Neděle 01 prosinec 2019
Mám pro premiéra Babiše dvě zprávy   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 19:01:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mám mezi svými přáteli a známými též několik náruživých fandů premiéra Babiše. Tak náruživých, že téměř všichni z nich vlastní Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím, a o tomto díle a též o Babišovi zvlášť dokázali vést až do nedávna i docela nadšené rozpravy.

Ale to nadšení téměř u všech - a to je první z obou zpráv, které pro preméra mám - až neuvěřitelně ochladlo po 19. listopadu t.r., kdy premiér při své návštěvě Ukrajiny pronesl v přítomnosti svého ukrajinského protějšku mimo jiného i toto: „Česká republika nadále neuznává nelegální anexi Krymu a odsuzuje ji“.

Že jde v části jeho vyjádření o „nelegální anexi Krymu“ o vyjádření lživé – a to je ona zpráva druhá, kterou pro premiéra Babiše mám - mu nebudu samozřejmě dokazovat já, ale nechám to na Prohlášení šéfa AALEP ( Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, které bylo vydáno před více než rokem. Zde je z něj to nejpodstatnější:

„Ještě i po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „ anexi“ poloostrova Ruskem.

V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „ právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014 rovněž předpokládala referenda „ o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska“.

Takže ještě jednou: AALEP, čili Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU prohlásila, že připojení Krymu k Rusku bylo v souladu s ustanovením ukrajinské ústavy ... a AALEP proto uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska.

Zatímco však náš premiér na mluvil v Kyjevě o „nelegální anexi Krymu“.
Proč? Nebyl o právním postoji AALEP nikým informován? Anebo informován byl, ale dal raději sluch tomu, co mu vyprávěl ministr zahraničí Petříček, či co ze svých stránek denodenně chrlí deníky New York Times a Washington Post a hovoří neméně „pravdomluvné“ televize CNN a NPR?

Samozřejmě k zármutku všech, kteří mu stejně jako mí kamarádi a známí až dosud tak oddaně tiskli pěsti.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný: Řídí zahraniční politiku Zdeněk Hřib, Ondřej Kolář, Jaroslav Kubera a Pavel Novotný?   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 11:48:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na trhu už vítězí i peníze německých kolonizátorů. Vy o tom přeci něco víte, Petře Fialo, předsedo ODS.

Ten všude se vyjímající nahý zadek Řeporyjcův je vskutku svěží tváří vaší strany.

Schvalováním jeho počínání by se mohl i váš obličej postupně a potupně proměnit.

Vládo! Máš řídit zahraniční politiku České republiky. K tomu tě snad máme! Přespolní pirát Hřib, který se před dosednutím na pražskou primátorskou židli podílel na jedovatých zakázkách ve zdravotnictví, nyní otravuje naše zájmy v Číně a v Rusku. Hochštapler a ochrankou obložený Kolář si zase vedle budování předražených laviček a záchodků na Praze 6 došlápl na Koněva a na Rusko. No a vrchní senátor Kubera si po zdárně odvedené práci na islamizaci Teplicka zajede na Tchaj-wan, aby udělal radost zaoceánským soudruhům a přidal se k množícím se škůdcům, jež likvidují úsilí jiných o zpětné nabytí ztracených trhů.

Klaun si sytí břich. Vládo, nespi!

Nedostižný kousek však předvedl Řeporyjec Pavel Novotný. Postaví pomník Vlasovcům a hotovo. Zajel s multikárou před ruské velvyslanectví a předal tam dopis Putinovi, vystoupil v ruské televizi, kde udělal ostudu, jež nepochybně souvisí se ztrátou zábran po dlouhodobém užívání omamných látek. Já však dnes nechci spílat bulvárnímu starostovi Kotěhůlek. Jeho program je jasný. Hraje na sebe a skandály a lísáním se k hlavnímu proudu dnešních normalizátorů chce nasytit svůj břich. Kde je však jasné a razantní jednání vlády? Ta musí podobné úchylnosti okamžitě marginalizovat. Nestačí snad, že se zde na všech stranách rozmáhá zlehčování nacistické viny za kataklyzma 2. světové války? Vždyť i Mikuláš Minář si libuje ve střihu a barvě uniformy nacistických SA.

Buďme aspoň kocourem v botách, když ne rovnou lvem

Rozumím. Na trhu už vítězí i peníze německých kolonizátorů. Vy o tom přeci něco víte, pane Petře Fialo, předsedo ODS. Ten všude se vyjímající nahý zadek Pavla Novotného je vskutku svěží tváří vaší strany. Schvalováním jeho počínání by se mohl i váš obličej postupně a potupně proměnit. Nechci být nespravedlivý. Vláda občas zakňourá, ale jen jako prašivé kotě v botě. Ale přece i malý stát může být alespoň kocourem v botách, když ne rovnou lvem. Musí být ovšem odvážný a občas i nekorektní, jako právě ten od Josefa Lady.

Stanislav Novotný
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak voliči v Řeporyjích a politická strana ODS udělali nám všem nejen v Rusku ostudu   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:30:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V každé zemi se najde pár pitomců. Někteří se protlačí svými exhibicemi až do médií.

Ale jen u nás, konkrétně v Praze, je možné, aby exhibující hlupák byl zvolen za starostu.

