Čtvrtek 02 duben 2020
Putin zmocnil vládu k zavedení nouzového stavu   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 06:09:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon zmocňující vládu k zavedení nouzového režimu v zemi.

Dokument je zveřejněn na právním informačním portálu.

Zejména je navrhováno ustanovit právo vlády Ruské federace v případě hrozby vzniku nebo v případě vzniku jednotlivých mimořádných situací vykonávat pravomoci koordinačního orgánu jednotného státního systému pro předcházení a eliminaci mimořádných událostí.

Zákon navrhuje udělit vládě právo zavádět režimy zvýšené připravenosti nebo mimořádné situace na celém území Ruské federace nebo na její části, jakož i právo stanovit závazná pravidla při zavádění režimů zvýšené připravenosti nebo mimořádné situace.

Kromě toho má kabinet ministrů možnost zavést moratorium na konkurzní řízení.

Navíc zákon poskytuje podporu cestovním kancelářím: zavádí se nový článek o možnosti změnit načasování příspěvků do fondů osobní odpovědnosti a také o mechanismu využití těchto fondů k navrácení finančních prostředků turistům na základě rozhodnutí vlády v každé „uzavřené“ zemi.

V Rusku byly zavedeny pokuty za porušení karantény a šíření falešných zpráv

Vladimir Putin podepsal zákon o zavedení pokut za porušení karantény a šíření falešných zpráv; dokument byl zveřejněn na oficiálním internetovém portálu právních informací.

Zavádí se tedy správní odpovědnost za porušení hygienických předpisů během nouzového režimu nebo v případě hrozby šíření nebezpečného onemocnění během platnosti karantény na daném území.

Trestné je rovněž nedodržení předepsaného nařízení nebo požadavku na provedení hygienických a epidemiologických opatření ve stanovené době.

Pokuty pro občany budou od 15 do 40 tisíc rublů, pro úředníky a soukromé podnikatele - od 50 do 150 tisíc, pro právnické osoby od 200 do 500 tisíc rublů.

Alternativně může být pozastavena činnost organizací a podnikatelů na dobu až 90 dnů.

Kromě toho, pokud tato porušení způsobila poškození lidského zdraví nebo mají za následek smrt, ale nevykazují známky trestného činu, je občanům udělována správní pokuta - od 150 do 300 tisíc rublů, pro úředníky - od 300 do 500 tisíc rublů nebo diskvalifikace na dobu jednoho roku až tří let, pro soukromé podnikatele a právnické osoby - od 500 tisíc do jednoho milionu rublů nebo pozastavení činnosti až na 90 dní.

Šíření koronaviru

Na začátku března WHO prohlásila za pandemii vypuknutí viru SARS-CoV-2, který se rozšířil téměř po celém světě z čínského Wu-chanu. Podle organizace bylo infikováno minimálně 750 tisíc lidí, zemřelo více než 36 tisíc pacientů. Podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse je počet nemocných asi 860 tisíc lidí, 42 354 zemřelo, 178 tisíc pacientů bylo vyléčeno.

Největší počet obětí je v Itálii (tam zemřelo více než 12,5 tisíce lidí), následuje Španělsko, Spojené státy, Francie, Čína, Írán a Velká Británie.

Podle posledních údajů bylo v Rusku evidováno 2777 pacientů (z toho 1880 v hlavním městě), 24 lidí zemřelo, 190 se uzdravilo. Přitom během posledních 24 hodin je počet nemocných a zemřelých menší než během předchozího dne.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BTQF
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFinian Cunningham: Dál krušen americkými sankcemi bojuje svět s COVIDEM-19   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 05:52:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tucty americkou vládou najatých letadel začalo přepravovat prostředky zdravotni pomoci z Číny do USA, a to bez ohledu na to, že Čína se svým bojem proti viru ještě neskoncovala. Ale dnes, v situaci humanitární krize, Čína s USA na organizaci masivní přepravy zdravotnického materiálu z vlastní země do USA plně spolupracuje. Takže byste si mohli myslet, že aspoň malá odezva takovéhoto postoje ze strany Washingtonu by se dala čekat. Vždyť konec konců i Čína patří k zemím, na které Washington, a to údajně za porušování lidských práv, své sankce uvalil, a ty sankce dodneška platí. Takže nebylo by na místě, kdyby je teď Washington na znamení své vděčnosti za pomoc v nouzi nejvyšší, odvolal?

A nejen sankce proti Číně. Třicet zemí světa dnes figuruje na americkém sankčním seznamu, které Washington obviňuje z porušování lidských práv, a některé z nich jsou na tom seznamu už desítky let, jako např. Kuba, Severní Korea a Irán. A jiné se do tohoto klubu stíhaných dostaly později, jako např. Rusko, Jemen a Venezuela.

