Čtvrtek 30 duben 2020
Epidemie odhalila rasovou nerovnost a třídní rozdělení ve Spojených státech   
Pridal tk Čtvrtek 30 duben 2020 - 04:59:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet potvrzených případů pneumonie nového koronaviru ve Spojených státech překročil jeden milion. Epidemie odhalila rasovou nerovnost a třídní rozdělení ve Spojených státech. Američané trpí skutečně stejnou nemocí, ale mají jiný život.

Data publikovaná ve městech, jako je Los Angeles, Chicago, Detroit, Milwaukee a Washington, ukazují, že výskyt infekce je vyšší u Afroameričanů než u ostatních ras. Nový koronavirus stále víc odhaluje problém rasové nerovnosti v USA.

Epidemie odhalila rozdíly a tření mezi americkými etnickými skupinami, bohatými a chudými, širokou veřejností a sociální elitou. Nevím, jestli vládnoucí elity ve Washingtonu mají čas věnovat pozornost této otázce, že lidé v USA trpí stejnou nemocí, ale mají jiný život.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko ocenilo spolupráci s Čínou v boji proti epidemii   
Pridal tk Čtvrtek 30 duben 2020 - 04:58:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v úterý při rozhovoru vysoce ocenil čínsko-ruskou spolupráci v boji proti epidemii. Téhož dne se konala videokonference ministrů zahraničí zemí BRICS.

Lavrov uvedl, že v prvních dnech po vypuknutí epidemie v Číně poskytlo Rusko Wuhanu dávku pomocných materiálů. Lavrov doufá, že ruské úsilí pomohlo Číně v boji proti epidemii. Lavrov rovněž zdůraznil, že Čína v krátké době účinně dostala epidemii pod kontrolu. Nyní Čína aktivně pomáhá Rusku bojovat proti šíření nového koronaviru. Jak vůdci Číny a Ruska v poslední době mnohokrát zdůraznili, Rusko a Čína budou nadále posilovat své strategické partnerství v různých oblastech. V současné situaci je boj proti epidemii také důležitým aspektem čínsko-ruské spolupráce, protože viry jsou běžnou hrozbou pro lidstvo.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLepší chudý ale živý, než bohatý mrtvý   
Pridal tk Čtvrtek 30 duben 2020 - 04:55:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V médiích zuří boj mezi obhájci zdraví občanů ČR a těmi, kdo si myslí, že ekonomický propad v důsledku omezení, je vážnějším faktem, než zdraví a životy občanů.

Jenom několik čísel potvrzujících to, že jsme v ČR zvolili správnou cestu. Nemá cenu vyjmenovávat počet nakažených, neboť to záleží na počtu testovaných. Důležité je číslo, jak si stát a jeho zdravotnický systém, včetně systému ochrany obyvatel vládními nařízeními, omezující různá práva občanů, s nákazou poradil. Dnešního dne máme právě díky aktuálním reakcím vládních týmů (jednoho vedeným J. Hamáčkem a druhého vedeným R. Prymulou) pouze 227 mrtvých. Zatímco Belgie, která má přibližně stejný počet obyvatel má víc než 7300 mrtvých.

S těmito čísly je spojeno i populární vystoupení senátora Žaloudíka, které požívá velké obliby mezi lidmi, že na rakovinu umírá v ČR denně víc lidí než na Covid-19 za celou koronavirovou dobu. Pan senátor, jinak významný onkolog, ví přece ten prostý fakt, že rakovina není infekčním onemocněním, snad mimo karcinom děložního čípku. Nejsem onkolog, ale rozdíl mezi rakovinou a Covidem-19 je snad jasný. Kdyby totiž nebyla ona drastická opatření vlády, tak by u nás čísla zemřelých v souvislosti s koronavirem byla x násobně vyšší.

Jsem přesvědčeným zastáncem co nejdelšího prodlužování nouzového stavu, při soustavném rozvolňování všech omezení. To znamená při nouzovém stavu i obnovu vyučování všech dětí, aby si už konečně mohli odpočinout rodiče a děti neztratily pocit povinností a nezlenivěly na neúnosnou míru. Také se jim stýská po spolužácích. Samozřejmě je to risk, ale právě nouzový stav umožňuje okamžité korekce (to co ti, co hledají za každou cenu něco špatného na řešeních koronakrize, vládě nejvíce vyčítají, takzvané rychlé obraty). Devizou našeho národa je schopnost improvizace. A záhadný vir prostě neumožňuje nalajnování předem schválených opatření. Je třeba se rozhodovat z hodiny na hodinu.

Jsem i pro postupné otevírání všech provozoven, restaurací, kaváren, kadeřnictví, masáží (také už máte ztuhlý krk z věčného „čumění“ do počítače a nemožnosti zajít si na masáž šíje a zad?), kin, koncertů i pro seniory (stále mladý osmdesátník Pepíček Zíma a 92 letá, stále aktivní Yvetta Simonová už se těší na své publikum – snad jsem našim legendám nepřidal, nebo naopak neubral léta), ale i pro mladé publikum jejich Kryštofy, Chinaski, Argemy, Miraie atd. I těžké rockery, kteří dokáží být zodpovědní, když je třeba být zodpovědný, příznivce skupiny Ortel a dalších kapel Visací zámek a pod. (už je dnes všechny neznám), jejichž plakáty člověk vídal cestou po vlastech českých, moravských a slezských. Samozřejmě fandové Jarka Nohavici, Vlasty Redla, skupiny Fleret, festivalu Porta, ti všichni se těší na své miláčky a oni zase na své publikum. Však to také znám.

To vše při zachování nouzového stavu, aby bylo možno okamžitě zdravotnicky reagovat. Aby byla zachována možnost improvizace. Nouzový stav by umožnil nevpustit na naše území zahraniční kapely z vysoce promořených zemí GB, USA, B, I, NL. Však naši muzikanti potřebují také nějaké honoráře. A lidé přijdou i na festivaly, kde budou hrát jenom naše kapely, neboť se jim stýská po pospolitosti za zvuků hudby. Umožnil by i to, že by byl zákaz takových festivalů, kde se konzumují drogy a je předpoklad, že účastníci nebudou respektovat zdravotní omezení a Covid-19 by se na takových srocení lidí nekontrolovaně a velice nebezpečně šířil.

Naopak umožnil festivaly, které spíše fungují jako pohlazení, jako např. Benátská noc, a kde je určitý předpoklad, že návštěvníci budou respektovat zdravotnická nařízení a omezení.

Včera Poslanecká sněmovna prodloužila nouzový stav do 17. května. Je to kratší doba, než vláda chtěla (25.5). Ale zaplaťpánbu a KSČM, že umožnila svým návrhem alespoň toto. Takové ty návrhy o 7 dní (SPD), a 10 dní od stran demokratického bloku (nevím už přesně kolik dní jaká strana navrhovala) byly čiré nesmysly a umožnily by zase celý den planých a drahých parlamentních diskuzí při další žádosti vlády o prodloužení.

Hodně lidí nebere zhoubný COVID-19 jako ohrožení. Mladí lidé a lidé v produktivním věku se domnívají, že nemoc kosí jenom staré a přestárlé občany a tudíž mnohdy bezohledně nerespektují nařízení a doporučení vlády a jejích týmů. Ale pozor! Na novinkách se včera objevila zpráva, že v Anglii postihuje záhadná nemoc, podobná té, jakou je Covid-19, děti. Na Seznamu už jsem to nenašel, ale zde je odkaz na jiný server: https://koronavirus.eu/v-britanii-roste-pocet-deti-s-neznamou-nakazou/

Pamatujete si, jak se nám v Evropě jevil koronavirus tak vzdálený, když se objevil v Číně? Odborníci se nemohou dohodnout zda-li je to věc přirozená, či uměle vyrobená. Ale to teď neřeším. I kdyby to vyvíjely nějaké laboratoře za podpory bohatých sponzorů, stejně fakt, že je zamořen celý svět nezměníme a neexistuje žádný Norimberský proces, který by mohl původce této pandemie trestně postihnout.

Takže, opatrnosti nezbývá. Máme však jedno poučení. Svět se nemůže neustále vyvíjet ve směru stálého zvyšování HDP, stálého ekonomického růstu. Všimli jste si, jak se pročistil vzduch?

Nemusíme si vždy ukusovat větší a větší sousta z koláče. Lepší je být chudý ale živý, než bohatý a nenávratně mrtvý. Uskromněme se, nerozšiřujme neustále svá ekonomická teritoria. Vždyť život i při různých omezeních je krásný. Vše je krásné, když máme krásu v srdci.

Mgr. Petr Hannig
předseda Rozumných

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrhák světového zákulisí: "Pozor, test na COVID -19 je infikován!"   
Pridal tk Čtvrtek 30 duben 2020 - 04:50:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autor Murad Rakhimov, novinář, Mgr. oboru public relations, bývalý zaměstnanec amerického rozhlasu Svobodná Evropa - RFE (Radio Free Europe).

30. března populární britské noviny The Telegraph informovaly o šokující zprávě, která vyšla pod názvem „Zpoždění testování na koronavirus vzniklo poté, co v testovacích soupravách na koronavirus byl nalezen COVID-19“ (Odkaz: https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/30/uks-attempt-ramp-coronavirus-testing-hindered-key-components/ ).

Podle tohoto článku informovala dne 30. března lucemburská zprostředkovací společnost EUROFINS (odpovědná za dodávku a zajištění kvality testů pro COVID-19) vládní laboratoře Velké Británie o tom, že ve své zásilce testovacích sad našla koronavirus. Oficiální zpráva společnosti uvádí, že virus byl nalezen v klíčových složkách testu, konkrétně v sondách a kapslích dodávaných ze Spojených států.

EUROFINS také informovala o nálezu koronaviru u některých dalších zprostředkujících společností, kterým dodávali testovací soupravy zaoceánští partneři. Nicméně, společnost se zdržela toho, aby sdělila jména svých dodavatelů vyrábějících nakažené zboží. Mezi majiteli společnosti tak zřejmě zavládl pud sebezáchovy a rozhodli se nebýt spolupachateli při šíření viru takto zákeřným způsobem.

Ať už byl důvod nálezu jakýkoli, takováto zpráva by měla způsobit všeobecný úlek a pohoršení a proměnit se v mezinárodní skandál – a samozřejmě se následně stát příčinou rozsáhlého trestního vyšetřování. To se však nestalo a pravděpodobně se také nestane.

Od zveřejnění tohoto článku uplynul téměř měsíc. Nicméně, šokující zprávy se rozhodly zcela obejít mezinárodní a národní mainstreamová média.

