Novinka:Násilí ve francouzské „džungli“: Jakýkoliv kolemjdoucí může schytat náhodnou kulku
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 07 únor 2018 - 07:42:53

Střety mezi nelegálními migranty v Calais, ke kterým došlo minulý týden, jsou způsobeny touhou afghánské komunity, která chce kontrolovat dopravní cesty migrantů přes kanál La Manche, prohlásil regionální tajemník odborového svazu policie Alliance Police Bruno Noël pro Sputnik France.

„K tragickým událostem ještě dojde. Situace se nezlepší," říká Noël.

Ve čtvrtek 1. února proběhlo v různých částech města Calais na severu Francie několik střetů, kterých se zúčastnilo několik set migrantů. V důsledku incidentu bylo hospitalizováno 22 osob, ze kterých bylo pět postřeleno, čtyři z těchto osob jsou ve vážném stavu. „Dnešní vypuknutí násilí je absolutně nepřijatelné jak pro obyvatele Calais, tak pro samotné přistěhovalce," řekl francouzský ministr vnitra Gerard Collon, který přijel na místo činu v noci ze čtvrtka na pátek.

Calais se prakticky stalo arénou partyzánské války. „Jakýkoliv kolemjdoucí, jakýkoli obyvatel města, jakákoli osoba může schytat náhodnou kulku," říká ustaraně Bruno Noël. Zdůrazňuje, že kromě mezietnických konfliktů, k nimž opakovaně dochází v „džungli", existuje další problém — pašeráctví nelegálních migrantů stále vzkvétá a možná dokonce získává dynamiku.

„Za tím vším je mezinárodní síť pašeráků nelegálních migrantů. Ve většině případů se jedná o Afghánce. Eritrejci odmítli hrát podle jejich pravidel, řídit se jejich zákony a nakonec se ozbrojeni železnými tyčemi rozhodli vypořádat s pašeráky."

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201802066732797-calais-francie-migrant-paserak-stret-policie/
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.20462 )


Vygenerováno za:0.0846 sec,0.0565 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,816B