Novinka:Teroristé zaútočili na irácké milice, zemřelo 27 lidí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 20 únor 2018 - 15:26:26

Včera irácká šíitská milice Hashd Shaabi uvedly, že 18. února zaútočili teroristé na milice v severní provincii Kirkuk, což si vyžádalo 27 obětí.

V prohlášení se uvádí, že teroristé Islámského státu zaútočili v oblasti Hawijah v irácké severní provincii Kirkuk na milice organizace Hashd Shaabi. Mezi oběma stranami došlo k ostrému konfliktu a během útoku zemřelo 27 členů irácké šíitské milice.

Kapitán policejní stanice v oblasti Hawijad Ahmed al-Jubouri novinářům řekl, že při útoku bylo poškozeno 8 vozů. V současnosti nemá informace o zraněných teroristech Islámského státu.

V roce 2014 začali teroristé Islámského státu útočit v Iráku. Na základě toho byla poté v Iráku vytvořena organizace iráckého šíitského milice Hashd Shaabi. Tato organizace pod vedení iráckého vlády hrála důležitou roli v boji proti terorismu.

Oblasti Hawijad leží asi 230 km severně od hlavního města Bagdádu. V roce 2014 byla oblast Havijad obsazena Islámským státem a irácké vládní síly dobyly oblast zpět v říjnu loňského roku. Někteří teroristé jsou však stále v regionu, číhají a opakovaně útočí na milice.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.20632 )


Vygenerováno za:0.0444 sec,0.0261 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,256B