V čase globální pandémie, ohrožující miliony lidských bytostí, by se zdálo normální, aby svět začal jevit známky solidarity a soucitu se všemi lidmi bez ohledu na jejich národnost. Vždyť sama idea uvalování sankcí na jiné země není jen anachronická, ale je i totálně barbarská.

V každém případě však jsou americké sankce na jiné země, uvalované bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, též nelegální. Už před vypuknutím nákazy koronavirem byla zavádění embarg, cílících k přerušení obchodu v jiných zemích, považována za trestuhodná a právně označována za kolektivní tresty proti civilistům, jež mezinárodní právo a Charta OSN nepřipouštějí.

Avšak nyní, kdy země celého světa bojují proti existenciální hrozbě virem vyvolané, lze americké sankce považovat už i za opovrženíhodnou ohavnost.
Nejkřiklavějším příkladem je Irán. Zaznamenal jedny z nejvyšších denních přírustků virové nemoci na světě, stejně jako tisíce jejich obětí v průběhu několika málo týdnů. Přesto Trump nevidí žádné důvody pro to, aby se americké sankce proti této zemi dál nedodržovaly. Právě naopak, Washington k sankcím dosavadním, a to už v půběhu stávající epidémie, uvalil na Teherán další tři soubory sankcí nových. Takže k iránským mrtvým americká politika ještě cosi přidala.

Americké sankce znemožňují Iránu provádět finanční transakce a omezují i jeho možnosti nakupovat léky, přičemž vedlejším účinkem těchto sankcí je strach mnoha zemí z amerických represálií, kdyby samy na obchodování s Iránem přistoupily.

Washington má na svých rukou krev už z působení svých sankcí. Avšak to, co vidíme teď, je groteskní obraz morbidní sadistické americké vlády, bez hanby předvádějící v čase globálního utrpení svou ohyzdnou tvář.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: US sanctions are biological warfare against civilians
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEpidemie pneumonie nového koronaviru je největší test, kterému čelí OSN od svého založení   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 05:47:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres vydal 31. března místního času zprávu nazvanou „Sdílená odpovědnost, globální solidarita: Zvládnutí sociálně-ekonomických dopadů nového koronaviru", ve které vyzývá všechny, aby jednali společně s cílem vyřešit negativní dopady této krize a zmírnit jejich důsledky pro lidi.

Guterres se vyslovil v tom smyslu, že nový koronavirus je největší test, kterému OSN čelí od svého založení. Hlavní světové ekonomiky musí být koordinovány a musí přijmout rozhodná, inkluzivní a inovativní politická opatření a poskytnout maximální finanční a technickou podporu nejzranitelnějším lidem a zemím.

António Guterres řekl, že Mezinárodní měnový fond (MMF) přehodnotil své vyhlídky na růst v letech 2020 a 2021 a prohlásil, že svět vstoupil do recese stejné nebo horší než v roce 2009. Guterres poukázal na to, že různé státy musí nejprve přijmout koordinovaná opatření v oblasti reakce na zdraví, aby omezily šíření viru a ukončily epidemii. Je obzvláště důležité, aby rozvinuté země okamžitě pomohly méně rozvinutým zemím při posilování jejich zdravotnických systémů a schopnosti reagovat a zastavit šíření viru. Zadruhé, je třeba se zabývat sociálními a ekonomickými dopady způsobenými krizí, ochránit nejvíce postižené skupiny nebo instituce, jako jsou ženy, starší lidé, mládež, pracovníci s nízkými mzdami, malé a střední podniky a neformální sektor. Měly by být zavedeny politiky, které by pracovníkům a rodinám poskytly přímé zdroje, zdravotní pojištění a pojištění v nezaměstnanosti, je třeba rozšířit sociální zabezpečení a poskytnout podporu podnikům s cílem zabránit bankrotu a hromadné nezaměstnanosti.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická ekonomika může upadnout do „přetrvávající recese"   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 05:46:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká ekonomika zaznamenala v důsledku epidemie pneumonie nového koronaviru rychlý pokles a může upadnout do „přetrvávající recese". 30. března to řekla bývalá předsedkyně Federálního rezervního systému Janet Yellenová.

Janet Yellenová téhož dne ve Washingtonu na internetovém sympoziu řekla, že se objevují náznaky, že americká ekonomická produkce by mohla ve druhém čtvrtletí letošního roku klesnout nejméně o 20 % celoroční míry. Kromě toho údaje ukazují, že počet Američanů, kteří poprvé požádali o dávky v nezaměstnanosti, se v týdnu končícím 21. března rychle zvýšil na 3,28 milionu. To znamená, že míra nezaměstnanosti se mohla zvýšit na přibližně 5,5 % z rekordně nízkých 3,5 % v únoru.

Yellenová řekla, že tento pokles je prudký a odlišný od všech předchozích amerických recesí. V současné době je těžké předpovídat, jak vážná bude recese, což závisí na délce trvání preventivních a kontrolních opatření proti epidemii.

