Středa 03 březen 2021
Antifa bije politiky a sympatizanty opoziční AfD již za bílého dne. Prý si za to mohou sami…   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 08:19:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak vypadá volební kampaň v liberálně demokratickém Německu, se mohla na vlastní kůži přesvědčit trojice kandidátů a sympatizantů opoziční AfD. V sobotu postavili stánek v západoněmeckém Schorndorfu, asi v 9:45 ráno je napadla koordinovaným útokem napadla skupina 15-20 útočníků s prapory a banery. Srazila všechny členy AfD k zemi, kde do nich kopala a bila je. Současně zdemolovala volební stánek a rozházela volební letáky.

Jeden z napadených leží v nemocnici a 79-letý pomocník utrpěl pohmožděniny poté, co ho útočníci srazili na zem. Podle popisu napadených se jednalo o členy levicové bojůvky Antifa a velmi profesionálně provedený útok.

Členové AfD sice původně požadovali ochranu policie, ale tu “náhodou” nedostali. Začíná být veřejným tajemstvím, že útoky bojůvek Antifa proti opozičním politikům jsou koordinovány a kryty částí německých bezpečnostních složek. Podoba s nacistickou, nebo komunistickou totalitou čistě náhodná! Media a politický mainstream dokonce viní členy AfD, že prý provokují veřejnost radikálními názory a za násilné útoky si tak vlastně mohou sami.

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Slovensku hrozí pád vlády po přistání ruského Sputniku V, část Matovičovy vlády a liberální fronta na Slovensku je ve stavu nervového zhroucení...   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 08:13:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Slovensku hrozí pád vlády po přistání ruského Sputniku V, část Matovičovy vlády a liberální fronta na Slovensku je ve stavu nervového zhroucení, Sputnik V je prý velezradou trans-atlantického závazku a partnerství! Zaznívají dokonce názory, že ruská vakcína vyvinutá primárně Ruským státním virologickým institutem pro potřeby ruské armády udělá ze Slováků zombie pod kontrolou Vladimira Putina! Kdo rychle dává, dvakrát dává a Rusové dali Slovensku 2 miliony vakcín tak rychle, že Brusel na to jenom bezmocně kouká! Sputnik míří i do Prahy a Rusové znovu osvobozují Evropu, tentokrát od viru?

Kdo si vezme a nechá si píchnout ruskou vakcínu Spuntik V, stane se vazalem a dost možná i zombie bytostí ruského vlivu a moci Vladimira Putina v Evropě. Tyto a další podobné hysterické výkřiky se začínají šířit v emailech mezi některými poslanci slovenské Národní rady, na což nás upozornil zdroj z okruhu slovenské parlamentní opozice spolu s pikantními detaily. Na Slovensku se totiž pomalu schyluje k vládní krizi poté, co na letišti v Košicích přistálo transportní letadlo s první částí zásilky ruských vakcín Sputnik V, kterých Matovičova vláda s požehnáním slovenského ministerstva zdravotnictví nakoupila rovné 2 miliony.

A tento nákup způsobil na Slovensku doslova nervové zhroucení liberálních korporátních médií a trans-atlantických kádrů, kteří okamžitě začali bít na poplach, že ruský medvěd skrze vakcínu chce získat vliv na politické procesy uvnitř Slovenska. Rusko prý působí na Slovensku nejen skrze dezinformační média, ale nově se prý snaží využít virové krize k posílení svého vlivu, a to právě skrze ochotně rychlé a pohotové dodávky vakcíny Sputnik V pro země, které o to projeví zájem.

Kvůli ruskému Sputniku V může padnout slovenská vláda

Na jedné straně slovenské vládní krize je Igor Matovič jako premiér a ministr zdravotnictví Marek Krajčí jako hlavní zastánci nákupu ruské vakcíny, a na druhé straně stojí Matovičův koaliční partner Richard Sulík, šéf SaS, který svolal mimořádné zasedání vlády a na stole prý bude i možnost, že SaS odejde z vlády a tím dojde k mocenskému pádu současné vládní koalice. A krize začala i v další koaliční straně Za ľudí, ze které odešli již dva poslanci, a rovněž tato strana svolává mimořádné jednání předsednictva strany.

Veronika Remišová jako šéfka strany obviňuje vládu Igora Matoviče z nezvládnutí krizového řízení v době pandemie, ale k tomuto selhání podle našich informací docházelo celý minulý rok, nikomu to nevadilo, až do této chvíle, kdy najednou na letišti přistál ruský Sputnik V. To bylo natolik přes čáru, že se o věc začala zajímat i americká ambasáda v Bratislavě, která měla podle našich informací vyjádřit obavy tlumočené představitelům koaličních stran, že Ruská federace poskytnutím vakcíny může sledovat své silové a mocenské zájmy na Slovensku.

Podle našich informací američtí partneři již varovali představitele a některé poslance Národní rady, že ruská vakcína Sputnik V je produktem Ruského státního virologického institutu, okolo něhož se pohybují figury a postavy, na které americká administrativa uvalila sankce. Institut je totiž ještě z dob Sovětského svazu velice těsně propojen s ruskými ozbrojenými silami a výroba vakcín je primárně zajišťována pro ruské ozbrojené síly. Sputnik V jako vektorová vakcína klasické sovětské konstrukce byla vytvořena primárně pro plošné očkování ruské armády, na rozdíl od vakcín Pfizer a Moderna, které mají status experimentálních vakcín a americká armáda jimi své vojáky plošně očkovat nebude, vojáci se mohou očkovat pouze dobrovolně.

Ruskou vakcínu vytvořil státní institut s úzkým propojením na ruské ozbrojené síly

Sputnik V naproti tomu nemá status experimentální vakcíny, je to klasická vektorová vakcína starého střihu s oslabeným virem, není geneticky upravována jeho RNA, virus je pouze chemicky a molekulárně deaktivován, aby se nemohl exponenciálně množit. A co je dobré pro armádu jaderné velmoci, nemůže být o nic horší pro obyčejné civilisty.

A jen debil by si myslel, že Vladimir Putin bude očkovat ruskou armádu něčím, co by mohlo celé ozbrojené síly ohrozit na bojeschopnosti. A to prostě dojde každému, i tomu poslednímu občanovi na Slovensku. Co je dobré pro ruského vojáka, je dobré i pro mně. A liberální soldateska na Slovensku je z toho doslova na prášky. Rusové nedělají drahoty, vakcínu mají, rychle jednají, rychle dodají, žádné vykrucování, že vakcín je nedostatek, prostě vakcíny se koupí a hned jsou k dispozici.

Vakcíny se totiž v době úmyslně vyvolané krize stávají velmi mocným nástrojem řízení na 5. prioritě. Lidé vidí ve vakcínách záchranu, sami globalisté to lidem cpou do hlav z médií již celý rok, pořád dokola, takže lidé chtějí vakcíny, jenže co se nestane? Vakcíny jsou objednány z EU, ale nepřichází, anebo přichází jen zlomek původní objednávky. A utíkají týdny, už je březen, ale objednané vakcíny pořád nikde.

