Novinka:Uvnitř NATO hrozí rozkol, turecký prezident obvinil USA z porušení územní integrity kvůli útoku Kurdů americkými zbraněmi na Turecko
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Sobota 03 únor 2018 - 09:30:10

Uvnitř NATO hrozí rozkol, turecký prezident obvinil USA z porušení územní integrity kvůli útoku Kurdů americkými zbraněmi na Turecko. Paradoxně by Ankara mohla aktivovat článek 5 Washingtonské smlouvy na ochranu před agresorem, kterým by byl jeden z členských států NATO, konkrétně USA!

Severoatlantická aliance prochází největší krizí své existence od 60. let, kdy Francie vystoupila z vojenského seskupení NATO a ponechala v Bruselu v sídlu aliance jenom svůj civilní sbor poté, co se ve Francii dostal k moci Charles de Gaulle a v roce 1966 předal vrchnímu velení amerických ozbrojených sil v Evropě nótu o vystoupení země z vojenského velení NATO. K roztržce mezi Paříží a Washingtonem došlo poté, co Pentagon požadoval po Francii rozmístění amerických raket středního doletu na severovýchodě Francie a vybudování podpůrných amerických vojenských základen. Charles de Gaulle v tom viděl ohrožení francouzské nezávislosti. Francie zahájila počátkem 60. let vlastní jaderný program, který se pokusil Pentagon zastavit skrze diplomatický tlak na Paříž, ale bez zjeveného úspěchu. Americká vojenská rozvědka CIC hlásila už od konce 50. let z Francie, že v zemi nejpozději do 10 let uchopí vládu komunisté a socialisté, a že dojde ke spojení Paříže a Moskvy.

K tomu nakonec opravdu došlo po nástupu Francoise Mitteranda, ale mnohem později, než původně prorokovala americká vojenská rozvědka. Když v roce 1980 nastoupil v USA k moci Ronald Reagan, jen o pár měsíců později v roce 1981 se prezidentování ve Francii chopil socialista Francois Mitterand, který otevřel Sovětskému svazu dveře do Francie a byl zastáncem rovnováhy sil v Evropě na ose východ-západ. Francie se vrátila do vojenského bloku NATO až po 43 letech v březnu 2009, a to hlavně kvůli hrozbě mezinárodního terorismu. Současná krize mezi USA a Tureckem má však mnohem hrozivější obrysy, které mohou přerůst nejen v rozpad současné podoby NATO, ale dokonce i k válce mezi členskými zeměmi NATO. Americký mezinárodní banditismus totiž v Sýrii narazil jako kosa na pověstný kámen. Američany zorchestrovaný a zpackaný puč proti Erdoganovi v červenci 2016 odstartoval otevřenou nenávist Turků k Američanům, která se nijak neuklidňuje a naopak eskaluje.

Krize mezi USA a Tureckem vypukla v červenci 2016 po zpackaném puči proti Erdoganovi

Už na podzim 2016 musela americká armáda narychlo a v noci stahovat z letecké základny NATO Incirlik jaderné zbraně namontované na raketách s plochou dráhou letu, které Američané pomocí transportních letadel přemístily do Rumunska na americkou vojenskou základnu v Deveselu, kde je v provozu systém americké protiraketové obrany, konkrétně radarové zařízení, které je nasměrováno do širokospektrálního režimu a snímá oblast západního Ruska, celé Ukrajiny a Černého moře. V okolí základny je už od podzimu 2016 zvýšená radiace, což je způsobeno uskladněnými jadernými zbraněmi přesunutými z tureckého Incirliku. V listopadu 2016 došlo právě v tureckém Incirliku k několika incidentům střelby neznámých útočníků na přistávající a vzlétající americká, ale i německá a řecká vojenská letadla. Turecká armáda po nezdařeném puči základnu Incirlik obklíčila a po několika dnech obležení stáhla americká armáda ze základny všech 1500 amerických vojáků pomocí civilních i vojenských letadel. Turecká vláda Američanům doporučila, aby základnu ve vlastním zájmu vyklidili. Američané skutečně stáhli ze základny svá letadla a vojáky, ale základnu nadále spravuje NATO, momentálně tam působí Dánové, Holanďani a Řekové.

Nepovedený americký puč v červenci 2016 dal tureckému prezidentu Erdoganovi do ruky válečnou kartu. Minulý rok vtrhl se svojí armádou do Sýrie a do Iráku, a to konkrétně do oblastí, kde působí spojenci Američanů, Kurdové. Turecká armáda má příkaz zabíjet všechny Kurdy, zejména v čistém oblečení, protože to je poznávací znamení amerických poradců, etnických Kurdů s americkým občanstvím, kteří usilují o vznik samostatného Kurdistánu na úkor území Turecka, Iráku, Íránu a Sýrie. V oblasti působí jako poradci americké armády. U zajatých Kurdů kontrolují Turci zejména zuby. Dobrý chrup a bílé zuby odhalují americké poradce tak spolehlivě, že v poslední době už dokonce americká CIA vydala bezpečnostní memo, které varuje operátory před vstupem na kurdská území s čistými zuby. Turecký prezident je spalován nenávistí k USA a jeho zloba vyplula na povrch právě před několika dny v televizních vystoupeních, kde USA obvinil z napadení územní integrity Turecka a dokonce varoval, že vyvolá článek 5 Washingtonské smlouvy o kolektivní obraně na ochranu před USA. To by znamenalo, že členské země NATO by chránily spojence před jiným členem NATO, tedy před USA.