Janet Yellenová dodala, že nejlepší scénář by byl trend ve tvaru písmene V, s rychlým hospodářským poklesem a poté rychlým oživením. Obává se však, že epidemie se bude nadále šířit a zákazová opatření povedou k další nezaměstnanosti a bankrotům. To by mohlo víc poškodit americké hospodářství a přinést dlouhou recesi.

Pokud jde o vypořádání se s epidemií, Yellenová řekla, že Federální rezervní systém udělal téměř vše, co mohl, a rychle přijal masivní opatření v oblasti měnové politiky. Na podporu rodin a podniků je důležitý finanční stimul v hodnotě přibližně 2 biliony amerických dolarů, který minulý týden vstoupil v platnost po schválení prezidentem Trumpem.

Ale Janet Yellenová poukázala na to, že mnoho záchranných opatření je dočasných a pokud bude hospodářská aktivita stagnovat déle, musí USA přijmout víc opatření.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropské země pokračují v boji proti epidemii   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 05:44:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Epidemie koronaviru se v Evropě šíří ve velkém měřítku. Ačkoli stávající opatření v některých zemích dosáhla některých výsledků, situace stále není optimistická. Evropské země pokračují v boji proti epidemii.

Až do 18 hodin dne 31. března bylo v Itálii potvrzeno 105.792 případů pneumonie nového koronaviru a více než 12 tisíc nakažených nemoci podlehlo. Bylo vyléčeno 15.729 případů. Ředitel italského zdravotnického institutu na vysoké úrovni téhož dne uvedl, že protiepidemická opatření přijatá Itálií dosáhla výsledků. Poukázal však také na to, že válka proti epidemii nekončí.

V Německu bylo podle zprávy potvrzeno 61.913 případů pneumonie nového koronaviru a 583 nakažených nemoci podlehlo. Mluvčí německé vlády zdůraznil, že všechna preventivní opatření v boji proti epidemii musí pokračovat.

Údaje ukázaly, že až do včerejška bylo v Nizozemsku potvrzeno 12.595 případů pneumonie nového koronaviru. Nizozemský premiér včera na tiskové konferenci oznámil, že školy, sportovní kluby a restaurace budou i nadále uzavřeny do 28. dubna.

Včera bylo v Rakousku potvrzeno 9.974 případů pneumonie nového koronaviru. Rakouský předseda vlády uvedl, že Rakousko je stále v počáteční fázi boje proti epidemii, a doufá, že občané budou i nadále přísně dodržovat preventivní a kontrolní opatření.

Až do 31. března bylo v Chorvatsku potvrzeno 867 případů pneumonie nového koronaviru a bylo vyléčeno 67 případů. Chorvatský ministr zdravotnictví uvedl, že v současné době nedošlo k výraznému nárůstu počtu potvrzených případů, což naznačuje, že preventivní a kontrolní opatření jsou účinná.

Švédský premiér včera na tiskové konferenci uvedl, že epidemie vážně zasáhla Švédsko. Až do 31. března bylo ve Švédsku potvrzeno 4.504 případů pneumonie nového koronaviru a 197 nakažených nemoci podlehlo.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon31. března bylo na čínské pevnině nově potvrzeno 36 případů pneumonie koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 02 duben 2020 - 05:42:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský Státní zdravotnický výbor dnes vydal nejnovější zprávu, podle které bylo dne 31. března roku 2020 od 0:00 do 24:00 na čínské pevnině nově potvrzeno 36 případů pneumonie koronaviru, z toho 35 případů přicestovalo ze zahraničí. Téhož dne došlo k 7 úmrtím a objevilo se 26 nových případů, u kterých je podezření na zápal plic způsobený novým koronavirem.

Podle zprávy bylo do 24 hodin dne 31. března hlášeno z čínské pevniny celkem 81.554 potvrzených případů onemocnění. Současně došlo k 3.312 úmrtím a 76.238 pacientů bylo vyléčeno.

Z Hongkongu, Macaa a Tchaj-wanu bylo hlášeno celkem 1.077 potvrzených případů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStředa 01 duben 2020
Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?   
Pridal tk Středa 01 duben 2020 - 07:32:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump během tiskové konferenci o koronaviru v Bílém domě uvedl, že Rusko do USA vyslalo „velké letadlo se zdravotnickými potřebami“.

„Myslím, že nakonec budeme silnější. Hodně jsme se toho naučili. Musím říct, že máme výborné vztahy s mnoha zeměmi. Čína nám něco poslala, bylo to skvělé, Rusko nám vyslalo velmi, velmi velké letadlo plné zdravotnických potřeb, to bylo velmi milé. Ostatní země nám toho posílaly hodně, byl jsem příjemně překvapen," řekl americký vůdce na tiskové konferenci o koronaviru v Bílém domě.

Putin při nabídnutí pomoci Spojeným státům vychází z předpokladu, že když výrobci zdravotnického vybavení a materiálů ve Spojených státech nabudou na síle, budou moci Rusku obdobně pomoci, dodal. Zároveň zmínil, že spolupráce mezi Moskvou a Pekingem se také formuje.