Za měsíc tu jsou Velikonoce, svátky jara, lidé budou chtít ven, do přírody, ale očkovaný nebude skoro nikdo, procesy řízení se začnou komplikovat. A tak v této situaci není jiné možnosti, než nakupovat jakékoliv vakcíny, které jsou k dispozici, a ono se ukazuje, že k dispozici vakcíny má pouze Rusko!

Američané varují své partnery, že očkování ruskou vakcínou zvýší mocenský vliv Moskvy v zemích EU

A tak se najednou odehrává neuvěřitelná scéna, kdy vazalové amerických bratří přestávají poslouchat své páníčky a obrací se na Rusko, de facto na nepřítele z pohledu liberálů. Jenže tito vazalové nemají na výběr, protože hysterie mezi obyvatelstvem je natolik vybičovaná k nepříčetnosti, že nepřichází v úvahu, že by se mělo s očkováním čekat, už prostě se čekat nemůže, protože po Velikonocích jinak vypuknou občanské nepokoje a demonstrace.

Můžete lidi zavřít doma, když je zima. Jenže, jakmile začne hřát Slunce, lidé okamžitě vyrazí na zahrádky, na chalupy a chaty, a nic je neudrží v lockdownech, naprosto vůbec nic. Tedy na sílu je lze udržet, ale to už by vláda neustála. A slovenský premiér to ví moc dobře. Další čekání na vakcíny ze západu tak už nepřichází v úvahu, na Slovensku se tak bude očkovat vakcínou určenou původně pro ruské ozbrojené síly.
Americká ambasáda v Bratislavě o tom již poslala kabelogram do Washingtonu D.C. a dá se očekávat, že americké marionety v Národní radě dostanou povel k položení Matovičovy vlády, přičemž nová vláda bude mít za úkol dodávky ruských vakcín nedokončit, zablokovat. Slovenští senioři totiž budou děkovat Rusku za záchranu svých životů, za ruskou vakcínu, a to znamená, že budou vděčni Vladimiru Putinovi.

Z hlediska procesů politického řízení je to naprostý průser pro slovensko-americké vztahy, je to taková facka do obličeje americkým bratřím, že není divu, že slovenská korporátní média jsou ve stavu naprosté hysterie, protože Sputnik V je v podstatě nové ruské osvobození Slovenska, tentokrát od viru. Přesně takto si to bude vysvětlovat mnoho lidí, protože jenom těžko si lidem vysvětlí, proč Američané a Britové neposlali zatím nic anebo jenom velmi málo, zatímco Rusové přispěchali na pomoc ihned.

Ruská vakcína nakonec přistane i v Praze, i když politický odpor bude větší než na Slovensku

Vakcínu Sputnik V podle našich informací nakoupí i Česká republika, ale dojde k tomu až po odchodu ministra zdravotnictví Jana Blatného z funkce koncem března. Dodávku ruských vakcín na ČR bude zajišťovat Pražský hrad, konkrétně lidé okolo prezidenta Miloše Zemana a jeho poradce Romana Prymuly. Podporu budou mít i od Andreje Babiše, kterému dochází, že Američané a ani Britové ho nepodrží ve virové krizi, a že s nadcházejícím jarem musí být lidé už očkováni, aby bylo možné lidi pustit ven, protože je nepůjde udržet doma. Ani česká vláda se tak nevyhne nutnosti nakoupit ruské vakcíny, a čím více lidí bude ruskými vakcínami očkováno, tím větší bude nutkání nakoupit ruské vakcíny i pro ČR.

A uslyšíte ten řev na českých liberálních médiích, které budou varovat před ruským vlivem skrze očkování ruskou vakcínou. Toto je vynikající tah Ruského židovského kongresu, dokonalé zhatění plánů Domu Sion ve Střední Evropě. Zachráncem se nestane Londýn a Washington v očích goyim v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a v dalších zemích, ale stane se jím Moskva. Naprosto dokonalé využití vlastní zbraně proti Domu Sion, pandemický proces řízení využitý pro posílení pozice Ruska v Evropě. Chtěli hysterii završit záchranou americkými a západními vakcínami, a přitom tu záchranu poskytnou Rusové. Takový výtěr v procesech řízení vždycky pobaví. Zkrátka válka mezi ž a Ž v přímém přenosu na 5. prioritě.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPŘEPÍNÁM   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 08:02:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nějaký Řezníček je redaktorem ČT a prošel školením v USA, kde asi čtyři roky působil jako zpravodaj a připravoval se na zpravodajskou činnost, kterou nyní v ČT předvádí.

1.S místopředsedou vlády v pořadu po 22 hodině jednal jako s pohůnkem a ze série připravených otázek ihned bylo zřejmé, na které straně barikády stojí. Být v roli místopředsedy vlády, tak toho blbce pošlu do zadní části těla a odešel bych ze studia, protože tento blbeček má zřejmě o sobě velké mínění, ale vést rozhovor neumí, jen napadá, neargumentuje a přitakává diskutujícím z opozice. Když hovoří s člověkem, který toho pro průmysl, dopravu a ve vládě udělal za pár měsíců tolik, kolik toho neudělal tzv. mistr Kalousek za 22 let v politice, z toho 10 let ve vládě. Tento řezník by si měl uvědomit, že je redaktorem veřejnoprávní TV a lidé již nejsou ochotni poslouchat kdejaké bláboly, ale požadují informace a ne jeho přiblblé názory a politické postoje. Nevím jaké vzdělání má tento nepřítel prasat, ale z formy jednání lze usoudit, že má vychování řeznického psa. Když ho slyším na ČT – přepínám!!!

2. Když se na obrazovce ČT objeví zrzka Fridrichová, která má každou neděli večer pár štěků, které cíleně a dlouhodobě napadají osoby sympatizující s panem Babišem nebo naším prezidentem a má vyděláno – přepínám.

3. Když slyším vyvážený a objektivní pořad Vény Moravce, který jen kulí oči až se mu potí brýle a s pravdivým tvrzením a výběrem diskutujících má problém - přepínám.

4. Když na ČT slyším hokejového odborníka a křiklouna Zárubu (Fridricha)), jak vytváří nová pravidla a v rozporu s tím co vidím, komentuje hokejový zápas – přepínám.

5. Když se ozve v ČT redaktor Mathe z Polska, který jen mate diváky a situaci hodnotí podle zásad ČT, tak rovněž – přepínám.

6. Když se na obrazovce ČT objeví hvězda Witowská, která střídá chlapy, no abych nepřeháněl, mužský, nyní má knihovníka Koláře a hraje si na zkušenou redaktorku – tak okamžitě sahám po ovladači a přepínám.

7. Když nějakého Wolnera vidím na obrazovce a v pondělí večer spustí pracně vyrobené a nákladné reportáže o tom, že jedině tento pořad je objektivní, ale vše je jinak, tak – přepínám.

8. Když ČT – v pořadu 24 tři dny po sobě a téměř v každých zprávách informuje o stejné události v Rusku, protože se v televizi její pohlaváři domnívají, že jsme blbci a nic si nepamatujeme, a čtvrtý den již tuto reportáž neuvedou, jsem zklamán a znervózním, proto – přepínám.

