Novinka:Trump zuřil, že EU vyhostila málo ruských diplomatů
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 16 duben 2018 - 12:30:26

Donald Trump zuřil, když zjistil, že Francie a Německo vyhostily čtyři ruské diplomaty, zatímco USA jich vyhostilo 60, uvádí Washington Post.

Podle informací listu asistenti amerického prezidenta už 24. března představili akční plán, podle kterého měly Spojené státy vyhostit „téměř stejný počet ruských diplomatů, jako i evropští spojenci".

Noviny vysvětlují, že asistenti měli na mysli celkový počet diplomatů, Trump se však rozhodl, že jde o každou zemi Evropské unie zvlášť, a rozčílil se.

Podle vysoce postavených úředníků prezident zasypal asistenty sprostými slovy a křičel, že „mu nevadí celkový počet", protože z toho vyplývá, že jeho administrativa zastává nejtvrdší pozici vůči Rusku.

Na konci března západní státy celkem vyhostily asi 150 ruských diplomatů, Ruska odpovědělo stejně. K této akci došlo po otravě v britském Salisbury bývalého špiona GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Londýn a některé další státy bez důkazů obvinily Moskvu. Rusko účast na tomto činu kategorický odmítá a pozici Západu označuje za provokaci.

Zdroj: Washington Post, RT, Sputnik
https://ru.rt.com/assw
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.21338 )


Vygenerováno za:0.0561 sec,0.0381 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,872B