Tak se podívejme, jaká ostuda z toho vzešla. Milióny Rusů si o nás teď jistojistě musí myslet, že jsme národ dokonalých idiotů.

A přitom jde jen o voliče koalice v čele s ODS v Řeporyjích.

Samozřejm připočtěme k tomuto idiotovi ještě kašpara a teplického předsedu senátu České republiky Jaroslava Kuberu a máme vymalováno!
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPraha se mohla osvobodit jen díky tomu, že předtím utrpěli Němci ztráty na všech frontách   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:26:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S těmi Vlasovovými vojáky měl pravdu, ale střízlivě vzato, není pro mne argumentem to, že do Prahy dorazil Koněv až den poté, co už v podstatě byla osvobozena.

Praha se mohla osvobodit jen díky tomu, že předtím utrpěli Němci ztráty na všech frontách: na té nejdůležitější východní, ale i na západní, v Africe, v Itálii, na Balkáně, v ponorkové válce v Atlantiku.

K osvobození Prahy došlo až v roce 1945, ale rozhodovalo se o něm už v roce 1940 v letecké bitvě o Velkou Británii, v roce 1941 v bitvě u Moskvy, v roce 1942, kdy Rusové nepustili Němce k naftě na Kavkazu, atd. Spojovat osvobození Prahy s příchodem Rudé armády nebo Ivana Koněva, to je stejná hloupost jako spojovat okamžik, kdy se člověk stane inženýrem, s aktem promoce. Ano, inženýrem se stávám v den promoce, ale fakticky se o tom rozhodovalo ve chvíli, kdy jsem dělal zkoušky z matematiky, chemie, fyziky a ostatních předmětů.

Po této stránce nelze úlohu Rudé armády zpochybňovat, přestože samozřejmě to neudělala kvůli nám, ale kvůli tomu, že Sovětský svaz neměl na vybranou a válka mu byla vnucena.

Jestliže Rudá armáda má podíl na porážce Německa X%, americká Y%, britská Z% a ostatní armády též určitá procenta, tak ta Rudá armáda má svých X% zásluhy i na osvobození Paříže, kam vůbec nedošla, a americká armáda má svých Y% zásluhy i na osvobození Brna, kam pro změnu nedošla ona.

To je můj názor a po této stránce považuji za nepodstatné, že Praha ve chvíli skutečného příchodu Rudé armády už dýchala svobodně. Nikdy by to nemohla dokázat, kdyby předtím nebylo vítězných bojů Sovětů u Stalingradu, Kurska a dalších nebo Britů v Africe a v Atlantiku.

Slavomír Beneš

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuce pryč od Novotného!!!   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:22:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Posledních pár dní se pořád dokola omílá jedno a to samé téma týkající se naší domácí politiky, které má však bohužel neblahý diplomatický přesah vůči Rusku. Tím tématem je nešťastný nápad politického klauna pana Novotného postavit pomník příslušníkům zločinecké vojenské jednotky, která bojovala bok po boku německých nacistických zrůd ve druhé světové válce.

Většina slušných lidí v České republice samozřejmě ví, co byli Vlasovci, kterým se starosta Řeporyjí snaží postavit pomník zač, a nad jeho nápadem jen kroutí hlavou, nebo si ťuká na čelo. Problém je však v tom, že pan Novotný se jakýmsi nedopatřením stal oficiálním (byť jen regionálním) zastupitelem maličké městské části Prahy a díky nedokonalým českým zákonům, možná opravdu dokáže nakonec vztyčit pomník lidem, kteří spáchali celou řadu vojenských zločinů proti hned několika evropským národům.

Generál Vlasov zradil podobně jako ukrajinský válečný zločinec Bandera svou vlast hned na začátku války a přidal se na stranu, o které předpokládal, že vyhraje. Jeho muži se spolu s nacisty podíleli na celé řadě akcí ještě před oficiálním vznikem ROA (ruská osvobozenecká armáda) a v konání těchto zločinů setrvali až do úplného konce války. To, že na úplném konci pomohli Pražanům, je pravda jen částečně, šlo jim hlavně o to, mít volnou cestu, nemít Němce, které se chystali zradit v zádech a naloupit si v Praze dost jídla a civilního oblečení na svůj ústup směrem k americké armádě, protože se chtěli vyhnout spravedlivému trestu za své válečné zločiny, který je čekal z rukou vítězného Sovětského svazu.

Postavit takovým zločincům pomník je absolutní nesmysl a též obrovská neúcta k pozůstalým po všech lidech, které tito zrádci bojující bok po boku Hitlerovců povraždili. To, jakým způsobem politický klaun pan Novotný svůj nápad obhajuje, a to že ke svým výstupům dostává z české i ruské strany obrovský mediální prostor, je věc druhá a dle mého názoru velice nešťastná. Pan Novotný totiž využívá toho, v jakém zoufalém stavu je v naší zemi základní, střední i vysoké školství a používá v televizních debatách lživé argumenty. Dělat z Poláků, kteří mezi první a druhou světovou válkou vojensky napadli Československo, Ukrajinu a Bělorusko, snili o nové Velkopolské říši a hodlali obsadit Moskvu, kde chtěli napsat na zdi výnosy se zákazem mluvit Rusky nevinné oběti, je naprostý nesmysl.

