Varšavě, zatím tedy ne.

Situace se nemůže z Polska tak snadno překopírovat do ČR, protože i když Američané mají velký vliv na vládu Andreje Babiše, situace v Praze není stejná jako ve Varšavě. Český průmysl je existenčně závislý na Německu, na rozdíl od Polska, které na exportu vyváží do celé EU a rovněž do USA, takže polský export není vůbec vázaný na německou ekonomiku. Nikdo z českých politiků neohrozí vlastní pozici v politice tím, že by ohrozil zaměstnanost a výkon ekonomiky na exportu do Německa.

Právě z toho důvodu neprošla ani výstavba amerického radaru v Brdech, protože by to bylo posílení americké lobby v ČR nad určitou bezpečnou úroveň, která už by nebyla akceptovatelná pro Německo. Nová Evropa má největšího nepřítele, a tím jsou USA a američtí neoconi. Právě neoconi uvalují sankce na německé banky (Deutsche Bank a kauza Libor), uvalují mamutí pokuty německým automobilkám (Volkswagen a kauza Dieselgate), uvalují sankce na německé firmy, které staví s Rusy plynovod do Německa, odposlouchávají Angele Merkel telefon.

Polsko se stane v blízké době novým domovem pro americkou armádu v Evropě, vliv USA se přesune ze Západní Evropy do bývalých zemí Východního bloku

Američané si zvolili Poláky jako hlavní partnery v projektu vražení klínu mezi Novou Evropu a Rusko, a tímto klínem má být oprášený a letitý polský imperiální model Trojmoří. Američanům se ta myšlenka natolik zalíbila, že ji teď intenzivně realizují. Pobaltské země, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko, Kosovo a Severní Makedonie mají vytvořit blok států mezi třemi moři, Baltským, Černým a Jaderským, které budou pod kontrolou amerických jestřábů a neoconů, které budou nakupovat americké zbraňové systémy a nikoliv evropské systémy, americké stíhačky, americké vrtulníky, a které svoji zahraniční politiku budou stavět do souladu výhradně s tou americkou.

A jak sami vidíte, ty procesy už běží ve všech těchto zemích. Německo se bude snažit skrze Brusel a EU tyto projekty a procesy blokovat. Protiopatření najdeme v Aachenské smlouvě [ mezi Německem a Francií, kde se mluví o vytvoření vlastní evropské armády pod křídly EU, nikoliv pod americkým NATO. A ve smlouvě se hovoří o hrozbách anglikanizace a amerikanizace mládeže, takže smlouva ukotvuje výuku němčiny a francouzštiny na školách v EU, a to prioritně před angličtinou, tedy proces na 1. prioritě jako vyšitý.

V současné době se vede válka o Střední Evropu. Neconi bojují o kontrolu nad zahraničními politikami zemí Trojmoří proti globalistům a jmenovitě proti Německu. Co je ale mnohem důležitější je, že za tímto procesem neoconů stojí Izrael. Ten dosazuje v Evropě své prezidenty do funkcí, na Ukrajině, na Slovensku a jakmile tyto figury jsou u moci, začínají se na jedné straně v těchto zemích nakupovat americké a také izraelské zbraně, a současně s tím se začínají přijímat v parlamentech těchto zemí usnesení proti antisemitismu. Ten proces je neuvěřitelně synchronizovaný. Andrej Babiš přijel do Izraele, nasadil si jarmulku u Zdi nářků, a okamžitě dostal pozvání k Donaldu Trumpovi do Bílého domu. Na oplátku česká vláda nakupuje americké helikoptéry, Jenže do nich dodává systémy izraelský zbrojní průmysl, ve kterém má podíl i rodina Benjamina Netanyahua. Kolečko se nám uzavřelo.

Kdokoliv začne mluvit o reparacích, měl by nejprve mluvit o likvidaci politických neziskovek a lobbingových skupin

Pokud někdo usiluje o reparace od Německa, musel by nejprve v ČR zakročit proti neziskovému sektoru, který je Německem v ČR infiltrovaný odshora dolů. Tento sektor lobuje a korumpuje postoje a pozice českých politiků a celých partají. Je potom zbytečné usilovat o reparace, protože nikdo z českých politiků pod vlivem německé lobby pro ně ruku nezvedne. Očekával bych od českých politiků více reflexe a znalostí o realitě, protože otázka reparací není blokována neschopností Němců platit, ale je blokována přímo českou reprezentací a českými vrcholovými politiky a stranami.

