Čtvrtek 02 duben 2020
Výzva!   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 17:32:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
1. Vyzývám naléhavě státní orgány a krizový štáb ČR, aby okamžitě přestaly ze státních zakázek zásobovat zdravotnickým materiálem Prahu, protože tam v tuto dobu jistě proudí objemné zásilky ze sesterského Tai-wanu, které s prozíravostí sobě vlastní - pro své město zajistil pražský primátor MUDr. Zdeněk Hřib. Pokud tomu tak není, vyzývám jeho a předsedu Senátu PČR Miloše Vystrčila, aby okamžitě doručili svou hlubokou omluvu čínskému velvyslanci v České republice a vedoucím orgánům města Peking!

2. Žádám, aby okamžitě zveřejnily svoje záchranné aktivity neziskové organizace,financované státem dosud plivající na vládu ČR a poškozující dlouhodobě zájmy naší země. Zejména chci vědět, jak v této situaci koná např. organizace Člověk v tísni, nebo co vykonává Amnesty international.(zajímá to všechny občany ČR - myslí si - zrušit je - náš cíl).

3. Žádám, aby podrobně zveřejnili, jak pomáhají nemocným a potenciálně umírajícím občanům této republiky dosud aktivní organizátoři Milionu chvilek pro demokracii. Pokud tak neučiní, tak je vyzýváme, aby od této chvíle už nadobro drželi hubu!!!

PaedDr. Karel Milička
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByly zjištěny hlavní příznaky koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 10:43:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ztráta čichu a chuti jsou klíčovými příznaky nákazy koronavirem. K tomuto závěru dospěli vědci z univerzity King's College London.

Podle odborníků byl u 59 procent pacientů s těmito příznaky koronavirový test pozitivní. Navíc byl tento ukazatel přesnější pro stanovení koronaviru než zvýšená teplota.

Vědci poukazují na to, že v kombinaci s dalšími příznaky je u lidí se ztrátou čichu a chuti pravděpodobnost nákazy koronavirem třikrát vyšší, a doporučují, aby se po objevení těchto příznaků uchýlili na sedm dnů k přísné izolaci.

Dříve zástupkyně Světové zdravotnické organizace v Rusku Melita Vujnovićová uvedla, že hlavními příznaky koronaviru je velmi ztížené dýchání se suchým kašlem a vysokou horečkou.

Dříve americký expert Ian Brown ze Stanfordské lékařské fakulty vyvrátil jeden z mýtů o koronaviru, podle kterého se lidé pravděpodobně nakazí COVID-19, pokud mají jiný typ virového respiračního onemocnění. Jeho výzkum ukázal, že asi pouze 1 z 5 lidí trpících COVID-19 je také infikován jinými respiračními viry a přibližně 1 z 10 lidí s diagnózou společného respiračního viru je současně infikováno COVID-19.

Naděje na novou léčbu

V Číně se mezitím objevily zprávy o možné nové léčbě, která údajně zabírá proti koronaviru. Jedná se o transfuzi krve od jedinců, kteří sami prodělali nemoc COVID-19. Odborníci provedli experiment na zlatých křečcích, jejichž protein ACE2 je podobný lidskému. Právě přes tento protein proniká koronavirus do organismu.

Výzkumníci zavedli hlodavcům SARS-CoV-2 a pak vybrali uzdravené jedince, v jejichž organismech se vyprodukovaly protilátky. Na základě krve zvířat, která koronavirus prodělala, se dělalo sérum, které se zavádělo zdravým křečkům.

Poté byla tato zvířata také infikována koronavirem. Vyšlo najevo, že po použití séra bylo virové zatížení organismu desetkrát menší. Podle názoru vědců pomůže tento způsob značně zmírnit proces uzdravení také u lidí.

Podle dat Univerzity Johnse Hopkinse se ve světě celkem nakazilo přes 885 tisíc lidí. Nejvíce se jich nachází ve Spojených státech, kde se nakazilo přes 190 tisíc lidí. Na druhém místě v počtu infikovaných je Itálie s více než 105 tisíci případy. Ve Španělsku je přes 102 tisíce nakažených. V Číně, kde pandemie vypukla, se celkem nakazilo přes 82 tisíc lidí.

Na COVID-19 celkem zemřelo 44 216 lidí, zatímco přes 185 tisíc se uzdravilo. Nejvíce mrtvých je v Itálii (přes 12 tisíc) a Španělsku (přes 9 tisíc).

Zdroj: https://sptnkne.ws/BUh4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOperace Rouška   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:58:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co kromě obličeje má zakrýt povinné zahalování na veřejnosti?

Roušky nosí „poctivě“ muži, ženy, dědečkové, babičky i flákači z lavičky (pokud se zrovna nedezinfikují)...

Jdu si takhle po ulici, pod přikrytou tváří se mi paří vous, a protože nikdo nejde, tu nehygienickou ohavnost, kvůli které je mnohem větší šance chytit nějaký sajrajt – třeba tisíckrát nebezpečnější plíseň –, než kdybych dýchal čistý jarní vzduch, na chvíli odložím. Vzhlédnu vzhůru a strnu v němém údivu. Je krásný slunečný den a paní myje ve svém bytě okna. V roušce. O chvíli později, když se stáhnu k lesu, kde skoro nikdo není a kde se mohu zase svobodně nadechnout, spatřím projíždějícího cyklistu. S rouškou. Řidiče, kteří jedou sami v autě, a místo aby si otevřeli okno a vyvětrali, paří se v tomhle malém látkovém nesmyslu, bych ani nespočítal.

Není to tak dávno, kdy se v Evropě hromadně protestovalo, a dokonce se schvalovaly zákony proti zahalování na veřejnosti. Jen tak byste vlezli do autobusu s šátkem, rouškou, maskou či závojem, a v tu ránu byste měli v Nizozemsku, Dánsku, Francii, Belgii, Bulharsku, Německu, Švýcarsku, Lotyšsku, Rakousku, Norsku či Itálii za zadkem policii. V Česku to sice nezakazoval přímo zákon, ale být muslimskou ženou a jít třeba do restaurace v nikábu znamenalo riziko slovního napadení a vyžadovalo to silnou psychickou odolnost.

