Novinka:Čínský zástupce v OSN podporuje založení nového systému pro přezkoumání chemických zbraní v Sýrii
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 07 únor 2018 - 07:20:25

Je důležité, aby byl vytvořen nový systém pro přezkoumání chemických zbraní v Sýrii a zajištěna prevence proti dalšímu použití chemických zbraní v této zemi. Rada bezpečnosti OSN o to musí usilovat. 5. února to na zasedání Rady bezpečnosti OSN o chemických zbraních v Sýrii řekl čínský náměstek stálého zástupce v OSN Wu Haitao (Wu Chaj-tchao).

Wu Haitao uvedl, že čínská strana vítá pokrok přezkoumání a zničení dvou zařízení na výrobu chemických zbraní v Sýrii. Čína podporuje koordinaci a spolupráci mezi Organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW) a syrskou vládou.

Wu Haitao zdůraznil, že v otázce chemických zbraní zastává čínská strana jasné a důsledné stanovisko, je rozhodně proti tomu, aby jakýkoliv stát, jakákoliv organizace nebo osoba používaly chemické zbraně s jakýmkoliv cílem a v jakékoli situaci.

Hu Haitao uvedl, že otázka chemických zbraní v Sýrii těsně souvisí s politickým řešením syrské otázky. Syrské celostátní shromáždění a jednání v Soči nedávno dosáhlo důležitých výsledků, což má pozitivní vliv na podporu syrského politického procesu a obnovu ženevského mírového jednání. Čínská strana doufá, že příslušné strany budou podporovat hlavní roli Rady bezpečnosti OSN a OPCW při řešení otázky syrských chemických zbraní a budou hledat vhodné způsoby pro řešení situace prostřednictvím koordinace.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.20461 )


Vygenerováno za:0.0647 sec,0.0504 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,304B