Novinka:Je vymalováno, ČSSD půjde do vlády s Andrejem Babišem!
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Neděle 22 duben 2018 - 06:10:33

Je vymalováno, ČSSD půjde do vlády s Andrejem Babišem! Lidový dům obsadí ministerstvo vnitra a další 4 ministerstva. Jenže Babiš může po získání důvěry vládu rekonstruovat a ministry vyměnit a pro vyjádření následné nedůvěry nebude mít ČSSD a opozice ve sněmovně dost hlasů. Socialistům tak hrozí, že poslouží Babišovi jako toaletní papír na získání důvěry. Přesto ale do vlády chtějí, to bude mazec!

A je to venku. Místopředseda ČSSD Roman Onderka neudržel jazyk za zuby a prozradil dnes médiím nabídku, jakou ČSSD dostala od Andreje Babiše. Ten totiž ustoupil nátlaku Lidového domu a rozhodl se, že nabídne socialistům křeslo ministra vnitra a k tomu další 4 ministerstva, hovoří se konkrétně o ministerstvu zahraničí, ministerstvu obrany, ministerstvu práce a ministerstvu školství. Ovšem tyto jednotlivé resorty zřejmě nejsou nijak klíčové, protože ČSSD šlo hlavně o vnitro, protože se jedná o resort, který ovládá a kontroluje policii a především speciální vyšetřovací a zásahové útvary.

My si však musíme všímat i toho, že opět se mluví o tom, že na ministerstvo školství by se mohla vrátit Kateřina Valachová, která odešla poté, co propukl skandál s financováním sportu a s rozdělováním dotací z ministerstva pro sportovní účely. Právě pod Kateřinou Valachovou začaly v českém školství nebezpečné procesy arabské inkluze a hluboké prosáknutí zahraničního neziskového sektoru do vzdělávacího procesu mateřských, základních a středních škol v ČR. Pokud by se vrátila na původní místo, byla by to facka do obličeje občanům ČR.

Další fackou, ale tentokrát do obličeje voličů ANO, je Babišova nabídka jít do vlády s ČSSD, protože za ministerstvo průmyslu a obchodu bývalý ministr tohoto resortu Jiří Havlíček podepsal 17 dní před volbami memorandum s australským těžařem European Metals Holdings o těžbě lithia na Cínovci. Právě Andrej Babiš tuto kauzu využil před volbami a nenechal na ČSSD nit suchou.

A tragédií je, že zatímco kauza lithium uvízla na bodě nula a Australané hrají mrtvé brouky, tak Babiš nabízí koalici opět ČSSD. To prostě nevymyslíš, to je možné jenom v Česku, kde volič snese každou pecku, hlavně do ksichtu a záhy po volbách od politiků, které volil. To je realita. Jenže, každý si musí uvědomit, že Andrej Babiš neuvažuje jako politik, ale jako státní manažer a nechce se o řízení státní firmy s nikým dělit. V současné době jde Babišovi jenom o jednu věc, aby nemusel pořád v médiích slyšet ten dovětek, že je premiér, ale v demisi. Nejde mu tedy o nic jiného, než o vyslovení důvěry jeho vládě.

Andrej Babiš hledá partnera pro vyslovení důvěry, nikoliv pro vládnutí

Co se ovšem začne dít po vyslovení důvěry sněmovny, z toho se můžou potom leckomu protočit panenky. Andrej Babiš jako premiér totiž může kdykoliv rekonstruovat vládu a odvolat ministry za ČSSD, pokud mu nebudou zobat z ruky. ČSSD na to sice bude moci odpovědět vypovězením koaliční smlouvy a odchodem do opozice, ale háček bude v tom, že v celé poslanecké sněmovně se nenajde 101 hlasů pro vyjádření nedůvěry takové rekonstruované vládě, která bude jednobarevná a Babiš místa po vyházených členech ČSSD obsadí svými lidmi. Tady je třeba si uvědomit, že rekonstrukce vlády podle Ústavy nevyžaduje opětovné získání důvěry od sněmovny, pokud nedojde k výměně premiéra, protože s ním padá celá vláda. Takže ČSSD teoreticky hrozí, že Babiš zneužije Lidový dům jenom k tomu, aby tady a teď získala Babišova vláda důvěru, ale hned po získání důvěry může Babiš zahájit rekonstrukci vlády.

Pokud by k tomu došlo, ČSSD by získala nálepku užitečných idiotů a její preference by se zřítily hluboko pod 5%, protože v očích vlastních voličů by se strana stala nedůvěryhodnou. De facto by taková krátkodobá účast ČSSD ve vládě mohla být označována za “toaletní koalici”, se kterou by si Andrej Babiš došel jednorázově pro důvěru ve sněmovně a po jejím získání by tuto toaletní koalici spláchl.