Kdybyste někomu ještě před dvěma měsíci řekli, že budeme všichni běhat po ulici s kusem hadru přes obličej, a objektem lynčování se stane ten, kdo vyjde nezahalen, do pěti minut by u vás blikala sanitka a vezli by vás rovnou k docentu Chocholouškovi. Stačilo jedno bez ironie geniální nařízení české vlády, které trefilo několik much jednou ranou, a rázem je vše úplně naopak. Lidi se dočista pomátli. Či lépe řečeno, konečně se ukazuje v plné nahotě, jací doopravdy jsou.

Často stejní lidé, kteří by ještě před měsícem udávali ty, kdo nosí burku či nikáb, dnes volají na policii, že soused nemá při okopávání záhonů roušku. V Česku je totiž udávání národním sportem. Dokonce i německé gestapo v Praze si na to za války stěžovalo a zadávalo inzeráty do novin, ve kterých Čechy žádalo, ať přestanou chodit bonzovat, protože to zcela ochromuje činnost německých úředníků, kteří tak nemají čas na běžnou agendu.

Stejnou taktiku musela v březnu zvolit městská policie v Brně, která v regionálních novinách upozorňovala na zahlcení provozu tísňové linky. Mluvčí strážníků Jakub Ghanem přiznal: „Lidé upozorňují například i na lidi, kteří na vlastním oploceném pozemku opravují střechu s odkrytým obličejem nebo na balkoně rodinného domu kouří cigaretu.“ Po celé zemi je to stejné. Například v Pardubicích chodí podle policie kvůli nenošení roušek desítky udání denně (!). Překvapivé je, že většina volajících se nestydí a představují se do telefonu svým jménem. Ano, tak málo stačilo, aby většina národa zešílela a lidi zahalili obličeje a odhalili charaktery. Jestliže se takto chovají v době, kdy se nic neděje, co asi museli dělat za druhé světové?

Jakmile v těchto dnech a týdnech nemáte hadr přes hlavu, můžete si být téměř jisti, že zpátky domů už nedojdete. Buď vás vaši sousedé a milí spoluobčané přímo na ulici zlynčují, nebo napráskají na policii. Proto roušku poctivě nosí také ti – a sundávají ji jen v případě, že není v dohledu žádný uvědomělý občan, který by je „nahlásil“ –, kteří si jsou schopni uvědomit absurdnost celé situace a dát si do souvislosti aspoň základní skutečnosti. Například tu, že zatímco se občané navzájem kontrolují, aby se nepoprskali, pod rouškou tmy se děje něco mnohem podstatnějšího, o čem se zatím moc nemluví. Nařízení o nošení roušek není ničím jiným než úžasnou psychologickou operací a experimentem na lidech, který jednou vejde do učebnic. Úsloví „pod rouškou tmy“ zde nabývá nových dimenzí.

Než se pustíme dál, řekněme si to otevřeně hned na začátku: Nošení roušky či respirátoru, jedno jaké třídy, značky a ceny, je v případě infekcí dýchacích cest extrémní opatření s pochybnou účinností, zcela nepřiměřené situaci. Proč jsme to nenosili třeba loni a předloni? Jisté je, že kdyby kolem nás koloval opravdu nějaký nebezpečný virus, padali bychom jako kuželky, a stejně bychom se neschovali, protože bude všude – na klikách, na botách či na podlaze. Kdybychom se virům chtěli vyhnout, z domu bychom nevyšli celý život, ani s posmrkanou plenou. Vždyť nakazit se lze třeba přes oči.

Takovýchto korona- a jiných podobných virů jsou kolem nás desítky. Ale i pokud bychom se nakazili, nebylo by to poprvé ani naposledy. Stačilo by méně sledovat televizi a přečíst si třeba článek profesorů Ladislava Machaly a Jiřího Beneše z Kliniky infekčních nemocí 3. LF UK Nemocnice Na Bulovce, kde píší: „V oficiálních materiálech evropských i světových autorit se píše, že nemoc se projevuje náhle vzniklou horečkou, suchým kašlem, dušností, slabostí a bolestmi ve svalech. My zdravotníci ale vidíme, že většina nemocných s prokázanou koronavirovou infekcí má jen lehce zvýšenou teplotu a k tomu známky zánětu nosohltanu čili rýmu, mírné bolesti v krku a někdy i kašel. Nejsme tedy schopni podle projevů nemoci vytipovat osoby, které prodělávají koronavirovou infekci, a odlišit je od lidí s běžným nachlazením. (…) Pacienti mají jen lehce zvýšenou teplotu, rýmu, kašel, pobolívání v krku; někdy infikovaný člověk nepopisuje dokonce žádné obtíže.“ Tak už to u viróz bývá…

Svůj účel ale toto nařízení vlády, která zavřela občany doma před rýmou, přesto splnilo. Z toho, jak skvěle funguje, je evidentní, že lidé, kteří toto vymýšleli, přesně věděli, co dělají, a psychologickou „Operaci Rouška“ zvládli fantasticky. Lidi jim to, pravda, dost ulehčili, ale nakonec je to dobře. Kdyby totiž občané víc přemýšleli a nešli jako ovce na porážku, neobešel by se tento obrovský ekonomický převrat, kterého jsme právě svědky, bez krveprolití. Stačí se na celou situaci podívat z úhlu toho, kdo ji nařídil a co jí sleduje, ať už to byl kdokoliv.

Beze zbraně

Pokud potřebujete shodit přehřátou ekonomiku tím, že hodláte srazit dolů ceny a platy, ve velkém propouštět ze státní i soukromé sféry a nechat zkrachovat malé a střední podnikatele, tak, jak je v kapitalismu běžné při každém velkém restartu, jaké máte možnosti?

