Novinka:Utrum: Žádnou Evropskou armádu! rozkázaly USA
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 16 únor 2018 - 17:47:01

Žádnou podvojnou evropskou armádní strukturu! Američané chtějí mít vše pod svou kontrolou v NATO. Americký ministr obrany James Mattis včera na schůzce států NATO v Bruselu postuloval jednoznačný písemný závazek evropských zemí, že obrana zemí EU bude výhradně doménou NATO.

Země EU si chtěly vytvořit tzv. evropskou armádu jako doplňkovou strukturu k NATO, zvláště když americký prezident Trump prohlásil, že USA se nemíní angažovat za země, které na výdajích na zbrojení „šetří“ a vydávají méně než 2% HDP. Pro koho a v čem se bude při obraně Evropy NATO angažovat, má zůstat pod kontrolou USA. A basta!

Krásně, po socialisticku, jako za Sovětského svazu, to pojala četka: "... evropští spojenci uznali, že společná obrana je úkolem výhradně Severoatlantické aliance." To snad nemá v ostatních evropských médiích obdoby. Jak vystřižený z Rudýho práva... Soudruzi novináři, přiznejte se, vám se asi stýská..!?

Zdá se, že výročí vstupu do NATO ještě bude hořkým památným dnem politické naivity a vazalství, a obviněním těch, kdo to způsobili, stejně jako vstup do EU.

eurabia

Zdroj: https://guardian.ng/news/eu-agrees-common-defence-is-nato-mission-alone/Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.20586 )


Vygenerováno za:0.1448 sec,0.1299 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,440B