V nedávném rozhovoru se vedoucí britského testovacího týmu na COVID-19, John Newton, o tomto vážném incidentu ani nezmínil. Navíc oznámil záměr Spojeného království nepřestat dodávat americké, ale naopak přestat dodávat čínské testy, které jsou již k dispozici v množství 3,5 milionu kusů! Pokusil se vysvětlit toto rozhodnutí jejich „nízkou kvalitou“... (Odkaz: https://www.opindia.com/2020/04/chinese-coronavirus-antibody-testing-kit-not-fit-for-use-uk/ )

Ptáte se, proč se tohle děje? Přemýšlejte o tom proč. Nebojte se připustit ani tu nejvíce konspirační verzi – a budete blízko pravdě...

Často jsem přemýšlel, proč se v takových zemích, jako je Itálie a Španělsko, jejichž populace již měsíc a půl sedí v podmínkách přísné karantény, úmrtnost na COVID-19 nijak nesnižuje?
Po celou tu dobu se počet úmrtí v těchto zemích pohybuje denně od 500 do 800 lidí.
Podle názoru nejuznávanějších odborníků je však inkubační doba v průměru 14 dní. Pokud ano, pak by – bez ohledu na to, jak by byli lidé pozdě diagnostikovaní – po dvou týdnech mělo dojít k prudkému poklesu úmrtnosti. Avšak z nějakého důvodu se tak neděje. Zdá se, že jsme právě získali vodítko k tomuto záhadnému jevu. Lidé jsou s největší pravděpodobností neustále infikováni právě testy na COVID-19 !

V dnešní době vypadá tato verze pro některé země jako nejlogičtější a nejpravděpodobnější. Můžeme s jistotou dodat, že tento seznam byl nyní doplněn o země jako Francie, Velká Británie a USA. Ve prospěch této verze nyní hovoří zcela konkrétní skutečnosti: testy jsou infikovány ve velkém měřítku a úřady se přesto nijak zvlášť neznepokojují.

Myslíte si, že se jedná o konspirační teorii? Nebo spiknutí? Říkejte tomu jak chcete, ale není to pouze čistá teorie! Teorie přestává být pouhou teorií, jakmile ji potvrdí skutečnost, bez ohledu na to, jak neočekávaná nebo nepravděpodobná se může jevit. A to je přesně to, co se v tomto případě stalo.

Nepředpokládám, že ve všech zemích jsou testy na koronaviry infikovány. Snad existují země, které mohou odmítnout pomoc „milosrdných“ zámořských dodavatelů a vyvinout své vlastní bezpečné certifikované testy. Díky Bohu! Bohužel, pokud některé země nemají takovou možnost a rozhodnou se využít velkorysost takových „lidumilů“ (kteří již dlouho slaví úspěchy v laboratorních experimentech s podobnými viry), pak se můžeme pouze modlit o osud jejich občanů.

V tomto okamžiku musíme čtenářům připomenout některá důležitá fakta o tomto viru. Přestože se termín „lidský koronavirus“ objevil v lékařském jazyce již v roce 1931, samotný virus (tj. jeden z jeho druhů HCoV-229E) byl poprvé izolován u lidí teprve v roce 1965. Až donedávna se odborníci neodvážili narušit genovou strukturu koronaviru, aby náhodou nespustili nějaké mimořádně nebezpečné nekontrolovatelné změny.

Poslední dobou se však nashromáždilo mnoho přímých i nepřímých důkazů, že USA a někteří jejich spojenci dlouhodobě provádějí laboratorní práce s cílem získat nové kmeny nejen koronaviru, ale také moha dalších typů nebezpečných chorob.

Američané se v této věci odhalili také tím, že v roce 2001 odmítli podepsat protokol o Úmluvě zákazu biologických zbraní, který stanoví mechanismy vzájemné kontroly. To znamená, že není možné ověřit, zda Washington dodržuje podmínky této úmluvy pomocí mezinárodních právních prostředků. A zde vyvstává logická otázka: proč Američané potřebují takovou imunitu před kontrolami – potřebují snad něco skrýt?

Mezitím se v roce 2015 zjistilo, že britský výzkumný ústav Pirbright, který má své laboratoře rovněž v USA, pomoci genetického inženýrství vytvořil novou mutaci koronaviru! Pirbright ji patentoval u Mezinárodního úřadu Světové organizace duševního vlastnictví pod patentovým číslem „WO2016/012793Al“ dne 28.ledna 2016. (Odkaz: https://patentimages.storage.googleapis.com/77/32/71/1976cac115185d/WO2016012793A1.pdf ) Registrovaný „vynález“ je zapsán jako koronavirus na webových stránkách patentového úřadu. Ve svém popisu konkrétně uvádí: „předkládaný vynález se týká živého atenuovaného (se sníženou patogenitou – poznámka překladatele) koronaviru, obsahujícího mutaci v několika nestrukturálních proteinech nsp-10, nsp-14, nsp-15 a nsp-16“.

V tom samém odstavci je dále uvedeno, co se týče možného budoucího použití tohoto viru: „tento koronavirus může být použit jako vakcína pro léčbu a/nebo prevenci nemoci, jako je infekční bronchitida u SUBJEKTU“.

Padesátá strana patentového dokumentu se týká zejména použití viru, kde se uvádí: „způsob použití: jako vakcína, případně jak je uvedeno v odstavcích 21, 22 a 23, pokud je onemocněním infekční bronchitida (IB). Způsob podání (koronaviru) je jednou z následujících možností: aplikace očních kapek, intranasální podání (nosem – poznámka překladatele), pitnou vodou, injekcí“.

Říká vám tento popis něco? Lékaři nás varují: koronavirus může vstoupit do těla očima, nosem, ústy... a ano... o injekci se dosud zatím stále nemluví, ale pokud to dovolíme, objeví se již brzy...

Ukazuje se, že již v roce 2015 si Pirbrightův institut, který žádal o patent, byl zcela jistý, že vynalezený koronavirus lze použít jako vakcínu proti infekční bronchitidě! Avšak, není vysvětlena jedna důležitá otázka. Jedná se o infekční bronchitidu u zvířat nebo u člověka? V dokumentu se odpověď nedozvíme, protože je použití definované pro „SUBJEKT“... Takže to může být jak člověk, tak zvíře.

To vyvolává další otázku. Pokud se někomu podařilo pomocí genetické manipulace snížit patogenitu viru, tak by bylo logické předpokládat, že se přitom také naučil patogenitu viru zvyšovat. Koneckonců, bylo by hloupé učit se zamknout zámek bez toho, aby se člověk naučil jej zase odemknout, že?

Ukazuje se, že aktivisté, kteří dlouhodobě sledují činnost těchto laboratoří, zcela nerozumně nevyjadřují žádná podezření…

Co se týče společnosti Pirbright konkrétně, tak je to soukromá společnost, kupodivu financovaná těmi nejuznávanějšími strukturami jako je Světová zdravotnická organizace (WHO), Evropská komise, Státní rada pro výzkum biotechnologií a biologických věd Velké Británie, Bill a Melinda Gates Foundation atd...

Poté, co se jméno společnosti začalo objevovat v diskusích v souvislosti se současnou pandemií, se 25.března na stránce Pirbrighta objevila následující poznámka: „Pirbright nikdy předtím neprováděl výzkum lidských koronavirů, ale nyní úzce spolupracujeme s mnoha dalšími vědeckými a lékařskými organizacemi a snažíme se společně vyvinout způsoby kontroly a prevence COVID-19 za účelem ochrany zdraví lidí“.

…Ale počkejte chvíli, nikdo vás neobviňuje z výzkumu lidských koronavirů. Jen je zde podezření, že s největší pravděpodobností jste to vy, kdo vytvořil mutaci zvířecího koronaviru, která může infikovat lidi! Ale z nějakého důvodu nyní tvrdohlavě o této skutečnosti nechcete mluvit!

Současně, na deváté stránce patentového dokumentu, zveřejněného 23.července 2015, Pirbright otevřeně uznává skutečnost, že získaná mutace může být extrahovaná z mnoha jiných typů koronaviru, včetně alfa koronaviru, jako je TGEV; beta koronaviru, jako je MHV; nebo gama koronaviru, jako je IBV. (Odkaz: https://patentimages.storage.googleapis.com/77/32/71/1976cac115185d/WO2016012793A1.pdf)

Jinými slovy to znamená, že Pirbright již byl schopen provést mutaci u takových typů zvířecích koronavirů, které jsou v lékařském jazyce označovány jako „koronavirus přenosné gastroenteritidy“ (TGEV), „koronavirus myší hepatitidy“ (MHV) a „infekční bronchiální koronavirus“ (IBV). Nemyslíte si, že tato laboratoř zašla příliš daleko v umění manipulace s koronaviry?!

Avšak zvláštnosti zde nekončí. Zcela překvapivým způsobem se Evropský patentový úřad rozhodl schválit patent na vynález společnosti Pirbright, který byl podán v červenci 2015, těsně před vypuknutím současné pandemie – 20. listopadu 2019! (Odkaz:
https://patentimages.storage.googleapis.com/1d/4e/4a/ac8914e765d645/EP3172319B1.pdf) Náhoda? A těsně předtím, 18. října 2019, pořádá jeden ze sponzorů Pirbright, miliardář Bill Gates, společně s Americkým střediskem Hopkins Health Safety Centre a Světovým ekonomickým fórem speciální akci, která (POZOR!) upozorňuje na to, abychom se připravili na možnou globální virovou pandemii... (Odkaz: https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/ ) Také náhoda?

Na této akci, která se konala v New Yorku pod zvláštním kódovým názvem „EVENT 201“, hráli účastníci simulovaný scénář situace s virovou pandemií, při které podle jejich plánů mělo zemřít až 65 milionů lidí na celém světě za 18 měsíců. Jak se vám líbí takový plán?

Téměř současně (koncem října 2019) bylo do čínského Wu-chanu posláno 172 amerických jednotek, aby se zúčastnily VII. Světových letních vojenských her. A tři týdny po skončení her začíná ve stejném čínském městě vypuknutí epidemie koronaviru! Další náhoda a další „anomálie“ spojená s těmito hrami bylo také to, že Američané, kteří v posledních letech neustále získávají ceny, se tentokrát najednou ocitli na 35.místě! Otázka tedy zní: přišli tam opravdu soutěžit, nebo plnili nějaké jiné úkoly?

Čínské úřady na takové náhody nevěří. O něco později, 12.března, obvinil mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijiang Američany z toho, že do Číny zavlekli koronavirus. (Odkaz: https://edition.cnn.com/2020/03/13/asia/china-coronavirus-us-lijian-zhao-intl-hnk/index.html)

Uplynulo několik týdnů a zde jsou slova čínského diplomata potvrzena věcnými důkazy: evropské dodavatelské společnosti tvrdí, že koronaviry, které byly nalezeny v jejich testovacích soupravách COVID-19, jsou z USA! Možná je to taky náhoda!?

Na západě však žádný z orgánů nežádá o vyšetřování. Naopak, dva dny po této zprávě samozvaný „spasitel lidstva“ Bill Gates ve svém rozhovoru v americké televizní show „Daily Show“ předložil myšlenku provést univerzální testování lidí na koronavirus za účelem „zajištění jejich bezpečnosti“. Podle něj by mělo následovat univerzální očkování po celém světě.