Pokud někdo nechce vyplatit reparace, tak mu je prostě Německo nebude nutit. Jenže, to je důsledek infiltrace německého vlivu po roce 1990 na celou českou politickou scénu. Nikdo nemůže očekávat, že politická garnitura v ČR poté, co byla 30 let očkována havlismem a pro-německým éthosem, začne najednou jít proti Německu a žádat reparace. To je prostě iluzorní. Poláci se rozhodli upsat ďáblu, ale otázkou je, jakou cenu za ty reparace nakonec Polsko zaplatí, protože ten nápad nevychází z polských hlav a lidu, je to součást plánu na financování amerických jaderných základen v Polsku, kde budou v blízké době rozmístěny americké rakety středního doletu. Ty peníze z reparací nepůjdou Polákům, ale americkým a izraelským zbrojním závodům, jejichž majiteli jsou zase a opět v konečném důsledku židé. A tím je to dané.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/polska-vlada-se-rozhodla-ze-bude-po-nemecku-vymahat-reparace-za-doporucenim-stoji-dnes-jiz-byvaly-trumpuv-poradce-john-bolton-reparace-pozaduje-nove-i-recko-ceska-vlada-se-vsak-k-pozadavkum/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠestnáct není stejné, jako že dvacet bez dvou je osmnáct   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:14:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Návrh představitelů STAN, aby se věková hranice u mladých lidí, či spíše mládeže pro volby do obecních zastupitelstev snížila z 18 na 16 let je v současné době, nebo zatím, neakceptovatelná.

Lze pochopit záměr a cíl předkladatelů, vždyť charakter jejich politické struktury v subjektu STAN je k tomu přímo předurčen, když jejich základ tvoří starostové a nezávislí. To už samo o sobě napovídá, že v případě prosazení snížení věkové hranice na 16 let ve volbách do obecních zastupitelstev, to především posílí volební účast ku prospěchu STAN. Jde tedy víceméně o návrh, který by měl přinést hlasy těm, kterým se jich dnes značně nedostává a při jejich známé rétorice na bázi slibů, vizí, šancí atd., by to především posílilo jak samotné STAN, tak i TOP 09, silně nabírající vodu do svých politických bárek.

Pan Rakušan, předseda hnutí STAN říká, že to chtějí vyzkoušet nejprve na volbách do obecních zastupitelstev. Mají za to, že šestnáctiletý člověk ve svém městě problémy vidí a je žádoucí, aby se na životě komunity podílel. O tom, že v místě bydliště mladý, 16 letý člověk nedostatky a problémy vidí, má pan předseda Rakušan naprostou pravdu. Jenže problémy a nedostatky ve městě či v obci vidí také dospělí voliči, kteří na ně také poukazují nebo je kritizují, bohužel jen málokdy je ze strany města či obce zájem na tyto skutečnosti reagovat a řešit je. V rámci spravedlnosti, čest výjimkám!

A že by to šestnáctiletí změnili? To je hodně nepravděpodobné, nicméně starostové si říkají, že za pokus to stojí. Nestojí, protože návrh neprojde, jen se tím bude dlouze zaobírat poslanecká sněmovna aby nakonec zjistila, že mlátí prázdnou slámu, zatímco důležitější věci mezi tím zůstanou neřešeny.

Pokud pan Rakušan jako příklad poukazuje na Rakousko, případně Německo apod., je to příklad nepatřičný, protože je třeba si uvědomit, že politická vyspělost a kultura v těchto zemích má, na rozdíl od nás, vysokou úroveň. Také mladí v těchto státech mají naprosto jiné morální kvality a jejich postoj k politice státu má rovněž odlišné dimenze. Je to dáno dlouhodobým, stabilním politickým režimem státu, kde se jinak přistupuje k problémům, než u nás. Naše mládež zmíněného věku 16+ je bohužel do značné míry ovlivňována ve školách, když někteří pedagogové mládeži, v tomto případě žákům, prezentují jisté typy a charaktery demokratické politiky, které se pak projevují jejich mimoškolskou účastí na různých manifestacích a protestních akcích, aniž by věděli, znali či chápali smysl, účel a význam těchto (proti)společenských a (proti)politických aktivit. To zřejmě starostům a nezávislým, případně TOP 09 vyhovuje a pokud by měla tato ohlupovaná mládež možnost volit, byly by to voda především na jejich mlýn.