Poláci měli již od dvacátých let minulého století vojensky obsazenou půlku Ukrajiny a část Běloruska a jejich okupační armáda zřídila na obsazených územích hned několik koncentračních táborů, ve kterých tito ortodoxní katolíci vraždili své politické a náboženské odpůrce. V polovině třicátých let pak Poláci podepsali smlouvu s Hitlerem a snili o dobytí celého SSSR. To, že je Hitler nakonec odkopl a obsadil, je věc druhá. Každopádně Stalin tehdy nedovolil Hitlerovi obsadit tu část bývalého carského Ruska a později SSSR, kterou Poláci okupovali, a Rudá armáda si vzala své území zpět. Dnes tomu ti, co nenávidějí Rusko, říkají obsazení Východního Polska, přitom to bylo jen osvobození jejich vlastního území okupovaného Polskem.

Proč tohle všechno píši do článku o duševně malém člověku z geopoliticky bezvýznamných Řeporyjí? Protože pan Novotný použil události v Katyni jako argument proti Rusku v mezistátní televizní debatě. Často se diskutuje, jestli v Katyni popravili Poláky Němci, nebo Sověti a obě varianty mají své argumenty pro a proti. Faktem však je, že ať už to udělali jedni, nebo druzí, popraveni nebyli žádní nevinní beránci a civilisté, nýbrž důstojníci a úředníci okupační armády a okupační správy a zřizovatelé a provozovatelé koncentračních táborů, ve kterých umřeli desetitisíce Ukrajinců, Bělorusů a Rusů. Jejich chování byl také důvod, že Banderovci, které nechci tímto způsobem nikterak hájit, nenáviděli ze všeho nejvíce právě Poláky a většinu svých válečných zločinů spáchali právě na civilním polském obyvatelstvu, jako odplatu za útrapy, které jejich lidu spáchali právě ti, kteří byli popravení v Katyni.

Uctívat však lidi, jako byli Banderovci, nebo Vlasovci je totální nesmysl a obhajovat jejich činy jakýmsi vlasteneckým cítěním a vydávat je za spravedlivou odplatu je nebezpečné a hloupé. Zrada zůstává zradou, zločin zločinem a vražda civilistů kvůli jejich příslušnosti k nějakému národu, pořád zůstává obyčejnou sprostou prostě vraždou. Stavět podobným lidem mohyly a pomníky, mohou jen blázni, nebo prodejné bestie podobné těm, které chtějí uctít!!!

Proto říkám ruce pryč od Novotného, nemá cenu se s ním špinit, mluvit o něm, nebo na něj jenom myslet!!! Jeho chování, které hraničí s porušováním zákona a dávno překročilo tlustou čáru nazývající se hranice lidskosti, rozumu a morálky je úplně zbytečné a pachuť hořkosti a slizkosti, který při jakékoli debatě s tímto člověkem získáte, Vám jen zbytečně zkazí vánoční svátky!!!

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslámský stát na sebe vzal odpovědnost za útok v Londýně   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:15:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristická skupina Islámský stát na sebe vzala odpovědnost za teroristický útok v Londýně, který si vyžádal dvě oběti. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na agenturu Amaq spojenou s islamisty.

„Islámský stát oznamuje, že útok v Londýně provedl v pátek jeden z jeho bojovníků,“ informuje agentura.

Páteční útok na London Bridge

V pátek 29. listopadu média informovala o tom, že na London Bridge byli nasazeni ozbrojení policejní důstojníci. Na sociálních sítích se začaly objevovat fotografie a videa z místa incidentu, na kterých byli vidět z mostu utíkající lidé a zásah několika policejních aut a sanitek.

Městská policie poté informovala, že dorazila na místo kvůli tomu, že byl hlášen útok nožem v prostorech poblíž London Bridge. Během zásahu jeden z policejních důstojníků vystřelil na podezřelého muže, který na místě zemřel. Policie vyšetřovala čin jako terorismus.

Policie uvedla, že útočníkem byl 28letý Usman Khan, který žil ve Staffordshiru. Podezřelý byl agenturám činným v trestním řízení dlouho znám, jelikož v roce 2012 byl odsouzen za účast na teroristické činnosti a podmínečně propuštěn v prosinci 2018.

Uvádí se, že v důsledku útoku zemřeli dva lidé – muž a žena, další tři lidé byli zraněni. Starosta Londýna Sadik Khan dnes oznámil na Sky News, že obětí se stal 25letý absolvent absolvent univerzity Jack Merrit. Starosta také dodal, že stav jedné z obětí incidentu zůstává stále vážný.

Johnosn o předčasném propouštění zločinců

V souvislosti s incidentem na London Bridge sdělil premiér Boris Johnson, že systém trestů pro teroristy ve Velké Británii by měl být zpřísněn, a to zákazem předčasného propouštění zločinců. Jak se nechal slyšet, páteční útok, který spáchal muž, jenž byl odsouzen za terorismus a propuštěn na podmínku, podle něj dokazuje, že „stávající systém nefunguje“.

„Je ve veřejném zájmu zajistit, aby osoby odsouzené za terorismus a závažné trestné činy související s násilím nemohly být propuštěny předčasně,“ uvedl Johnson.