Jakmile se dostane ekonomika do stadia, kdy jsou vyšponované ceny akcií, rostou platy, vše je totálně předražené, je problém sehnat zaměstnance a dostatek lidí, nejlépe většina národa, je zadlužena, je třeba ekonomiku rychle nakopnout. Z pohledu občana přichází krize, ale z pohledu celkové ekonomiky jde ve skutečnosti o oživení, restart. (Více v článku Virus, který změní svět.) Obvykle se podobné věci řeší válkou, stačí se podívat do historie.

Tentokrát ale byla celá věc provedena mnohem elegantněji a posloužil k ní místo zbraní neviditelný koronavirus s příznaky rýmy. Stačilo lidi dostatečně vyděsit a propagandou přesvědčit kvůli potenciální hrozbě k tomu, aby zůstali doma a nedělali rozbroje. (Více v článku Jak se dělá pandemie.) A blesková operace mohla začít.

Pokud byste nevymysleli dostatečně přesvědčivý důvod, aby vás lidi poslechli, museli byste za normálních okolností do ulic povolat armádu a policii. Lidi by se proti ohrožení svých ekonomických zájmů, které povede k jejich ožebračení, bouřili. Neustáli by to psychicky a pod tlakem by se mohli uchýlit k nekontrolovatelnému násilí. To by pak snadno mohlo přerůst v občanskou válku.

Proto česká vláda (v každé zemi to vlády řeší podle potřeb ekonomiky i mentality lidí trochu jinak; i proto se tolik liší opatření, bububu či počty nakažených v jednotlivých zemích) zvolila jinou taktiku. Vytvořila sice menší davovou psychózu, ale zároveň ji dokázala ukočírovat a neustále ji kontroluje. Přesvědčila lidi, aby se báli, a nařízení dodržovali „pro své vlastní zdraví a dobro“. Již zmíněný příklad s rouškami přitom ukazuje, že opatření nemají se zdravím nic společného, ale sledují jiné cíle. Jde tu především o psychologii a schopnost ovládání davu.

Tento rouškový trik plní hned dva účely najednou. Jednak roušky naprosto dokonale odvedou pozornost, neboť lidi neřeší nic jiného. Tím, že se dívají jinam a hledají neviditelného nepřítele, nevidí, co se děje a co dělá skutečný nepřítel, tedy stát.

My sedíme doma, jiní čile obchodují…

Jedni se snaží roušky koupit, druzí je šijí a „roznášejí potřebným“, všichni o tom mluví. Řeší se jenom roušky, roušky a zase roušky. Aspoň se tím nějak zabaví. Pod tou skutečnou rouškou se ale děje velký byznys. Zdraví lidi sedí doma bez práce, koukají na televizi, a taková situace nabízí pro hrstku připravených neopakovatelnou příležitost. Samozřejmě jen pro ty, kteří obchodovat mohou, to znamená pro velké hráče. Pokud povinně nařídíte občanům, že si něco musejí pořídit, máte miliony zákazníků jistých… Jen vybavit všechny nemocnice a úřady představuje pro zainteresované zlatý důl. Představte si, že někdo nařídí povinné cucání lízátek pro všechny, a vy budete centrálně rozhodovat o jejich nákupu, nebo je budete přímo vyrábět. A ještě můžete říct, že děláte dobro. Super, ne?

Stejné je to s rouškami, dezinfekcí či jinými ochrannými pomůckami, nemluvě o potravinách, jejichž nákup i dovoz se několikanásobně zvýšil. Z Číny létá jedno letadlo za druhým, na výběrová řízení není čas. Koronavirus je obchodní příležitost, jaká se nebude opakovat. Navíc kvůli tomu, že máme v čele země jednoho z největších byznysmenů, si lze snáz představit, proč má zrovna Česko tak přísná bezpečnostní opatření. Bylo by s podivem, kdyby si právě on nechal takovou příležitost ujít. Na konci může jen radostně zvolat jako Bohouš v Dědictví: „A teď si vás koupím všechny.“

Druhý důvod je ten, že tak lze národ v krizové situaci velmi dobře kontrolovat. Jakmile obvykle v Česku něco nařídíte, musíte nařízení tvrdě vymáhat. Zatímco Američanovi stačí něco doporučit a Němci zakázat, Čechovi to musíte znemožnit, jinak to očurá a obejde. S jedinou výjimkou – když se bojí.

České vládě se ale podařil majstrštyk a udělala pravý opak. U roušek je totiž situace naprosto odlišná. Lidi už jsou z toho všeho zmagoření a tlak se stupňuje. Občanům docházejí peníze a nebudou mít na splátky hypoték ani na běžný provoz. Propouštění již začalo, firmy krachují, strach je vyšponovaný a nervy na pochodu. Kdyby v této napjaté situaci dodržování nařízení kontrolovali policisté nebo vojáci, mohlo by dojít k občanské válce. Stačí pozorovat, jak jsou lidi zlí v obchodech či na ulici. Sprostě křičí na někoho, kdo kýchne, nebo jde podle jejich názoru příliš blízko. Nedej bože, když jim sebere květák nebo toaleťák. Přítomnost policistů by je snadno dohnala k nějakému zkratu a mohli by dojít do bodu, kdy už jim bude všechno jedno a bodnou vám či policistovi klidně do břicha kudlu.

Kvůli karanténě a rouškovému nařízení jsou ale lidé poslušně doma a je omezeno jejich setkávání, takže se nemůžou srocovat a vymýšlet blbosti – například jak to celé vlastně je a jak proti tomu protestovat. Policisté nejsou v této situaci vůbec potřeba, protože za ně práci odvedou uvědomělí spoluobčané – policii na své bližní zavolají s potěšením sami.

Za normální situace, kdyby někdo nařídil omezení volného pohybu, a zároveň nekontroloval jeho dodržování, by bylo v ulicích plno. Takhle ale víte, že když budete nápadní a nařízení porušíte, někdo vás stoprocentně udá. A tak to dodržujete, i když víte, že koronavirus je jen zástěrka pro něco jiného. A o to jde – zpacifikujete tím všechny bez rozdílu, aniž byste museli povolat ozbrojené složky.

