Novinka:Lidl letákovou reklamu s černochem z Etiopie převzal z německého portfolia. Kamiony Lidlu přitom pašují ve Francii migranty do Velké Británie. Německo se chce zbavit černého oblečení v Česku.
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Čtvrtek 05 leden 2017 - 06:57:31

Lidl letákovou reklamu s černochem z Etiopie převzal z německého portfolia. Kamiony Lidlu přitom pašují ve Francii migranty do Velké Británie. Německo se chce zbavit černého oblečení v Česku. Bude se chtít zbavit v Česku i svých migračních černochů?

Obrovský skandál protlačování multikulti dnes otřásá celou Českou republikou. Řetězec Lidl začal do schránek rozesílat nabídkové letáky na oblečení a spodní prádlo s etiopským modelem a podle informací jde o francouzského občana Mustaffu Ardeye, který je imigrantem z Etiopie a dnes se živí fotomodelingem. Tuto informaci nám před chvílí zaslala jedna z pracovnic pražské reklamní agentury, jenž s námi spolupracuje a která nám potvrdila, že focení přišlo jako hotové portfolio z Německa pro Lidl. Na internetu o tomto muži nic není, žádná profesionální kolekce, takže tuto informaci musíme nejprve verifikovat. Ale je zjevné, že focení neprobíhalo v ČR, protože oblečení si „český Lidl sám nedělá“, jak nám kolegyně sdělila, tedy v tom smyslu, že si nefotí kolekce oblečení sami. „To chodí už hotové z centrály Lidlu z Německa“, uvedla na náš dotaz. České zastoupení Lidlu kolekci oblečení Livergy Urban Looks pouze převzalo. Společnost Lidl se podle všeho nechala inspirovat americkou reklamou na deodorant Old Spice, kde svalnatý černoch křičí, že žádný citron, ale použijte timber. Old Spice je americká značka a černoši k Americe patří, takže spotřebitele v ČR to asi neurazí, ale zde evidentně Lidl přestřelil.

Kolekce Livergy Urban Looks se prodává v Lidlu i ve Velké Británii, ale žádné černochy do letáků s oblečením britský Lidl nedává. Černošský model Lidlu z Etiopie vypadá opravdu jako migrant a uprchlík, to prostě je první věc, která spotřebitele napadne. Proč ale český Lidl přebírá fotomodelaci z německého portfolia? Může jít prostě jenom o pohodlí, dělá se to tak standardně se vším, že jedna reklama jede v několika zemích, pouze se změní hlasy a dabing reklamy anebo nápisy do různých jazyků. Co je průchodné v Německu, nemusí ale projít v Česku, které není tak multikulturně ještě obohaceno, jako nebohý Deutschland pod šílenou vládou Angely Merkel, která naštěstí tento rok konečně skončí a prohraje volby. Český občan je extrémně háklivý na provokace a dávat babičkám do schránek slevové letáky s černochem z Etiopie, to je opravdu úlet.

Etiopan v Německu nikoho nepřekvapí, v Česku je to ale FAIL!

Podle informací Novinky.cz se vedení Lidlu přiznává, že použilo pro kampaň, která běží ve více zemích, materiály a podklady z domova, ale také z ciziny. To tedy potvrzuje i naší informaci od kolegyně z mediální agentury, která pro Lidl v minulosti kampaně připravovala. Lidl na celou věc reaguje sluníčkově, že Evropa je multikulturní a Lidl se nebojí propagovat Etiopana na letácích, které právě v případě Lidlu jsou hlavním cílem zájmu důchodců v ČR. Jak se na to budou dívat starší zákazníci, to je otázka. Nabídka oblečení Livergy Urban Looks je však určena mladým lidem a vyobrazení „statného migranta“ je 4 dny po Silvestru možno chápat jako německý balónek na český spotřebitelský trh, jak reaguje na multikulturní kolekce oblečení.