Útok v Haagu

Jen pár hodin po pátečním útoku v Londýně došlo k jinému útoku v nizozemském Haagu. Uvádí se, že zaútočil jistý muž na kolemjdoucí s nožem. Podle včerejších předběžných informací byli zraněni tři lidé. Policie poté uvedla, že všichni tři zranění byli záhy propuštěni z nemocnice.

Zdroj: Reuters, Sputnik, Amaq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický hegemonismus nemá budoucnost   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:06:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nedávno ignorovaly opakované protesty Číny a schválily „Zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu 2019", což opět ukazuje mezinárodnímu společenství americký hegemonismus a mocenskou politiku. Čínská vláda a čínský lid se proti tomu pevně postavili a současně to široce odsoudilo také mezinárodní společenství.

Nyní je rozhodující okamžik pro situaci v Hongkongu, pro zastavení nepokojů a pro obnovení pořádku. Americká strana nicméně v této klíčové době schválila tzv. „Zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu" a provádí „jurisdikci dlouhé paže", čímž pouze umožní násilníkům další drzé porušování zákona a provádění více radikálních násilných zločinů. Jejím zlověstným záměrem je podkopat prosperitu a stabilitu Hongkongu, narušit úspěšnou praxi „jedna země, dva systémy" a bránit historickému procesu velkého oživení čínského národa. Fakta prokázala, že USA jsou největší silou, která vytváří chaos v Hongkongu!

Mezinárodní společenství odsoudilo americké činy. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov nedávno poukázal na to, že tzv. Hongkongský zákon je nejzávažnějším zásahem do vnitřních záležitostí země a porušením suverenity země, což Rusko rozhodně odsuzuje. Předseda americké Nadace Kuhn Robert Lawrance Kuhn se domnívá, že tzv. zákon je škodlivý pro Spojené státy, Čínu a také pro svět.

Čína chce některým lidem ve Spojených státech říct, že hongkongské záležitosti jsou čistě vnitřní záležitosti Číny a nesmí do nich zasahovat žádné vnější síly. Budoucnost a osud Hongkongu budou vždy určovat Číňané, včetně hongkongských krajanů. Spojené státy by neměly podceňovat silné odhodlání Číny udržet prosperitu a stabilitu v Hongkongu, ani by neměly podceňovat pevnou vůli Číny zachovat praxi „jedna země, dva systémy" a ani schopnost a prostředky Číny na ochranu národní suverenity, bezpečnosti a rozvojových zájmů.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Tusk předal funkci předsedy Evropské rady   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:05:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
29. listopadu předal současný předseda Evropské rady Donald Tusk svou funkci Charlesu Michelovi.

Belgický premiér Charles Michel byl zvolen novým předsedou Evropské rady letos v červnu. Nový předseda nastoupí do úřadu 1. prosince a bude ho zastávat po dobu dvou a půl roku.

Donald Tusk nastoupil do úřadu předsedy Evropské rady 1. prosince roku 2014 a v březnu roku 2017 zahájil další funkční období.

Hlavním úkolem předsedy Evropské rady je předsedat a pořádat summit EU a také reprezentovat EU v některých diplomatických a bezpečnostních záležitostech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSobota 30 listopad 2019
Maduro dal rozkaz k mobilizaci venezuelské armády   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 12:29:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelský prezident Nicolás Maduro v pátek prohlásil, že se ze strany Kolumbie a USA připravují provokace. Dal rozkaz k mobilizaci armádních jednotek.

„Mám informaci o tom, že úřady Kolumbie spolu s Jižním velením americké armády chystají další provokaci na hranici Venezuely a Kolumbie. Celý vojenský personál bolívarovských ozbrojených sil má být uveden do bojové pohotovosti,“ prohlásil prezident v průběhu schůzky s pracovníky dopravy, která se vysílala živě na Twitteru.

Prezident dodal, že řada provokací má za cíl vyprovokovat vojenský konflikt na hranici a odpoutat pozornost od protestních akcí, které v zemi probíhají.

USA a jejich spojenci v regionu vyvíjejí nátlak na Venezuelu ve snaze napomoci výměně moci v této zemi. 21. ledna tam začaly hromadné protestní akce proti prezidentovi brzy poté, co složil přísahu. Předseda Národního shromáždění, které kontroluje opozice, Juan Guaidó se nezákonně prohlásil za hlavu státu.

Řada západních zemí v čele s USA ho uznala za prezidenta. Maduro označil Guaidóa za loutku Spojených států. Rusko, Čína, Turecko a řada jiných zemí podpořily Madura jako zákonného prezidenta. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neexistující.

Přípravy atentátů

Na konci září bylo informováno o tom, že Maduro obvinil Kolumbii z přípravy atentátů.

Venezuelský lídr prohlásil, že během posledního roku bylo zabráněno několika pokusům o atentát na něj, které byly podle jeho slov organizovány v Kolumbii za souhlasu USA.

„Po tomo pokusu (v srpnu 2018 – pozn.red.) jsme zabránili ještě několika pokusům zavraždit mne. Všechny byly organizovány v Kolumbii. A se souhlasem Washingtonu. Je velmi smutné, že začali používat čistě zločinecké metody a pokoušejí se spáchat politickou vraždu, aby odstranili prezidenta,“ řekl Maduro v pořadu televizní stanice Rossija 1.