Hlavouni, kteří „Operaci Rouška“ řídí, samozřejmě nálady ve společnosti pečlivě sledují a hlídají, aby se něco nezvrtlo. Vědí, že je třeba jednat v podobných situacích rychle a nařízení nelze stupňovat donekonečna. Kdyby teď začali nařizovat úplný zákaz vycházení a situaci příliš hrotili, může lidem rupnout v kouli úplně. A tak to udělat ani nemůžou. Pokud by chtěli úplný zákaz vycházení nařídit, museli by to provést hned na začátku. Už teď mnoha lidem začíná docházet, že tu něco nehraje, a tak lze brzy očekávat uvolnění některých opatření, aby papiňák úplně nevybuchl. Řídit lidi není vůbec snadné…

Horší bude to, co přijde potom. Proti tomu je netopýří virus jen slabým odvarem. Až tohle všechno skončí a budeme se moct místo polykání bakterií ze zapařených roušek zase nadechnout čerstvého vzduchu, mnoho lidí si možná vzpomene na údernou báseň Egona Bondyho: „Je možno hledět do oblak a nemít zvláštní pocit, že člověk pře.cán byl a v p..eli se ocitl‘?“ Ale pořád lepší než válka.

došlo mailem...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAť žije, pánové, Evropská unie   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:40:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vzpomněl jsem na Švejka, jak vstupuje s oslavným pozdravem mocnářství před lékařskou komisi. Již tímto zvoláním byl jeho případ zcela jasný! Však i ti slovutní lékaři z vojenské komise si při jeho pozdravu mysleli své: „Jen blázen může zachraňovat tuhle monarchii!“.

Evropská unie v mnohém připomíná habsburskou monarchii. Brusel ještě před časem řešil prkotiny. Zároveň nařizoval, diktoval, jednou Polsku, podruhé Maďarsku, jindy Česku… Do latě rovnal politiky, kteří mu jen trochu oponovali. A když nastal skutečný problém, otočil se zády. Podobně na tom byla i ta Švejkova monarchie.

COVID-19 dnes prověřuje kádry - jak ty domácí, tak i ty bruselské. Zatím co po Bruselu není vidu ani slechu, národní státy statečně bojují… Někde s úspěchem, jinde počítají obětí už na tisíce. Všude jsou na barikádách. Ještě před několika týdny EU přešlapovala, to varování z Číny nebrala vážně. Kavárny byly otevřené, komise přehazovaly své papíry. Najednou přišel poplach, kavárny se zavírají, u kadeřnice také…

Zrodil se problém. V Bruselu začala panika. Loď se začala naklánět. Kdo z vás před měsícem či týdnem slyšel, že v Evropské komisi má své místo i komisařka pro zdraví, jakási paní Stella Kyriakidis? Já o ní neslyšel … To již se v ČR, Itálii, Rakousku … bojovalo!

Zvedám hrdostí hlavu, Česká republika jako jedna z prvních zvedla prapor a šla do boje. Začala téměř s holýma rukama, scházelo všechno. Šicí stroje po babičce se vytahovaly ze sklepa. Z opozicí okopávaných velitelů, se stali přes noc vojevůdci. Díky za to. Nevzdáváme se, bojujeme. Česká republika svou přátelskou politikou otevřela mohutný letecký most z Číny do naší Prahy, Pardubic. Dokonce i my dnes posíláme solidární pomoc do nejvíce ohrožených států. Bojujeme, nevzdáváme se. Respektujeme nařízení vlády. Bojujeme za Českou republiku. Věříme svým vojevůdcům.

Přemysl Votava
Místopředseda strany Národní socialisté

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Baťa: Zemane odstup! Nebo...   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:32:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je opravdu vrchol neuváženosti, Zeman sice nic neprovedl, ale podle jekéhosi pana Jandourka se věci podle něj mají tak, že „Pokud jsou informace Deníku N od jejich zdrojů pravdivé, je celá věc ještě skandálnější, protože na čínský dopis nejen úřad prezidenta správně nereagoval (pan Jandourek ví, jak správně), ale dokonce si ho sám objednal.

Využil by tak cizí mocnost k nátlaku na ústavního činitele vlastní země“ a dodává, že „Pak samozřejmě nesmí ve funkci pokračovat a musí okamžitě odejít. Pokud by něco takového prošlo, nemá už smysl o Česku mluvit jako o demokracii,“ a vyzval (neupřesněno koho) k odvolání prezidenta. Teď už je to totiž podle pana Jandourka „prostě buď, anebo“.

To „buď a nebo“ si můžeme vysvětlit porůznu. V případě „buď“ se pan prezident Zeman s ohledem na výše zmíněné okolnosti nejspíše pokálí, výhružnému požadavku jakéhosi Jandourka se podvolí, „sklapne kramle“, jako vrchní velitel ozbrojených sil zasalutuje a bez meškání opustí svou kancelář a Pražský hrad a spěšně odjede na Vysočinu objímat stromy. Tímto zcela bezprecedentním činem nejen že uklidní rozrušeného a nespokojeného pana Jandourka, ale co hlavní, zachrání demokracii v Česku! A to se cení.

Je tu však ještě to „nebo“. Jak už dobře známe pana prezidenta, určitě nedojde k výše popisovanému průběhu v případě podmínky „buď“ a panu Jandourkovi vzkáže něco, co se mu jistě nebude líbit s tím, že jej nejen umravní, ale nejspíše také pošle k čertu. Ono se to má totiž tak, že někteří lidé se mylně domnívají, že jejich hlas sice není hlas Boží, ale hlasem pravdy, sice jen fiktivní většiny, zato hlasem silným a …. a hloupým! Stejné je to i s hlasem Milionů chvilek, které si také si myslí, že mluví za celý národ, že mluví, co si myslí národ a co také chce národ. Myslet není zakázáno, i když občas bolí, dokonce ani vyjevit svůj názor není v demokratickém státě, jako je ČR zakázáno, jen by se ti volnomyšlenkáři měli poněkud krotit ve svých nereálných, fantasmagorických požadavcích. A že jich už bylo. No a teď přijde nějaký Jandourek a zakazuje prezidentovi vykonávat funkci jenom proto, že se Čína písemně, naprosto oprávněně, ohradila proti svého času uvažované cestě pana předsedy Senátu Kubery na Tchaj-wan.