„Nyní, když současná situace postihuje každého bez výjimky a má globální povahu, neexistuje jiná alternativa k jednání společně v duchu partnerství a vzájemné pomoci,“ dodal.

Video s poděkováním zde:
Ruská pomoc

Připomeňme, že o ruské pomoci mluvil dnes i americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci. „…Rusko nám vyslalo velmi, velmi velké letadlo plné zdravotnických potřeb, to bylo velmi milé,“ sdělil Trump.

Rusko pomáhalo také v Itálii. Tam vyslalo celkem 15 letadel, na jejichž palubách byli specialisté v oblasti epidemiologie a virologie, zdravotnický materiál a léky. Přeprava zdravotnického materiálu a osmi mobilních brigád vojenských virologů a zdravotníků má pomoci Itálii v boj proti šířící se infekci.

Kromě toho Rusko předalo 13 zemím testovací systémy k identifikaci nakažených koronavirem. Podle Rospotrebnadzoru systémy byly předány členským zemím Euroasijské hospodářské unie, SNS, stejně jako Íránu, Mongolsku a KLDR a byly převezeny do Egypta, Sýrie a Venezuely.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStrach a soucit jako nástroje moderní války   
Pridal tk Středa 01 duben 2020 - 07:15:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Střízlivé zamyšlení nad pandemií ve čtyřech bodech

I.

Jednou mi někdo řekl, že doufá, že už nikdy nebude žádná velká válka, protože by asi byla poslední. Vize jaderné apokalypsy v duchu Einsteinovy představy o „čtvrté světové válce, která se povede klacky a kameny“ pronásleduje lidstvo po mnoho desetiletí a nasměrovala civilizační vývoj k prosazování mírových hodnot jako doktríny, o jejíž udržování se starají nesčetné mezinárodní organizace, média, školy, (některá) náboženství i kultura.

Vždycky jsem se divil tomu, jak může někdo opravdu uvěřit, že člověk, jenž je na světě miliony let (a z toho jen pár stovek tisíc ve své současné evoluční podobě tj. druhu Homo sapiens), bude schopen proměnit svoje vzorce chování v tak zanedbatelné době, na kterou může vliv i té nejvytrvalejší a nejživotnější doktríny reálně dosáhnout.

Nemusíme se opírat o rozsáhle vědomosti – každý ví, že muž byl po staletí válečníkem a ochranitelem a žena matkou a pečovatelkou o potomstvo. Poslední dekády se (zejména) západní svět snaží toto přirozené rozdělení rolí zpochybnit a v zájmu „rovnoprávnosti a tolerance“ vystupňovat aktivitu všech opor mírové doktríny do rozměrů, které často přesahují hranice absurdity, ale o tom už bylo napsáno mnohé a napsáno ještě bude.

Podstatné je, že člověk svoje přirozené vzorce chování nezmění; indoktrinace všeho druhu mohou odlidštit jedince nebo celou lidskou masu, ale v evolučním měřítku nemají žádný význam.

Dokud zůstane člověk člověkem, bude stále platit, že války byly a budou.

II.

Jelikož je současné světové dění předmětem mnoha divokých „konspiračních teorií“ a naopak za strany mocenských elit a jim povolných médií interpretováno jen jediným přípustným způsobem, zdržím se toho, abych si nárokoval právo na relevantnost vlastní interpretace (neboť kdo má přístup k relevantním faktům?) a plně připouštím, že onen „smrtící virus“ je dílem přírody. Věřme tomu.

Nicméně způsob, jakým ochromil chod většiny lidské civilizace, může být do budoucna nebezpečnou inspirací. Ilustruje způsob, jakým v 21. století lze vést válku.

K tomu, abychom pochopili její principy, nejdříve připomenu prapůvodní podstatu války: muž ji zpravidla vede ze dvou základních příčin – z potřeby ochránit svou rodinu či širší komunitu před nebezpečím nebo z potřeby posílit a upevnit její pozici. To první je obrana, to druhé útok. Ten, kdo je vůdcem komunity, dělá vše pro to, aby ji bránil, je-li napadena, pakliže naopak její moc a síla roste, je zcela přirozené, že touží po ještě větší moci, touží expandovat.

Tato základní fakta o válce většinou nějak vnímáme už jako děti. Vnímáme je ovšem v kontextu konvenčních válek vedených konvenčními zbraněmi (a zdá se být zjevné, že užití konvenčních zbraní bude mít v budoucnu užitek nanejvýš při řešení konfliktů lokálního významu). Globalizovaný svět nabízí pro získávání moci daleko efektivnější metody.