Jeho myšlenku společně s některými dalšími úředníky převzal Anthony Fauci, ředitel Národního institutu alergií a infekčních nemocí Spojených států. A je to ten stejný Fauci, který přežil pět amerických prezidentů jako jejich zdravotní poradce. V USA se od 80. let zvýšil počet povinných vakcín pro nezletilé z počtu 7 na 74! A co je zvláštní, americká populace se během té doby změnila na nejvíce nemocný národ na světě trpící různými typy nemocí. Zejména nemocemi jako je autismus, deprese nebo astma, Alzheimerova choroba atd. Například počet autistů v 80. letech ve Spojených státech byl pouze 1 z 10 000, nyní je toto číslo 1 z 54! Jak se vám líbí takové „výhody“ očkování? Během této doby se počet dětí do 18 let trpících depresí zvýšil z 2 na 25! 25 člověk na každých 100 obyvatel! Lidé se tak umělým způsobem transformují na chodící rezervoáry nemocí, takže jejich problémy mohou být přeměněny na stálý zdroj zisku a zároveň mohou být udržováni na otěžích pěkně nakrátko.

Z pohledu lidí jako Gates nebo Fauci zní tato myšlenka v jistém smyslu logicky: nejprve nakazit co nejvíce lidí pomocí samotných testů (ale nejen díky nim), a potom přijít jako „spasitel“ s injekčními stříkačkami naplněnými dalšími překvapeními...

Není pochyb o tom, že vakcína se vynalezne. Vždyť, jak jsem již uvedl výše, už v roce 2015 se v patentovém dokumentu praví, že virus, který vynalezli, se může použít jako vakcína! Nebo na to už zapomněli? Pokud ano, budeme také předstírat, že jsme zapomněli a uvěřili slovům Billa Gatese, který nás ujistil: „Již sedm NAŠICH společností pracuje na vakcíně!“

Tvrdí to však člověk, který ve svých veřejných přednáškách bez jakéhokoli studu zdůrazňuje potřebu snížit počet obyvatel země. V tomto případě mluvíme o člověku, který není z oboru medicíny, nemá lékařské vzdělání, ale aktivně financuje testování všech druhů nových typů vakcín u dětí třetího světa. Toto je „filantrop“, jehož očkovací experimenty způsobily zranění a smrt mnoha dětí v zemích jako je Čad, Keňa, Bhútán, Bangladéš, Pákistán, Indie nebo Srí Lanka, což vedlo k vyšetřování. V Indii je žaloba proti němu stále otevřená.

Mluvíme o soukromém podnikateli, který doslova podplatil Světovou zdravotnickou organizaci OSN: jeho každoroční „dobrovolné dary“ na podporu WHO jsou na druhém místě, hned za podílem darovaným samotnými USA! To znamená, že tento jednotlivec je schopen nutit tak silnou a důležitou organizaci, zodpovědnou za zdraví obyvatel celého světa, „tančit jak on píská“. Ale – „píská“ vůbec on? Nebo je to „pískání“ mnohem silnějších mocností, které stojí za ním a realizují nepředstavitelně zákeřné plány?

Ano, jedná se o střet zájmů. Ano, je to v rozporu se základními principy samotné OSN o nezávislosti a nestrannosti. Stížnosti a pobouření různých organizací a aktivistů v této záležitosti však v žádném případě nemohou donutit WHO, aby opustila toto úplatkářství. Není tudíž ničím překvapivým, že někdo jako Tedros A. Ghebreyesus – bývalý ministr zahraničních věcí Etiopie, muž, obviněný ve své zemi svými politickými odpůrci nejen masivní korupce, ale také z genocidy – mohl být oceněn vedoucím postavením v této organizaci.

V této souvislosti je třeba hledat skutečný důvod nedávného rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa o přerušení financování Světové zdravotnické organizace (nikoliv ten, který je předkládán běžným lidem).

Známá nadace Billa Gatese je mimo jiné zdrojem financování různých biologických laboratoří, zapojených do vývoje vakcín. Ale nejen to. Mezi nimi existují i instituty, které otevřeně obhajují čipování lidí! Jedním z nich je Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Tento institut se ve svém nedávno publikovaném článku (ze dne 19. prosince 2019) „Ukládání lékařských informací pod kůži“ (Odkaz: http://news.mit.edu/2019/storing-vaccine-history-skin-1218 ) otevřeně chlubil svými úspěchy v oblasti čipového kódování lidí, kteří používají vakcíny! Tyto čipy velikosti mikroskopických skvrn prachu nazvali vývojáři „kvantové tečky“ (quantum dots). Článek hovoří o tom, jak lze tyto kvantové tečky bezpečně zavést do lidského těla pomocí konvenčních lékařských stříkaček. Ty mohou být následně, jak asi sami chápete, při programování použity pro jakýkoliv účel. To vše je financováno, mimo jiné, z Nadace Billa a Melindy Gates.

Například v únoru 2017 přidělil pan Gates ze svého fondu 17,6 milionů dolarů technologickému institutu v Massachusetts (MIT) a dalším dvěma společnostem na vývoj a výrobu VAKCÍN! Informace o tom stále visí na oficiálních webových stránkách institutu pod názvem „Technologický institut v Massachusetts představuje velkou výzvu pro inovace v celosvětové výrobě vakcín“. (Odkaz: http://news.mit.edu/2017/mit-undertakes-grand-challenge-innovation-global-vaccine-manufacturing-0222 ) Samozřejmě vyvstává otázka: co mají technologický institut a vakcíny společného? Kromě skutečnosti, že tento institut (jak sám připouští) má něco k doplnění vakcín – kvantové čipy!

Tyto kvantové čipy bych nezdůrazňoval a neviděl je jako hrozbu pro lidstvo, kdybych neměl v rukou soudní kopie dokumentů některých američanů, v jejichž tělech byly podobné čipy nalezeny. Byly umístěny bez jejich vědomí! Toto celé je z období do roku 2015! Ale to už je téma pro jiný rozhovor.

Mezitím se vážně zvažují plány na čipování lidí. Vše o tomto plánu je popsáno, černé na bílém, na stránkách projektu „Aliance ID2020“ (Odkaz: https://id2020.org/alliance ). Byl zahájen v roce 2016 jako partnerství pěti velkých amerických společností. Cílem Aliance ID2020 je (počínaje rokem 2020) zahájit proces DIGITÁLNÍ CERTIFIKACE lidí po celém světě. Co to znamená? Autoři tohoto termínu tvrdí, že to znamená právě zavedení tzv. „digitálních certifikátů“ do těl lidí, tj. elektronických čipů. (Odkaz: https://www.biometricupdate.com/201909/id2020-and-partners-launch-program-to-provide-digital-id-with-vaccines)

Hlavní hnací silou tohoto projektu jsou velké organizace jako Microsoft, Rockefellerova nadace a GAVI. Na základě jejich hlavních oblastí činnosti lze snadno uhodnout roli každé z nich v rámci projektu ID2020. Microsoft je samozřejmě zodpovědný za vývoj elektronických „součástí“ ve formě nano-čipů. Rockefellerové jako monopolisté v americkém farmaceutickém průmyslu jsou zodpovědní za vývoj „léků“ pro vakcíny a GAVI, jako jedna z předních vakcinačních společností na světě, odpovídá za praktickou implementaci hromadného kódování pomocí vakcín. Jak vidíme, jsou důkladně připraveni.

Když na vrcholu současné pandemie, 13.března, Bill Gates náhle opustí správní radu Microsoftu, údajně proto „aby věnoval více času na své charitativní priority“ (Odkaz: https://techcrunch.com/2020/03/13/bill-gates-leaves-microsofts-board/ ), je zřejmé, že pro lovce duší přišla dlouho očekávaná hodina a vážně se ujal realizace své mise.

V současnosti jsou informovaní lidé ve střehu a očekávají všechny druhy zákeřných triků od těchto zákulisních sil – a snaží se nezmeškat jejich znaky. 18. března mnoho lidí velmi ostře zareagovalo na další „odhalení“ Billa Gatese během odpovědí na otázky předplatitelů sociální skupiny Reddit. Na otázku, jaké změny se očekávají v blízké budoucnosti, odpověděl Gates zejména: „Nakonec budeme mít určité DIGITÁLNÍ CERTIFIKÁTY, které budou ukazovat kdo se zotavil, kdo se nedávno testoval, nebo kdo dostal vakcínu.“

Lidé, kteří jsou obeznámeni s významem pojmu „digitální certifikát“ ví, že jde o digitální čipy. Na internetu to přirozeně vyvolalo další vlnu diskusí o celosvětovém spiknutí.

Pravda na sebe nenechala dlouho čekat. Velmi brzy lidé dostali jasné potvrzení své teorie tím, že jejich příspěvky na toto téma začaly mizet ze sociálních sítí. Takzvaní „kontroloři faktů“ (fact checkers) najatí webovými stránkami viděli v těchto příspěvcích falešné zprávy (fake news) a rozhodli se je svévolně zablokovat.

Kupodivu – mnoho tradičních západních médií podporovalo tato represivní opatření proti svobodě slova. A znovu jsme byli svědky toho, jak takzvaní „nezávislí pozorovatelé“ a „nestranní novináři“ (financovaní stejnými zákulisními silami), hrají roli policistů myšlenek. Potýkáme se zde s doslova represivními strukturami, které se podílejí na pátrání po „zločincích myšlení“ a neutralizaci „zločinů myšlení“, tak, jak je popisuje George Orwell ve svém anti-utopickém románu „1984“. Snaží se nás otevřeně učit, jak „můžeme myslet“ a jak „myslet nesmíme“.

Kromě toho je veškerá tato praxe v rozporu se všemi stávajícími úmluvami a zákony o svobodě slova a médií. To vše však uniká těm, kteří se ujali role „ministerstva pravdy“. Koneckonců, asi před pěti či šesti lety si nikdo nedokázal takovou situaci na Západě představit. Navzdory všem zákonům a uklidňujícím slibům úřadů k tomu však došlo. Je těžké si představit, jaká překvapení nás v blízké budoucnosti ještě čekají.

Zatímco pasivně sledujeme, jak se hraje hra COVID-19, nedobrovolně se přesvědčujeme, že herní scénáristé jej neodstraní z našeho každodenního života jen tak, aniž by dosáhli svých zákeřných cílů. Jejich cílem je několik dalekosáhlých úkolů:

1. Mezi nejzákladnější patří mimo jiné pokles světové populace;
2. Dále mezi ně patří také vyloučení hotovosti z oběhu a propojení obživy lidí s elektronickou kontrolou vládců;
3. Svržení „nežádoucích“ vůdců konkrétních zemí (včetně současného amerického prezidenta) prostřednictvím protestů hladového lidu;
4. Zvýšená dluhová závislost zemí světa vůči velkým finančním institucím Západu;
5. Úplné zbavení politické a hospodářské suverenity většiny zemí světa a jejich podřízení jedinému kontrolnímu středisku;
6. Zavedení totální cenzury (nejen cenzury prostřednictvím všech médií, ale také prostřednictvím sociálních sítí, soukromých stránek, telefonních aplikací atd.);
7. A především provádění univerzálního čipování lidí tajnými nebo legalizovanými metodami s cílem plné kontroly nad vědomím, chováním a životem obyvatelstva.