Protože Hnutí ANO bez problému může vládnout v jednobarevném složení za podpory KSČM a SPD, i když to někteří členové ANO zatím Babišovi neschvalují, ale to se může změnit. Jeden z odpůrců spolupráce ANO s SPD je Martin Stropnický, současný ministr zahraničí v demisi. Zahraničí připadne nově ČSSD a podle posledních informací prý Martin Stropnický míří do Izraele na post českého velvyslance. Babišovi tím zmizí ze strany jeden z hlavních odpůrců spolupráce Hnutí ANO s SPD. Babiš se může podobným způsobem zbavit i dalších odpůrců spolupráce s SPD.

Pohřeb ČSSD bude potřeba ošetřit ve stranickém referendu, vedení tuší, že to se stranou dopadne opravdu velmi zle

Vedení ČSSD nabídku od Andreje Babiše zvažuje a podle všeho bude chtít strana o vstupu do vlády rozhodnout v referendu, ale už dopředu je jasné, jak takové referendum dopadne, protože kdo by nechtěl být ve vládě, kdo by nechtěl mít své ministry a vliv na sestavování rozpočtů a chod vlády. A kdo by nechtěl mít vliv na policii a vnitro, nutno dodat. Lidový dům nechce dělat referendum jen tak z plezíru, vedení ČSSD se bojí podrazu od Andreje Babiše a právě referendem chtějí přenést zodpovědnost za vstup do vlády na koncové členy ČSSD.

Až to bouchne a Babiš ministry za ČSSD z vlády vyhodí, aby vedení Lidového domu mělo v ruce argument a řeklo by, že to není chyba vedení, protože o vstupu do vlády rozhodla členská základna v referendu, my nic, my muzikanti. Jediný, kdo tento Babišův vychytralý plán může teoreticky hned na počátku zhatit, je KSČM. Hnutí ANO a ČSSD totiž i tak mají ve sněmovně stále menšinu, takže Babiš bude potřebovat pro vyslovení důvěry podporu KSČM. Jenže komunisty Andrej Babiš nadzvedl ze židlí, a to hned třikrát po sobě v poslední době.

Nejprve vyhostil 3 ruské diplomaty na základě zinscenovaného hoaxu o otravě Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury a hned krátce poté jeho vláda vydala do USA Jevgenije Nikulina. A třetí pozdvižení přišlo minulý víkend, když Andrej Babiš podpořil americký útok raketami na Sýrii. Přesto se však očekává, že pokud bude v programovém prohlášení vlády něco zásadního, co komunisté prosazují, tak by Babiš a jeho vláda měla dostat důvěru i od komunistů, i když je to na hraně a mnoho komunistů bude mít problém zvednout ruku pro vládu někoho, kdo se přihlásil k raketovým útokům USA proti svrchované zemí bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.

Jak dopadne ČSSD, tak dopadnou postupně i ostatní politické strany, nejen v ČR, ale v celé Evropě. Veškerá moc v zemi bude patřit státnímu manažerovi

Bez ohledu na to, jak dopadne referendum v ČSSD, politická realita znovu čtenářům Aeronetu ukazuje, jak funguje tzv. mocenský tenzor, tedy výslednice politických a společenských směrů, které jsou definovány dlouhodobými procesy a vývojem populace a jejího myšlení. Více pruhů, více Adidas. Přesně v těchto mezích uvažuje i volič, který de facto nehledá změnu, ale garantování sociálních jistot, bez ohledu na to, kdo je garantuje a co za těmito garancemi se skrývá. Národ nezajímalo, že je někdo trestně stíhaný, Andrej Babiš rozdrtil ve volbách všechny. Globalizační procesy se nasunuly do ČR spolu s velkými supermarkety a s bankovními půjčkami na přelomu tisíciletí.

A zatímco před rokem 1989 jsme budovali socialismus, dnes národ buduje kapitalistický neofeudalismus, novodobé nevolnictví půjček, hypoték a úvěrů, jak domácností, tak i veřejných rozpočtů. Nikdo už nevěří politikům, proto ve volbách tradiční strany dopadly tak, jak dopadly. Dnes lidé volí manažery, oligarchy, businessmany a bankéře. A nikdo je k tomu nenutí. Je to objektivní proces, a to je ta největší zbraň dlouhodobých procesů. ČSSD přijde nakonec o Lidový dům, strana zanikne. Naproti tomu budou vznikat nové politické subjekty na bázi podnikatelských projektů. Babiš tak přináší do ČR tu nejtvrdší globalizaci, nejrychleji a nejviditelněji, než všechny politické reprezentace v ČR po roce 1989.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/je-vymalovano-cssd-pujde-do-vlady-s-andrejem-babisem-lidovy-dum-obsadi-ministerstvo-vnitra-a-dalsi-4-ministerstva-jenze-babis-muze-po-ziskani-duvery-vladu-rekonstruovat-a-ministry-vymenit/Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.21407 )


Vygenerováno za:0.0994 sec,0.0667 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:895,184B