20. století (s masovým rozvojem demokratických myšlenek) proměnilo podobu pilířů moci i v rámci jednotlivých komunit; nejúčinnějším prostředkem k ovládání lidské masy se stalo umění manipulace a jejím nejspolehlivějším nástrojem média. A je-li takto postaven princip moci ve vztahu vůdce a komunity, proč by tomu mělo být jinak mezi jednotlivými vůdci při jejich vzájemném soupeření o ještě větší moc?

III.

Globální válečný konflikt může proběhnout rychleji, než si ho lidé stihnou všimnout:

stát či jiná mocenská skupina (jakožto zástupná jednotka komunity) vyrobí virus, jenž je schopen rychlého přenosu mezi lidmi. Zbytkem světa není dostatečně prozkoumán, nikdo (kromě těch, kdo ho vytvořili) na něj nemá léky ani vakcíny. Virus je nejdříve vypuštěn mezi lidi z vlastní komunity a ti začínají umírat. Následuje pokyn, aby všechny zpravodajské kanály šířily do světa hrozivé zprávy. Zavádí se příslušná opatření - zavírají se školy, obchody, izoluji se celá města (obzvláště důležité je medializovat intenzitu těchto opatření – a později klesajícími čísly počtu nakažených demonstrovat jejich účinnost).

Mezitím už se virus šíří po celém světě (i díky vhodnému načasování na období, kdy se lidé z místa nákazy každoročně oddávají hromadnému turismu). Vůdcové napadených zemí nemají příliš na vybranou. I ti hloupější z nich časem pochopí, že médii vyvolávaná panika je pro jejich obyvatele ještě ničivější nákazou než samotný virus. A tak dříve či později musí postupovat podle předepsaného scénáře a rovněž vyhlašovat karantény a pozastavit chod společnosti. Jejich lidé chtějí iluzi bezpečí, chtějí mít pocit, že je jejich vůdci chrání a ochromeni strachem vděčně přijímají drakonická opatření na minimalizaci vzájemného kontaktu. Virus se stává mistrovskou psychologickou zbraní – nezpůsobuje genocidy (většina jeho obětí jsou lidé vysokého věku či lidé s oslabenou imunitou), ale přece jen je o něco agresivnější než běžná virová onemocnění a v konfrontaci s lidským strachem si žádný „humanistický“ vůdce nemůže dovolit jeho podcenění. Jestliže média byla dosud jeho nástroji moci, rázem je on sám loutkou ve hře, kterou už nerežíruje a jejíž pointu (ekonomickou krizi) může jen stěží odvrátit.

Vůdce se tak stává obětí všech lží, které ho do jeho pozice vynesly - na životech obyvatel mu nikdy příliš nezáleželo a celou dobu ví, o co se zde hraje – ale může snad říct nahlas pravdu? V demokracii?

IV.

Materiální bohatství může mít v dnešním světě neviditelnou podobu – není zhmotněno vozy naloženými zlatem ani penězi v jejich hmatatelné podobě. To, co by dříve neuniklo oku prostého člověka, se dnes ztrácí ve virtuálním prostoru. Ekonomickou moc demonstruje jen několik odosobněných čísel na monitorech. Jestliže v dřívějších dobách rostla válečníkova sláva s množstvím pobitých nepřátel, pro populaci vychovanou mírovými doktrínami je taková mentalita nepřijatelná. Dnešní vůdcové nechtějí a ani nepotřebují zabíjet k tomu, aby mohli mocensky expandovat; jejich zájmem není komunitu nepřítele rozbít, ale pouze získat pro sebe část jejich výnosů. Proto hlavními cíli moderních válek nebudou samotná geografická území nepřítele, ale území virtuální – zvítězí ten, kdo získá největší podíl na trzích.

Tak se i samotná válka stává válkou běžnému oku neviditelnou a tato neviditelnost je pro útočící stranu hlavním trumfem. Vůdcové napadených komunit totiž nemají důkaz o tom, že byli napadeni, a bez důkazu musí akceptovat verzi světové pandemie vyvolané „vyšší mocí“, tj. přírodou. Jejich vlastní úsudek je v dané situaci zcela bezvýznamný; jsou nuceni udržovat morálku obyvatelstva a zabránit ještě větší panice i za cenu zruinování vlastní země (paradoxně se v největší výhodě ocitají ty nejvíce autoritářské režimy, neboť mohou skutečná čísla nakažených i mrtvých alespoň do jisté míry tajit).

Dochází tak k přesnému opaku standardního válečného vzorce – napadená komunita nejen že se nebrání - i za cenu ztrát na životech – ale naopak bezmocně přihlíží vlastnímu kolapsu právě proto, aby jakékoliv ztráty na životech minimalizovala (a uklidnila veřejné mínění). Všechny dlouho pečlivě budované „humanistické“ hodnoty se obracejí proti ní. Obyvatelé, navyklí na pohodlný a bezpečný život, jsou paralyzování iracionálním strachem z neznámého. Takřka celodenní kontakt s médii všeobecnou atmosféru strachu ještě posiluje. Jednotlivec má strach, aby to nebyl právě on, kdo onemocní, a zároveň ho pohlcuje soucit s těmi, kdo již onemocněli nebo dokonce zemřeli. Soucítí, protože si sám sebe s hrůzou představuje na jejich místě. Všeobecnou jednotu a „morálku“ pak prostřednictvím televize a internetu utužují rovněž populární umělci (kdo jiný je taky tak ohebný, aby se ihned zorientoval a využil situace ve svůj prospěch?). A tak v lepším případě hrají zdarma v rouškách své slizké písně on-line, v horším případě využívají situace rovnou k profitování z „tematických“ reklam.