Maduro zdůraznil, že „Venezuela chce žít v míru“.

„Ale strategové, tito extremisté a jestřábi ve Washingtonu si dávno vybrali Kolumbii jako základnu pro vojenský konflikt proti Venezuele. My jim to nedovolíme. Ale svět musí vědět, že v Kolumbii se nachází sedm amerických vojenských základen, které ohrožují bezpečnost celé Latinské Ameriky, ale především Venezuely,“ uvedl venezuelský prezident.

Předtím Maduro prohlásil, že bývalý kolumbijský prezident Álvao Uribe připravoval plán atentátu na něho s pomocí žoldáků.

Pokus o atentát na Madura byl proveden 4. srpna 2018. Během přehlídky v Caracasu zamířilo k tribuně, kde se nacházel prezident, několik dronů s výbušninou. Při pokusu o atentát na Madura bylo zraněno sedm gardistů, prezident zraněn nebyl.

Dne 7.zaří 2019 Maduro pozastavil dialog s opozicí a obvinil ji z pokusů prodat region. Venezuelská generální prokuratura zahájila vyšetřování ohledně opozičního vůdce Juana Guaidóa, který se nezákonně prohlásil za prezidenta, za pokus prodat region Esequibo. Venezuelská viceprezidentka Delcy Rodríguezová tehdy prohlásila, že zločinecká organizace vedená Guaidóem se pokusila předat region Esequibo nadnárodním společnostem, například Exxon Mobil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A7tT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská protektorátní sněmovna nasadila vulgárnímu a sprostému dopisu Pavla Novotného adresovaném Vladimiru Putinovi korunu!   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:51:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká protektorátní sněmovna nasadila vulgárnímu a sprostému dopisu Pavla Novotného adresovaném Vladimiru Putinovi korunu! Sněmovna pošle přes amerického velvyslance v Praze ufňukaný a žalobný dopis americkým páníčkům do U.S. Kongresu, aby jim pomohli bojovat s dezinformacemi šířenými proruskými aktivisty a zpravodajskou alternativou v ČR! Americké sociální sítě prý nezkoumají, co je a co není pravda, a to je prý špatně a Google, Facebook a Twitter by prý měly mazat příspěvky českých přispěvatelů, ve kterých jsou znaky dezinformací šířených z Ruska! Poslanci kašlou na svobodu slova, která je ukotvena v české Ústavě a s výjimkou SPD a KSČM si s ní dnes sněmovna vytřela politicky uvědomělé pozadí!

Když čas od času říkám, že nejsou kádry, tak to rozhodně neznamená, že diletanti, kteří obsazují pozice místo kádrů, nedokážou napáchat obrovské škody. Původně jsem chtěl reagovat na Pavla Novotného, starostu pražských Řeporyjí, který ve středu odpoledne přijel v Praze před ruskou ambasádu na multikáře s cílem předat ruskému velvyslanectví dopis adresovaný Vladimiru Putinovi. Dopis, který je plný vulgarit, špíny a urážení Ruské federace, že když jsme kopii dopisu dostali do redakce, nevěřili jsme vlastním očím, jaký ubožák s neuvěřitelnou mírou arogance musel tento text sepsat a mám neustále pocit, že to není z hlavy Pavla Novotného, že ten hanopis pochází od českých tajných služeb. Pokud jste Novotného dopis adresovaný Vladimiru Putinovi ještě nečetli, tak se nadechněte, máte ho níže v plném znění.

Dopis starosty Prahy – Řeporyje, Pavla Novotného (ODS), prezidentovi Ruské federace Vladimiru Vladimiroviči Putinovi

Vaše Excelence, vážená Ruská federace.

Jsem mladý, nezkušený starosta pražské městské části Řeporyje. Obvykle píši méně důležitým lidem a myslím, že jsem prvním z třiceti dosavadních starostů, který píše namísto sousední vesnici největšímu státu na světě.

Tím se v žádném případě neomlouvám za případnou neohrabanost stylu, formy, či drzost. A už vůbec se nesnažím budit lítost, či soucit.

Tu nepříjemnou povinnost reagovat na vás vám vyčítám, protože mám v rámci své agendy fakt jiné starosti, než reagovat na obtěžující, obsahově i argumentačně slabé prohlášení státu, se kterým mají Řeporyje společného maximálně to, že před časem veřejně vyjádřily podporu městské části Praha 6, která se zcela pochopitelně rozhodla konečně zbavit ostudné sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, jednoho z nejhorších vojevůdců v moderních dějinách vaší země, duševního mrzáka, lidské zrůdy a především ubohého vraha, který neváhal bezdůvodně masakrovat nevinné civilisty v Maďarsku, Mongolsku a… Československu.

Zatímco děti v ruských školách se o něm učí jako o hrdinovi, české děti se o něm neučí skoro nic. Je to škoda. Mělo by se jim připomínat například dle všeho výše jmenovaným šmejdem nařízené bombardování Mladé Boleslavi den po válce, kdy ve snaze splnit hlavní úkol Rudé armády – zmařit ústup německých jednotek, které se snažily dosáhnout amerického zajetí, zahynuly stovky nevinných civilistů, včetně dětí, které mají v místě svůj vlastní pomníček, u kterého představitel Ruské federace tutově nikdy nebyl.

