Novinka:OSN rozhodla o založení protiteroristické kanceláře
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 17 červen 2017 - 06:50:28

Valné shromáždění OSN schválilo 15. června rezoluci o znovuvytvoření struktury OSN zaměřené na boj proti terorismu, o sestavení protiteroristické kanceláře OSN a posílení schopnosti boje proti terorismu různých členských států.

Hlavní úkol protiteroristické kanceláře je, aby generální tajemník OSN odpovídal za vedení různých úkolů v boji proti terorismu v rámci OSN, upevnění koordinace mezi protiteroristickými pracovními skupinami OSN, upevnění podpory pro posílení schopnosti bojovat proti terorismu různých členských států a upevnění propagace.

Předseda 71. Valného shromáždění OSN Peter Thomson řekl, že je to první důležitá organizační reforma po nástupu Antónia Guterrese do funkce generálního tajemníka OSN.

Generální tajemník OSN António Guterres téhož dne v prohlášení uvítal tuto rezoluci. Řekl, že boj a prevence proti násilí a extremismu jsou priority v oblasti vyrovnání se s mezinárodními hrozbami pro mír a bezpečnost. Doufá, že tato reforma podpoří úsilí OSN o prevenci konfliktů a zajistí trvalý mír a rozvoj.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.18400 )


Vygenerováno za:0.3900 sec,0.3684 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,304B