Strach a soucit jednotlivce se stává sdíleným, kolektivním pocitem ovládané masy – jednotlivec se nechává masou pohltit ještě ochotněji než jindy, protože cítí, že podělí-li se v těžké situaci o svůj strach a soucit, uleví se mu alespoň zčásti od obojího a bude mít větší šanci přečkat celé dění bez úhony.

Nejabsurdnějším výsledkem této podívané pak bude konečné sčítání lidských ztrát – drtivá většina zemí vykáže nižší počet úmrtí na virová onemocnění než v kterémkoliv běžném roce.

Válka je u konce.

Ekonomické ztráty přijdou zahojit noví investoři.

A jejich vůdcové si budou mnout ruce a radovat se z toho, jak zase jednou humanismus zvítězil nad člověkem.

Závěrem

Jak bylo řečeno výše, nepřeji si – přes všechny neskrývané paralely – hledat v těchto úvahách ten „pravý“ klíč k pochopení současných světových událostí (jaké bylo jejich pozadí se – možná – dozvíme až s odstupem let). Chci pouze formou spekulace poukázat na možnost využití médií jako prostředku ohlupování lidských mas pro mocenské cíle globálního významu (způsobem a rozsahem překračující vše dosud poznané). A také na naivitu a bezbrannost těch, kdo někdy uvěřili v možnost světového míru. Právě oni mohou být těmi nejposlušnějšími vojáky velkých válek.

Libor Sekerka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie se pokusí prosadit Coronabondy na záchranu EU, na stole leží návrh na emisi evropských dluhopisů za 1,5 bilionu EUR   
Pridal tk Středa 01 duben 2020 - 06:51:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie se pokusí prosadit Coronabondy na záchranu EU, na stole leží návrh na emisi evropských dluhopisů za 1,5 bilionu EUR, za které bude ručit všech 27 členských zemí EU! Na myšlenku kolektivního evropského zadlužení u ECB a Rothschildových bank v podobě eurobondů dosud mnoho zemí nechtělo přistoupit, ale “krize” šikovně vyvolaná Coronavirem to zřejmě změní, protože jinak přijdou na podzim v Evropě státní bankroty, krachy automobilek, zavírání podniků, nedostatek potravin, raketový nárůst nezaměstnanosti a kilometrové fronty před potravinovými bankami, což už začalo v USA! ECB tak chce okopírovat proces FEDu a jeho 2 bilionů dolarů za americké coronabondy!

A je to tady, dámy a pánové. Jak jsem předpověděl před týdnem, tak přesně tak se stalo. Z kuloárů evropské komise začaly unikat informace o chystaném řešení Evropské unie na stabilizaci ekonomické situace EU v důsledku virové pandemie Coronaviru. Podle posledních zpráv Evropská komise v čele s Ursulou von der Leyen zvažuje návrh na vydání evropských dluhopisů ve výši 1,5 bilionu EUR, což v přepočtu prakticky odpovídá dluhopisům za 2 biliony amerických dolarů, které vydá pro změnu vláda v USA. Podnět k tomuto kroku navrhla sama šéfka ECB, Christine Lagarde.

Přesně, jak jsem předpovídal, tento proces se právě okopíroval do Evropy, se zhruba 10-denním zpožděním z USA. Je to naprosto logické, protože jak už jsem napsal v nedávném článku, co udělá FED, to udělají za krátkou dobu i evropské banky v čele s evropskou centrální bankou ECB. Podle informací z Bruselu není dosud jasné, jestli by se jednalo o jednorázovou akci výhradně s úkolem vydat Coronabondy, anebo jestli by se jednalo o univerzální mechanismus, který by v budoucnu šel použít na cokoliv. Všechny varianty jsou prý zatím na stole.

Nejprve si řekněme, v čem je tento plán převratný, děsivý a současně logický a z pohledu globalčiků očekávatelný. Myšlenka na vydávání evropských dluhopisů je stejně stará jako samotné Euro a samotná Eurozóna. Dosud to funguje tak, že na schodkové rozpočty si všechny země půjčují dosud samy, svým jménem a vytváří svůj vlastní státní deficit. Ovšem po vzniku ECB a Eurozóny logicky přišly nápady, že by dluhopisy vydávala samotná Evropská unie svým jménem, tyto dluhopisy by odkupovala Evropská centrální banka (ECB) a poskytovala by za ně Eura.