Koněv byl dle drtivé většiny Čechů, kteří se jím vůbec zabývají, mizerný vojevůdce a svině nehodná adorování v učebnicích pro děti, natož pomníků, ale to vy samozřejmě víte, stejně jako to vědí vaši historici, jen to nemohou napsat.

Musejí psát jinou historii.

K věci, ať se navzájem nezdržujeme – neděláme si u nás krom Koněva přehnané iluze ani o generálu Vlasovovi a jeho Ruské osvobozenecké armádě. Jejich kontroverzní počínání a historická role je dobře popsaná, stejně tak jako jejich role při osvobození Prahy.

Do té – na rozdíl od Koněva, který ji přijel „dobýt“ den po podpisu kapitulace německých vojsk – přijela ROA nezpochybnitelně, ať už z jakýchkoli pohnutek, bojovat s jejími okupanty a zachránit ji před zničením.

Tři dny před stovky kilometrů vzdálenou Rudou armádou. Taková je pravda, pokud vám to slovo ještě říká něco jiného než pravdu, kterou za pomocí lží trestuhodně a neodpustitelně vytváříte tak často vy.

Nevím, kde bere Ruská federace drzost označovat plánovaný pomník zde padlým třem stovkám vlasovců v Řeporyjích jako akt, který je v rozporu s Chartou mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku, která označila „činy Vlasova a jeho kompliců jako zločiny proti lidskosti a napomáhání nacistům.“

Milá vlezlá, drzá Ruská federace, my jsme jen sedláci ze Řeporyjí, ale číst umíme a proti textu charty bychom si nedovolili vznést námitek. Nerozumíme ale tomu, co má společného s událostmi, které se v Praze odehrály 6., 7. a 8. května 1945 a je jedno, jaké pohnutky k nim nejednotné vedení ROA vedly.

My ale v Řeporyjích neřešíme ani to.

Nemáme důvod.

Co máme, jsou obecní kroniky, vzpomínky stále žijících, práce historiků. A svědomí.

Aby vám to bylo v Rusku úplně jasné, na rozdíl od Ruské federace, symbolu prolhanosti a šíření strachu, v Řeporyjích se pravdy nebojíme a nebojíme se ani vás. Víte, čeho jsme se tu báli? Šestého května 1945 opět německých vrahů, kteří kousek vedle na Barrandově ještě v tento den vraždili civilisty. Hrůza, která tu obcházela, je z kronik dodnes cítit, jak se můžete přesvědčit na webu městské části, jehož prostřednictvím, myslím, v blízké době čeká díky vašemu „zájmu“ našeho poskytovatele hostingu, malou lokální firmu, zkouška, ve které jestli obstojí, tak jim dám smlouvu na sto let dopředu a, jak se u nás říká, sním svůj klobouk.

Samozřejmě pokud budu ještě schopen pro účinky novičoku dýchat, natož přijímat potravu.

Moje „armáda“ vám v případě konfliktu dlouho čelit nebude. Čítá mou, v zájmu Řeporyjí všehoschopnou existenci, dvě obecní multikáry, metací stroj, jednotku statečných dobrovolných hasičů a myslím, že se přidá i pár místních, kteří nechápou, proč by nemohli pomníkem uctít vlasovce, kteří do té hrůzy 6. května krátce po druhé odpolední přijeli do Řeporyjí s desítkami tanků a nakrátko tu zřídili štáb. V něm ve večerních hodinách velitel 1. ruské divize VS KONR genmjr. Sergej Kuzmič Buňačenko v Řeporyjích rozhodl o ranním útoku na východní břeh Vltavy, což byl jeden z rozhodujících okamžiků pražského povstání a moment, který zásadním způsobem rozhodl o tom, že Praha neskončila v rozvalinách.

Mimochodem, v řeporyjských kronikách se píše, že Vlasovci se chovali ohleduplně ke zdejšímu obyvatelstvu a neexistuje jediný záznam o nějakém incidentu. Kéž by to samé platilo pro „naše“ rudoarmějce. Kradli, znásilňovali a dokonce vraždili. Tehdy i v srpnu 1968. Přesto osvoboditelé. Stejně jako jimi byli, mimo ostatního čím, kde a pro koho byli, vlasovci.

V okolí vsi je dodnes řada neoznačených, nedůstojných hrobů zachránců Prahy z řad ROA a stydím se, že jsme se rozhodli napravit historickou křivdu, zásadně ovlivněnou bolševickou propagandou, až teď.

Příští rok je 75. výročí od konce války.

Nezávisle na tom jsem krátce po svém zvolení naplánoval renovaci a úpravu zdejších pomníků. Na jednom jsem našel chyby v datech zavraždění zdejších obětí holocaustu, na dalším chybí pamětní deska se jmény legionářů padlých v první válce. Budeme také umísťovat pamětní desku na budovu úřadu a když přišel zvenčí návrh konečně vzdát hold vlasovcům a připomenout historickou událost, kterou zde dal Buňačenko do pohybu, s naprostou samozřejmostí jsem souhlasil a se mnou předběžně všichni zastupitelé i lidé, se kterými jsem tu o tom dosud mluvil. Nebylo (a myslím, že není a nebude) co řešit.