Aplikovat tento scénář na všechny země světa, samozřejmě, není možné. Tento trend však může nakonec vést až k novému přerozdělení světa s pevnými geopolitickými a ekonomickými hranicemi. Země se budou těsně sjednocovat kolem několika center moci tváří v tvář zemím jako jsou USA, Rusko, Čína...Toto rozdělení by v jistém smyslu připomínalo geopolitickou mapu světa popsanou v románu George Orwella „1984“.

Scénář s jednou vládou pro celý svět není vynálezem dnešních dní. Dnes se jen vrátil na program jednání a začal znít ze rtů anglosaských politiků a politických stratégů. (Odkaz: https://rt.com/op-ed/485127-kissinger-new-order-defeat-coronavirus/ ) Musíme pouze pečlivě poslouchat jejich rétoriku a být schopni rozluštit jejich „hatmatilku“ včas, zejména v těchto dnech. A musíme pochopit, že od těchto lidí nelze očekávat nic vznešeného a humánního. Stačí si pečlivě prostudovat jejich minulost a to, s jakými projekty a plány přišli v tomto zásadním bodě našich životů. Bez ohledu na to, za jaký druh „filantropů“ se vydávají, ve skutečnosti to nejsou lidé, kteří by věnovali jeden jediný halíř na skutečně humánní věc.

Jakmile zjistíme, že všechny ty takzvané Sorosovy fondy, Clintonovy fondy a Gatesovy fondy jsou ve skutečnosti jen společný fond zločineckých gangů, vytvořených na úkor nás všech – z krve obyčejných lidí – pro realizaci příštích antihumánních plánů, zatímco se schovávají pod maskou „humanismu“, „filantropie“ a „dobrosrdečnosti“, potom teprve pochopíme skutečný scénář hry.

Existuje jeden moudrý prastarý aforismus: „Pokud se pěšáci rozhodnou nezúčastnit se, pak se hra na šachovnici neuskuteční.“. Zákulisní mocnosti nad námi mají moc pouze do té míry, do jaké jim to sami dovolíme. Tou silou, která je schopna rozbít jejich nesčetné řetězce, díky nimž nás nutí tančit na melodii, která je pro ně prospěšná, tou silou je především naše vlastní poznání, naše uvědomění a v neposlední řadě naše vlastní vůle.

Murad Rakhimov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStředa 29 duben 2020
75 let od konce a začátku   
Pridal tk Středa 29 duben 2020 - 17:46:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příspěvek představuje zkrácenou verzi obsáhlejšího zamyšlení nad 75. výročím kapitulací, Německa a Japonska, které bude zveřejněno Institutem české levice (ICL) – www.institutcl.cz na začátku května t.r. Cílem příspěvku je představit k diskuzi: 1) osobní pohled na 75. výročí kapitulací ve druhé světové válce v kontextu vlastenecké války 1812, první světové, samozřejmě i současné, formálně nevyhlášené a 2) volný výběr otázek a krátkých odpovědí, vyplývajíc z popisu faktů, trendů a vývoje ve světě.

Úvod

S věkem se mi jeví, že mluvit nebo psát o začátcích a koncích válek není správné. Proč? Neexistuje jedna jediná a jednoznačná odpověď na otázku v kontextu vědy o vedení míru zvané Paxologie, kterou často kladl přítel Felix Černoch: Je mír pauzou ve válce nebo je válka přerušením míru? Důležitějším se mi jeví, že bychom neměli sami sebe klamat, nechat se klamat a myslet si, že války skutečně skončily, včetně té doposud nejstrašnější v historii lidstva: Druhá světová válka začala oficiálně napadením Polska 1. září 1939, byla rozšířena o Velkou vlasteneckou válku přepadením SSSR 22. června 1941 a ukončena v Evropě kapitulací Německa 8. května, vzhledem k průtahům Francouzů požadujících jejich podpis na dokumentu a časovému rozdílu mezi Berlínem a Moskvou, 9. května 1945. V Asii válka začala přepadením Číny Japonskem 7. července 1937 a byla ukončena kapitulací Japonska 2. září 1945 po americkém svržení atomových bomb na města Hirošima a Nagasaki.

Již z toho mála uvedeného vyplývá, že se nejedná o jednu válku, ale války. Nezačaly a neskončily v jeden den, a kapitulace vůbec neznamená příchod míru na věčné časy. Naopak. Viditelné a slyšitelné bombardování, střelba a zabíjení lidí dokumentované válečnými fotografy se zaměňuje za méně nebo vůbec neviditelné v procesu přípravy na další válku. O tom je i závěr příspěvku Koronavirus a budoucnost zveřejněný 19. dubna 2020.

To, co vím o válce a osobních zkušenostech aktivních a pasivních účastníků války ze školy, ale především z mnoha vyprávění tchána a tchyně, vyznamenaných vysokými řády SSSR a dalších příbuzných vykonávajících speciální úkoly během druhé světové války v evropské i asijské části SSSR a v kontextu veřejně dostupných informací, připomínkových setkání s bývalými spolubojovníky, představuje pro mne neocenitelný dárek, za který jsem vděčný. Mrak rozumu je mnohem temnější než mrak světa (Čiževskij A. L. 1897 - 1964). Dnes vím, že objektivně hodnotit individuální konání člověka ve válce je nemožné, má akademickou hodnotu. Dnes mohu pouze lépe pochopit komplexitu válečného dění a současně si uvědomit, jaký je rozdíl mezi lidmi s duší bez obleku, prošlými frontou a tmou, a obleky vlivných, pod kterými byli a jsou také lidé i dnes, ale bez duše. Dvě přísloví a jeden citát dovolují čtenáři lépe pochopit, co mám na mysli. Britské: Vděčnost je nejmenší ctností, ale nevděčnost je nejhorší z neřestí. Čínské: Letnímu vánku o bouři, studniční žábě o moři a polovzdělanci o tom, co nikdy ve škole neslyšel, nevyprávěj. Citát moravského Žida, Stefana Zweiga (1881 – 1942): Informace znamená všechno; za války jako v míru, v politice jako ve finanční sféře.

Minulost ve zkratce

Tvrzení v úvodu příspěvku vysvětlují krátký faktologický pohled do války roku 1812, význam výrazu vlastenecká válka a v neposlední řadě spojení Vlastenecké války 1812 s Druhou světovou (1939–1945), Velkou vlasteneckou (1941–1945) a současnou, formálně nevyhlášenou válkou na poli obchodním, politicko - hospodářském, finančním, mezinárodně - právním, etnicky - kulturně – hodnotovém a v neposlední řadě, technologickém.

V Evropě se často označuje Vlastenecká válka z roku 1812 jako Napoleonova východní kampaň a neklade se otázka: Je tomu opravdu tak, a proč má válka dvě označení? V pojetí Rusů jak je znám, předpokládám, že vlastenecká válka znamená jednoznačně válku v rodné vlasti. Takové pojetí obsahuje proto i občanskou válku. Ruský jazyk a jeho archetypy neumožňují jednoduše zkreslit realitu. Naopak, dovolují vysvětlit například, proč smolenští rolníci, když zahlédli důstojníka v modré uniformě (zelené byly do ruské armády zavedeny až později) mluvícího francouzsky ihned vytahovali vidle či sekery. Pro obyčejné Rusy to byli útočníci. Proč? Ruskou armádu toho času totiž tvořila většina cizinců.

V kontextu pojetí cizinec je potřeba si uvědomit i pozdější problematiku československé družiny (srpen 1914), její transformaci do brigády (červen 1917) a do divize (konec 1917). A také skutečnost z minulosti sdělující nám, že Svatá říše římská neměla na mapě fyzické hranice, rozprostírala se prakticky po většině Evropy a severozápadu Ruska. Sankt-Peterburg postavili Oldenburgové a jejich potomci. Město se částečně objevilo na souši po té, co ustoupilo Baltské moře. To je důvod, proč se Britové, Holanďané, Dánové, Sasové, Prusové a zchudlí potomci evropských šlechticů hrnuli do Petrohradu, aby byli přijati do armády a námořnictva, nebo se usadili v Narvě, Revalu a Rize. A když si vysloužili důchod, vraceli se zpět do své vlasti. Jedním z nich byl německým spisovatelem Rudolf Erich Raspe (1736 – 1794) popsaný Karl Friedrich Hieronymus svobodný pán von Münchhausen (1720 – 1797, známý jako baron Prášil). Mistrovsky ovládal ruský jazyk, sloužil v ruské armádě až do roku 1750 a zúčastnil dvou bitev proti osmanským Turkům (1740 a 1741). Měl ohromný humor, smysl a schopnost měnit suché oficiální zprávy v literární dílo. Po odchodu do důchodu jako kapitán Rižského pluku kyrysníků (jmenován 1750) se vrátil do rodného Bodenwerderu v roce 1760, kde bavil hosty historkami o Rusku, čímž si vysloužil pověst lháře a pohádkáře.

Z pobřežních částí Baltského moře se cizinci šířili dál všemi směry a zakládali osady, podobné těm existujícím. Po skončení války s vojsky Jemeljana Pugačova (cca 1742 - 1775) a vyhlazení původních obyvatel kolem Volhy se na začištěná území stěhovali rolníci z Evropy. Podle plánů Kateřiny II. měli nahradit původní obyvatelstvo. V reálném životě se realizovala detartarizace a snaha zaměnit ruský jazyk zprvu němčinou, po té, pravděpodobně pod vlivem přátelství Kateřiny II (1729 – 1796) s Voltaire (1694 - 1778), francouzštinou. Překážkou na cestě k plné detartarizaci stála Moskva s mešitami, tatarskou tradicí a neochotou poddat se katolíkům. Proto bylo rozhodnuto Moskvu vypálit. Za tímto účelem byla zvolena i dnes používaná metoda vytahování kaštanů z ohně rukama někoho jiného. Tenkrát to byla cizinecká legie, dnes jsou to státy NATO. Část armády (legií) Svaté říše římské působící společně s ruskou proti Moskevské Tartárii vedl Napoleon Bonaparte (1769 - 1821).

Průběh a historie války jsou zdokumentovány jako žádná jiná válka. Bohužel tomu tak nebývá často. Proč? Válka, to je především chaos, politika bez morálky, nekonečné mizení dokumentů, živých svědků a následné přepisování historie, podobné dnešnímu. Z tohoto důvodu zůstává v historii války mnoho tajemství, nejasností a záhad. Vlastenecká válka 1812 skončila 23. prosince, Napoleonská vojska bojovala až do roku 1814. Válka způsobila růst národního vědomí, potvrdila ruské hrdinství a odvahu a nabízí mimo jiné mnohé k zamyšlení.