Je velmi smutné, že někteří naši prozápadně (tedy demokraticky) loajální politici neumí, či lépe řečeno nehodlají respektovat režimy a politická stanoviska cizího státu a paradoxně je znepokojují věci, které sami dělají. Jako příklad lze uvést protestní dopisy nebo nóty některým vládám státům, ve kterých se dějí věci (netýká se Ukrajiny), se kterými naši čeští „demokraté“ nesouhlasí (především se jedná o lidská práva, svobodu slova atd.). Nemohou pochopit (a mohli by, vždyť je to samý JUDr., MUDr., PhDr., Mgr., MgA, MBA., Ing., Bc., BBC., MM.L, PhD, dokonce i nějaký ten profesor se mezi nimi najde atd.), že je právo každého státu a jeho vlády dělat takovou politiku, která odpovídá potřebám státu, mentalitě a rétorice jejich občanů, jejich národa a že jen málokterý stát (s výjimkou Česka) si nechá do své všeobecné politiky „kecat“, notabene takovými rozumbrady, jako jsou někteří naši politici! Avšak protesty, nóty a kritické připomínky zásadně nedávají svým dobrodincům v EU a už vůbec ne USA a NATO, k tomu jim totiž chybí potřebná tzv. „matka“ kuráž.

Na druhé straně však také nelze tvrdit, že by všechny ty „politické rozhodnutí“ vlády, včetně vrcholných politiků byly vždy košér, no ale co dělat, když celá naše demokracie a z toho plynoucí politika má stejnou úroveň, také není vždy košér! A už vůbec nelze považovat za „košér“ jednání, jaké prezentují pánové Fischer, Vystrčil, Dienstbier a také pan Jandourek, kteří mají potřebu se populisticky prezentovat jako ti jedině správní, slušní, zásadoví a opravdoví demokraté. (k pohledání). Dochází jim v jejich intelektuálním naturelu, že třeba Číňanům je naprosto lhostejné, co si naši politici myslí např. o čínské vnitřní politice vůči Tchaj-wanu a že si svou tenzi ve věci Tchaj-wanu budou dělat jak uznají za vhodné či potřebné? Dochází jim (no, popravdě řečeno, asi nedochází), že sice mohou vyskakovat jako nadržení čertíci, mohou s Čínou rušit smlouvy, dohody a různá ujednání, ale že tím nic, zhola nic nedosáhnou? Vlastně ano, zhorší tím vzájemné vztahy, bez kterých se, bez nadsázky, neobejdeme. Nejsme totiž takoví machři, abychom se bez zboží a jiných produktů čínské provenience obešli. Jenže Číňané jsou natolik nad věcí, že jednání některých přitroublých politiků je rozhodně nemůže vyvést z míry. Navzdory jejich chucpe jednání a rozhodnutí totiž neodmítli Česku poskytnout zdravotnickou pomoc v souvislosti s koronavirem, kterou rozhodně nelze považovat za nepodstatnou.

Nicméně, s jistou lítostí lze konstatovat, že naše kulantně řečeno, umanuté politiky obyčejný člověk snad i chápe. Je to trpký úděl opozice a co jiného by asi dělali, když jim potřebná voda na jejich mlýn neteče a studnice opravdové moudrosti jim dávno vyschla? Něco dělat musejí, nějak se zviditelnit, není-liž pravda? No a když nemohou být národu nějak prakticky prospěšní, tak alespoň nějak škodí. Pan Jandourek bude muset nějak přežít fakt, že prezident Zeman rozhodně nebude akceptovat jeho výzvu či podmínky k odstoupení, pan Fischer, Dienstbier, Drahoš a další se budou muset spokojit s tím, že jakkoliv se usilovně snaží změnit směr otáčení země v podobě české demokracie, že se jim to v nejbližší době nepodaří. Rozhodně však nemusí věšet ani hlavu, ani sebe, vždyť v blízké době nám „hrozí“ volby, rozdají se politické karty a pak se ukáže, jak a s kterými lidmi a partajemi to lidé i s tou naší demokracií myslí.

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsem vděčen každému hlupákovi, každému sprosťákovi a každému gaunerovi…   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:31:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsem jim vděčen, pokud tyto své vlastnosti projeví spontánně, otevřeně a včas, dřív než bych se mohl mylně domnívat, že mám co do činění s inteligentním, slušným a mravným člověkem.

Reflex jako jedna z nejhlubších žump se opakovaně chlubil, jak vyhrál soudy a může užívat pro místopředsedu Poslanecké sněmovny označení „Pitomio“. Obdivuji vytrvalost Tomia Okamury, který se soudil s žumpou Reflex a neztratil naději na spravedlnost, když obvodní, krajský i Nejvyšší soud pokládali označení „Pitomio“ za přiměřené. Když před dvaceti lety uveřejnil Reflex moji vulgární karikaturu, ignoroval jsem to. Vzpomněl jsem si na zásadu připisovanou Komenskému: „S kurvů sa nehádej!“

I soudy mají normotvornou funkci a podílejí se na vývoji kultury země, v níž působí. A tak se stalo na veřejnosti běžným to, co jsme si před třiceti lety mohli přečíst jen na stěně záchoda v putice třetí cenové skupiny. Soudy mají svůj podíl zásluh na úpadku kultury a mravnosti. Ústavní soud však před týdnem rozhodl, že aspoň některé urážky jsou za hranou. Označení „Pitomio“ tak není přípustné.

