Novinka:Izrael znovu bombardoval pásmo Gazy
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 20 únor 2018 - 15:23:16

V sobotu izraelské letecké síly natočily pásmo Gazy a dnes časně z rána znovu bombardovaly jižní část Gazy. Letecké údery nezpůsobily žádná zranění.

Podle informací palestinského zpravodajského úředníka vypálil izraelský stíhací letoun F-16 desítky střel na zemědělskou půdu východně od Rafahu. Letecké údery nezpůsobily lidské ztráty. Svědci prohlásili, že po bombovém útoku byla na zemi hluboká díra. V této oblasti jsou zakázány jakékoliv žurnalistické akce.

Izraelské obranné síly oznámily, že v reakci na dřívější raketové útoky vypuštěné z pásma Gazy bombardovala izraelská armáda podzemní zařízení palestinské organizace Hamás, která leží jižně od pásma Gazy.

Izraelské obranné síly dodaly, že podniknou další kroky vůči Hamasu. "Hamás musí být zodpovědný za incident a jeho následky, stejně jako za všechny incidenty v pásmu Gazy."

V sobotu 17. února izraelské jednotky vyslaly tanky a stíhačky k vojenskému zacílení skupiny Hamás v pásmu Gazy a zabily dva Palestince. Izraelská armáda uvedla, že akce byla reakcí na detonaci výbušniny na jižním okraji pásma Gazy. Čtyři izraelští vojáci byli při výbuchu zraněni, dva z nich jsou ve vážném stavu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.20629 )


Vygenerováno za:0.1436 sec,0.0236 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,688B