1) Ve Vlastenecké válce 1812 Rusové nebojovali jenom s Napoleonem, ale s celou Evropou. Nebylo to Rusko, kdo bojoval, ale Moskevská Tartárie. Nabízejí se minimálně tři otázky: 1) Co skrývá mýtus o válce 1812? Proč po vítězství ve Vlastenecké válce 1812 přišel boom pro sochaře a architekty tvořící po celém Rusku památníky na počest roku dvanáctého, ale ne osmnáct set, ale šestnáct set (1612)! 2) Proč boom odhalování památníků hrdinům války z roku 1812 začal až ve druhé polovině 19. století? 3) Proč nebyly určeny hrdinům války v letech 1853 – 1856? Provinili se snad, a jestliže ano, čím? Podobných otázek je více.

2) V roce 1812 se ve skutečnosti stalo něco globálního. Došlo nejenom ke změně politiky. Památky byly přejmenovány na počest minulých událostí. Historie chrámů mluví své. Například v Kazani. V době, kdy se hledali myše ševaljé byl položen 29. června 1813 základ chrámu podle všech kánonů zednářské architektury ve tvaru pyramidy se vševidoucím okem na památku vojáků padlých během dobytí Kazaně 1552. Události roku 1552 proto vedou k otázce: Jaký byl důvod ke stavbě a vzpomínce na události staré 260 let? Osobní odpověď zní: Kazaň, stejně jako Moskva a Nižný Novgorod byly Velkou Tartárií a nepoddaly se Petrohradu až do roku 1812. Znak Kazaně představuje od roku 1730 Zilant. Ten je podobný griffonovi ve znaku Velké Tartárie. Tato odpověď je současně odpovědí na otázku, proč v Paříži vznikly dvě medaile v 1812: Za obsazení Moskvy a Za dobytí Volhy.

3) Když Ruská říše rozdrtila Malou Tartárii (Krym) a plně ovládla Novorossii, zbývalo zničit stopy existence Moskevské Tartárie. To se podařilo především s pomocí Evropy a snah Bílé armády v době občanské války 1917 – 1922, včetně konání československého korpusu, dnes v ČR nazývaného legie a předmět sporu s RF. Situaci před válkou v roce 1812 charakterizuje také úsilí Kateřiny II. proniknout do povodí Volhy. Proč? Na počátku 19. století byl Petrohrad od Moskevsko-Smolenské vysočiny zcela izolován. Neexistovala žádná přirozená vodní cesta. Víme, že bez dopravního spojení a komunikace nemůže existovat žádný stát. Neexistence přímých vodních cest se proto jeví objektivní skutečností pro pochopení alibi při akcích Petrohradu, nemajícího s Moskvou a Smolenskem nic společného. Při důkladnějším pohledu do historie uvidíme, že ve skutečnosti byla Vlastenecká válka 1812 jednou z epizod komplexní světové války probíhající po celé severní polokouli. Proč takový vývod?

Válka za americkou nezávislost (1775–1783) byla válka mezi Královstvím Velké Británie a třinácti koloniemi v Severní Americe. Skončila porážkou Británie a uznáním nezávislosti USA (Den nezávislosti 4. července 1776). Válka začala ihned po potlačení povstání Jemeljana Pugačeva (1773–1775). To indikuje propojenost oldenburských akcí při rozdělení Velké Tartárie v Eurasii a Severní Americe. Druhá válka za nezávislost USA začala 18. června 1812 oficiálním prohlášením prezidenta Jamese Madisona.

Válka způsobila velké škody americké ekonomice a byla ukončena dohodou, podepsanou v Gentu 24.12.1814. Dohoda neřešila, jak to bývá, příčiny války. Proto dva týdny po jejím ukončení došlo 8. ledna 1815 k největší bitvě války a americkému vítězství. Je prokazatelné, že válka začala synchronně s východním tažením Napoleona. Do třetice: Krymská válka a Občanská válka v USA také proběhly ve stejnou dobu! To indikuje stejné kořeny konfliktů a globálních událostí, včetně snahy Britského impéria dostat se zpod kontroly Svaté říše římské. K tomu došlo 1801. Ještě dnes existují nejenom indicie, že Vatikán je v kleštích Britů. Nelze nepřipomenout, že základ Spojených států v té době tvořili Francouzi. Jim patřila celá Kanada a velká část Států: například Nová Louisiana, na počest Ludvíka XIV.

Na příkladu Vlastenecké války 1812 vidíme společné a koordinované akce Svaté říše římské v podobě subjektů Ruského a Francouzského impéria v Eurasii a Severní Americe. Akce byly zaměřeny na rozdělení území Velké Tartárie. Vítězství Britů nad Napoleonem dovolilo oddělit velkou část majetků na západě od Svaté říše římské, zničit Novou Louisianu a dostat Severní Ameriku. Dnes lze dohledat, že všichni američtí prezidenti kromě tří (včetně Donalda Trumpa) byli potomci královského rodu Merovejců. Jedna z jeho větví nese jméno Oldenburgů. Proto pro americké domorodce byla vytvořena iluze nezávislosti. Proto nebylo doposud rozhodující, kdo vyhraje volby, zda Republikáni nebo Demokraté. V podstatě bez souhlasu HM nikdo nemohl vládnout. To platí dnes. Oficiálně jenom pro Commenwealth. V něm jmenuje svého zástupce HM otevřeným nařízením v demokratické mlze. Nabízí se otázky: Jak je tomu dnes s prezidentem Trumpem? Poučila se Velká Británie z Krymské války 1853 – 1856? Kdo všechno se poučil z Vlastenecké války 1812, ve které nebyly mimo jiné zohledněny národní zájmy Ruska a narušeny podmínky Tylžského míru? Kdo si dnes uvědomuje význam rozpadu chazarské říše, způsobený přímým střetem Chazarů s Rusy? Ty vedl Svjatoslav Igorevič (962–972/973). Dobyl donskou pevnost Sarkel (965), zničil hlavní chazarské město Itil (969) a v dalších taženích pronikl až na Krym a k úpatí Kavkazu.

Lekce z první světové války ve zkratce

Významným datem je 28. červen 1919. Toho dne byla podepsána mírová smlouva, na den přesně pět let poté, co atentát na Františka Ferdinanda d'Este a jeho manželku Žofii Chotkovou rozpoutal válku. Ceremoniál podpisu se konal v Zrcadlovém sále zámku ve Versailles, v němž 1871 Vilém I. vyhlásil německé císařství. Jako první dokument podepsali Němci, označeni viníky války. Poté podle abecedy podepsali dohodu ostatní zástupci států.

Konferenci charakterizovaly dva proudy. První vyžadoval přísné potrestání Berlína, druhý byl smířlivější. Jeho podstatou bylo nemstít se poražené zemi. Nesmíme si z Němců udělat nepřátele. Teď jsou na dně, ale nikdo není na dně jednou provždy, prohlásil tehdy prezident Wilson. Opačný, tvrdý přístup k poraženým prosazovali Francouzi. Ti nesli hlavní tíhu války na západní frontě. Britové stáli zhruba uprostřed a upozorňovali hlavně na to, aby příliš tvrdé podmínky nenasměřovaly Německo k bolševismu. V době konání konference byly totiž vyvěšeny rudé vlajky nad Petrohradem a Moskvou a desetiletí vládnoucí Romanovci byli odstraněny od moci a ze života. Kvůli revoluci na konferenci chybělo Rusko, které prakticky zachránilo Francii před porážkou. Přesto tvrdil francouzský premiér, že Rusko zradilo: Vůdce

bolševiků Lenin předal Německu půdu a zdroje v Brest-Litovsku (Brestu Litevském) oplátkou za mír, aby se mu podařilo udržet při životě jiskru, z níž mělo vzejít marxistické milénium.

Na jednáních chybělo Německo. Zástupci vítězných mocností rozhodli, že poražené nepozvou. Jinými slovy: Na mírové konferenci se budovala pravidla soužití mezi státy bez nejdůležitějších aktérů mezinárodního systému: Německa a Ruska. Výsledkem těžkých jednání a závěrečné dohody bylo, že Německá říše přišla o všechny kolonie. Kromě toho se Německo muselo vzdát rozsáhlých území. Francie získala Alsasko-Lotrinsko, Polsko Poznaňsko, část Pomořanska a Východního Pruska. Na své si přišla Belgie, Dánsko a Československo, které získalo Hlučínsko. Sársko přešlo na patnáct let do správy Společnosti národů (1919). Kromě uvedeného se potvrdily výhody válečných přístupů: defensivního nad ofensivním. Všeobecně byla předpokládána převaha 3 : 1 k ospravedlnění ofensivní akce.

Lekci z války lze rozdělit na dvě části: 1) Němci byli schopni pochopit to hlavní z porážky pro budoucí střety. 2) Spojenci se nechali uvléct vítězstvím a jeho nesprávným odůvodněním. Byli přesvědčeni, že vítězství potvrdilo správnost použitých metod, zbraní a vůdcovství. Opomenuli, že během války Britové a Francouzi byli pomalí v zavedení nových zbraní, metod a doktríny. To se potvrdilo v roce 1939. Ke konci srpna, začátkem září 1939 byly Velká Británie, Francie a Polsko společně ve výhodě proti Německu co se týče průmyslových kapacit a zdrojů, populace a vojenské síly. Wehrmacht byl však lépe trénován, měl jasnou doktrínu, například generála Heinz Guderiana (1888-1954), disciplínu a bojový duch.

Z politicko – propagandistického hlediska připomínám, že během období budování SSSR mezi první a druhou světovou válkou přijížděli do SSSR významní představitelé západní inteligence. Reakce na spatřené byly různé. Celkově však byla nestátní propaganda představitelů inteligence na Západě více prosovětská, než antisovětská. Pomohla formovat v buržoazních demokraciích Západu pozitivní vztah k socialistickému experimentu v SSSR. Jedním z výsledků pozitivního vztahu k SSSR byla skutečnost většího vystrašení vzdělaného západního člověka z diktatury Hitlera, než z diktatury Stalina. V SSSR té doby se se antisemitizmus hodnotil jako zvlášť nebezpečný zločin. Odpovídající paragrafy trestních zákoníků svazových republik často předpokládaly trest smrti. Dále je nutné uvědomit si, že: 1) V buržoazně - demokratických státech byla opozice společensko - ekonomickému uspořádání nejenom promarxistická, internacionálně - socialistická, ale i dostatečně mocná nacionalistická. 2) Hospodářskému uspořádání vládlo židovské klanové nadstátní bankovní lichvářství. 3) Opozice v podstatě představovala reálnou pro-hitlerovskou pátou kolonu. Ta sehrála svoji roli v okupaci všech zemí hitlerovci a byla připravena zradit historicky zformované režimy. 4) Existovala také silná nacionálně-socialistická a celkově proněmecká opozice v USA a v Argentině, jihoamerické pobočce třetí říše. Aby válka ze strany Německa (s)plnila strategické cíle globalistů musela se stát nelidskou operací, čistkou území od původního obyvatelstva, podobné čistce Moskevské Tartárie. Policejní okupace v podobách do roku 1941 by nedovolila završit válku proti SSSR porážkou Německa s podporou Západu. Podrobnější popis hlavních událostí té doby a jejich spojení se současným vývojem ve světě je v nezkrácené verzi zamyšlení.