Ozval se kulturní gigant Jan Hřebejk, který se v žumpě cítí jako doma. Nelíbí se mu to. Vždyť s kamarády již po léta nastavuje laťku slušnosti co nejníže. I jemu jsem vděčen, že se jasně projevil již před lety. Zajímavé je že zastánci vulgarit namířených proti vládě, hradu a některým politickým stranám nemají námitky proti návrhu Jourové korumpovat média a prohlubovat cenzuru.

Jak zdůraznil soudce Ústavního soudu Radovan Suchánek, je třeba vždy rozlišovat mezi skutkovými tvrzeními a hodnotícími úsudky. A to v této kauze nedělaly soudy buď vůbec, nebo zcela minimálně. „Skutková tvrzení totiž podléhají „důkazu pravdy“, kritik musí prokázat, z jakých faktů vycházel. U hodnotících soudů toto není možné, ovšem i ty mohou zasáhnout do cti hodnoceného.

V případě „Pitomio“ jsme se navíc dostali do zcela mimořádné situace práva na ochranu jména. Podle Ústavního soudu má každý právo být označován svým skutečným jménem, bez komolení. Tím spíše, když to evokuje hanlivé označení.“

Ústavní soud zdůraznil, že svoboda projevu nemá vést k samoúčelnému zesměšňování lidí. Prostředky dotýkající se lidské důstojnosti nejsou obhajitelné ani v rámci politického zápasu. Tento „aktivistický přístup“ nebo „kampaň“ nemůže být podle Suchánka hoden soudní ochrany.

Že by sprostota přestala vítězit nad slušností?

Rozhodnutím Ústavního soudu se však žumpa zvaná Reflex necítí dotčena, i když jeho rozhodnutím jsou vázány soudy nižší instance, které musí respektovat nález ÚS. Podívejte se… Odkaz je v komentáři. Jsem vděčen „vtipálkovi“ Luďku Staňkovi z Reflexu, že se jasně projevil. ZDE: https://www.reflex.cz/clanek/video/100477/neseriozni-udalosti-ludka-stanka-schrodingeruv-pitomio-rozneznely-medvidek-babis-a-sex-s-hasici.html?fbclid=IwAR01Xx1p_tU9Tgm9Kg7sFOyNEyW8NuPMrc_xxXW_S510bRl1UzuqOkqM0bk

Pamatuji doby, kdy se dal Reflex ještě číst, aspoň občas a aspoň místy. Pak dohnal a předehnal časopis s podobně znějícím názvem „Respekt“, který slušné lidi na první pohled varuje už svojí obálkou – pokud ji mohou ještě, možná už jen v Praze, zahlédnout. Reflex už se ode dna neodrazí.

Ivan David

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkutečně vidíme, že prakticky neexistuje žádná oblast současné koronavirové pandemie, kde bychom nenašli otisky všudypřítomného Billa Gatese...   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:25:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vakcíny proti koronaviru

Finance z Gatesovy nadace podporují vývoj vakcíny na všech frontách. Biotechnologická společnost Inovio Pharmaceuticals v Pensylvánii obdržela 9 milionů dolarů od Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI), podporované Gatesem, aby vyvinula vakcínu INO-4800, která má být testována na lidech v dubnu, což je podezřele rychlý časový rámec. Kromě toho Gatesova nadace poskytla nedávno této společnosti dalších 5 milionů dolarů na vývoj patentovaného chytrého zařízení pro intradermální aplikaci nové vakcíny.

Navíc peníze z Gatesovy nadace financují prostřednictvím koalice CEPI vývoj radikální nové očkovací metody, známé jako messengerRNA nebo mRNA.

Spolufinancují americkou biotechnologickou společnost Moderna Inc. v Cambridge, ve státě Massachusetts, která vyvíjí vakcínu proti novému koronaviru, který se poprvé objevil v čínském městě Wu-chan, nyní nazývanému SARS-CoV-2. Partnerem této společnosti Moderna je americký Národní institut pro alergie a infekční choroby (NIAID), jenž je součástí Národního ústavu zdraví (NIH). Šéfem institutu NIAID je Dr. Anthony Fauci, který je zároveň členem pracovní skupiny pro koronavirovou krizi při Trumpově administrativě. Na vakcíně Fauci-Gates Moderna mRNA-1273 je pozoruhodné zvláště to, že byla připravena v řádu několika týdnů, nikoli let, a že 24. února ji obdržel Fauciho institut, aby ji testoval přímo na lidských pokusných králících, nikoli na myších, jak je to běžné. Tal Zaks, hlavní lékařský poradce ve společnosti Moderna, uvedl: „Nedomnívám se, že testování na zvířecím modelu je na kritické cestě k tomu, aby mohlo dojít ke klinickým testům.“

Dalším pozoruhodným přiznáním Moderny je právní informace na jejich webových stránkách - „Zvláštní poznámka, týkající se výhledových prohlášení:... Tato rizika, nejistoty a další faktory zahrnují mimo jiné:... fakt, že nikdy neexistoval komerční produkt, využívající technologii mRNA, schválenou k použití.“ Jinými slovy, zcela neověřený dopad na lidské zdraví a bezpečnost.

Další biotechnologickou společností, která pracuje s neověřenou technologií mRNA na vývoji vakcíny pro COVID-19, je německá společnost CureVac. Od roku 2015 získala CureVac peníze z Gatesovy nadace na vývoj své vlastní technologie mRNA. Gatesem podporovaná Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI) v lednu udělila více než 8 milionů dolarů na vývoj vakcíny mRNA na nový koronavirus.

K tomuto faktu si přidejte skutečnost, že Gatesova nadace a související subjekty, jako je CEPI, představují největší financovatele veřejně-soukromého subjektu, známého jako Světová zdravotnická organizace (WHO), jejíž současný ředitel Tedros Adhanom - historický první ředitel WHO, který není doktor medicíny - pracoval celá léta na HIV v rámci Gatesovy nadace v době, kdy byl ministrem vlády v Etiopii. Skutečně vidíme, že prakticky neexistuje žádná oblast současné koronavirové pandemie, kde bychom nenašli otisky všudypřítomného Gatese. Zda je to pro dobro lidstva nebo důvod k obavám, ukáže jen čas.