Tyto prostředky by potom přerozdělovala Evropská komise jednotlivým členským státům na krytí jejich státních deficitů. Hlavní vábničkou na evropské dluhopisy je fakt, že Evropská unie by dokázala u ECB vyjednat mnohem nižší úrok, než dokážou vyjednat jednotlivé země EU u komerčních bank, protože země nemají potřebný rating, snad s výjimkou Německa. Evropské země by si tak půjčovaly společně u ECB naproti společným dluhopisům, tzv. eurobondům.

Virová krize jako nátlakový nástroj na prosazení evropských dluhopisů, které dlouho nešlo v EU prosadit

Další věcí by bylo, že za úvěry by se rovněž ručilo společně. Takže, pokud by se nějaká země EU dostala do problémů, zbývajících 26 zemí EU by situaci sanovalo. Není divu, že proti myšlence eurobondů se dlouhodobě nejvíce stavělo Německo, protože prakticky všechny ostatní země by si eurobondy polepšily, protože na deficity by si půjčovaly levněji, než si půjčují dnes samostatně jako jednotlivé země. Přesto však myšlenka na eurobondy dosud nikdy neprošla, protože společná měnová a úvěrová politika by vyžadovala i společnou fiskální a návazně daňovou evropskou politiku. A do toho se dosud jednotlivým zením nechtělo. Jenže, to všechno se zdá, že se může změnit právě kvůli koronavirové krizi. Situace je natolik děsivá pro jednotlivé podniky a průmysl, že politici otevřeně přiznávají, že nemají již odkud brát peníze na pokrývání ztrát a kompenzací podnikům a obyvatelstvu.

Velké problémy nastanou především v České republice, kde Babišova vláda se chce za každou cenu vyhnout kompenzacím podnikatelům a fabrikám za zastavení provozu, prodejů a závodů v důsledku vyhlášení nouzového stavu. Přestože právníci našli v zákonech kličku, když vláda převedla rozhodování z vlády na ministerstvo zdravotnictví, aby nebyl použit tzv. Krizový zákon, ale zákony o hygieně a zdravotní bezpečnosti, tak přesto velmi reálně hrozí tisíce žalob proti české vládě, a to nejen u českých soudů, ale především u těch evropských, které budou motivovány k tomu, aby vynášely rozsudky proti národním vládám, aby na to margo tyto vlády byly donuceny kývnout v Bruselu na emisi evropských dluhopisů. Přesně takto je to nachystáno a připraveno, a vláda Andreje Babiše to ví moc dobře, co se chystá. My to přinášíme na Aeronetu pouze s předstihem několika měsíců, nebo spíš jen týdnů.

Virová krize vytvoří dokonalou bouři žalob na vlády evropských zemí, které pod nátlakem tak budou donuceny kývnout na vydání evropských dluhopisů

Krize je vymyšlena opravdu skvěle. Bude to fungovat přesně tímto způsobem: Ochrana proti viru a karantény povedou v příštích týdnech jednak k bankrotům a ukončování živností. To se týká těch malých. U velkých firem však vzniknou velké lobbistické tlaky, které budou brutálně tlačit na politické špičky ve svých zemích, aby odškodnily podniky za omezení anebo dokonce zastavení výroby v době nouzového stavu. Vlády na toto odškodnění nebudou mít peníze, to by prostě přivodilo státní bankrot každé průměrné země. Jenže, koncerny a podniky nabídnou řešení v podobě coronabondů, že když vláda přistoupí na návrh Bruselu na vydání evropských dluhopisů, budou se firmy hojit právě na penězích za tyto dluhopisy. V opačném případě firmy zažalují své národní vlády u evropských soudů. A sami si dovedete představit, jak tyto soudy nakonec rozhodnou.

Právě jsme tak svědky neuvěřitelného majstrštyku globalistů na obou březích Atlantiku. Dům Sion zahájil mohutnou ofenzivu a jeho bankovní křídlo Rothschild získá pomocí dluhopisů skrze FED a ECB absolutní kontrolu nad procesy jak v USA, tak stejně tak i nad Evropou a donedávna i nad neposlušnými zeměmi V4 a Itálií, která se kvůli virovému taktickému úderu stane naprosto a zoufale závislou na milosti Bruselu a na milosti Domu Sion. Coronabondy jsou jedinou cestou, jak italská vláda může zastavit ekonomický kolaps země a garantuji vám, že Conteho vláda se nebude rozmýšlet ani vteřinu a bude s myšlenkou vydání eurobondů na pokrytí virové krize souhlasit. Čím více se v ČR mluví o rouškách a o nemocných, tím méně se řeší podstatné věci, jako jsou právě intenzivní jednání v Bruselu o vydání emise coronabondů, které budou v podstatě znamenat, že evropské země budou muset přistoupit i na myšlenku společné fiskální a daňové politiky.

