Novinka:Rusové na genetické úrovni nestrpí nátlak zvenčí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 05 listopad 2017 - 07:00:45

Ruský prezident Vladimir Putin označil péči o svou zemi a odpor k jakémukoliv vnějšímu tlaku za základ ruské státnosti a genetický kód ruského lidu. Putin to prohlásil na slavnostní recepci v Kremlu u příležitosti oslav Dne národní jednoty.

Ve svém slavnostním projevu Putin odkázal na původ tohoto svátku. „Čtyři staletí nás oddělují od těch dramatických událostí, kdy celý lid povstal proti chaosu a bezvládí, překonal vnitřní rozpory a vnější hrozbu a ubránil svou důstojnost a nezávislost země," prohlásil Putin.

Hlava státu podotkla, že „oddanost vlasti tehdy spojila lid z různých stavů, různé národnosti a různého náboženství".

„Jednota a vlastenectví byly pro lid tou nejdůležitější oporou jak v období krizí, tak i při plnění velkých rozvojových úkolů. Starost a péče o vlast, oddanost upřímnému přátelství a odpor vůči jakémukoliv nátlaku zvenčí představují nosné pilíře ruské státnosti a náš genetický a kulturní kód," zdůraznil prezident.

Putin dále uvedl, že každý národ přispívá lidstvu svým jedinečným odkazem. Odkaz Ruska spočívá ve staletých zkušenostech mírového soužití různých národností. „Další tak velká a různorodá země, jako je ta naše, prostě neexistuje," uvedl prezident.

„Klíčový význam pro nás představuje zachování různorodosti národů Ruska a jejich etnické a kulturní svébytnosti spolu s tradicí vzájemné důvěry, shody a blízkosti. Právě o to se opírá vnitřní síla jednoty ruského národa," uzavřela hlava ruského státu.

Den národní jednoty se v Rusku slaví od roku 2005. Svátek připomíná události z roku 1612, kdy lidová domobrana pod vedením Kuzmy Minina a Dmitrije Požarského osvobodila Moskvu od polských interventů. V ruských dějinách je tento svátek spojen s koncem tzv. období zmatku v 17. století.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201711046229504-Rusove-geneticka-uroven-natlak-Putin/


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.19510 )


Vygenerováno za:0.2237 sec,0.2045 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,880B