Autor: William Engdahl
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGlobalizace musí skončit - bude to tvrdý boj s Bruselem a globálními oligarchy   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:21:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý trojnásobný italský ministr hospodářství z let 1994 až 1995, 2001 až 2006 a 2008 až 2011 Giulio Tremonti zveřejnil v listu Il Giornale zajímavá článek s názvem "Globalizace skončila. Je to jako Sarajevo 1914". Domnívá se, že koronavirus způsobí ukončení éry globalizace a volného trhu stejně jako 1. světová válka skočila „belle epoque“. Exministr v něm velmi výstižně popisuje politický vývoj, který v Evropě vyústil v nedostatek roušek, spotřebního zdravotnického materiálu, zdravotnických přístrojů a omezené kapacity nemocnic, které způsobují, že na koronavirus zbytečně umírají lidé.

Jde o velmi zajímavou komplexní analýzu popisující, proč se někdejší evropské průmyslové velmoci, které v minulosti vyvážely své výrobky do celého světa, dostaly do pozice rozvojových zemí závislých na humanitární pomoci od vlád jiných zemí. V době, kdy se český tisk hemží články varujícími před návratem socialismu v důsledku koronaviru, které jak na běžícím pásu tvoří „ekonomové“ zabývající se pořád dokola se opakujícím nákupy a prodeji akcií – což vydávají za tvorbu hodnot - jde o velmi inspirující čtení.

Italský exministr správně upozorňuje na to, že odprůmyslnění Evropy a přesuny výroby do Asii způsobila dohoda o Světové obchodní organizaci (WTO) z roku 1994 a zrušení omezení pro volný tok kapitálu, které prosadil bývalý amerických prezident Bill Clinton. „Dohoda o WTO se tváří jako obchodní dohoda, ale ve skutečnosti jde o výsostně politickou dohodu.“, upozornil Tremonti. Podle něj šlo o prosazení politiky volného obchodu a odstavení států od možnosti upravovat podmínky pro mezinárodní obchod tak, aby to bylo ku prospěchu domácích výrobců a zaměstnanců.

Celých 30 let od pádu komunistických režimů ve východní Evropě podle italského exministra bylo provázeno „zdivočelým“ prosazováním politiky volného trhu a omezování státu. Celá dohoda o WTO je zaměřena tak, aby umožňovala dosahovat co nejnižších cen. Tento systém je podle něj „defektní“, protože neumožňuje na trhu vytvořit „spravedlivou cenu“, která by zohledňovala náklady na ochranu životního prostředí ani na předpisy pro ochranu zdraví zaměstnanců. Bývalý italský ministr upozornil na to, že celých 30 let proti sobě působí dva procesy. Na jedné straně neustále se zpřísňující pravidla EU v oblasti životního prostředí, která v mnoha oborech prakticky znemožňují výrobu. Opačným směrem jsou další a další dodatky k dohodě o WTO, která nutí státy rušit omezení vzájemného obchodu a odstraňovat cla.

Typickým příkladem následků, které to způsobuje, je přesun výroby do Asie, kde žádná pravidla na ochranu životního prostředí neplatí. A pak když přijde nějaká pohroma, jako výbuch sopky nebo pandemie, divíme se, že nemáme součástky do přístrojů, s jejichž pomocí by bylo možné zachraňovat životy, že nemáme dost roušek a dalšího zdravotnického materiálu a že musíme čekat na to, jestli Čína udělá politické gesto a pošle nám je v podstatě jako humanitární dar.

Tremonti si všiml i pohromy, kterou politika volného obchodu způsobuje národním rozpočtům. Stále více ziskové části obchodů se realizuje „na volném moři“ nebo „v pásmu nikoho“. Nadnárodní korporace mají řetězec obchodů a cen nastaven tak, že zisk papírově nevzniká v zemích výroby ani prodeje konečnému spotřebiteli, kde by musel být daněn. Peníze končí v daňových rájích. Exministr upozornil na to, že EU místo aby našla řešení tohoto problému, pod taktovkou Německa členským zemím nutí politiku „austerity“, neboli snižování veřejných výdajů a omezování veřejného sektoru. Proto máme málo lékařů a zdravotníků, proto máme málo lůžek na jednotkách intenzivní péče. A proto zbytečně umírají lidé, které bychom se současnými medicínskými dovednostmi dokázali zachránit.

Pandemie COVID – 19 všechny tyto nešvary odhalila, takže si jich může všimnout i laik. V tom s bývalým italským ministrem hospodářství souhlasím. Stejně jako s jeho názorem, že bude nutné znovu nastavit vztahy mezi státem a soukromým sektorem tak, aby byly více v rovnováze. Stát není jen ten, kdo překáží podnikání. Stát je i ten, kdo má v době krize pomáhat. A na to musí mít schopnosti a kapacity. Na rozdíl od Tremontiho se však obávám, že politika divokého trhu, která byla prosazována v uplynulých třiceti letech, zdaleka není věcí minulosti. Pandemie koronaviru může být rozbuškou, která způsobí, že dosavadní systém bude přebudován. Čeká nás však hodně práce a nebude to jednoduché.

Tremonti upozornil i na neblahou roli, kterou dnes sehrává EU. Žádný jednotlivý členský stát dnes nemůže změnit svoji obchodní politiku tak, aby domácím podnikům umožnil znovu rozjet výrobu potřebného vybavení. Stejně jako nemá možnost jakkoli upřednostnit své výrobce životně důležitého vybavení. Brání mu v tom totiž pravidla EU. Do Bruselu všechny členské státy předaly veškeré pravomoci, které se týkají zahraničně obchodní politiky. O výši cel stejně jako o množství povoleného dovozu se dávno nerozhoduje v Římě ani v Praze, ale v Bruselu. Všechny vládní podpory domácím podnikům, které chce vláda realizovat, podléhají předchozímu souhlasu Evropské komise ve formě tzv. notifikace.

