Novinka:Dvě třetiny Američanů se obávají obchodního sporu mezi Čínou a USA
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 10 duben 2018 - 06:38:14

Stávající obchodní spor mezi Čínou a USA v poslední době nejen obsadil mediální titulky obou zemí, ale také zahájil celosvětovou debatu o volném obchodu. Reportér CRI vyzpovídal ve Washingtonu místní obyvatele a zeptal se jich, jak vidí současné obchodní vztahy mezi USA a Čínou.

Novinář Čínského rozhlasu pro zahraničí se každého washingtonského respondenta ptal na tři stěžejní otázky: Co si myslíte o současném stavu obchodních vztahů mezi Čínou a USA? Pokud by vlády obou zemí uvalily cla na vzájemný dovoz podle vydaného seznamu, jaký to bude mít dopad na obyčejné Američany, včetně vašich vlastních životů? Jaké návrhy byste prezidentovi Trumpovi předložili?

Všichni respondenti se jasně vymezili vůči Trumpově vládě, která chce uvalit clo na čínské zboží kvůli obchodnímu deficitu.

Elizabeth Racine, členka washingtonského think-tanku, řekla, že zmíněná politika Bílého domu způsobila nejen chaos pro americké domácí prostředí, ale také pro celé zahraničí. "Tento kro vymazal všechny dobré věci, které USA předtím udělaly." Podle ní jsou současně praktiky příliš špatné, protože nedokáží dát americkým lidem žádnou naději. Dodala, že velmi málo lidí v současnosti důvěřuje vládě.

David Lindgren je profesorem v důchodu. Ten se domnívá, že obchodní problém mezi Čínou a USA nepochybně existuje, ale nesouhlasí s opatřeními, která zavedla Trumpova vláda pro vyřešení obchodního deficitu.

„Čínské politiky v oblasti ochrany duševního vlastnictví měly být nadále vylepšeny, a proto se domnívám, že Čína a USA by měly hledat řešení prostřednictvím rozhovorů a jednání. Ale jednoznačně se staví proti uvalení cel na čínský dovoz kvůli obchodnímu deficitu USA," uvedl Lindgren.

Z průzkumu veřejného mínění, který provedlo Centrum amerického politického výzkumu Harvardské univerzity spolu s agenturou Harris Poll, vyplývá, že více než dvě třetiny Američanů vyjádřily obavy ohledně stávajícího obchodního sporu mezi Čínou a USA.

52 % respondentů se postavilo proti celkové obchodní politice Trumpovy vlády a 43 % se domnívá, že uvalení cla na čínské zboží povede ke zrátě domácích pracovních míst.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.21233 )


Vygenerováno za:0.0594 sec,0.0444 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,096B