9. Když ČT informuje o vyspělé demokracii v USA, zejména v souvislosti s volbami, tak jsem nadšený, protože jinak bych byl zklamán a musel bych – přepnout.

10. Když v ČT paní Šámalová informuje o porušování lidských práv v Číně, nevím, zda je to pravda nebo její osobní názor, protože žádné důkazy nepředkládá. ČT by této paní mohla zakoupit brýle, aby viděla i jiné věci v této zemi, pokud možno z nějakého vysokého mrakodrapu. Abych nebyl dezorientovaný a neposlouchal stále stejný názor o zaostávání této velmoci za prosperujícími a vyspělými demokraciemi – přepínám.

11. Když se objeví v ČT pan Kubala a začne ukazovat rukou na nás posluchače jako směrník, kam máme koukat a koho poslouchat, tak vypínám televizi nebo přepínám.

12. Když v ČT mluví Thajwanec a sděluje nám svá moudra, o která nestojím, a vychvaluje se, jak bravurně řídí sídlo pravice (Senát), říkám si, že nemůže být v ostatních televizích nic horšího, tak rovněž přepínám.

13. Když v ČT dají slovo pirátovi, snad je to jejich předseda, což se pozná podle dredů, a začne mluvit o legalizaci marihuany, protože tvrdí, že jako příští předseda vlády to prosadí, říkám ostatním nedívejte se, a přepínám.

14. Když občas v ČT na obrazovce vidím služebně horlivého redaktora Jiřího Václavka komentovat politické dění v ČR v duchu zásad prosazovanými vrcholnými manažery ČT, tak si říkám, zda to má tento člověk zapotřebí, takto si křivit páteř, protože už není nejmladší a musí kázat bludy, kterým snad ani sám nevěří. Protože mu nevěřím ani já, tak přepínám.

15. Když pan Karas informoval o dění na Ukrajině a jako melouch posílal pracně vyrobené a zavádějící reportáže z Ruska, tak jsem věděl, že podstata je asi někde jinde, že účel světí prostředky a že tento redaktor plní zadání, které dostal. Nezbývalo mi nic jiného, než přepnout.

Elita v ČT si myslí, že občané této republiky jsou debilové, nic nevědí, neznají, a proto je třeba posluchače systematicky vzdělávat. Ostatně soudím, že ČT je třeba vyhladovět a snížit jí pravidelný měsíční poplatek, protože hodnota poskytovaných informací neodpovídá výši tohoto poplatku. My občané, kteří si platíme ČT, si zasloužíme objektivní a pravdivé informace a ne zavádějící plky. Tuto televizi je nutno reorganizovat, snížit počet redaktorů a zkvalitnit zpravodajství a její pořady. Je až neuvěřitelné, jaké pořady ČT spolufinancuje, kam finanční prostředky, kterými mrhá, bez kontroly směřuje a jaké hodnoty mají tyto pořady.

Česká mainstreamová média jsou kapitolou sama pro sebe. Vévodí jim Česká televize, která šíří jen strach a paniku mezi občany země. Již dávno ztratila důvěru občanů, nenašla v sobě ani v této složité době zbytky novinářské etiky. Snahy vlády prostřednictvím těchto médií dnes cokoliv vysvětlovat či prosazovat, jsou zbytečné, protože např. ČT se vměšuje do politiky a snaží se ovlivňovat politické dění v ČR, místo aby objektivně a nestranně informovala. Obecně lze říci, že média jako vždy prokázala důkladnou neznalost věci, zastírala skutečnou podstatu dění, žonglovala se slovy a naučenými, stále se opakujícími výrazy (právní stát, lidská práva, demokracie), podbízela se čtenářům i posluchačům a projevovala politickou korektnost ke svým chlebodárcům. Její redaktoři se rádi prezentují jako odborníci na publikovanou a komentovanou problematiku, ale výsledek je opačný, což je vidět na nízké úrovni zpravodajství.

Pokud máte obdobné zkušenosti s ČT, tak předejte tento odkaz na článek dalším a přepínejte, dokud to jde. Možná přijde doba, kdy tuto možnost mít již nebudeme.

Tonda
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo (ne)víme o Tibetě, aneb proč nevyvěšovat tibetské vlajky   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 07:57:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rok co rok je v poslední módní, resp. západopoliticky korektní některými představiteli českých měst vyvěšovat tibetskou vlajku. Tento trend pochází z dob, kdy se Václav Havel přátelsky tulil k údajně tibetskému Dalajlámovi, který však v Tibetu již drahnou dobu nežije. Protože byl Tibet prezentován v podobenství, které si prý zasluhuje politickou a sociální podporu, Havlovými přívrženci (tzv. havloidy) byla vyvolána aktivita pro solidárnost s lidem Tibetu s tím, že jako projev solidarity občanů ČR (!) budou každého 10. března na veřejných budovách vyvěšovány tibetské vlajky.

Protože tito aktivisté toho zřejmě o Tibetu mnoho nevěděli a neví dodnes, předkládám stručný dějinný popis o Tibetu, aby si veřejnost mohla učinit představu, co byl a je Tibet dnes.

Do roku 1959, kdy vládl v Tibetě Dalajláma, téměř všechna obdělávaná půda a pastviny patřily výhradně šlechtě a klášterům, většina obyvatel byli nevolníci, kteří na nich pracovali. Tibetská aristokracie a vedoucí mniši, kteří tvořili asi 5% populace, vlastnili a rozhodovali o všem.

Systém se podobal nevolníctví v Evropě před 700 lety. Například klášter Drepung v Tibetě byl najvětší vlastník půdy na světě, měl 185 velkostatků, 25000 nevolníků, 300 velkých pastvin a 16 000 pastýřů. Sám Dalajláma žil ve 14 poschoďovém paláci, který měl 1000 místností¨(viz Gary Wilson's report in Worker's World, 6 February 1997).

Dalajláma a jeho rodina vlastnila okolo 4000 nevolníků a 100 domácich otroků. Šlechta - sekulárni vládcové, se měli také dobře. Například velitel Tibetské armády, člen Dalajlámova kabinetu, vlastnil 4000 km2 pozemků a 3500 nevolníků ( viz Gelder and Gelder, The Timely Rain, 62 and 174). Před demokratickými reformami v roce 1959, měl Tibet 197 rodin dědičné aristokracie, v nichž bylo 25 velkých rodin. Nevolníci tvořili okolo 90% celé populace.

Tibetští chlapci byli často odebraní od chudé rolnícké rodiny na výchovu za mnichy, kde sloužili elitním mnichům. Jak uvádí mnich TashiTsering, děti v klášterech byly často sexuálně zneužívány. On sám byl obětí sexuálního znásilňování od 9 roků( Melvyn Goldstein, William Siebenschuh, and Tashì-Tsering,The Struggle for Modern Tibet: Autobiography of Tashì-Tsering. Armonk, N.Y.: M.E. Sharpe, 1997).