Mezi migranty v Německu frčí hlavně černá. Všechno v černé barvě. Boty, kalhoty, mikiny, bundy, spodní prádlo. Je to možné vidět i v nákupních centrech, kde se obměnil sortiment od předminulého roku, přibylo hodně černého oblečení, černých šátků, riflí a také černých sukní. Nejde ale o nějakou novou vlnu Emo nebo Gothic, ale jde o reakci německého trhu na migrační vlnu a změnu nákupních stylů obyvatelstva. Němci se totiž bojí oblékat vyzývavě, takže pestré barvy jsou na ústupu a Němci volí šedou a černou. Když se podíváme na nabídku Lidlu a jeho Livergy Urban Looks, tak to jenom potvrzuje kopírování německého módního trendu.

Německý Lidl se chce v ČR zbavit skladových zásob černého oblečení

To není dobrý spotřebitelský signál. Lidl se snaží do ČR importovat německý styl v oblékání a nebojí se k tomu přibalit model s etiopským mladíkem. Podle názoru kolegy na marketing se německý Lidl „jen“ snaží na českém spotřebním trhu prodat zásoby černého oblečení, které v poslední době už je v Německu okoukané a Lidl očekává, že se Němci vrátí letos zpátky k barvám, alespoň se to očekává. Livergy Urban Looks s Etiopanem je tak reklama na výprodej zásob oblečení původně vyrobeného pro Německo a minulý rok, kde oděvní trh a konfekce upřednostňovala černou a šedou. Lidl k tomu napsal: „Jsme v Evropě v 21. století, kde spolu soužijí různé rasy. A protože Lidl najdete také po celé Evropě, nevidíme rozdíly. Čím více ze světa totiž poznáte, tím větší toleranci vůči jiným máte. Proto jsou naši modelové ze všech koutů světa…“

Já bych firmě Lidl vzkázal, že lidé v ČR nejsou v Evropě, ale u sebe doma! Evropu si laskavě Lidl může nechat do propagandistických agitek, protože realita je taková, že zákazník v ČR očekává české zboží, a když už není české, tak alespoň ty letáky by nemusely vzbuzovat dojem, že Lidl zahájil import migrantů na akci. Je sice pravda, že TV Nova má svého Korantenga a také Old Spice má svého černocha se svaly, ale pouštět v Česku mezi lidi letáky s Etiopanem a se spodním prádlem, to je opravdu marketingový úlet. Česko je země extrémně proti-migračně orientovaná a rozdráždit si zákazníky takovou provokací, to opravdu není dobrý nápad. Určitě se objeví i výzvy k bojkotu Lidlu, ale já bych spíš sledoval jinou věc, jestli se Lidl ponaučí a příště si dá pozor, anebo jestli bude v propagaci multikulti pokračovat. Protože to by potom byl důvod k masivnímu celoplošnému bojkotu tohoto řetězce. Do ČR Lidl žádné multikulti manýry tahat nesmí!

Ve Francii totiž byly zaznamenány případy, kdy řidiči kamionů Lidl ve spolupráci s pašeráky lidí nabízeli převoz uprchlíků z Calais ve Francii do Velké Británie. Za Íránce si pašeráci účtovali 5,000 liber, za Afghánce minimálně 3,000 liber, policie dosud kauzu vyšetřuje. Jak je možné, že zapečetěné kamiony šlo takto využívat, to není jasné a policie podezřívá i zaměstnance jednoho ze skladů Lidlu, který kamiony pečetil a podepisoval transportní deklarace. Nebo snad máme brzy čekat i na zásilku migrantů na slevové akci Lidlu, až se jednoho dne vysypou v ČR z kamionů tohoto řetězce?

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: http://aeronet.cz/news/lidl-letakovou-reklamu-s-cernochem-z-etiopie-prevzal-z-nemeckeho-portfolia-kamiony-lidlu-pritom-pasuji-ve-francii-migranty-do-velke-britanie-nemecko-se-chce-zbavit-cerneho-obleceni-v-cesku/

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.17034 )


Vygenerováno za:0.2047 sec,0.1834 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:887,424B