Hovoří o tom i výzva k mladým od předsedy STAN, který říká: „Chceme, aby si šestnáctiletí ozkoušeli u komunálních voleb rozhodovat, zda má v jejich městě vyrůst sportovní hala, čistírna odpadních vod a podobně. Chceme naučit mladého člověka demokratickému návyku, že zajímat se o život kolem sebe je potřeba. Vzkaz mladé generaci je: počítáme s vámi, chceme, abyste konečně byli ti, kteří přinesou zásadní společenskou změnu v naší zemi.“ No spíše než společenskou změnu by jejich působení přinesl spíše chaos, zmatek a anarchii. Populistická propaganda, ta by STANU šla, ale je třeba si také uvědomit, zda případná účast 16 letých na rozvoji města či obce má potřebný koeficient racionality, o čemž se dá zcela jednoznačně pochybovat. Chtít, aby mladí, 16 letí rozhodovali o sportovní hale, čistírně odpadních vod apod., aniž by blíže znali celý proces projednávání, od návrhu až po jeho případné schvalování, je jejich účast na takovém rozhodování naprosto iracionální. To je právě ten zásadní rozdíl mezi naší mládeží 16+ a mládeží rakouskou nebo německou apod., kde je mládež v tomto směru mnohem vyspělejší a více informována, bohužel.

Jestliže pan Rakušan říká, že to není pro společnost nebezpečné, že je to otevření dveří nové generaci, pak rozhodně nemá pravdu. Jsou to jen nadnesená populistická slova, kterými chce navnadit mladé na ještě intenzivnějším zasahování do dění v naší společnosti, ve které je v současné době atmosféra z důvodů uměle a nezodpovědně vyvolaných politicko-společenských problémů situace poněkud nestandardní.

Lze také souhlasit s názorem občanky, která říká, že „Měli bychom vědět, jestli je 16letý člověk schopen zodpovědně volit, jestli dobře vnímá, co se kolem něj děje. Jde o tak zásadní změnu, že je k tomu nutná analýza sociologů a psychologů. Pokud budeme vědět, že je dostatečně vědecky podložená, potom se takové změně není nutné bránit.“

Apropó, je tu ještě jeden významný moment a sice, že v současných podmínkách, kdy může volit občan, který dosáhl 18 let, může být takový občan také nominován jako kandidát, který se v případě zvolení může stát zastupitelem města či obce. Je dost nepředstavitelné, že by šestnáctiletý mladý občan byl členem zastupitelstva. Možná jsou tyto řádky zcela zbytečné, protože existuje-li, resp. převažuje-li rozum a racionální myšlení většiny poslanců, pak lze jen doufat, že k navrhovanému experimentu, alespoň v dohledné době, nedojde. I když, v našich poslaneckých lavicích je možné všechno, už nás o tom nejednou přesvědčili.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrbán: Nikdy nesmíme akceptovat výměnu obyvatel Nepřipusťme, aby migrace řešila demografické problémy!   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:07:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během projevu maďarský premiér Viktor Orbán napadl myšlenku, že migrace by měla být využita k vyřešení demografických problémů, kterým čelí mnoho západních zemí.

Během projevu na demografickém summitu v Budapešti Viktor Orbán zdůraznil, že nejdůležitějším problémem, kterému v současné době Evropa čelí, je úbytek obyvatel.

„Proč tomu tak je?" To rozhodně není kvůli nějaké nemoci křesťanské civilizace - konec konců počet křesťanů roste po celém světě. To je obecně nemoc Evropy, “ řekl Orbán.

Podle maďarského premiéra nesmí být přistěhovalectví nikdy považováno za řešení demografických problémů.

„Nikdy nesmíme akceptovat výměnu obyvatel," prohlásil Orbán.

Orbán také poznamenal, že jeho vláda v současné době pracuje na silné politice, která upřednostňuje rodinu a motivuje mít děti.

„Bez rodin a dětí národní společenství zmizí,“ vysvětlil Orbán, „a pokud národ zmizí, ze světa zmizí něco nenahraditelného“.

Podle Orbána může být budoucnost národa a lidí zajištěna pouze tehdy, pokud budou rodinám národa zaručeny lepší finanční příležitosti mít děti na rozdíl od toho, že nebudou mít děti

„Vyhrajeme jen tehdy, pokud dokážeme vybudovat systém, ve kterém ti, kteří rodí děti, žijí podstatně lépe, než kdyby neměli rodinu," pokračoval Orbán.

To je způsob, jakým maďarská vláda prosazuje svou rodinnou politiku.

Orbán také kritizoval „nesmyslný“ takzvaný zelený argument, že Evropané by měli přestat mít děti, aby zachránili Zemi, a řekl, že tento druh argumentu by měl být zcela zamítnut.

Zdroj: HungaryToday a PrvníZprávy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndie se může stát vítězem obchodní války mezi USA a Čínou, tvrdí odborníci   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:01:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Indická ekonomika by mohla zbohatnout o 11 miliard dolarů díky tomu, že někteří mezinárodní výrobci přesouvají výrobu do země kvůli obchodnímu napětí mezi Washingtonem a Pekingem. Informovala o tom singapurská banka DBS.