V tibetské komunitě byl malý počet svobodných rolníků, okolo 10 000 obchodníků, naproti tomu velká většina nevoníků a domácich otroků, kteří nic nevlastnili. Děti otroků byly zase jen otroci (Gelder and Gelder, The Timely Rain, 110). Velká většina populace byli nevolníci bez vzdělání a zdravotního zabezpečení. Doživotně byli vlastnictvím pána nebo kláštera. Za práci nedostávali žádnou mzdu (Melvyn C. Goldstein, A History of Modern Tibet 1913-1951. Berkeley: University of California Press, 1989, 5 and passim).

Nesměli sa ženit bez povolení pána nebo lámy. Pán mohl půjčovat nevolníka jinému pánovi na práci i do velmi vzdálených oblastí (Anna Louise Strong, Tibetan Interviews. Peking: New World Press, 1959, 15, 19-21, 24). V Tibetě tresty pro nevolníky za krádež, útěk nebo vzepření se moci bylo mučení, mrzačení, vyřezání očí, jazyka, nosu, odtětí ruky a tak podobně. V roce 1959 Anna Louise Strong navštívila výstavu nástrojů na mučení pro dospělé a děti, které používala tibetská šlechta. Popisuje např. fotografie komunistických aktivistů, kterým odřezali nosy a horní ret. (Strong, Tibetan Interviews, 91-96).

V r. 1937, návštěvník Tibetu, Spencer Chapman napsal: „Žebrák vedle cesty pro mnicha neznamenal vůbec nic. Vzdělání nebylo pro nevolníky, protože by mohlo narušit feudální systém“ (Waddell, Landon, O'Connor, and Chapman are quoted in Gelder and Gelder, The Timely Rain, 123-125). Francouzský tibetolog Alexandr David-Neel v knize „Old Tibet Faces A New China" píše: Nevolníci byli doživotně zadlužení a jejich dluhy přecházely na potomky. Ve starém Tibetě, vlastník nevolníka o něm rozhodoval podobně jako o jiném majetku. Mohl jej prodat, dát nevolníka jako dar, půjčit jej, nebo splatit s ním dluh. Vlastníci nevolníků měli státní věznice a soukromé vězení, také velké kláštery měli vlastní soud a vězení.

Když v roce 1951 čínští komunisté obsadili Tibet začali budovat cesty a nemocnice. Majetek šlechty a klášterů však nezkonfiskovali. Feudální šlechta vládla dál nad nevolníky. Komunisté respektovali Tibetskou kulturu, ale také místní náboženství (Goldstein, The Snow Lion and the Dragon, 52). V roce 1956-1957 vypuklo v Tibetě povstání za asistencie americké CIA (Kenneth Conboyand James Morrison, The CIA's Secret War in Tibet. Lawrence, Kansas: University of KansasPress, 2002; and William Leary, "Secret Mission to Tibet," Air & Space, December 1997/January 1998).

Mnoho vedoucich povstalců a agentů patřilo mezi tibetskou aristokracii, nebo jejich potomků, ale většina populace se k povstání nepřipojila (Hugh Deane, "The Cold War in Tibet,"ť CovertAction Quarterly. Winter 1987). Po potlačení povstání čínští komunisté zrušili otroctví, tibetský systém a také nevolníctví a neplacenou práci. Zavedli občanské vzdělávání, zrušili monopol klášterů na vzdělávání. Zavedli vodovody, kanalizaci a elektřinu (Greene, A Curtain of Ignorance, 248 and passim; and Grunfeld, The Making of Modern Tibet, passim). Do roku 1961 rozdělili půdu a stáda dobytku rolníkům a zavedli kolektivizaci (Karan, The Changing Face of Tibet, 36-38, 41, 57-58; London Times, 4 July1966).

Dalajláma a jeho poradci najmladší bratr Tendzin Choegyal lživě tvrdili, že Číňané při povstání, resp. okupaci zabili na 1,2 miliónů Tibeťanů (Tendzin Choegyal, "The Truth about Tibet," Imprimis; publication of Hillsdale College, Michigan, April 1999). Údaj je lživý a vymyšlený, protože podle oficiálního sčítání lidí, které se uskutečnilo v roce 1953, celková populace v Tibetu byla 1 274 000 obyvatelů (Karan, The Changing Face of Tibet, 52-53). Podle dokumentů ministerstva zahraničí USA z roku 1998, v 60 tých letech tibetský exil v USA dostával od CIA 1,7 miliónů dolarů ročně.

Roční plat Dalajlámy od CIA byl cca 186 000 dolarů. (tj. víc jak 4 mil. Kč) Americký kongres vyčlenil na podporu tibetského exilu v Indii 2 milióny dolarů a další milión na „demokratické aktivity“ v exilu. Dalajláma mj. dostal osobní finanční pomoc od G.Sorosa (Heather Cottin, "George Soros, Imperial Wizard," CovertAction Quarterly no. 74, Fall 2002). V současnosti tibetští mniši žijící v Kalifornii dostávají od vlády USA 550-700 dolarů měsíčně, kromě toho mají zdravotní zabezpečení mají zadarmo, také neplatí ani za ubytování, telefon, internet a kabelovou televizi.

Placený tibetský exil byl však značně rozčarovaný, když v roce 1996 sám Dalajláma údajně prohlásil: „Marxismus je založený na morálních principech, zatím co kapitalismus se stará jen o zisk a výnosy. Marxismus se prý stará o spravedlivé využívání výrobních prostředků, ale rovněž o osud pracujícich“. „Myslím si, že jsem poloviční Marxista a poloviční Budhista“ říká o sobbě Dalajláma. (The Dalajláma in Marianne Dresser , ed., Beyond Dogma: Dialogues and Discourses. Berkeley, Calif.: North Atlantic Books, 1996). Kim Lewis, který studoval „hojení ran“ tibetských mnichů v Kalifornii, USA, hovořil také s tibetskými ženami, které žili v klášterech s mnichy v Tibetě.

Na otázku, zda by sa vrátili doTibetu odpověděly, že ne. Důvod nebyla okupace Tibetu, ale špatné vzpomínky na život v klášterech. Nyní jsou vděčné, že se nemusí vdávat za 4 -5 mužů, být stále těhotné, nebo nakažené pohlavními nemocemi. Jejich staré matky vzpomínali na to, že vyspat se s mnichem, mělo být pro ně prostředkem osvícení, podobně jako to měl zařízené Budha. Systém nevolnictví se v Tibetě udržel proto tak dlouho, že nevoľníci věřili, že mniši mají moc přispět k tomu, čím se narodí v budoucím životě. Věřili totiž tomu, že někdo by se mohl narodit jako člověk-aristokrat, jiný jen jako prase.

V roce 1904 Britové okupovali Tibet, žádali volný obchod bez daní pro Indii a zaplatit 2,5 miliónů rupií jako náhradu škody. Sir Charles Bell, britský úředník v Tibetě v letech 1904-1905 v knize Tibet: Past and Present, Oxford, 1924, pp.78-79“ napsal: „Otroci v Tibetě setaké často kradli, hlavně malé děti. Nebo chudobní rodiče dávali děti překupníkům, kteří je dál prodali jako otroky. Tyto děti pocházely hlavně z jihovýchodního Tibetu.“ Feudální systém Tibetu v té době Britům zřejmě velmi vyhovoval.