Druhá světová válka (1939 – 1945) ve zkratce

Druhá světová válka byla pokračováním globálního konfliktu. Ve skutečnosti se jednalo o válku kořistnickou, v níž jakékoliv politické pohnutky sloužily pouze jako záminka k páchání zvěrstev. Konfliktu se účastnila většina států světa. S více než 72 miliony obětí se konflikt stal dosud největším a nejvíc zničujícím válečným střetnutím v dějinách lidstva.

V době mezi první a druhou světovou válkou Německo několikrát nabízelo Polsku domluvit se o režimu exteritoriálního tranzitu skrz jeho území. Polsko kategoricky tranzit odmítalo. Po jednom z odmítnutí řešit problém cestou dohody se Hitler rozhodl řešit problém silou. Byl přesvědčen o tom, že může bezpečně napadnout Polsko, protože předpokládal, že SSSR ani Velká Británie nebudou intervenovat. Proto vydal první rozkaz k invazi 29. srpna 1939. Zveřejnění podpisu 25. srpna o vzájemné pomoci mezi Velkou Británií a Polskem ho přinutilo oddálit invazi. 31 srpna 1939 v 12:40 hodin vydal Hitler druhý rozkaz na příští ráno se začátkem invaze v 4:45 hodin. Velká Británie a Francie vyhlásili Německu válku 3. září v 11:00 a 17:00 hodin respektive. Druhá světová válka v Evropě, zatím bez SSSR, začala.

Po lekci z první světové války a poválečného vývoje se jedná o logické prodloužení a vyústění. Válkou nevyřešené příčiny války mají jeden z hlavních kořenů v polovině 19. století. Další kořeny představují teritoriální spory, nerovnováha hospodářských a politických sil, rozpory mezi vítězi a poraženými (Versailleská smlouva), průmyslový rozvoj, větší produktivita po nástupu Hitlera, potřeby exportu a omezení vstupu (sankce) na trhy Francie a Británie. Svoji roli proto hrály i britské tajné služby. Potvrdilo se opakování historie a nepoučitelnost člověka z válek: zásadní změny v politickém uspořádání, rozpady států, koloniálních říší a monarchií, vznik nových států (např. Československa), nástup bolševiků v Rusku, růst hospodářsko – finanční síly USA směrem k hegemonu. Jedinou tehdejší možností jak řešit problémy byla válka. Hlavními válčícími stranami byly osy - Německo, Itálie a Japonsko, a Francie, Velká Británie, USA a SSSR, částečně Čína. V Asii se za počátek druhé světové války považuje přepadení Číny Japonskem 7. července 1937. O průběhu druhé světové války není potřeba se podrobněji rozepisovat. Veřejně dostupné a archivní informace nabízejí všem se zájmem o historii možnost si tvořit svůj vlastní názor.

Rozdělení války na pět hlavních etap může napomoci vlastní tvorbě názoru systematickým zpracováním sekundárních příčin, průběhu a následků ukončení přímých bojů podepsáním kapitulace v Berlíně 8. května SEČ, respektive 9. května Moskevského času. 1 etapa: začátek války v Evropě 1. září 1939. 2. etapa: 22. června 1941 – polovina listopadu 1942. 3. etapa: polovina listopadu 1942 – konec 1943. 4. etapa: konec 1943 až do obsazení Berlína a podepsání kapitulace. Závěrečná 5. etapa: od 10. května do 2. září 1945 - podepsání kapitulace Japonskem po svržení atomových bomb na města Hirošima a Nagasaki. Podobně je tomu s událostmi mezi 22. červnem 1941a 9. květnem 1945 v historii SSSR a RF. Aktuální je přepisování porážky nacistů SSSR na porážku Evropy, renesance nacismu, fašismu, obelhávání veřejnosti elitami a moderními prostředky debilizované mladé generace s těžko představitelnými následky z průběhu současné, oficiálně nevyhlášené víceúrovňové války.

Velká vlastenecká válka (1941 – 1945) ve zkratce

Velkou vlasteneckou válku je nutné posuzovat i v kontextu současného módního přepisování dějin sovětsko – německé - dohody o nenapadení, známé jako Molotov - Ribbentrop pakt.

Podrobněji o paktu pojednává plná verze zamyšlení. Dnes lze i bez složitých interpretací dokázat hlavní výhodu dohody pro SSSR. Ta spočívala ve skutečnosti, že v důsledku jejího uzavření se buržoazní demokracie Západu ocitly ve válečném stavu s Německem dříve, než SSSR. Proto při začátku války s Německem se SSSR automaticky stával spojencem de-facto všech států, které vedly boj proti Německu a jeho spojencům, nezávisle na právní formalizaci vztahů. Současně historie dokázala, že kdyby druhá světová válka začala jako válka mezi SSSR a Německem, opakoval by se scénář první světové války. USA a Velká Británie by získaly čas na sledování a hodnocení průběhu války, aby později mohly ovlivnit její výsledek a poválečné uspořádání systému mezinárodních vztahů výlučně ve svůj prospěch.

Dnes, v době systémové krize USA, Velké Británie a EU víme dost pro to, abychom si mohli uvědomit význam skutečnosti, že v USA a dalších státech té doby byla aktivní pokolení, která viděla realitu a důsledky minulé války v Rusku i Německu. Historie dokazovala, že nejlepší časy života byly tehdy, když mezi státy panovaly vzájemně výhodné obchodní vztahy a kulturní výměna. Komplementární tvůrčí potenciál lidí, přejících vyhnout se novému válečnému střetnutí byl realitou na obou stranách. Nedostávalo se mu ale využití a podpory státní politiky. Nehledě na to lze předpokládat, že Rusko a Německo byly stoupenci dobrých vztahů a kulturního sblížení národů obou zemí. Z uvedených důvodů, kterých bylo mnohem více, a o kterých se dnes nebudu zmiňovat, odkrývala sovětsko - německá dohoda o nenapadení možnost nepřijatelné změny globálního rozdělení ekonomicko - vojenské moci USA a Velké Británie ve světě a řízení světa podle hlavního principu: rozděl a panuj.

Do uzavření zmiňované dohody byla situace následující: USA a Velká Británie jako pár představovaly sílu určující vítězství jedné ze stran válečné dvojice: Německo a jeho spojenci na jedné straně, a SSSR bez spojenců na druhé straně. V důsledku uzavření dohody se situace změnila. Objevila se perspektiva: USA a Britské impérium proti jedinému Eurasijskému bloku. Ten tvořil SSSR s bolševickým vůdcem a Německo s nacionalistickým. Nikdo v té době nemohl vědět, zda se oba státní útvary spojí do jednoho státu a kdo v takovém případě by zmizel. Scénář zásadně odporoval cílům USA a Britského impéria. Slova Ribbentropa, který seznámil Molotova s obsahem dohody, mluví sama za sebe: Článek 3 - Pokud jde o Německo, nehledě na územní změny, které budou provedeny v Evropě po uzavření míru, směřují jeho teritoriální aspirace do oblastí centrální Afriky. Teritoriální aspirace Itálie, nehledě na evropské územní změny, které budou provedeny po uzavření míru, směřují do severní a severovýchodní Afriky. Japonské aspirace by ještě musely být ujasněny diplomatickými kanály. I zde by delimitace mohla být snadno stanovena, možná stvrzením linie vedoucí jižně od vlastních japonských ostrovů a Mandžukua. Smlouva byla ale porušena. Velká vlastenecká válka začala 22. června 1941 v 3 hodiny 15 minut přepadením SSSR Německem, skončila kapitulací 9. května 1945 a ovlivňuje dodnes dění a vývoj ve světě.

Zmiňovaná válka zahrnuje boje probíhající v rámci Pražské operace po 9. květnu 1945, nezahrnuje zimní válku 1939–1940, německo-sovětskou okupaci Polska 1939 ani sovětsko -

japonské boje na Dálném východě v 1938, 1939 a 1945. Velká vlastenecká válka, pojem, který používal sovětský tisk od samého počátku války, byla z hlediska významu a rozsahu bojových operací, množství nasazených vojsk a vojenské techniky i z hlediska politických a ekonomických důsledků hlavní a rozhodující součástí druhé světové války a poválečného uspořádání.

Pravda použila pojem již 23. a 24. června 1941 jako připomenutí Vlastenecké války 1812. Označení Vlastenecká válka (nikoliv však Velká) se objevilo i v projevu Josifa Stalina z 3. července 1941. Řád Vlastenecké války byl zřízen výnosem předsednictva Nejvyššího sovětu SSSR z 20. května 1942. Termín zdůrazňuje národní a obranný charakter konfliktu. Hlavní etapy Velké vlastenecké války: 1) 22.06. 1941 - 18.11. 1942. 2) 1942-1943. 3) 1943-1945.

Hlavní boje ve Velké vlastenecké válce: Obrana Severu za polárním kruhem (29.06. 1941 - 1.11. 1944); Bitva u Moskvy (30.09. 1941 — 20.04. 1942); Blokáda Leningradu (8.09. 1941 — 27.01. 1944); Rževská bitva (8.01. 1942 — 31.03. 1943); Stalingradská bitva (17.07. 1942 — 2.02. 1943); Bitva za Kavkaz (25.07. 1942 — 9.10. 1943); Kurská bitva (5.07 — 23 августа 1943); Bitva za pravobřežní Ukrajinu (24.12. 1943 — 17.04. 1944) ; Běloruská opearce (23.06. — 29.08. 1944); Pobaltská operace (14.09 — 24.11. 1944); Budapeštská operace (29.10. 1944 — 13.02.1945); Vislo-Oderská operace (12.01 — 3.02. 1945); Východo-Pruská operace (13.01 — 25.04. 1945); Berlínská bitva (16.04 — 8.05. 1945). Podrobnější popis války, hlavních výsledků a následků jsou v nezkrácené verzi zamyšlení.

Hlavní výsledky války, krátce.

Po čtyřech letech války SSSR (1 418 dní) bylo dosaženo vítězství. Válka podle upřesněných statistik z roku 2001 a později si vyžádala na sovětské straně 6 800 000 padlých v boji, 4 400 000 vojáků zahynulo v zajetí a celkové ztráty na životech sovětských občanů se odhadují na přibližně 26 600 000 osob. Tj. více než 10 procent celkové populace SSSR. Nezanedbatelné jsou rovněž tzv. nepřímé demografické ztráty, se kterými se SSSR potýkal až daleko do 70. let 20. století. Celkový počet obětí druhé světové války se odhaduje na min. 72 milionů.