Podle výzkumné zprávy banky by Indie mohla zvýšit svou obchodní stopu uprostřed obchodního konfliktu mezi USA a Čínou, zejména v kategoriích, na které USA uvalily na Čínu cla.

Ekonomka banky Radhika Rao pro CNBC zdůraznila: „Kromě obchodu je zneužití investičních toků příležitostí, z níž by Indie mohla těžit, protože výrobci hledají alternativní destinace.“

Podle Rao jsou třemi nejvýznamnějšími sektory v Indii, které by mohly mít užitek z obchodní války, farmaceutický průmysl, chemický průmysl a strojírenství. Poznamenala, že jihoasijská země je v těchto odvětvích již celosvětově konkurenceschopná a pravděpodobně bude schopna vyhovět další poptávce.

Zpráva z Indické akciové nadace (IBEF) ukázala, že farmaceutický průmysl v zemi dodává více než polovinu světové poptávky po očkování a 25 procent léčiv ve Velké Británii. Země také vyváží více než 60 procent svého strojírenského zboží do Spojených států a Evropy.

Odborníci poukazují na dvě klíčové výzvy, kterým podniky v Indii čelí: pozemkové zákony a pracovní předpisy. Mezi hlavní překážky ve výrobě zmiňovali nedostatek vhodné infrastruktury.

Čína versus USA

Obchodní konfrontace mezi Čínou a Spojenými státy pokračuje od léta roku 2018, kdy Washington uložil cla ve výši 25 % na dovoz 818 druhů čínského zboží v hodnotě 34 miliard dolarů ročně. Čínská strana na tyto kroky reagovala recipročně.
Koncem května Američané uvalili cla na čínský dovoz ve výši 200 miliard dolarů. Čína odpověděla stejným způsobem s více než 5 000 americkým zbožím v hodnotě 60 miliard.

Koncem července strany diskutovaly o zvýšení nákupů čínských zemědělských produktů ze strany ČLR. Trump však nebyl spokojen s tempem dohody a od poloviny prosince oznámil nová desetiprocentní cla na čínské notebooky a chytré telefony.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9NWdSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Čína hlasovaly proti rezoluci o zastavení palby v syrském Idlibu   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 07:54:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN nepřijala rezoluci Belgie, Německa a Kuvajtu o zastavení palby v Idlibu. Dva stálí členové Rady bezpečnosti OSN – Rusko a Čína – hlasovali proti.

Pro přijetí rezoluce hlasovalo 12 členů Rady bezpečnosti, jeden se zdržel.

Dříve Belgie, Německo a Kuvajt přednesly Radě bezpečnosti návrh rezoluce ohledně Idlibu. Vyzývaly všechny strany zastavit palbu k 21. září v poledne syrského času. Dokument také vyzývá k respektování mezinárodního humanitárního práva a k poskytnutí možnosti humanitárním organizacím provádět svoji činnost.

Rusko a Čína prezentovaly svoji verzi rezoluce. Dokument obsahuje výzvu k zastavení palby v Idlibu od půlnoci 20. září.
„Zastavení vojenských činností se nevztahuje na vojenské operace proti jednotlivým fyzickým osobám, skupinám, podnikům a organizacím, které jsou spojené s teroristickými organizacemi, jak je definuje Rada bezpečnosti,“ stojí v rusko-čínské rezoluci.

Kromě toho autoři rezoluce věnují pozornost nesouladu koordinátů objektů v Idlibu, které strany vyjmenovaly pro jejich zařazení do seznamu „dekonfliktingu“. Koordináty neodpovídají skutečnému místu jejich dislokace. V dokumentu se vyjadřuje znepokojení také kvůli tomu, že rovněž existují neshody v tom, k čemu jsou některé objekty v Idlibu určeny.

V Sýrii existuje mezi bojujícími stranami a OSN systém takzvaného dekonfliktingu. Podle tohoto systému poskytuje OSN informace o dislokaci objektů, které jsou považovány za civilní, aby bylo možné garantovat, že se nestanou terčem vojenského útoku. Jedná se o praxi, která se již dříve osvědčila, když byly informace získávány od satelitů či od spolupracovníků OSN. V Idlibu se nyní ale nenalézají žádní pracovníci organizace.

Válka proti terorismu v Sýrii

V Sýrii probíhá válka proti mezinárodnímu terorismu. Prezident Bašár Asad přizval na pomoc Ruskou federaci, která se v zemi nalézá na legálním základě díky pozvání prezidenta země. Oproti tomu koalice vedená USA se v zemi nachází nelegálně, neboť nemá pozvání legitimní vlády, ani o nasazení vojsk nebylo rozhodnuto odpovídajícími orgány OSN.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9NVV


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 18 19 20
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1660 sec,0.0449 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,469kB