V Tibetě po demokratických reformách, které zavedli komunisté, začal komunistický zázrak (hlavně po r.1970), což dokumentují následující čísla: Úmrtnost dětí v Tibetě v roce 1951 byla 430 mrtvých na 1000 narozených. V době tzv. komunistického zázraku se úmrtnost dětí snížila na 91,8 dětí v roce 1990 a na 35,3 dětí na 1000 narodených v roce 2000. Růst HDP za posledních 7 roků byl 12% ročně. Nyní je 30 x vyšší jako v roce 1950. Průměrná délka života v roce 1950 byla 35,5 roku, v současnosti je to 67 roků. V současnosti má Tibet populaci 2,5 miliónu obyvatel, proti 1,2 mil. v roce 1964. Příjem rolníků a pastýřů se za posledních 5 roků zvyšoval v dvojciferných číslech.

V roku 2007 to bylo o 14,5% více proti roku 2006. Export Tibetu byl 222 miliónů dolarů v roce 2006, tedy o 34% vyšší jako v roce 2005. V roce 2006 Tibet navštívilo 2,5 miliónu turistů, což je zvýšení o 40% proti roce 2005. V roce 2007 to už byly 4 milióny turistů. Příjem z turismu v roce 2006 byl 350 miliónů dolarů. V roce 1950 bylo 95% Tibeťanů negramotných, jen 2% dětí chodilo do školy. V současnosti je už základní vzdělání povinné a negramotnost u ľidí v pracovním věku je jen 4,76%. V roce 2000 měl Tibet 4 univerzity, kde studovalo 5475 sudentů. V roce 2008 se čistý příjem farmářů a pastýřů zvýšil o 13,9% v porovnání s předcházejícím rokem. Hrubý domáci produkt (HDP) v Tibetě v I. polovině roku 2009 stoupl o 10,3% v porovnaní s předcházejícím rokem a příjem farmářů a pastýřů se z výšil o 15%. Nárůst HDP o 10,3% v době najvětší světové hospodářské kríze byl de facto ekonomickým zázrakem a patří mezi najvyšší na světe.

Připomínám, že v USA, Evropě a Japonsku HDP v prvním pololetí 2009 klesl, ale o tom české veřejnoprávní média, v rámci tradice, nepíší. Je zřejmé, že pokud se „anglosaským“ vládcům v nejbližších 10-20 letech nepodaří politicky nebo ekonomicky zničit komunistickou Čínu (což je velmi nepravděpodobné a nereálné), pak už nebudou mít žádnou šanci a ztratí svou moc ve světe. Proto také organizují všechno možné, aby se tak nestalo. Dnes jsou to třeba nepokoje v Tibetě, zítra zase něco jiného někde jinde ve světě (viz barevné revoluce).

Jsme my, občané České republiky, opravdu jen tupé stádo, které žere z ruky těm, co nám nabízí o Tibetě (a nejen o něm) oblbující vitamíny? Možná, že někteří z nás do toho stáda patří, ale rozhodně ne všichni. Pro snažší pochopení, co je Tibet a proč není důvod vyvěšovat tibetské vlajky, je napsaný i tento článek. Apropó, k vyvěšování tibetských vlajek jako projev solidarity občanů s Tibetem nemají představitelé měst žádný mandát svých voličů, je to jen jejich svévolná, politicky loajální, populisticky havloidní aktivita.

Autor: Milan Tůma, Slovensko, Překlad Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBiskupové-sekretáři Byzantského katolického patriarchátu píšou prezidentovi   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 07:48:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otevřený dopis prezidentu Zemanovi ohledně vakcinace

Vážený pane prezidente,

obracím se na Vás jako člověk přibližně stejného věku. Delší dobu jsem s Vámi sdílel Váš odvážný postoj, kterým jste se postavil proti proudu a bojoval za náš český národ jako dobrý otec velké rodiny. Je pro mě bolestným šokem, jak velká změna se s Vámi stala. V době koronapsychózy jste se postavil na stranu těch, proti kterým jste dříve odvážně bojoval. Navíc je to v situaci, kdy nejde jen o politickou změnu, ale o zločiny proti lidskosti, spojené s plánovanou genocidou lidstva. Římský klub se netají úmyslem dosáhnout redukce 6 miliard lidí a rovněž hlavní propagátor fatálně nebezpečných vakcín Bill Gates otevřeně prohlásil: „Odvedeme-li dobrou práci s vakcínami, snížíme populaci o 10-15%“, to je genocida jedné miliardy lidí.


Jako osoba duchovní nejsem odborník v medicíně, a proto jako každý upřímný člověk hledám pravdu tam, kde ji mohu najít, a kriticky zvažuji obě strany. Kladu otázku: Mluví pravdu mainstreamová média, když vyvolávají panickou hrůzu z nemoci, na kterou umírá přibližně tolik lidí jak na sezónní chřipku? To myslíte vážně, že lockdowny sledují zdraví jednotlivých národů? To, že mají zcela jiný cíl, ví každý kritický občan, který není manipulován poplatnými médii, o kterých prezident Trump prohlásil, že „lžou, lžou a lžou“. Ještě přednedávnem jste také tento postoj zastával. Nyní už jim věříte. Pokud by šlo o nějakou indiferentní věc, může mít každý svůj názor, ale tady jde o život každého jedince i budoucího pokolení.

Cituji Váš výrok: „Měli jsme tu tuberkulózu, černý kašel, neštovice, dětskou obrnu. Na všechny tyto nemoci očkování zabralo. A to je důvod, proč zabere i na covid.“

Nemohu uvěřit, že byste opravdu nevěděl, že je diametrální rozdíl mezi vakcínami, kterými se dříve očkovalo proti tuberkulóze, černému kašli, neštovicím, dětské obrně, a novou vakcínou mRNA, která navíc ani neprošla zkouškovým obdobím. Vakcína má být zkoušena nejméně 5-7 let a v lepším případě 10-15 let.

Dobře víte, že jsou odborníci, kteří mluví pravdu a jsou pronásledováni, a jsou odborníci, kteří zradili své svědomí, zaprodali svou duši a lžou, protože je to pro ně výhodné. Komu z těchto dvou skupin má soudný člověk věřit? Připomínám varování aspoň některých odborníků světového formátu, jsou jich stovky.