Sjednocení Evropy pod společnou vlajkou nesklízelo příliš potlesku, ale krize sjednotí evropské země pod společným úvěrem a dluhem

Bez této virové krize by nikdy nešlo evropské země, až na výjimky, donutit k přijetí rozhodnutí o vydávání společných evropských dluhopisů. Bylo potřeba k tomu vyrobit a vymyslet superkrizi, která zažene všechny evropské vlády do kouta, kde nebudou moci manévrovat a budou muset z donucení přijmout myšlenku vydání evropských dluhopisů. Na jedné straně budou tlačit fabriky, podniky, živnostníci, závody, banky, automobilky, průmysl a odbory, na straně druhé bude tlačit Brusel a Evropské soudy, které budou přijímat tisíce žalob od firem a podniků proti svým vládám za zastavení nebo omezení výroby během nouzového stavu. Tato superkrize má donutit jednotlivé země EU kývnout na vydání evropských dluhopisů a společně za ně ručit Rothschildovým bankám, které jsou zřizovatelem ECB a rovněž FEDu.

Dům Sion v mistrovské operaci tak donutí evropské země se sjednotit pod vlajkou EU, a když to nešlo v minulosti dobrovolně pomocí Kalergiho myšlenek a ideí Panevropy, půjde to nyní násilně pomocí společného obojku evropského dluhu a virové krize. Právě společný dluh se stane sjednocujícím svazkem evropských zemí, a to navždy, protože ty dluhy nikdy nepůjde splatit. A bude to i pojistkou proti případným dalším exitům. Každá země, která bude v budoucnu chtít i jen teoreticky odejít z EU, se bude muset nejprve vyplatit ze společného evropského dluhu, který bude, a na to můžete dát krk, od samotného počátku nesplatitelný. Ta obrovská darda 1,5 bilionu EUR tam není pro srandu králíkům, ta má za úkol uvázat 27 zemím na krk tak obrovský balvan, který dokáží země nést jen společně, a jen úrokově, ale nikdy ne samostatně, a nikdy nepůjde jistina splatit, pokud by se někdo chtěl od nesení balvanu trhnout.

V USA vypukla krize již jako ve 30. letech, dlouhé kolony aut Američanů před potravinovými bankami

Ano, jedná se o dokonalé spiknutí proti lidu a národům, mistrovský proces globálního vyššího řízení na 4. a 5. prioritě, a to hlavně v Číně, v Evropě a v USA. A právě krize v USA se už v některých regionech rozjela naplno. Americká média začala přinášet obrazové záběry, jak se v americkém Pittsburghu tvoří kolony aut dlouhé několik kilometrů, které vedou lidi do místní potravinové banky pro denní balíčky přídělu jídla. Ve městě je 8 tisíc vojáků Národní gardy, kteří slouží jako první nárazníková linie před vypuknutím rabování a ozbrojených přepadení. Ve městě začalo selhávat zásobování, raketově vzrostly ceny potravin, lidé bez práce tak rázem jsou závislí na charitě a potravinové pomoci dobročinných organizací.

Údajně nejmocnější země světa se jen během pár dnů propadá do nejchudší země světa, kde na jedné straně lidé mají naoko všechno, ale přitom nemají nic ve chvíli, kdy nemohou splácet. V USA je všechno připraveno k vypuknutí Superkrize a kolapsu bezpečnostní a sociální situace. Donald Trump vůbec nechápe, co se kolem něho děje. Indukce krize do USA proběhla hladce a Event 201 je v plném běhu. Znovu ale opakuji, že tyto procesy se bohužel rovněž okopírují do Evropy, jen s nějakým zpožděním. Proto sami vidíte, že platí, co říkám celou dobu: Neděste se Coronaviru, děste se toho, co se za ním skrývá.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKorona-krize: Ministr připustil ... ZNÁRODŇOVÁNÍ !!!   
Pridal tk Středa 01 duben 2020 - 06:40:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hned po zdravotně-sanitárních problémech v souvislosti s pandemií Covid-19 řeší vlády, jakož i na úrovni EU, hospodářskou recesi. Portugalský ministr hospodářství Pedro Siza Vieira včera na rádiu TSF připustil, že stávající Prezidentem republiky vyhlášený stav národní nouze dává vládě i možnost znárodnit podniky a využít je k nezbytnným účelům.

Situace s koronou v Portugalsku je značně dramatická: přes 50 tis. podezřelých, 7,5 tis. potvrzených, 160 mrtvých, 45 uzdravených.

No, ale důležité je soustředit pozornost veřejnosti na Maďarsko a jeho premiéra Orbána než na znárodňování v Západní Evropě...

Zdroj: https://www.tsf.pt/portugal/economia/o-nosso-foco-primeiro-e-o-da-emergencia-mas-ao-mesmo-tempo-temos-de-pensar-na-retoma--12009506.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 34 [35] 36
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2530 sec,0.0688 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,847kB