Řeporyje si pamatují vlasovce jako zachránce, kteří tu statečně umírali, když sem přivezli mír, zřejmě hledajíce vykoupení ze svých hříchů, či americké „zajetí“. Stejně jako bojovali část války po boku nacistů, postavili se bolševismu a vzepřeli Stalinovi, největšímu masovému vrahovi všech dob reprezentujícímu zrůdnou ideologii, která zabila více lidí než právě nacismus.

Nebudeme o našem záměru zbudovat jim pomník, ani o jejich historické roli s nikým zvenčí diskutovat a už vůbec o tom nebudeme diskutovat s Ruskem, symbolem okupační moci, lži a porušování lidských práv. Krásné zemi, které bych přál jinou současnost, jinou vládnoucí garnituru, sebereflexi a více mezinárodního uznání, které si vynucujete jen demonstrací síly a kohouty plynovodů.

Řeporyje jsou suverénní, samostatnou městskou částí, která o tom zda, kde a kdy postaví komu pomník, rozhoduje sama prostřednictvím svých demokraticky zvolených zástupců a to všechno po veřejné diskusi, která každému zdejšímu obyvateli umožňuje svobodně a beze strachu vyjádřit svůj názor. Jak moc bych toto všechno přál občanům Ruské federace, která vraždí novináře, vnucuje lidem ve školách a v médiích alternativní výklad minulosti i současnosti a pravidelně zapomíná, že tam, kde končí její hranice, začínají hranice jiných.

O zamýšleném pomníku vlasovců budou rozhodovat jen a pouze Řeporyje, ne Rusko.

Řeporyje mají tisíckrát lepší historickou zkušenost s vlasovci, než s vámi, vy karikatury sebe sama s atomovým kufříkem za zadkem a hlavou plnou vodky a černého svědomí.

Česká republika je demokratickou zemí, do které můžete posílat tak maximálně agenty, peníze na kampaně vám loajálních ubožáků, nadopované sportovce a určitě i prostřednictvím velvyslance depeše o tom, co se vám nelíbí. Nám nezbývá než toto respektovat, či to spíše trpět a vzít na vědomí.

Vy vezměte laskavě na vědomí, že není ve vaší moci nám zabránit postavit pomník třem stem vojákům, kteří tu tehdy v boji s nacisty a také nakonec se „svými“ padli. Ten budete moci tak možná odstranit, až nás budete zase okupovat a zotročovat. Do té doby nemá smysl nás otravovat, stejně jako nemá smysl otravovat novičokem, či tlaky mě osobně, což neříkám proto, že bych se vás bál, vy prolhaní, drzí, dosebezahledění, bezohlední ubožáci.

Říkám to proto, že budou li zdejší lidé chtít stavět pomník, protože mají pocit, že ho Řeporyje a Praha vlasovcům dluží, tak ho prostě postaví.

Vám nedluží Řeporyje nic víc, než tuto odpověď a možná ještě připomenutí citátu neznámého autora, který mám rád a který jsem se během psaní tohoto, pro vás jistě směšného dopisu pro mě směšným adresátům, neskromně rozhodl navrhnout jako součást plánovaného pomníku v Praze padlých vlasovců. Divím se, že mě to nenapadlo už v ten okamžik, kdy se do věci pokusilo vložit právě Rusko:

„Historie je něco, co se nikdy neudálo, sepsané někým, kdo při tom nebyl.“

S formálně předstíranou úctou,

Pavel Novotný
starosta SAMOSTATNÉ městské části Praha Řeporyje


Diletant v roli aktivního Mesiáše

Zařekl jsem se, že nebudu tento dopis komentovat a rozebírat, protože čtenáři Aeronetu si dokáží závěry tohoto dopisu poskládat sami. Pokud jste četli moji novou knihu, už víte a chápete, co je to behaviorální genocida vlastního druhu, kdy národy a lidé národů sami sobě přivádějí úpadek, společenský, kulturní, morální, sociální, bezpečnostní a genetický, když jako svobodní občané jdou k volbám a volí do funkcí takové naprosté nýmandy a diletanty, jako je třeba výše uvedený starosta.

Diletanti se totiž dělí na dvě skupiny. Pasivní a aktivní. Pasivní diletant o sobě ví, že nic neumí a ničemu nerozumí, proto pasivně čeká a vyčkává na povely vůdce a komandanta, který jej řídí. Daleko horší je aktivní diletant, který nejen, že netuší, že ničemu nerozumí, ale naopak je přesvědčen o své nadřazenosti a předurčenosti. Takový diletant se projevuje tím, že se angažuje v oblastech daleko za rámcem jeho schopností a kompetencí, např. starosta, který se rozhodne angažovat v diplomacii a zahraniční politice s jadernou velmocí. Problém spočívá v tom, že aktivní diletant přitahuje pozornost a plní stránky bulváru a médií s cílem odvést pozornost od mnohem nebezpečnějších diletantů, kteří mají poslanecký mandát.