Prof Dr Sucharit Bhakdi:

„Nová vakcína s RNA je nejnebezpečnější vakcínou vůbec. To, že tato vakcína byla dokonce schválena pro klinické testování, je trestuhodné. Toto jsou pokusy na lidech. To, co se nyní děje, bude zločinem proti lidskosti.Považuji tyto genové vakcíny za experiment na lidech, který je zakázán. Dělám si starosti o své děti a vnoučata. Já mám také vnoučata. Nesmí se stát, aby toto šílené očkování bylo prováděno na našich dětech a vnoučatech. To by znamenalo konec této společnosti. Nedopusťte to!“
Dr. Wolfgang Wodarg, pneumolog, dlouholetý předseda zdravotního výboru Rady Evropy:

„Tato vakcína odpovídá genetické modifikaci lidského genomu. Očkovaná osoba se stane geneticky modifikovaným organismem. Lidé to musí vědět. Nedávejte očkovat děti, ani sebe. Je to podvod! A tyto machinace fungují pouze tehdy, když nás pomocí sdělovacích prostředků a politiky vydírají, aby v nás vyvolali strach... To, co se nyní děje, hraničí s genocidou. Musíme je postavit před soud za zločiny proti lidskosti.“Chcete snad nazvat tyto odborníky, kteří odmítají genocidní vakcinaci, mírně dementními? Nebo snad jste uvěřil pseudopapeži Františkovi a jdete v jeho linii? On je ale diletant v medicíně. Přesto sugestivně prosazuje tuto nebezpečnou vakcínu, což je skutečný zločin nejen proti Bohu, ale i proti lidstvu.

Vy, pane prezidente, jste jednak podepsal nesmyslný a zločinný Pandemický zákon, za což na Vás dopadá velká vina a zodpovědnost. Dále nazýváte lidi, kteří mají zdravý rozum a objektivní informace „mírně dementními“. Tímto ale odsuzujete celé mezinárodní hnutí lékařů za pravdu, kteří za cenu pronásledování naléhavě varují před fatálně nebezpečnou vakcínou. Z různých zemí přicházejí zprávy o těžkých následcích očkování, přestože skutečný dopad této „vakcíny“, jak oznamují odborníci, se projeví za 5-10 let a pak na další generaci. Už nyní se dozvídáme, že jsou nuceně očkováni senioři v domovech důchodců a mnozí brzy nato zemřeli. Nedej Bůh, abyste po vakcíně zemřel i Vy.

Tvrdíte, že máme věřit odborníkům, kteří tuto vakcínu vyrobili. Jenže oni sami jí nevěří, proto si vymohli, aby nenesli žádnou zodpovědnost za následky nebo případnou smrt, která může po vakcíně nastat.

Chápu, že jste byl vystaven určitému desinformačnímu tlaku. Podlehl jste ale strachu a postavil jste se proti sobě i proti vlastnímu národu. Uvědomte si, dokud je čas, svůj omyl, protože jak říká přísloví: „Chybovat je lidské, ale vědomě zůstávat v omylu a hříchu je ďábelské“.

Statečně jste bojoval za český národ. Kdo Vás zmátl? Kdybyste vytrval v pravdě, zůstal byste navždy symbolem pravého vlastence. Vletěl jste do velké pasti. Pravým hrdinstvím je přiznat si omyl a postavit se za pravdu. Věřím, že to dokážete.

Modlí se za Vás
Patriarcha Eliáš

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNepříjemná zkušenost s O2! Za jejich chyby platí klient   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 07:41:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejsem už nejmladší, ale zdraví mi ještě celkem slouží. Rozhodla jsem se zřídit si internetové bankovnictví, abych mohla platit pohledávky z bytu. Párkrát jsem měla problém s placením faktur mobilního operátora O2 a tak jsem jim dala souhlas s inkasem z mého účtu. A co se nestalo!

První platbu si z mého účtu inkasovali bez problémů. Ovšem už druhou neinkasovali a mně dali pokutu za nezaplacení. To se ovšem odehrálo v době kdy jsem byla v nemocnici.

Je zajímavé, že další dvě platby si opět inkasovali sami bez problémů, aniž by se nějak měnily dispozice.

Po návratu z nemocnice jsem se pokusila osobně dát vše do pořádku. Jaké bylo mé překvapení, když se pracovníci O2 snažili hodit vinu na mě. Prostě bylo vše špatně na mé straně. Logický argument, že následující dvě faktury inkasovali opět sami, a to bez jakýchkoliv změn v údajích, nějak nevzali v úvahu.

Jejich snaha nebyla mi vyhovět a přijít na problém, ale nabídnout mi další služby. Takže jsem si připadala jako v Kocourkově. Bylo to vše kolem dokola a výsledek se jaksi nedostavil. V této době mám snad vše zaplacené, vč. pokuty, kterou jsem neměla ani dostat.

Údajně vyšlo jakési nařízení, podle kterého se v případě opožděných plateb z důvodu pobytu v nemocnici mají promíjet pokuty a penále. Ovšem proč bych o to z těchto důvodů žádala? Údaje pro inkaso zůstaly beze změny, což lze snadno prokázat dalšími dvěma zaplacenými fakturami.

O2 má prostě příliš mnoho IT pracovníků a pravá ruka neví, co dělá levá. Reklamní slogan – Chytrá síť O2 je očividně pravdivá. Obchodník samozřejmě vydělává na zákaznících. Proti tomu nikdo nic nenamítá. Ovšem O2 je skutečně chytrá a vymyslela, jak vydělávat na zákaznících za své vlastní chyby. A to jsem ještě netušila, že pokuta za NEZAPLACENÍ bude opakovaná, že dojde k omezení služeb a za jejich obnovení zaplatím dalších 60 Kč. Takže jsem za prokazatelnou chybu O2 zaplatila dvakrát po 180 Kč a 60Kč za obnovení služeb. Tak se vydělává, co?

Nejsem po návratu z nemocnice ještě zcela v pořádku a tak nemám síly se s nimi hádat. Ovšem chci upozornit na tyto nemorální praktiky O2. Rozhodla jsem se, že to s nimi ještě dva měsíce zkusím a kdyby mi i nadále dělali problémy, tak se s nimi rozloučím. Prostě si příště vyberu slušnou síť a ne chytrou. J.W. von Goethe řekl, že chování je zrcadlo, v němž každý ukazuje svou povahu. Takže?

Eliška Hančlová


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael: Elektronické sledování dodržování karantény   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 07:36:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Izraeli zavedli pilotní program sledování dodržování karantény. Speciální náramek upozorní služby, pokud osoba, která jej nosí, porušuje povinnost izolace. Zařízení budou dostávat lidé vracející se ze zahraničí. Izraelské ministerstvo zdravotnictví minulou středu oznámilo, že zahájí pilotní program, který umožní navrátilcům ze zahraničí, kteří si nepřejí umístění do karantény ve vládních hotelech, izolovat se doma pomocí elektronického náramku, uvedl to Times of Israel.

Program začal distribucí náramků přibližně 100 lidem. Náramky budou po dobu dvoutýdenní karantény sledovat jejich polohu, aby bylo zajištěno, že budou dodržovat pokyny ministerstva zdravotnictví. Pokud někdo odstraní náramek nebo se příliš vzdálí od domácího prostoru, systém okamžitě informuje příslušné služby. Náramek bude sledovat polohu uživatelů pomocí technologie Bluetooth a GPS připojením k telefonu uživatelů.

V Izraeli existují také certifikáty, často označované jako „zelené pasy“, které se vydávají lidem očkovaným proti Covid-19. Pas je vydáván těm, kteří nejméně před týdnem dostali druhou dávku vakcíny, stejně jako více než 700 000 lidí, kteří prodělali Covid-19. Platnost dokladu je šest měsíců. Je ale třeba podotknout, že tyto pasy jsou někdy vnímány jako diskriminační opatření.