Turecko hrozí aktivací článku 5 smlouvy NATO o kolektivní obraně proti agresorovi. Jenže tím jsou USA!

Pokud by k tomu opravdu došlo, žádná země NATO by na aktivaci článku 5 z Turecka neodpověděla, a to by byl konec členství Turecka v NATO, ale potažmo i konec samotné aliance, protože by se ukázalo, že NATO nepřijde na pomoc, když jedna země čelí útoku agresora, ale stejně tak by se ukázalo, že nikdo nepřijde na pomoc, pokud tím agresorem je právě americká armáda, největší člen NATO. Kurdové, jako největší spojenec USA, Velké Británie a Francie jsou tak v této chvíli na talíři. Pokud bude aliance stát za Kurdy, Turecko vystoupí z NATO, buď dobrovolně, nebo v nějakém vojenském konfliktu v Sýrii s americkou armádou, ke kterému dojde dříve či později, to je otázka času. Anebo se nabízí druhá varianta, NATO obětuje Kurdy výměnou za usmíření Turecka a NATO, což bude pro Kurdy znamenat genocidu. Prezident Erdogan Kurdy vyhladí a “Evropské hodnoty” se na to budou dívat a raději se budou tvářit, že to nevidí. Však transatlantické spojenectví je důležitější než nějací Kurdové, ne?

Když se začal turecký prezident příliš sbližovat s Vladimirem Putinem a když jeho regionální ambice překročily americkou představu o budoucím uspořádání Blízkého východu, tak se Američané rozhodli, že Erdoganovi zakroutí krkem. Nechtěli to udělat pomocí tajné služby, protože to by se provalilo, že to udělali američtí speciálové a Turecko by vyhlásilo válku USA, rozvrat uvnitř NATO by byl dokonán. Takže puč v červenci 2016 provedli vybraní turečtí plukovníci a generálové, které se podařilo zverbovat a nabídnout jim funkce v pučistické pro-americké vládě. Američané předpokládali, že armáda v Turecku bude držet při sobě, a když malá skupina generálů odstartuje puč, spustí se dominový efekt a ostatní generalita se přidá na stranu pučistů. Jenže v tomto ohledu se Američané přepočítali.

Američané nechápou jiné kultury a národy. I malé dítě by vědělo, že puč proti Erdoganovi v roce 2016 byl totální nesmysl bez šance na úspěch

Tayyip Erdogan dlouhé roky provádí čistky na všech úrovních turecké armády. Vyměnil postupně a pomalu, salámovou metodou, jednoho generála po druhém, a to tak opatrně, aby te nevyvolalo povstání v armádě. Nejčastějším důvodem pro odvolání generálů a velitelů byla neschopnost, nezvládnuté zkoušky z cizího jazyka, nezvládnuté fyzické testy, nezvládnutí střelby na střelnici, stížnosti na velení ze strany podřízených atd. Američané zaspali dobu, asi tak o 10 let. Dnešní turecká armáda je obsazena Erdoganovými lidmi, věrnými generály. Do Evropy proudí miliony migrantů a NATO není schopno ochránit ani Schengen, a teď dokonce prezident jedné z členských zemí NATO vyhrožuje USA aktivací článku 5 kvůli její agresi na turecké území. A aby té absurdity nebylo málo, tak jediné místo, kam NATO posílá vojáky, jsou hranice s Ruskem. No řekněte sami, nežijeme v šíleném světě?

Válka a rozvrat v Sýrii, Arabské jaro, migrace do EU, to všechno je způsobeno rozvratem arabských a afrických zemí, rozvratem celých národů a jejich vlád. Všude vidíme neziskovky, všude vidíme rozvrat, ale nikde na hranicích EU nevidíme vojáky NATO. Nevidíme je ani v Sýrii na ochranu Kurdů před hrozící genocidou ze strany turecké armády. Jediná místa, kde vidíme vojáky NATO, jsou místa s americkými válečnými projekty: Afghánistán, Irák a hranice s Ruskem. Nikde jinde! A sami se zeptejte, proč NATO nechrání naše domovy před teroristy a migranty, proč nechrání hranice Schengenu a proč neustále, když zapnete média, slyšíte jenom o hrozbě z Ruska. Rusové útočí, Rusové ovlivňují volby, Rusové dosadili Donalda Trumpa do funkce, Rusové dosadili Miloše Zemana do funkce. A přitom v Sýrii hrozí válka mezi členskými zeměmi NATO a na hranicích Schengenu nestojí ani jeden jediný voják NATO.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-uvnitr-nato-hrozi-rozkol-turecky-prezident-obvinil-usa-z-poruseni-uzemni-integrity-kvuli-utoku-kurdu-americkymi-zbranemi-na-turecko-paradoxne-by-ankara-mohla-aktivovat-clanek-5-nato/Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.20427 )


Vygenerováno za:0.0726 sec,0.0543 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:898,048B