A „dvousettisíchlavá horda“ eurokratů prosazuje ideologii volného trhu, který je výhodný jen pro nadnárodní korporace, se zběsilostí, s jakou Rudé gardy prosazovaly stejně hloupá opatření na totální zestátnění ekonomiky v počátcích minulého režimu ve východoevropských zemích. V tom má Tremonti naprostou pravdu. Stejně jako v postřehu, že všechny evropské předpisy byly psán jen pro „dobré časy“. Právo EU podle něj vůbec nepočítá s tím, že by mohly nastat „špatné časy“ v podobě krizí, přírodních pohrom nebo právě pandemie. Jenže krize se pravidelně opakují. Bruselská pravidla se pak vždy ukáží jako jedna z hlavních překážek jejich úspěšného řešení. Stejně jako v době finanční krize v roce 2008 a stejně jako dnes.

Na rozdíl od Giulia Tremontiho se obávám, že náprava nebude vůbec jednoduchá. Současný režim nezmizí jen tak nějakým „mávnutím kouzelného proutku“. EU byla podle mého názoru záměrně konstruována tak, aby všechny špatné kroky, které národní vlády umožnily Bruselu udělat, bylo velmi obtížené – ne li nemožné – zvrátit. Příklad německého blokování finanční pomoci koronavirem nejvíce postiženým zemím, jako Itálie a Španělsko, mé obavy jen prohlubuje. Bruselští úředníci se tváří, že politika, kterou prosazují, tu má být „na věčné časy“. Stejně jako si to do roku 1989 mysleli komunisté v Moskvě a ve východní Evropě. K dalšímu urputnému prosazování politiky, která evidentně páchá škody, dává eurokratům právo EU do ruky velmi silné nástroje. Stejně jako řada dalších lidí se domnívám, že Brusel je překážkou záchrany ekonomik evropských států. A tím i životů jejich občanů. Brusel však sám od sebe nezmizí.

Ivan David
Autor je europoslancem za hnutí SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrant v Německu chystal teror biologickou bombou   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:17:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
31-letý tuniský imigrant Sief Allah H chystal v Německu teroristický útok biologickou bombou na bázi ricinu. Jednalo se mu o to, zabít co nejvíc lidí a podlomit fungování státu. Nakonec ho ale v roce 2018 odhalila německá kontrarozvědka – Úřad na ochranu Ústavy ve spolupráci s dalšími zahraničními tajnými službami.

Islámista využíval jako krytí svou 43-letou německou přítelkyni, která mu v úkladech asistovala. Policie ve dvou jeho kolínských bytech našla pyrotechniku a výbušniny, kuličky z ložisek a biochemickou laboratoř. Když mu minulý týden düsseldorfský soud napařil 10 let, islamista prohlásil, že džihád není barbarství, nýbrž povinnost v islámu. V minulosti přisáhl věrnost Islámskému státu.

Zdroj: https://www.spiegel.de/panorama/justiz/koeln-zehn-jahre-haft-fuer-islamistischen-rizin-bombenbauer-a-a33f4f43-a2bf-47ee-bc0a-80f66d089111
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamurův recept na pandemii: Konec financování neziskovek a mise v Afghánistánu. Ušetřené peníze dát lidem v nouzi   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:14:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Epidemie nového koronaviru dopadá těžkým břemenem nejen na státní rozpočet, ale i na podnikatele, živnostníky a další občany. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se domnívá, že vláda má možnost snížit řadu výdajů a ušetřené peníze nasměrovat lidem v nouzi.

Na svém Facebooku Okamura zdůrazňuje, že jeho hnutí je konstruktivní opozicí a snaží se spolupracovat s vládou na řešení koronavirové krize. Na jednání Sněmovny minulý týden poslanci SPD podpořili návrhy vlády na řešení koronavirové krize a nový rozpočtový deficit, který se vyšplhal ze 40 miliard korun na 200 miliard.

Tato opatření jsou však podle něj nedostatečná. Navrhuje proto další kapitoly, na kterých se dá ušetřit. Spadá sem i ukončení vojenské mise v Afghánistánu či financování politických neziskových organizací.

„Navrhujeme ukončení nepotřebných armádních nákupů, inkluze, konec zneužívání dávek nepřizpůsobivými, navrácení vojáků z Afghánistánu, ukončení financování politických neziskových organizací, zdanění vyvádění dividend, omezení plateb za předraženou elektřinu tzv. solárním baronům atd.,“ napsal Okamura.

Tyto úspory podle něj přinesou desítky miliard korun, které lze „ihned přesunout směrem ke slušným a pracujícím lidem“. Kromě toho šéf partaje chce, aby došlo k odkladu splátek úvěrů včetně hypoték a k ochraně lidí před exekucí. Navrhovaná opatření podle Okamury ochrání lidi „před pádem do bídy a beznaděje“.

Kritika Hamáčka

Okamura dále obvinil vládu z „politikaření“, když ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odmítl vzít do Ústředního krizového štábu, poslance SPD a plukovníka v.v. Radovana Vícha, zatímco kandidáty za tzv. demokratickou opozici připustil.

„Evidentní politikaření uprostřed krize a bojkot kandidáta SPD, který je mezinárodně uznávaným odborníkem na civilní krizové řízení. Nebo že by zubař navržený TOP09 byla lepší kvalifikace pro krizový štáb?“ položil si otázku Okamura.

Místa v krizovém štábu nabídl opozici premiér Andrej Babiš (ANO) na posledním jednání Sněmovny. V úterý do něj usedli lékař a poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský, senátor a bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS), prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, kterého navrhla TOP 09, a ekonom Filip Matějka, jenž byl společným nominantem Pirátů a hnutí STAN.

Spolu s Víchou neuspěl ani dominant hnutí Trikolóry – bývalý ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Marek Zeman. Komunisté ze své strany chtěli do Ústředního krizového štábu svého poslance Zdeňka Ondráčka. Ani ten tam však neusedne.

V pondělí Jan Hamáček vystřídal v čele Ústředního krizového štábu epidemiologa a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BUcj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 33 [34] 35 36
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2532 sec,0.0903 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,796kB