Izraelci se „zeleným pasem“ mohou od 21. února využívat tělocvičny a bazény a účastnit se sportovních a kulturních akcí. Obchody, nákupní střediska a trhy jsou otevřené pro každého. Některá zařízení, např. také některé synagogy jsou přístupné pouze po předložení individuálně vygenerovaného QR kódu (lze jej stáhnout do mobilního telefonu nebo obdržet e-mailem).

Jan Urbach
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGORBY 90   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 07:33:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Málokterý současník ovlivnil naše životy natolik jako jeden dnešní devadesátník, jehož osobní rozhodnutí skutečně poznamenala osudy lidí celého světa, na Východě i na Západě!

V den jeho narozenin mi nepřipadá vhodné autoritativně a přitom (vzhledem k malé poskytnuté ploše) pouze povrchně rozebírat a povýšeně hodnotit všechny aktivity tohoto sovětského státníka a nesporné světové osobnosti z konce druhého milénia!

Chtěl bych nyní upozornit na jinou stránku jeho bohatého života, možná ne úplně známou – na jeho osobitý vztah k nám, Čechům a Slovákům, občanům Československa a dnešní České republiky.

Když přišel jako prostý chlapec z chudých stavropolských stepí pod Kavkazem na univerzitu do Moskvy, setkal se tam poprvé s cizinci. Díky svému družnému a zvídavému naturelu a zejména spolubydlícím na koleji pronikl do tehdejší malé „české kolonky“ v Moskvě.

Jak se mi sám pyšně přiznal, rychle do ní zapadl a stal se brzy přirozenou součástí této malé party, společně se bavili, vařili, slavili i studovali, půjčovali si navzájem nejenom skripta, chodili na výlety, za zábavou; což ale nebylo, bez ohledu, že se v tomto případě jednalo o styk se „lidově demokratickými“ cizinci, ve stalinských dobách příliš tolerováno. Přesvědčil se o tom vzápětí, když mu jeho celoživotní kamarád Zdeněk Mlynář poslal do rodné vísky pohlednici z Prahy a on se dostal do důvodného podezření z nedovoleného styku s cizinou. Cizinec jako cizinec, vždy to může být nepřítel!

Přes zjevnou podezíravost úřadů neformální a ryzí přátelství přetrvalo, do party později vplula i jeho dívka Raisa, intimní přítelkyně české stipendistky Gábiny Olmové (pozdější profesorky pražské VŠE). Právě prostřednictvím českých přátel se důvěrně a dychtivě seznamoval s nejen pro něj dosud neznámou existencí jiných a přitom (jak postupně doznával) rovnocenných kultur, názorů a přístupů. V podmínkách tehdejší tuhé izolace sovětských obyvatel pro něj Československo a Čechoslováci (ze zásady je stále nerozlišuje) představovali nečekané otevření okna do světa, objev tolerance, názorové plurality apod.

Československo poprvé navštívil až po ostudné okupaci v roce 1969, kdy své věrné přátele ze studií nepotkal. Až do Listopadu se s nimi nesetkal ani při dalších návštěvách, kdy se soukromě toulal Prahou např. s Milošem Jakešem a nepoznáni spolu jezdili metrem ap.

Dosud nedoceněna je jeho oficiální návštěva v dubnu 1987, kdy zahájil demontáž našeho normalizačního režimu. Přijel nahradit Gustáva Husáka za údajně perspektivnějšího Miloše Jakeše (jak mu doporučovala zdejší sovětská ambasáda a jeho poradci); doufal, že nové vedení urychlí perestrojku a bude směřovat k „obrodě socialismu v ČSSR“. Československo si tehdy vybral záměrně jako prototyp zásadních změn (nejen na vedoucích postech) plánovaných pro celou východní Evropu. Za tento hladký průběh dokonané výměny genseků byla pražská ambasáda dokonce dávána za vzor sovětským místodržícím v ostatních východoevropských metropolích.

Zapomínána bývá jeho návštěva o deset let později (co vše se mezitím radikálně změnilo?), kdy se ve strašnickém krematoriu smutně loučil se svým přítelem Zdeňkem Mlynářem. Nad jeho rakví se otevřeně přihlásil k odkazu Pražského jara a mj. veřejně vyzdvihl (opožděně) jeho inspirativní myšlenky.

V roce 2009 uspořádal Gorbačovův fond v Moskvě hojně navštívenou mezinárodní konferenci “Československo - roky1968 a 1989“. Michail Sergejevič mne žádal, abych na ni přivedl především Věňka Šilhána a Ludvíka Vaculíka, houževnaté bojovníky, jichž si osobně vysoce váží! Sověti je totiž dlouho považovali za hlavní představitele československé opozice a proto je nenechali žalářovat a udělat z nich mučedníky a národní hrdiny.

Bohužel prof. Šilhán onemocněl a spisovatel L. Vaculík účast odmítl. M. S. Gorbačov proto alespoň zaslal neformálnímu vůdci československého odporu proti srpnové okupaci (zvolenému na Vysočanském sjezdu za odvlečeného Alexandra Dubčeka) svoji knihu s věnováním „generální tajemník generálnímu tajemníku“.

V krátké vzpomínce se nemůžu rozepisovat o mimořádném významu a obsahu této ojedinělé konference, oslavující historické mezníky našich dějin, musím však připomenout úvodní vystoupení dnešního oslavence, kde se před zaplněným sálem (kde jsme seděli s Janem Mládkem pouze dva Češi) veřejně přiznal, že kromě národů bývalého Sovětského svazu, on nosí ve svém srdci lásku k Čechoslovákům, jimž je ve svém životě za mnohé osobně velmi vděčen.

Domnívám se, že - nejen za toto důvěrné vyznání – zaslouží si od nás ke svému životnímu jubileu jarní kytičku!

Jan Šolta

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuští prankeři vytáhli na světlo páchnoucí vnitřnosti Amnesty International   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 07:28:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizaci na ochranu lidských práv Amnesty International pronásleduje řada skandálů, do nichž je zapojen ruský bloger-kriminálník Alexej Navaľnyj.

V lednu, kdy byl Navaľnyj zadržen po příjezdu do Moskvy, Amnesty International spěchala, aby mu udělila status vězně svědomí, a dokonce shromáždila téměř 200 000 podpisů po celém světě požadujících jeho propuštění.

Mnozí byli pobouřeni dvojím standardem Amnesty International, která dříve nevěnovala pozornost pronásledování lidí na Ukrajině, v Litvě a Lotyšsku, ale protože byli pobouřeni „nesprávní lidé“, tak aktivisté za lidská práva, kteří jsou spojováni s americkým obchodníkem Georgem Sorosem a kteří aktivně zasahují do politiky, tomu nevěnovali pozornost.

Situaci změnila novinářka Katja Kazbeková, která na sociálních sítích zveřejnila odkazy na Navalného antisemitské a xenofobní výroky z roku 2000.