Pro srovnání uvádím hlavní celková data obětí první světové války, 12 států – účastníků: zabito 8 538 315, zraněno 21 219 452, zajato 7 750 919. Celkem: 37 594 186 obětí. Z toho Rusů - 9 150 000. Zmiňuji se o obětech válek, protože probíhající válka bude mít v konečném výsledku mnohem více obětí než všechny dokumentované války dohromady.

Pokud jde o hmotné škody způsobené nepřítelem na sovětském území, vojska nacistického Německa zničila více než 1 700 sovětských měst a více než 70 000 vesnic. Úplně nebo částečně bylo zničeno téměř 32 000 průmyslových závodů, přes 65 000 km železničních tratí, 2 890 strojních traktorových stanic. Celková hodnota hmotných ztrát SSSR ve Velké vlastenecké válce se odhaduje na min. 679 miliard předválečných rublů. (James R. Millar and Susan J. Linz, The Journal of Economic History, Vol. 38, No. 4 (Dec., 1978), pp. 959-962). To znamená cca 2.551 rublů na pracujícího člověka z počtu obyvatel SSSR v roce 1940.

Velká Británie - Nehledě na stoleté zkušenosti dobývat cizí území, efektivně řídit kolonie a v neposlední řadě dvě vítězství ve světových válkách minulého století, Britské impérium se rozpadlo. Rozpadlo se především proto, že řízení koloniemi a hospodářstvím na mnoho zaostalo za systémy řízení státu a hospodářství USA a SSSR. Neviditelná moc lidí bez duše ale přežila a působí dodnes. Přežila především díky tomu, že kontroluje finanční toky, umí tvořit pasti založené na bohaté historické zkušenosti, tradici a schopnosti tvořit závislosti na základě využití slabostí charakteru člověka. O síle a vlivu utajovaných nebo zcela tajných společenství nemluvě. Zainteresovaní čtenáři najdou mnoho zajímavého na příklad v historii Admiralty. Její počátky sahají až do cca roku 1400. Její historii lze pro snadnější pochopení rozdělit například na periody do 1546 – 1707 – 1801 a novodobé 1964 – 1997.

USA - Po taktickém vítězství USA ve druhé světové válce bylo ihned započato s realizací strategického cíle USA. Ten byl demonstrován svržením atomových bomb na Nagasaki a Hirošimu v konci války a Studenou válkou. Kdyby USA měly stejný cíl, jako měl SSSR (ukončit válku proti nacismu, ne Evropanům), mohli bychom žít dnes v míru. Nikomu by nepřišlo do hlavy přepisovat historii, bourat sochy, (doposud beztrestně) zneužívat nouzový strach a rozeštvávat národy. Protože však USA svrhly v poslední fázi války atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki, což představovalo strategický cíl USA, musel také Stalin definovat strategický cíl SSSR. Jinými slovy: Atomová bomba zformulovala novou strategickou výzvu, určila priority vývoje, včetně antagonismu ve vztahu SSSR – USA. Ale ani rozpad SSSR nepomohl USA transformovat řízení státu a hospodářství na vyšší úroveň. Výsledky tohoto zaostání můžeme sledovat denně v přímém přenosu na příkladu vztahů USA a ČLR.

SSSR – Nehledě na materiální ztráty a lidské oběti SSSR rozšířil svoji moc ve střední a východní Evropě, umožnil získat moc komunistickému hnutí v ČLR a podstatně ovlivnil politické dění ve světě tak, že se stal vedle USA a Velké Británie velmocí. I proto docházelo k odklonění mnoha států světa od Západní Evropy a polarizaci mezi SSSR a USA. V mnoha zemích se dokonce zaváděly prvky socialistického společensko-ekonomického zřízení, které se úspěšně osvědčily v SSSR a hitlerovském Německu: plánový - regulační vliv státu na úrovni makroekonomiky, rozvoj systému sociálního zabezpečení mládeže a také starších a těch, kdo přišel o zdraví. Mnoho západních univerzit desítky let ignorovalo, dokonce i trpělo marxistickou propagandu trockistického typu v akademickém prostředí.

Hlavní téze přímých následků druhé světové války – Železná opona ((1945 – 1991) – Marshallův plán (1948 – 1952) – NATO (1948 - ????) – Varšavská smlouva (14. května 1955 – 25. února 1991) a hlavní trendy vývoje ve světě během současné formálně nevyhlášené víceúrovňové války pojednává nezkrácená verze zamyšlení. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
28.04.2020
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimští imigranti v Německu zas bodali do lidí   
Pridal tk Středa 29 duben 2020 - 14:17:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V německém Hanau v Hesensku, včera večer sedmičlenná skupinka mladších muslimských imigrantů s plnovousem si krátila ramadán bodáním do náhodných německých vrstevníků.

Čtyři mladí Němci tak byli zraněni, jeden urgentně operován v nemocnici.

V noci policie dva z pachatelů ze Sýrie dopadla.

V době ramadánu se obdobné útoky odehrávají v celé západní Evropě, většinou proti vyzývavým či jinak islámská pravidla porušujícím tuzemcům.

Inu, proimigrování, stejně jako promoření se neobejde bez zřejmých plánovitých obětí.

Zdroj: https://www.merkur.de/welt/hanau-hessen-messer-attacke-polizei-taeter-festnahme-verdaechtige-notaufnahme-stichwunden-fahndung-zr-13743730.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNe Petříčkova "svoboda slova", ale dvojnásobný trestný čin   
Pridal tk Středa 29 duben 2020 - 14:12:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto zdejšího ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko pro dvojici českých politiků, jejichž kroky v posledních měsících vyvolaly hněv Moskvy."

Viz: https://www.respekt.cz/tydenik/2020/18/muz-s-ricinem

Ministr zahraničí Petříček:

"Pro mě je nepřístojné, abychom zde nechali cizí státy zpochybňovat základní svobody, jako je například svoboda slova. Drželi jsme se plnění našich závazků, ať už mediálních úmluv nebo bilaterálních smluv s Ruskou federací. Očekávám, že tímto tato záležitost skončí".

Viz: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/rusko-respekt-jed-ricin-ministerstvo-zahranici_2004281807_jak

Svoboda slova? Ne! Podezření ze spáchání následujících dvou trestných činů:

356 Podněcování k nenávisti vůči k některému národu
357 Šíření poplašné zprávy

Je na Respektu, aby tvrzení doložil.

Podrobněji:

356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem...

357 Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek...


Radim Valenčík
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Mluví o nějaké látce v kufru, ale proč nikdo ten kufr neukáže?“ Lavrov reagoval na obvinění Ruska z pokusu o atentát   
Pridal tk Středa 29 duben 2020 - 10:11:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zprávy českých médií o tom, že Rusko organizovalo otravu na území státu, nejsou založeny na důkazech, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Nyní nás obviňují ze snahy někoho otrávit v České republice. Nějakou látkou, kterou někdo přivezl v kufru, a o čemž vědí příslušné orgány České republiky. Ale z nějakého důvodu nikdo tento kufr nikomu nepředkládá,“ prohlásil Lavrov řekl na svém online briefingu.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dříve řekl, že mu není nic známo o českých mediálních informacích týkajících se Rusa, který údajně přijel do země zavraždit jednoho z komunálních politiků. Podle něj to vypadá na další „kachnu“.

Hřib a Kolář dostali ochranku

Minulý týden Respekt přišel se zprávou, že pražsky primátor Zdeněk Hřib a starosta městské časti Praha 6 Ondřej Kolář dostali ochranku. Podle informací týdeníku se obavy o bezpečnost politiků objevily poté, co byl z pražského náměstí Interbrigády odstraněn pomník sovětského maršála Koněva. Respekt přitom poznamenává, že v případě Koláře nejde o preventivní kroky.

S odvoláním na vlastní nejmenované zdroje týdeník píše, že kromě několika vyhrůžek fyzické likvidace jsou bezpečnostní opatření vůči starostovi spojená s tím, že do Prahy přicestoval nějaký ruský občan, který by ho mohl ohrozit.

„Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto zdejšího ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko pro dvojici českých politiků, jejichž kroky v posledních měsících vyvolaly hněv Moskvy,” píše Respekt.

Dodává se také, že dříve „byl zaznamenán pohyb skupiny zpravodajských důstojníků směrem z Ruska do Evropy”. Přesnější informace týdeník neuvádí.

Poznámka IK: Kontroverzní týdeník Respekt je jedno z největších desinformačních médií působících v České republice. Někteří novináři tohoto bulvárního plátku byli soudně a veřejně usvědčeni ze lží.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cmxt

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHeja, heja, Sverige!   
Pridal tk Středa 29 duben 2020 - 09:17:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jít svojí vlastní cestou dráždí. Proč ti Švédové nemohou být jako my a vyhlásit tomu zatracenému viru totální válku ať to stojí, co chce, až do úplného zničení? Ví snad něco, co nám tají? Znají nějaký geniální trik nebo mají tajný super plán?

V rozporu s ostatními vyspělými zeměmi, včetně svých sousedů v Norsku nebo Dánsku, ve Švédsku jsou základní školy a obchody, restauranty a bary většinou otevřené. Občané EU mohou volně přijíždět a odjíždět. Udržovaní odstupu při vzájemném styku je převážně dobrovolné, ale nesmí se sejít víc jak padesát lidí. Zkrátka, když přijedete z Berlína do Stockholmu cítíte se jako byste se octli na jiné planetě.

Je zcela pochopitelné, že švédský experiment vzbuzuje silné pocity. Neboť konec konců každý spor o tom, jak která země se vyrovnává s krizí, je naším vnitřním sporem, zda si počínáme správně. Děláme dost? Měli bychom se snažit vir vymýtit nebo jen zmírnit? Co se stane, když uvolníme uzdu spíš dřív nežli později? Kolik pracovních míst stojí za jedno úmrtí? Nebo naopak, kolik pracovních míst jsme ochotni obětovat za záchranu jednoho života? Jsou vůbec takové kupecké počty morální a humánní? Cokoli vzejde ze švédského přístupu, přinese nám cenná ponaučení, a proto se pokusme porozumět tomu, oč Švédům jde.

Především, není pravda, že Švédsko nic proti viru nedělá. To je chýra. Většina Švédů podstatně změnila své zvyky. Školy pro starší děti a univerzity jsou zavřeny. Pokud to jde, lidé vykonávají své zaměstnání doma. Penzistům se doporučuje vycházet jen v nejnutnějších případech. Restaurace a bary smí obsluhovat hosty jen u stolů, kasírky v obchodech chrání skleněné přepážky. Cizinci, kteří přijdou do Stockholmu, jsou překvapeni, že bary a kavárny jsou obsazené, ale nemají představu, jak bývaly přeplněné před Covidem.