Česká sněmovna už si neví rady s českým mediálním odbojem, žaluje do USA a volá na pomoc Američany proti vlastním českým občanům, aby je Američané umlčeli

Česká protektorátní sněmovna, která plní servilní úlohu pro český židovský Synod, Izrael a výkonné křídlo Chabad Lubavitch v Bílém domě za mořem, je současně v roli naprostých diletantů plně podřízena kádrům amerického neoliberálního Deep State, kteří ovládají americký Kongres. Tady opět odkazuji na moji novou knihu, kde podrobněji vysvětluji zásadní konceptuální rozdíl mezi americkými neocony a neoliberálním Deep State, protože sněmovna v Praze dnes odhlasovala výzvu americkému Kongresu, tedy výzvu americkému Deep State, aby pomohl českým ordnerům v rolích českých poslanců bojovat s vlastním obyvatelstvem, s vnitřním nepřítelem v ČR.

Ano, čtete správně, poslanci se obrátili na cizí mocnost s žádostí, aby jim pomohla umlčovat české obyvatelstvo ve využívání ústavou garantovaného práva svobody slova. Koncem roku 2019 se tak česká protektorátní sněmovna obrací proti vlastnímu lidu, s žádostí k Američanům, aby americký Deep State udeřil na americké firmy Google, Facebook a Twitter, aby mazaly českým občanům jejich názory, jejich kritiku směrem k české vládě, kritiku směrem k zahraniční politice české vlády, kritiku směrem k práci české poslanecké sněmovny, a aby jakékoliv nepohodlné názory byly nálepkovány jako proruská propaganda, proruský narativ a proruské dezinformace, které podkopávají demokracii v ČR.

Laureát zlaté medaile CIA v roli ne-generála ve výroční zprávě opět nabil českým poslancům, aby začali hýkat o ruských dezinformačních hrozbách

A proto, v zájmu ochrany této demokracie, aby americké sociální sítě tyto názory českých občanů mazaly, mazaly, a ještě mazaly, aby nikdo nemohl a nesměl vyjadřovat protiliberální názorový disent v ČR. Čeští poslanci se přitom dovolávají odkazu na poslední výroční zprávu BIS za rok 2018, kde kontrašpionáž ne-generála Michala Koudelky, držitele medaile CIA za “Great Collaboration”, označuje české občany, aktivisty, skupiny, jednotlivce a kompletně všechny tzv. alternativní servery za nástroje nebezpečných ruských dezinformací a poslanci varují všechny, že situace je prý kritická.

Proti tomuto usnesení se v poslanecké sněmovně postavila jenom SPD a KSČM, za což jim děkujeme, že tentokrát se postavili jednotně na správnou stranu. Behaviorální genocida vlastního druhu je objektivní proces ve společnosti, není to konceptuální proces. Je to objektivní proces řízený na 1. prioritě na principu zákonu času a jeho plynutí. Nepřítel vychoval naše děti, naši novou generaci, která vychází ze škol a plní Letenské pláně, zatímco vlastenci a pronárodní strany sotva posbírají stovky účastníků na svých demonstracích. Před 50 lety by nikdy nezvolili šaška, baviče, komedianta na Ukrajině za prezidenta, ani ve snu a ani náhodou. A dnes?

Ovčáček posunul Overtonovské okno, socha generála Vlasova v uniformě Wehrmachtu na náměstí v Řeporyjích prý vadit nebude, protože Česko prý snese fšecko

Dnes je to realita, a nejen na Ukrajině, ale i v Praze, kde se nikdo nemůže divit, že občané si za starostu zvolí aktivního diletanta, když o dva týdny dříve na Letné ti samí lidé, kteří volili Pavla Novotného, zaplnili Letenskou pláň v počtu čtvrt milionu lidí, plus mínus. Ty lidi nikdo nezfalšoval, přišli tam sami, stejně jako přišli k volbám v Řeporyjích a zvolili to, co tam teď sedí a dělá starostu. A že to bude mít dopad na české zájmy, ekonomiku a obchod s Ruskem? Samozřejmě, že bude. To je plánem a cílem. Úplně ČR izolovat od Ruska a Číny a udělat z ČR americký protektorát v rámci projektu Trojmoří.

FOTO: Pavel Novotný a mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Kniha o Řeporyjích a Vlasovcích. Tohle nepotřebuje komentář, snad jenom jediné slovo: Chucpe!


Ten plán jeden na plné pecky a jenom konceptuálně slepý člověk to nevidí. Národ postupně kolabuje, je pokřivován, mění se dějiny, přepisují se události a dějinné výklady, mizí sochy, které připomínají minulost a budou vyrůstat nové sochy, např. plánovaná socha generála Vlasova v německé uniformě Wehrmachtu a s nášivkami ROA (Ruské osvobozenecké armády), která bude stát na náměstí v Řeporyjích. A víte, co je největší tragédie? Když mluvčí prezidenta republiky to zlehčuje a dokonce s tím souhlasí. Napadá mne ono pjakinovské “Éto…”, ale nechci být sprostý. Pane Ovčáčku, neposunujte Overtonovské okno od nemyslitelného k diskutovatelnému, protože ta socha generála Vlasova v uniformě Wehrmachtu na náměstí v Řeporyjích se stane spouštěčem pro další sochy nacistů v celé republice.

Záznam pořadu


-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 28 29 30
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2587 sec,0.0846 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,695kB