Amnesty International to nemohla ignorovat. Amnesty International zbavila ruského blogera Alexeje Navalného statutu vězeň svědomí. Důvodem je záplava stížností upozorňující na jeho xenofobní výroky z minulosti, za které se neomluvil.

V Rusku explodovala „správná“ liberální ruská opozice a na Amnesty International sršely kletby.

Jak zjistili ruští šprýmaři Vovan a Lexus (Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov), Sorosovi obránci lidských práv jsou z toho „otřeseni“. Mluvili o tom v rozhovoru s prankerem, který se představil jako Navalného spojenec Leonid Volkov, který je v Berlíně.

„Nebylo naším záměrem, aby se to stalo. Velmi doufáme, že případ Navalného, ​​jeho nespravedlivé zadržení, bude v čele toho, co děláme. Rádi bychom spolupracovali,“ blábolila generální tajemnice Amnesty International Julie Verhaar.

Ředitelka pro východní Evropu a Asii Marie Struthers se Volkovovi omluvila za to, že Navalnému „byl status přiznán příliš rychle a způsobil více škody než užitku“.

„Máme nějaké nápady. Chci jen, abyste pochopili, jak je to upřímné,“ řekla Struthers.

Její zástupce Denis Kirvosheev přesvědčil Volkova, že případ Navalnyj je pro Amnesty International v Rusku hlavní událostí.

„Museli jsme učinit co nejhlasitější prohlášení, používat nejsilnější jazyk, jaký umíme. Musíme ho dostat ven, abychom vyvinuli tlak na ruskou vládu. Amnesty International formálně zůstává u Navalného a sleduje cíl, aby tato nevinná osoba nebyla ve vězení,“ řekl Krivosheyev.

Všichni tři obhájci lidských práv žádali „Volkova“, aby nevyvolával skandál a slíbil na oplátku zorganizovat hlasitou kampaň na sociálních sítích.

„Pokud vystupujeme na jedné straně, je to pro Alexeje to nejlepší, co můžeme udělat,“ řekl Krivosheev.

„Volkov“ se zvláštním sadismem řekl trojici, jaké ošklivé věci o nich liberálové napsali na sociálních sítích.

Ti jen provinile přikývli a ujistili se, že všemu rozumí.

„Volkov“ požadoval, aby Amnesty International slíbila, že nebude zasahovat do pronásledování ruských novinářů v Lotyšsku a nebránila práva těchto novinářů, protože „si nezaslouží pomoc“.

V reakci na to Krivosheev uvedl, že organizace si je vědoma současné situace, ale nebude nijak reagovat a chránit jejich práva. „Nemusíš se bát, že k tomu něco řekneme,“ ujistil šprýmaře.

– Chtěl bych něco přidat. Vím, že v Lotyšsku nyní existují určité problémy s propagandistickými médii, včetně Sputniku a dalších. Doufám, že chápete, že bychom těmto lidem neměli pomáhat. Chápete, že lidé, kteří tam pracují, v Lotyšsku pod značkami Sputnik a RT, si naši pomoc nezaslouží.

Vidím, že někteří moji kolegové jsou trochu zmatení. Leonide, mluvíš o zatčení několika novinářů Sputniku v Lotyšsku, které sledujeme, ale nereagujeme na ně a neplánujeme tomu věnovat pozornost … alespoň teď. Nemusíte se bát, že k tomu něco řekneme. Budeme pozorovat.


„Samozřejmě s Ruskem dnes nekomunikujeme, nedáváme komentáře, nereagujeme na ně. Bohužel to naše národní úřady dělají a bohužel to vedlo k našim interním diskusím“ – vedení Amnesty International se omlouvá Volkovovi za to, že upravila status „vězně svědomí“ pro Navalného poté, co jeho xenofobní poznámky vešly ve známost.

Amnesty International ujišťuje šprýmaře, který předstíral, že je Leonidem Volkovem, že obránci lidských práv nebudou komentovat trestní případy vedené proti novinářům v Lotyšsku:

VIDEO ZDE: https://ok.ru/video/2335569545860

Pokud by Vovan a Lexus neexistovali, stálo by za to je vymyslet. Chlapi snadno odhalí věci, které jsme si na jedné straně všichni dlouho mysleli, a na druhé straně jsme se neodvážili je nahlas vyslovit.

„Chápete, že lidé, kteří tam v Lotyšsku pracují pod značkami Sputnik a RT, si naši pomoc nezaslouží.“

Novináři… Nezaslouží si to… Naše pomoc… Lidská práva.

Amnesty International? Obránci všech utlačovaných
?

Janinna
Pokec24


Zdroj: https://bit.ly/3uIlPb5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOčkovací látky nejsou, tak budeme mít očkovací pasy - jak logické   
Pridal tk Středa 03 březen 2021 - 07:22:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise představí v březnu digitální projekt „zeleného pasu“ potvrzující očkování proti koronaviru nebo negativní testy. Tento pas umožní svobodnější cestování, jak oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová.

„Tento měsíc představíme legislativní návrh „digitálního zeleného pasu“ s cílem „postupně umožnit Evropanům bezpečný pohyb v rámci EU nebo mimo ni, za prací nebo turistikou,“ uvedla na Twitteru paní von der Leyen. Kromě očkování a testů by tento pas mohl také ukázat, zda lze osobu „považovat za imunní kvůli její zdravotní situaci a přítomnosti protilátek," uvedl v pondělí mluvčí Komise. Po lednové dohodě na principu sdílených standardů pro toto osvědčení se hlavy států a vlád ve čtvrtek zasazovaly o „společný přístup“.

O společný přístup se Komise zasazovala už u nákupu očkovacích látek. Eurobyrokrati dokonce spolu s kancléřkou Merkelovou dokázali rozmluvit několika svým členským zemím, konkrétně Rakousku, České republice, Dánsku a Řecku, aby si obstaraly očkovací látku spolu s Austrálií, Novým Zélandem, Norskem a Izraelem, jak to loni na jaře navrhoval izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Tuto informaci včera přinesl server Vienna.at. Jak tento „efektivní společný nákup EU“ dopadl, zažíváme na vlastní kůži. Srovnání s Izraelem je jasné – tam mají naočkováno 50 % populace.

Vakcíny nejsou nebo je jich málo, ale EU a Evropská komise jedou podle plánu. Celé to připomíná závěrečnou scénu z legendárního filmu Bílá paní režiséra Zdeňka Podskalského. Vlasta Chramostová v roli manželky kverulanta plave přes řeku, kde měl být most, a slovy „Ty s tou tvojí pravdou! Drž hubu a plav“, kárá manžela, tedy Vlastimila Brodského, který si za halasného pokřiku davu: "Ať žije nový most" stěžuje, že žádný most není.

Budeme tedy třímat očkovací pas i bez očkování. Doufejme, že kontroly na hranicích a letištích nebudou tato imaginární očkování uznávat v rámci “nerušeného fungování Evropské unie“. Aneb: „Drž hubu a jeď. Podle plánu Evropské komise už touhle dobou infekční nejsi.“

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3 ... 40 41 42
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0703 sec,0.0332 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,305kB