Novinka:20. září 1979 zemřel armádní generál Ludvík Svoboda. A Česká televize...?
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Neděle 23 září 2018 - 18:11:57

Žádný stát si nedovolí zapomínat na největší postavy v dějinách své země. A zatímco mluvící hlavy ve veřejnoprávní televizi adorují US ARMY, největšího osvoboditele a vlastence naší země - prezidenta a amádního generála Ludvíka Svobodu ani nevzpomenou, natož v PRIMA TIME.

Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět.

Ludvík SvobodaPane generále a prezidente, my nezapomínáme.

My, to je obyčejný lid České a Slovenské republiky.

Ludvík Svoboda, bývalý velitel československých jednotek na východní frontě, prvoválečný legionář, ministr národní obrany i prezident Československa mezi lety 1968-1975.

Přestože nebyla na jeho pohřeb organizována účast veřejnosti, s Ludvíkem Svobodou se přišly rozloučit desítky tisíc lidí. Rakev byla vezena na dělové lafetě z Pražského hradu až na konec Letenské pláně za zvuku slavné písně “Směr Praha”, kde byla přeložena do pohřebního automobilu a odvezena do krematoria. Ostatky Ludvíka Svobody byly nejdříve umístěny v Národním památníku na Vítkově, později je rodina převezla do hrobu v Kroměříži.

Čest jeho památce!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.22688 )


Vygenerováno za:0.0603 sec,0.0398 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,072B