Další chýra je, že Švédsko se snaží vyvinout v zemi „stádní“ imunitu. To je stav, kdy tolik lidí už se nakazilo virem, že nemá žádný „podpal“, či ztratil schopnost zážehu, chcete-li. Ve skutečnosti se Švédsko pokouší o co nejvíce přizpůsobivý postup, který udržuje v šachu exponenciální růst infekce. „Nejsme v zamezovací fázi,“ řekl hlavní švédský epidemiolog Anders Tengel, „jsme ve zmírňovací fázi.“

Co tím Tengel myslí je, že Koronavirus je dnes rozlezlý po celém světě, že se jej zatím nemůžete zbavit. I když uděláte to, co udělala Čína, že zavřete všechno na sto západů a vymažete virus ve vlastní zemi, vrátí se k vám jakmile otevřete hranice. Z tohoto důvodu Švédsko postavilo svoji anti-virovou politiku na dvou předpokladech.

a) Koronavirus může být pouze obhospodařován, nikoli potlačen. Pokud z celé planety neuděláme Wu-chan, musíme s ním žít.
b) Lidé nestrpí generální uzavírku déle než měsíc nebo dva, protože nuda, samota a hospodářská zoufalost se stanou nesnesitelné.

Otázka nespočívá v tom, zda v blízké budoucnosti zemře ve Švédsku víc lidí na Koronavirus nežli tam, kde šlápli na brzdu natvrdo; jistě ano. Otázka je, zda úmrtnost bude exponenciální. Zatím k tomu nedošlo ani zdaleka. Mortalita ve Švédsku je jen dvakrát větší než v Dánsku s generální uzávěrkou (0.01% vs. 0.05%) a poloviční nežli ve Francii. Statistika ukazuje, že Covid-19 udeří, ale zabíjí věk a chronické choroby jako jsou srdeční choroby nebo cukrovka. Mezi dvěma krajnostmi, tj. totální hospodářskou a společenskou izolací a totálním odstraněním viru, poněkud vyšší úmrtnost starších a nemocných lidí může připadat přijatelným kompromisem.

Ostatně rozdíly v míře úmrtnosti na milion obyvatel mezi předními vyspělými zeměmi nejsou veliké a Švédsko k dnešnímu dni (27.4) si vede líp nežli Velká Británie, Francie a Česká republika.

Umrtí v milionech

Belgium
621.08
Spain
496.32
Italy
440.9
France
341.2
United Kingdom
311.81
Netherlands
259.71
Ireland
223.96
Czech Republic
222
Sweden
215.45
Switzerland
189.04
United States
164.58
Portugal
87.83
Denmark
72.79
Germany
72.06

Nedokonalé leč užitečné srovnání lze nalézt v omezení nejvyšší rychlosti na silnicích. Snižte ji na dvacet kilometrů a můžete zachránit spousty životů, ale za těžko únosnou cenu výkonnosti a rozumnosti. Když ji trochu zvýšíte, řekněme na sedmdesát kilometrů, můžete také zachránit hodně životů a přitom vytvořit dojem normálního provozu.

V této analogii většina vyspělých zemí má nízký limit, chrání životy za cenu omezení a šikany, kterou lidé nebudou chtít dlouho platit. Švédský model ochraňuje a zakazuje méně, ale dovoluje lidem žít svůj život svobodněji a plněji. Není ideální, pravda, jenomže my také nežijeme v ideálním světě.

* * *

NB. Není od věci připomenout dvě zprávy, které byly zde nedávno uveřejněny.

Vědci z Hawardu oznámili 19. března, že 99% lidí, kteří onemocní Covid-19 se uzdraví. Podle jejich odhadu celkový průměr úmrtnosti činí zhruba 1%, mnohem méně nežli MERS (34%), SARS (11%) nebo Ebola (90%), ale o něco víc, asi O.1% nežli chřipka. Příčina úmrtí infikovaných lidí byly vysoký věk a virem rozbouřené chronické nemoci, což v případě Itálie činí 99%.

„Jestliže předpokládáme, že počet bezpříznakových nebo minimálně příznakových případů je několikrát větší než počet zjištěných případů, úmrtnost může být podstatně menší nežli 1%. To nasvědčuje, že celkové klinické následky Covid-19 se nakonec mohou víc podobat následkům silné sezonní chřipky (která má míru úmrtnosti kolem 0.1%) nebo pandemické chřipce (podobné jako byly v roce 1957 a 1968) spíše než onemocnění SARS nebo MERS, z nichž první měla míru úmrtnosti 9-10% a druhá 36%.“ Výňatek ze zprávy nazvané „Covid-19 –Navigating the Uncharted (volně přeloženo Plavba do neznáma), společného díla dr. Anthony S. Fauciho, ředitele amerického Národního institutu pro alergie a nakažlivé nemoci, dr. Roberta Redfielda, ředitele amerických Středisek pro kontrolu nemocí a infekčních nakažení, a dr. Clifforda Lane, zástupce ředitele pro Klinický výzkum a zvláštních projektů. Tito tři vědci jsou jedni z nejlepších světových znalců ve svém oboru.

Autor: Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMoskva dokázala vyděsit české rusofoby i bez jedu   
Pridal tk Středa 29 duben 2020 - 09:10:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V prezentaci českých novinářů se všechno stalo přibližně následujícím způsobem. 23. dubna odletěl z Moskvy na letiště Václava Havla v Praze muž s diplomatickým pasem.

Nejmenované zdroje informovaly české noviny, že cestující má kufřík. A v tom byl smrtící jedovatý ricin, kterým „ruský zabiják otráví“ několik vůdců pražských měst, „kteří způsobili hněv Moskvy.“

Zanecháme školákům otázku, jak přesně české speciální služby zjistily, co je v portfoliu osoby s diplomatickým pasem. A jak zjistili, že se jedná o ricin (ve skutečnosti je to bílý prášek, bez zápachu a jakékoli zvláštní spektrální záře). Možná Češi ovládli starověké umění vidět neviditelné. Není divu, že ve středověku byla Praha považována za evropské centrum alchymie. Nebudeme se ptát, proč se nesnažili zastavit dovoz ricinu (šestkrát toxičtější než kyanid draselný) na své území.

A nehraje zde roli diplomatický pas. Existuje několik způsobů, jak oddělit majitele diplomatické imunity od jeho zavazadel.

Včetně každodenního běžného konfliktu. A pokud pustíte kufřík, pak už nejde o diplomatický majetek (pokud na něm není odpovídající vosková pečeť). Proto je diplomatičtí kurýři nesou připoutany k sobě.

Celé toto kacířství o ricinu, „ruském zabijákovi“ a plánovaném pokusu o atentát na tři komunální pracovníky v Praze publikuje Ondřej Kundra, známý a ctěný novinář v České republice.

Má novinářské ceny…. V roce 2016 napsal knihu „Putin Spies“, ze které dokonce provedli audio knihu a také ho nominovali na místní cenu. Její obsah? Česká republika je protkána ruskými špióny, počínaje doprovodem prezidenta Miloše Zemana. Kundra dále několikrát odhalil ruské „špionážní sítě“. Kundra je nyní považován za hlavního českého odborníka na ruské špiony (čeští občané sloužící FSB, Putin dobyvatel, české volby pod ruským diktátem? To jsou typické názvy jeho textů). V této souvislosti je zcela možné, že s ním může Koudelkovo oddělení něco sdílet.

V případě pomníku Koněva, Kolář jr. šel na konflikt, a oslňoval anekdotami o koronaviru A Koněvovi bez roušky. A odborné posouzení důsledků demolice památníku nařídil svému otci - velvyslanci Petru Kolařovi, který nyní pracuje v angloamerické advokátní kanceláři Squire Patton Boggs, která je jedna z 20 největších nadnárodních advokátních kanceláří na světě.
Tato skutečnost upoutala pozornost šéfa ruského ministerstva zahraničí Sergeje Lavrova, který nařídil vyšetřování.

Po Lavrovových slovech o „riziku“ začala éra korespondence mezi ruským ministrem obrany Sergejem Šoigu a českými funkcionáři. Šoigu se obrátil na českého ministra obrany Lubomíra Metnara s návrhem na mírové vyřešení problému a civilizovaným přesunem pomníku Koněva do Ruska. Podobně se vyslovili rodinní příslušníci maršála Koněva. Zprostředkovateli byli Slováci, kteří vyzvali Prahu, aby přemístila na slovenské území pomník maršálovi osvoboditeli. Od ministerstva obrany ČR odpověděli v duchu, že máme velmi demokratický stát, pomník jako objekt patří městským úřadům. A oni v České republice požívají obrovských práv na autonomii. Jsme údajně bezmocní.

Právě v tu chvíli se Sergej Šoigu vyčerpal diplomatické metody a obrátil se na generálního prokurátora Ruské federace a na předsedu vyšetřovacího výboru Ruské federace Bastrykina s žádostí „o stíhání zástupců státních a místních orgánů cizích zemí, kteří se podílejí na demolici pamětních struktur, které udržují vzpomínku na mrtvé občany Sovětského svazu. ““

Ministerstvo zahraničí se rozhodlo odolat. V jeho sdělení bylo uvedeno, že „obtěžování ze strany cizího státu demokraticky zvolených zástupců českými voliči obecních úřadů za jejich jednání související s plněním [mandátu daných voliči] je nepřijatelné.

Kromě toho Češi požadovali „řádnou“ ochranu památníků a pohřebišť českých. Prezident Zeman označil činnost svého ministerstva zahraničních věcí za „hloupou“, ale nikdo mu obvykle nenaslouchá.

Zdroje novin VZGLYAD v Praze uvádějí, že Kolář Jr, Hřib a Novotný se opravdu bojí, že se Rusko hodlá obrátit na Interpol a prohlásit všechny tři za mezinárodní zločince. A je jasné, že ne všechny země pobočky Interpolu skutečně zareagují, ale hrozba je více než konkrétní. A to je vůbec poprvé, že i iluzorní hrozba z Moskvy vzbudila strach u postav, které dříve otevřeně zesměšňovaly Rusko a Rusy.

Proto je tu fantastický příběh o ricinu. Zveřejnění takových hrozných příběhů je přímým důkazem toho, že si v České republice vzali k srdci samotnou hrozbu soudního stíhání Ruska za takové výsměchy. Najednou se ukázalo, že se jedná o účinné opatření. Lidé se opravdu bojí.

Možná že jsme měli ukázat takovou rigiditu o něco dříve. A určitě by se to nemělo zastavit: „Koněvův seznam“ lze rozšířit do některých dalších zemí východní Evropy a zejména na zvláště reaktivní lidi.

Ano, památky a vojenské hroby jsou v některých případech skutečně spravovány místními úřady a podle dohod z 90. let, ale situace se v poslední době dramaticky změnila....

Autor: Evgenij Krutikov

Zdroj: https://vz.ru/world/2020/4/27/1036507.html?fbclid=IwAR3PBTDZRJLDV0ODkY_Nofm3X8uelNvTfntq-M84DXMRApdHXp-2jmtgUKk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 [3] 4 ... 34 35 36
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2757 sec,0.0563 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,004kB